برخی فکر می کنند کیف پول های رمزنگاری ارز رمزنگاری شده را ذخیره می کنند. این منطقی است ، زیرا کیف پول جیب شما به این ترتیب کار می کند. متأسفانه ، این درست نیست. در عوض ، کیف پول های ارز رمزنگاری شده ( مانند metamask ) به راحتی اطلاعات مربوط به ارز رمزنگاری شده را ذخیره می کنند.

ارزهای رمزپایه فقط در پایگاه داده های عظیمی بنام دفترها وجود دارند. این دفترها ثبت تمام معاملات ارزهای رمزپایه ای است که تاکنون انجام شده است. معروف ترین نوع دفتر کل رمز ارز بلاکچین نامیده می شود.

ارز رمزنگاری شده می تواند به دور زنجیره بلاکی منتقل شود ، اما هرگز نمی تواند آن را ترک کند. نمی توانید تمام کوین های خود را پس بگیرید و به خانه ببرید! کاربران با استفاده از کلیدهای عمومی و خصوصی ارز رمزنگاری شده خود را به دور زنجیره بلاکی حرکت می دهند. این اطلاعاتی است که در کیف پول های رمزنگاری ذخیره می شود. بیایید نگاهی سریع به تفاوت کلیدهای خصوصی و عمومی بیندازیم:

کلیدهای عمومی توسط هر کسی قابل مشاهده است. آنها به روشی مشابه آدرس ایمیل شما کار می کنند. وقتی کسی بخواهد ارز رمزنگاری شده برای شما ارسال کند ، آن را به کلید عمومی شما می فرستد.

کلیدهای شخصی نباید توسط شخصی دیده شود مگر شما. اگر کلیدهای عمومی شما مانند آدرس ایمیل هستند ، کلیدهای خصوصی شما مانند رمز عبور هستند. چگونه اثبات می کنید آدرس ایمیل شماست؟ شما رمزعبور دارید!

کلیدهای خصوصی تنها راه اثبات مالکیت ارزهای رمزپایه است. به همین دلیل بسیار مهم است که در جایی ذخیره می شوند که هیچ کس نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد! چندین کیف پول مختلف در دسترس است – بیایید در بررسی کیف پول MetaMask آنها را بیشتر ارائه دهیم.

انواع کیف پول

کیف پول سخت افزار

آنها دستگاه های ذخیره سازی قابل جابجایی مانند USB هستند. آنها بسیار ایمن هستند ، اما گران هستند. با نگه داشتن کلیدهای خصوصی در حالت آفلاین ، آنها نوعی سردخانه هستند.

کیف پول وب

می توان از آنها در بسیاری از دستگاه های مختلف استفاده کرد ، اما در معرض خطر حمله هکرها قرار دارند. کیف پول های آنلاین به عنوان ذخیره سازی گرم شناخته می شوند.

کیف پول های رومیزی

آنها مستقیماً روی رایانه شما نصب می شوند. آنها فقط در رایانه ای که روی آن نصب شده اند قابل استفاده هستند. ایمن تر از کیف پول های وب هستند ، اما به اندازه کیف پول های سخت افزاری یا کیف پول های کاغذی ایمن نیستند.

کیف پول های کاغذی

آنها تکه های کاغذی هستند که کلیدهای شما روی آنها چاپ شده است. آنها بسیار ایمن هستند ، فقط روی آنها قهوه نریزید! باز هم ، فرم دیگری از سردخانه به عنوان کلید خصوصی شما به صورت آفلاین ذخیره می شود.

اکیداً توصیه می شود که همیشه از بیش از یک نوع کیف پول برای ذخیره اطلاعات ارز رمزنگاری شده خود استفاده کنید. اگر فردی نتواند ، هک شود یا گم شود ، حداقل پشتیبان خواهید گرفت! بنابراین ، MetaMask چه نوع کیف پولی است؟

MetaMask Wallet: کیف پول Cryptocurrency چیست؟

MetaMask چیست؟

Metamask یک کیف پول ارز رمزنگاری شده است که می تواند در مرورگرهای Chrome ، Firefox و Brave استفاده شود. MetaMask همچنین یک پسوند مرورگر است. این بدان معنی است که مانند پلی بین مرورگرهای معمولی و بلاکچین Ethereum کار می کند.

بلاک چین Ethereum شبکه ای است که کاربران می توانند برنامه های شخصی خود را (که dApps نامیده می شوند) و ارزهای رمزنگاری شده بسازند. Ethereum همچنین به کاربران خود اجازه می دهد تا دستورالعمل های معاملاتی بنام قراردادهای هوشمند را بنویسند. MetaMask می تواند برای ذخیره کلید فقط برای ارزهای رمزپایه Ethereum استفاده شود.

ارز رمزنگاری شده Ethereum اتر نامیده می شود. سایر ارزهای رمزپایه ساخته شده در بلاکچین Ethereum ، توکن نامیده می شوند. بیشتر توکن های ساخته شده بر روی بلاکچین Ethereum توکن ERC-20 نامیده می شوند زیرا از قوانینی پیروی می کنند که توسعه دهندگان Ethereum برای ایجاد ارزهای رمزپایه جدید تعیین کرده اند.

بنابراین ، از کیف پول MetaMask می توان برای ذخیره کلیدهای رمزهای Tether و ERC-20 در سه مرورگر وب مختلف استفاده کرد. همچنین به کاربران اجازه می دهد تا از طریق یک مرورگر استاندارد ، بلاکچین Ethereum را مرور کنند. چه ویژگی های دیگری دارد؟ و آیا آنها خوب هستند؟ برای اطلاع از این موضوع ، ما با بررسی کیف پول MetaMask ادامه خواهیم داد و ابتدا بر روی موارد خوب تمرکز خواهیم کرد.

MetaMask: مزایا

در اینجا برخی از مزایای اصلی که در بررسی کیف پول MetaMask کاربر ذکر شده است وجود دارد:

منبع باز

این بدان معناست که تمام کد MetaMask بصورت آنلاین و رایگان بوده و برای دسترسی در دسترس هستند. می توانید نسخه خود را در خانه بسازید! شوخی می کنم ، این کار را نکن منظورم این است که شما می توانید ، اما این کار را نکنید. نرم افزار منبع باز را می توان توسط انجمن بررسی و به روز کرد ، به این معنی که می تواند به طور مداوم بهبود یابد.

تنظیمات HD

تنظیمات تعیین کننده سلسله مراتبی به کاربران کمک می کند از حساب های خود پشتیبان تهیه کنند. آنها این کار را با دادن لیستی از کلمات به کاربر که اصطلاحات آنها بذر است ، انجام می دهند. برای تنظیم مجدد اطلاعات حساب از دست رفته می توان از عبارات Seed استفاده کرد.

خرید کوین داخلی

MetaMask مستقیماً با دو صرافی در ارتباط است که کاربران می توانند ارز رمزنگاری شده را خریداری کنند. کاربران می توانند Coinbase را برای خرید Ether و ShapeShift را برای خرید نشانه های Ether یا ERC-20 انتخاب کنند.

پشتیبانی مشتری

MetaMask می خواهد تا آنجا که می تواند افراد بیشتری را درگیر شبکه Ethereum کند. این یک معرفی ویدیویی در صفحه اصلی خود و یک صفحه پشتیبانی دقیق دارد.

رابط کاربری ساده

پس از راه اندازی ، استفاده از MetaMask بسیار ساده است – این احساسی است که توسط سایر کاربران بررسی کیف پول MetaMask نیز تکرار می شود. تمام ویژگی های آن به وضوح ارائه شده است ، بنابراین ارسال و دریافت ارز حتی برای مبتدیان آسان است!

ذخیره سازی کلید محلی

برخی از ارائه دهندگان کیف پول کلیدها را بر روی سرورهای خود ذخیره می کنند. این مورد در صرافی هایی که کیف پول ارائه می دهند مانند Coinbase معمول است. کلیدهای MetaMask در مرورگر خود کاربر ذخیره می شوند ، نه در هر سرور از راه دور. این به کاربر امکان کنترل بیشتر بر روی کلیدهای عمومی و خصوصی خود را می دهد.

نکته: MetaMask بخش مهمی از انجمن Ethereum است. این بیش از یک میلیون کاربر فعال دارد و تقریباً ۷۰٫۰۰۰ دنبال کننده در توییتر دارد.

MetaMask Wallet: کیف پول Cryptocurrency چیست؟

MetaMask: معایب

دسترسی به مرورگر

MetaMask به هیچ یک از اطلاعات شما دسترسی ندارد ، اما مرورگری که روی آن نصب شده است ، امکان پذیر است. مرورگر شما به کدهای خصوصی شما دسترسی نخواهد داشت ، اما ممکن است اطلاعات مربوط به زمان و نحوه استفاده از برنامه را جمع آوری کند. Mozilla و Google در انجمن رمزنگاری محبوبیت زیادی ندارند. بسیاری از کاربران رمزنگاری از اینکه اجازه می دهند این شرکت ها اطلاعاتی در مورد آنها جمع کنند احساس ناراحتی می کنند. این ممکن است مانع استفاده برخی از کاربران بالقوه از کیف پول MetaMask شود.

آنلاین

کیف پول های آنلاین مزایا و معایبی دارند. یکی از معایب اصلی امنیت است. هر اطلاعاتی که به صورت آنلاین ذخیره می شوند بیشتر از اطلاعاتی که بصورت آفلاین ذخیره می شوند در معرض خطر هکرها قرار دارند. MetaMask به تنهایی امنیت کافی را ایجاد نمی کند. به یاد داشته باشید ، همیشه بیش از یک نوع کیف پول استفاده کنید.

اکنون شما کمی در مورد بررسی کیف پول MetaMask خود می دانید. چگونه با سایر کیف پول های Ethereum مقایسه می شود؟ بیایید MetaMask و MyEtherWallet را بررسی کنیم.

MetaMask VS MyEtherWallet

MyEtherWallet یکی از پرکاربردترین کیف پول های Ethereum است. این یک پلت فرم آنلاین است ، اما کیف پول فقط آنلاین نیست. بیشتر به MyEtherWallet به عنوان یک تولید کننده کیف پول فکر کنید. این بستری است که در آن کاربران می توانند کیف پول خود را ایجاد کرده و به بلاکچین Ethereum دسترسی پیدا کنند. کاربران می توانند ارزهای رمزنگاری شده خود را که در هر کلید خصوصی Ethereum نگهداری می شود ، با استفاده از MEW مشاهده کنند.

کاربران کیف پول برای کنترل کامل کلیدهایشان ایجاد می کنند. می توان از آنها به عنوان سردخانه گرم یا گرم استفاده کرد. MetaMask فقط می تواند برای ذخیره سازی گرم استفاده شود. MyEtherWallet همچنین می تواند به عنوان یک کیف پول کامل گره ای مورد استفاده قرار گیرد. این بدان معنی است که مستقیماً به بلاکچین Ethereum متصل است و کل دفترچه را در دستگاه شما ذخیره می کند.

MetaMask از طریق سیستمی به نام Infura با دفتر Ethereum ارتباط برقرار می کند. این بدان معناست که به کامپیوترهای دیگر اعتماد دارد تا آن را از شبکه Ethereum به روز نگه دارد. سیستم های گره کامل به طور کلی به سیستم هایی که شامل واسطه های معتبری مانند Infura هستند ترجیح داده می شوند.

MyEtherWallet حتی می تواند برای نوشتن قراردادهای هوشمند از دسترسی استفاده شود ، در حالی که MetaMask نمی تواند. بنابراین ، آیا MyEtherWallet بهتر از Metamask است؟ به هر حال ، از هر لحاظ ، هر دو سیستم عامل انعطاف پذیری کافی برای استفاده در کنار هم دارند. وقتی این دو سیستم با هم ترکیب شوند ، یک بسته کیف پول چشمگیر ارائه می دهند.

بنابراین ، آن را به عنوان MetaMask VS MyEtherWallet تصور نکنید ، زیرا آنها در یک تیم هستند!

حال ، بیایید به بررسی کیف پول MetaMask بپردازیم. بعد ، می خواهم در مورد ایمنی کیف پول MetaMask صحبت کنم.

MetaMask Security

هنگام تصمیم گیری برای بارگیری یا عدم بارگیری کیف پول پس از خواندن این بررسی MetaMask ، یک سوال مهم باید از خود بپرسید: آیا MetaMask بی خطر است؟

MetaMask مورد هک عمده ای قرار نگرفته است. از تنظیمات پشتیبان گیری HD استفاده می کند و دارای جامعه قدرتمندی از توسعه دهندگان است که کد منبع باز خود را به روز می کنند. با این حال ، کیف پول آنلاین است ، بنابراین بیشتر از کیف پول های سخت افزاری و سایر اشکال سردخانه در معرض خطر است.

بیشترین خطراتی که کیف پول MetaMask با آن روبرو است حملات فیشینگ است. حمله فیشینگ کلاهبرداری است که هکرها برای سرقت اطلاعات شخصی مانند نام کاربری و رمزهای عبور از آن استفاده می کنند.

حمله فیشینگ به کیف پول MetaMask مانند این عمل می کند:

ژن در حال کار بر روی لپ تاپ خود با چندین برگه باز در مرورگر خود است. او کیف پول MetaMask خود را برای انجام معامله باز می کند. یک مهاجم با استفاده از برگه های باز می بیند که ژن از MetaMask استفاده می کند.

مهاجم با ارسال پیامی پاپ آپ به ژن می گوید معامله وی ناموفق بوده است. این گاهی اوقات اتفاق می افتد ، بنابراین ژن نگران نیست او رمز عبور خود را وارد می کند تا دوباره معامله را انجام دهد. مهاجم اکنون به کیف پول Gene’s دسترسی دارد.

این نوع حمله در کیف پول های آنلاین کاملاً رایج است. MetaMask در حال کار بر روی اصلاحیه هایی برای این نوع مشکلات است ، اما کاربران مسئول ایمنی خود هستند ، بنابراین مراقب باشید! هنگام استفاده از MetaMask ، فقط یکبار از یک برگه برای انجام معاملات استفاده کنید و وقتی از کیف پول استفاده نمی کنید ، آن را قفل نگه دارید.

اکنون که در مورد ایمنی مرورگر گپ جدی زدیم ، بیایید به بخشهای جالب بررسی کیف پول MetaMask – یعنی نحوه تنظیم MetaMask و نحوه استفاده از MetaMask برویم.

MetaMask Wallet: کیف پول Cryptocurrency چیست؟

تنظیم MetaMask

  • شما به یکی از سه مرورگری ( mozilla , chrome , brave ) که قبلاً اشاره کردم نیاز دارید. مرورگر مورد نظر خود را باز کنید.
  • به صفحه اصلی MetaMask بروید و برنامه افزودنی را برای هر مرورگری که استفاده می کنید اضافه کنید.
  • یک نماد Metamask در مرورگر شما ظاهر می شود. برای باز کردن برنامه ، روی نماد روباه کلیک کنید.
  • بعد ، روی “ایجاد جدید vault” کلیک کنید و یک رمز عبور قوی تنظیم کنید.
  • اکنون ۱۲ عبارت دانه ای به شما نشان داده می شود. این ها را بنویسید و در جایی امن نگه دارید. این فوق العاده مهم است!
  • وقتی این کار را انجام دادید ، روی “من آن را در جایی امن کپی کردم” کلیک کنید.

خودشه! شما اکنون صاحب اکانت کیف پول MetaMask هستید. آیا شما آماده استفاده از آن هستید؟ بیایید بررسی کیف پول MetaMask خود را با بحث در مورد نحوه استفاده از ابزار ادامه دهیم.

چگونه از MetaMask استفاده کنیم؟

خرید و ارسال توکن های Ether و ERCi20 با استفاده از MetaMask سریع و آسان است.

برای خرید اتر یا نشانه ، بر روی “خرید” کلیک کنید و Coinbase یا Shapeshift را برای تأمین اعتبار حساب خود انتخاب کنید.

برای ارسال نشانه های Ether و ERC-20 ، به سادگی بر روی “ارسال” کلیک کنید ، آدرسی را که می خواهید آن را ارسال کنید و همچنین مقدار آن را وارد کنید. سپس با کلیک روی “پذیرش” معامله را تأیید کنید.

اکنون شما می دانید که چگونه از MetaMask استفاده کنید ، همچنین می توانید نشانه های Ether و ERC را به راحتی خریداری ، ارسال و دریافت کنید. هر چند MetaMask نمی تواند این کار را انجام دهد. قبل از رفتن شما می خواهم چند روش دیگر به شما نشان دهم که می توانید از کیف پول جدید MetaMask خود استفاده کنید.

جست و جو Ethereum با MetaMask

MetaMask در چه چیزی بهتر است؟ خوب ، با توجه به بررسی کیف پول کاربر MetaMask ، بهترین نکته در مورد این ابزار این واقعیت است که شما می توانید dApps بلاکچین Ethereum را با آن کشف کنید. برای تازه واردهای رمزنگاری ، معرفی خوبی برای بلاکچین است زیرا از مرورگری استفاده می کنید که راحت باشید.

یکی از dApp هایی که اغلب با MetaMask استفاده می شود MyEtherWallet است ، که من در مورد “MetaMask VS MyEtherWallet” صحبت کردم.

هنر دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا می کند. حراجی هایی برگزار می شود که کاربران می توانند کالاهای کلکسیونی بی نظیر را خریداری و بفروشند. فناوری Blockchain به هنرمندان اجازه می دهد تا آثاری تولید کنند که قابل کپی نیست. با استفاده از MetaMask ، می توانید در یک فرصت پیشنهادی برای بلاک چین Banksy پیشنهاد دهید!

بازی های Blockchain در حال ساخت است که گیمرها می توانند از Ether و رمزها برای ورود به مسابقات بازی های ویدیویی استفاده کنند. سایتهایی مانند Etherplay برای پیوستن به این سرگرمی نیاز به ورود به سیستم MetaMask دارند.

اینها برخی از محبوب ترین dApp ها هستند که برخی از کاربران در بررسی کیف پول MetaMask از آنها نام برده و به طور کلی درباره آنها صحبت می کنند.

نتیجه گیری

MetaMask بخش مهمی از شبکه Ethereum است. به تازه کارهای رمزنگاری اجازه می دهد تا اولین قدم های خود را به دنیای بلاکچین بردارند. عملکرد آن به عنوان کیف پول در مقایسه با نقش آن به عنوان پلی به Ethereum ثانویه است.

به عنوان کیف پول ، MetaMask شریک عالی برای محصولی مانند MyEtherWallet است. فکر نمی کنم MetaMask به تنهایی دارای ویژگی های امنیتی کافی باشد. من فقط توصیه می کنم مقدار کمی ارز رمزنگاری شده را در کیف پول MetaMask ذخیره کنید.

بهترین روش استفاده از Metamask فروشگاه ذخیره کوین هایی است که برای لذت بردن از برنامه های Ethereum dApp نیاز دارید. به آن فکر کنید مانند یک کیسه تغییر که می توانید به بازی یا سرگرمی ببرید. به اندازه کافی وقت بگذارید تا اوقات خوبی را سپری کنید اما چیزی بیش از توانایی پرداخت هزینه های خود را ندارید!

امیدوارم آماده امتحان MetaMask باشید. اگر مطمئن نیستید و می خواهید کیف پول های رمزنگاری قابل اطمینان تری را امتحان کنید ، می توانید لیستی از آنها را در اینجا بررسی کنید.

محتوای منتشر شده در این وب سایت برای ارائه هر نوع مشاوره مالی ، سرمایه گذاری ، تجارت یا هر نوع دیگری نیست. ما خرید یا فروش یا نگهداری هر نوع ارز رمزنگاری شده را به شما پیشنهاد نمی دهیم. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری مالی ، با مشاور مالی خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *