Monero یکی از اولین کوین های حفظ حریم خصوصی در جهان بود. این ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد ، پیشگام چندین فناوری برای انجام این وظیفه مهم بود. امروزه حفظ حریم خصوصی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. در نتیجه ، مونرو همچنین یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه روی کره زمین است.

Monero چیست؟

Monero پاسخ رمزپایه به عدم حفظ حریم خصوصی بیت کوین است. مدت ها بود که مردم معتقد بودند معاملات بیت کوین ناشناس است. امروزه ، اکثر مردم می فهمند که اینطور نیست. در حقیقت ، ابزارها و خدماتی زیادی وجود دارد که می توان برای پوشاندن چهره شخص پشت معاملات خاص بیت کوین استفاده کرد.

مونرو رویکرد متفاوتی به بازار دارد. این کوین حریم خصوصی را جزء اصلی خود قرار می دهد. این استراتژی همچنان Monero را به عنوان کوین برتر هر کسی که به دنبال حفظ حریم خصوصی خود در این بخش است ، تبدیل می کند. در واقع ، پروتکل های ناشناس سازی موجود در مونرو آنقدر موثر است که افراد اغلب از آنها برای کمک به سرقت مالکیت خود بر سایر ارزهای رمزپایه نیز استفاده می کنند.

رمزنگاری پیشرفته

Monero با استفاده از توابع پیشرفته رمزنگاری اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند شما را به یک معامله رمزنگاری مونرو مرتبط کند. جالب اینجاست که این فناوری بلاکچین Monero را قادر می سازد تا معاملات را به روشی ارسال و دریافت کند که داده ها را مستقیماً برای تماشاگران نشان ندهد. بخاطر داشته باشید ، بلاکچین مونرو تحت نظارت در زمان واقعی, مشابه بیت کوین از طریق بلاکچین ها قرار دارد.

توسعه دهندگان Monero از طریق ادغام پروتکل های پیشرفته و قابلیت انعطاف پذیری قادر به انجام این کار مهم بودند. قابلیت انعطاف پذیری یک ویژگی مهم در اکثر ارزهای رمزپایه است. قابلیت انعطاف پذیری توانایی مبادله کالا یا دارایی با سایر کالاهای منفرد یا دارایی های همان نوع است.

به عنوان مثال ، اکثر کالاها مانند روغن ، گندم یا طلا قابل حمل هستند. اگر شما ۱۰۰۰ گالن روغن داشتید ، این بدان معنا نیست که شما باید گالونی که در اصل نگه داشته اید را دریافت کنید. شما فقط باید همان مقدار روغن را دریافت کنید زیرا مقدار آن دقیقاً برابر است. از اهمیت اساسی ، پول نقد قابل انعطاف است ، این همان چیزی است که ردیابی معاملات نقدی در دنیای واقعی را بسیار دشوار می کند.

تاریخچه مونرو

تاریخچه Monero از سال ۲۰۱۲ آغاز می شود. در این زمان ، مفهوم سکه های حریم خصوصی تازه وارد بازار شده بود. مردم دریافتند که “در اقتصاد دیجیتال ، حریم خصوصی برابر با آزادی است”. به همین ترتیب ، سفر مونرو با یک پروژه متفاوت آغاز می شود که به Bytecoin معروف است.

Monero چیست؟معرفی توکن XMR و هر آنچه باید بدانید.

Bytecoin

Bytecoin به چند دلیل انقلابی بود. در ابتدا ، این اولین ارز دیجیتالی بود که با استفاده از فناوری CryptoNote نوشته شد. CryptoNote چندین کلید را در یک معامله واحد ترکیب کرد تا تعیین اینکه چه کسی چه چیزی را کجا فرستاده دشوارتر باشد. مفهوم گروه بندی کلیدهای عمومی در آن زمان اصلاً شنیده نشده بود. امروزه فناوری CryptoNote ستون فقرات بسیاری از ارزهای رمزپایه مبتنی بر حریم خصوصی در بازار است.

در حالی که مفهوم Bytecoin یک موفقیت بزرگ بود ، جنبه های دیگری از استراتژی راه اندازی کوین وجود داشت که چندان هم پیش نرفت. به طور خاص ، اختلافاتی بین توسعه دهندگان در مورد توزیع اولیه کوین وجود داشت. در پایان ، Bytecoin هشتاد درصد از کوین های خود را هنگام راه اندازی صادر کرد. این تصمیم اردوگاه Bytecoin را شکافت و منجر به ایجاد سکه دیگری برای حفظ حریم خصوصی شد – Bitmonero.

در کل ، پروژه Bitmonero شامل هفت توسعه دهنده سطح بالای بلاکچین بود. از این هفت ، فقط دو هویت آنها برای عموم شناخته شده است. توسعه دهنده اصلی این پروژه (Riccardo Spagni)  (FluffyPony) است. تیم توسعه همچنین مشتاق مدت طولانی رمزنگاری دیوید لاتاپی بود. اندکی پس از راه اندازی سیستم عامل جدید ، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند “Bit” را از عنوان حذف کنند و به سادگی “Monero” را به عنوان نام پروژه استفاده کنند. قابل توجه است که مونرو در اسپرانتو به معنی “سکه” است.

Monero چگونه کار می کند؟

Monero یک بلاکچین منبع باز بدون مجوز است. این پلتفرم به دلیل توانایی به روزرسانی مستمر فناوری خود  می تواند خصوصی باقی بماند. جالب اینجاست که نرم افزار Monero’s هر شش ماه به روز می شود. به این ترتیب ، توسعه دهندگان می توانند پیشرفت های رمزنگاری را معرفی کنند. در اینجا برخی از فناوری هایی که Monero را بسیار عالی می کند آورده شده است:

امضاهای حلقه ای

امضاهای حلقه ای پیشرفت انقلابی در بی هویتی رمزنگاری است. این پروتکل امضای دیجیتال فرستنده را با امضای سایر کاربران ترکیب می کند. این سیستم به هر گروه معاملاتی ۱۰ امضا اضافه می کند. سپس تمام امضاها قبل از ورود رسمی آنها به بلاکچین مخلوط می شوند.

قابل ذکر است ، مفهوم Ring Signatures همچنان در حال تکامل است. در گذشته ، توسعه دهندگان با تغییر تعداد امضاهای درگیر در این فرآیند مخلوط کردن ، آزمایش کردند. حتی یک دوره زمانی مختصر وجود داشت که کاربران می توانستند تعیین کنند که چند امضا به صورت معامله ای مخلوط شود.

آدرسهای خفا

یکی دیگر از فناوری های اصلی مونرو ، Stealth Addresses است. این پروتکل یک آدرس را منتشر می کند که به طور خودکار برای هر معامله چندین حساب یکبار مصرف ایجاد می کند. سپس ، کیف پول کاربر برای رمزگذاری بلاکچین برای شناسایی هرگونه معامله مرتبط با وجود آن ، به رمز عبوری معروف به کلید مشاهده مراجعه می کند.

RingCT

در سال ۲۰۱۷ ، تیم توسعه دهنده Monero فناوری دیگری را برای تغییر بازی به نام RingCT (معاملات محرمانه Ring) معرفی کرد. این برنامه نویسی میزان دقیق مبادله کاربران XMR در معاملات را قبل از اینکه برای بررسی در بلاکچین در دسترس باشند پنهان می کند. برای رسیدن به این هدف ، پروتکل ورودی و خروجی متعددی را به یک معامله وارد می کند. این سه فناوری هنگامی که با آدرسهای Stealth و Ring Signatures ترکیب می شوند ، ردیابی Monero را تقریباً غیرممکن می کند.

مقیاس پذیری پویا

یکی دیگر از مزایای بزرگ Monero که به بازار می آورد مقیاس پذیری نامحدود است. مقیاس پذیری توانایی یک ارز برای مدیریت تعداد بیشتری از کاربران در آینده است. در گذشته ، بیت کوین با مقیاس مقیاس پذیری روبرو بود که باعث تأخیر شبکه و افزایش فوق العاده کارمزد شد. به دلایل زیادی بیت کوین در آن زمان قادر به تأمین خواسته های مقیاس پذیری نبود. در درجه اول ، این فقط می تواند بلاک از تراکنش های حداکثر ۱ مگابایتی را مدیریت کند.

برعکس ، Monero هیچ اندازه بلاک از پیش تعیین شده ای ندارد. ماینرها می توانند تعیین کنند که چه تعداد از معاملات مورد تایید آنها است. با این حال ، اخیراً ، توسعه دهندگان سیستم جریمه و پاداش بلاک را ارائه داده اند. این پنالتی اندازه متوسط ​​۱۰۰ بلاک آخر را در نظر می گیرد. اگر بلاک بعدی از این کل بزرگتر باشد ، مجازات و پاداش استخراج آن بلاک را کاهش می دهد. هدف این استراتژی این است که گره ها را از ورود هرزنامه به بلاکچین منصرف کند.

CryptoNight

CryptoNight انقلابی در نحوه مشارکت ماینرها در بازار ایجاد می کند. برخلاف بیت کوین ، ASIC (مدارهای مجتمع ویژه برنامه) کاربرد چندانی ندارد. نکته قابل توجه اینکه Monero می تواند با استفاده از CPU و GPU با سودآوری استخراج شود. مکانیسم اجماع CryptoNight از تمرکز در بخش ماین جلوگیری می کند. به این ترتیب ، Monero این امکان را دارد که در آینده غیرمتمرکزتر از بیت کوین باشد.

چند کلید

Monero برای عملکرد ناشناس شبکه خود از ترکیبی از کلیدها استفاده می کند. به طور خاص ، مونرو یک کلید نمایش عمومی ، یک کلید نمایش خصوصی و هر دو کلید هزینه عمومی و خصوصی را معرفی می کند. از کلیدهای مخارج خصوصی برای ایجاد معاملات خروجی استفاده می شود. در حالی که ، کلیدهای مشاهده خصوصی به کاربران اجازه می دهد زنجیره بلاک را بررسی کنند تا تأیید کنند که بودجه خود را دریافت کرده اند. برای تأیید امضا و کلید عمومی مخفی کاری خود به یک کلید هزینه عمومی نیز نیاز خواهید داشت.

کل تأمین Monero

در حال حاضر ، ۱۷،۶۶۹،۰۳۷ XMR در گردش است. برخلاف اکثر ارزهای رمزپایه ، هیچ تأمین از قبل تعیین شده Monero وجود ندارد. در عوض ، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که مقدار کل توکن ها را در سال اول ۸۷/۰ درصد افزایش دهند. هر سال بعد این درصد کاهش می یابد. با این نرخ فعلی ، ۱۱۵ سال دیگر طول می کشد تا مونرو عرضه فعلی خود را دو برابر کند.

Monero چیست؟معرفی توکن XMR و هر آنچه باید بدانید.

نحوه خرید Monero

با تشکر از نقش برجسته XMR در بازار رمزنگاری ، آسان است که برخی از آنها را تحویل بگیرید. اولین کاری که باید انجام دهید ثبت نام در صرافی معتبری است که XMR را معامله می کند. Binance بزرگترین صرافی جهان است و آنها جفت های معاملاتی XMR را در طیف گسترده ای ارائه می دهند.

نحوه ذخیره سازی Monero

در روزهای آغازین بازار رمزنگاری ، ذخیره این ارز رمزپایه دشوار بود. گزینه های دیگری غیر از کیف پول شبکه دسک تاپ وجود ندارد. خوشبختانه امروز بیشتر از گذشته روش های ذخیره ایمن XMR وجود دارد. اولین چیزی که می خواهید در نظر بگیرید استراتژی تجارت شما است.

شما باید تعیین کنید که چند بار نیاز به دسترسی به Monero خود دارید. همچنین ، در هر زمان چه مقدار XMR در اختیار خواهید داشت؟ اگر قصد دارید مقدار قابل توجهی XMR را در کارنامه خود داشته باشید ، پس باید اقدامات احتیاطی امنیتی بیشتری برای محافظت از آن در برابر سرقت انجام دهید. در این موارد ، شما باید یک کیف پول سخت افزاری در نظر بگیرید.

کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S امن ترین روش برای ذخیره ارز رمزنگاری شده در حال حاضر هستند. این دستگاه ها رمزنگاری شما را در “سردخانه” ذخیره می کنند.

کوین های حریم خصوصی

مونرو به جهانیان اهمیت کوین های حفظ حریم خصوصی را نشان داد. در نتیجه ، به جرقه انفجار سکه حفظ حریم خصوصی کمک کرد. قابل ذکر است که امروزه بیش از ۶۳ سکه حریم خصوصی مختلف برای خرید و فروش در بازار موجود است. به طور چشمگیری ، این پروژه ها بیش از ۲ میلیارد دلار ارزش دارند.

عکس العمل سکه حریم خصوصی

همانطور که انتظار داشتید ، همه از مفهوم معاملات خصوصی استفاده نمی کنند. اخیراً ، سازمان امور مالیاتی میلیون ها دلار را در سیستم های در حال توسعه برای شناسایی این افراد ریخته است. آخرین ارسال در وب سایت رسمی قرارداد دولت نشان می دهد که بخش تحقیقات جنایی (CID) از IRS به دنبال استخدام چندین پیمانکار خصوصی برای شفافیت بیشتر در معاملات کوین های حریم خصوصی است.

مونرو نیز در مناطق دیگر جهان مورد توجه گرفته است. ماه های گذشته ، رگولاتورهای روسیه از راه اندازی موفقیت آمیز نمونه اولیه سیستم ردیابی بلاکچین خبر دادند که می تواند پروتکل های امنیتی Monero و DASH را باز کند. نهادهای نظارتی ادعا کردند که این نرم افزار برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و سایر فعالیت های غیرقانونی ضروری است.

Monero در آینده

برایان آرمسترانگ ، مدیر عامل Coinbase ، در مصاحبه ای با پیتر مک کورمیک فاش کرد که نهادهای نظارتی ایالات متحده از فهرست XMR مبادلات جلوگیری می کنند. آرمسترانگ ذکر کرد که سایر مبادلات غیر آمریکایی مانند Binance کوین را با موفقیت ارائه می دهند.

در هر صنعت ، بستری وجود دارد که نیازهای کاربر را برطرف می کند و آن را بالاتر از سایر نگرانی ها قرار می دهد. در صنعت رمزنگاری ، آن کوین XMR است. مونرو همچنان روشی ایمن و ناشناس برای محافظت از حریم خصوصی در اختیار جهانیان قرار می دهد ، حتی اگر قدرت های جهان در غیر این صورت داشته باشند. به این ترتیب ، Monero خطرات واقعی را متحمل می شود تا آزادی بیشتری در اختیار کاربران خود قرار دهد و برای این کار ، آنها شایسته تشکر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *