MKR ارز رمزنگاری شده ای است که به عنوان یک پلت فرم Smart Contract در بلاکچین Ethereum ارائه شده است ، که با فروش توکن های Dai کار می کند و سعی در کاهش نوسانات آنها دارد. این سیستم ارزش اوراق قرضه Dai را از طریق پلتفرم (Collateralized Dept Positions) (CDP) تثبیت می کند. اوراق قرضه Dai با ارزش یک دلار مبادله می شود. از این رو، کوین Dai در آستانه پایدارترین ارز رمزنگاری شده در بازار است. استیبل کوین ها برای کاهش خطر بازار ضروری هستند. با این وجود، سایر آنها مانند (Tether) (USDT) در بازار وجود دارد که در جنجال های مختلفی نقش داشته اند.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

تاریخچه MKR و تیم آن

پلت فرم Maker تقریبا در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد. MakerDao توسط Rune Christensen، بنیانگذار و مدیر عامل آن، هدایت می شود. این پلتفرم در آوریل ۲۰۱۶ راه اندازی شد. اما قبل از آن، در ماه آگوست ۲۰۱۵ به اولین رمز قابل مذاکره در شبکه Ethereum تبدیل شد. سازنده Dai به طور رسمی در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد. این تیم سیستم کاملاً قابل تأیید و شفاف پایدار کوین را ایجاد کرده است که می تواند به عنوان یک ارز مورد اعتماد دارایی کار کند.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

اهداف MKR

هدف MKR این است که به عنوان یک ارز پرچین عمل کند که گزینه ای پایدار را برای معامله گران برای اکثر ارزهای موجود در بازار فراهم می کند. بنابراین، این ارزها در بازارهای مالی اقتصاد مانند سیستم های حسابداری شفاف، تجارت بین المللی، قمار و به طور کلی بازارهای مالی بسیار مفید هستند.

با کاهش خطر بازار دارایی های رمزنگاری شده در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه، کاهش قابل توجهی در نوسانات ارزش وجود دارد. از این رو، سازنده آماده است تا اولین ارز رمزنگاری شده هوشمند باشد. زیرا هدف آن ایجاد ثبات و رشد است.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

نحوه خرید توکن MKR

Maker چگونه کار می کند؟

MKR در فرآیندی کار می کند که شامل چهار قسمت است: به منظور دستیابی به سیستم Maker ، CDP ایجاد می شود. سپس، دای تولید می شود و انتظار می رود بدهی پرداخت شود. پس از پرداخت بدهی، کاربر کنترل کامل بر دای را بدست می آورد. برداشت وثیقه زمانی نیز اتفاق می افتد که مشتری سکه های Ethereum خود را به Poet Poet (PETH) تبدیل می کند.

بدین ترتیب: CDP ایجاد شده است دای تولید می شود. سازش بدهی برداشت وثیقه این پلت فرم بر اساس اصول سازمان خودمختار دیجیتال (DAO) عمل می کند. به این معنی که از هوش مصنوعی (AI) استفاده می کند تا بتواند توانایی سازنده را در تنظیم خود و تثبیت دای کنترل کند. بنابراین، ارز با استفاده از قراردادهای هوشمند از طریق سازگاری و پاسخگویی به پویایی بازار، به طور مستقل نگهداری می شود.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

نحوه خرید توکن MKR و DAI

دای توسط هر کسی که می تواند وثیقه ای در سیستم در ازای دای واریز کند، ایجاد می شود و سیستم عامل دسترسی به آن را فراهم می کند. سپس، پس از پرداخت بدهی که دارایی ها قابل دسترسی و در دسترس دارنده هستند. این معامله شامل کمیسیون قابل توجهی در تثبیت دای است.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

همچنین می توانید از طریق بلاکچین Ethereum به رمز MKR دسترسی پیدا کنید. جایی که فرد ملزم به خرید Ethereum یا Bitcoin از سیستم عامل هایی مانند Coinbase و مبادله آنها با MKR است. بنابراین رمزهای MKR می توانند در MEW ذخیره شوند. از MEW می تواند برای نگه داشتن هر نشانه از بلاکچین Ethereum استفاده کند. با استفاده از یک مرورگر Ethereum می توانید به (Oasis Decentralized Exchange) (OasisDex) که در آن رمزهای MKR و DAI در حال حاضر موجود است دسترسی پیدا کنید.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

فقط می توان از MKR برای پرداخت هزینه های انباشته CDP های تولید کننده Dai در سیستم Maker استفاده کرد و اگر تقاضا برای Dai و CDP افزایش یابد، تقاضا برای MKR نیز باید افزایش یابد.

علاوه بر این، وقتی هزینه ثبات با MKR پرداخت می شود، سازنده هزینه شده برای همیشه از بین می رود. این میزان عرضه کل MKR را کاهش می دهد. بنابراین ارزش آن را افزایش می دهد. برای تلفیق بهترین هر دو پروژه، دیجیکس اخیراً با شرکت Maker همکاری کرده است تا بهترین استیبل کوین را به اکوسیستم بلاکچین ارائه دهد. به این ترتیب، Dai Stablecoin با پشتیبانی از نشانه های طلا (Digix) (DGX) به عنوان وثیقه همکاری می کنند.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *