MEDIBLOC یک اکوسیستم اطلاعات مراقبت های بهداشتی مبتنی بر بلاکچین برای بیماران ، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و محققان پزشکی است. MediBloc با ارائه یک راه حل همه جانبه ، یک اکوسیستم غیرمتمرکز مراقبت های بهداشتی را تسهیل می کند که به نفع همه طرف های درگیر است.

موسسان MEDIBLOC

تیم MediBloc که توسط Allen Wookyun Kho و Eunsol Lee در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد ، چندین برنامه بیمار محور را معرفی کرده است. این شامل Medipass است که به کاربران خدمات ساده ای را برای مطالبات بیمه خدمات درمانی ارائه می دهد. علاوه بر این ، MediBloc یک برنامه کاربردی با محوریت کارکنان مراقبت های بهداشتی ، Dr.Palette ، راه اندازی کرده است.

هدف MediBloc این است که با استفاده از استانداردهای توکن متعدد در طول شبکه آزمایشی واقعاً قابل همکاری باشد و شبکه اصلی Panacea با استفاده از کیت توسعه نرم افزار Cosmos (SDK) راه اندازی شود. پس از توسعه بلاکچین Panacea MediBloc ، توکن MediBloc به کوین بومی MediBloc تبدیل شد. کوین MED یا همان توکن MED که هنوز هم به آن اشاره می شود ، برای یک اکوسیستم غیرمتمرکز مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است و رفتار و مشارکت صادقانه را تشویق می کند. اینها را می توان از طریق کیف پول MediBloc رومیزی ذخیره کرد.

MediBloc با هدف ایجاد یک اکوسیستم مراقبت های بهداشتی غیرمتمرکز با محوریت بیمار طراحی شده است. همچنین ، MediBloc به بیماران حق حاکمیت و خودمختاری بر داده های پزشکی خود را می دهد و اجازه می دهد به راحتی و با خیال راحت به اشتراک گذاشته شود. این برای بیماران ، متخصصان مراقبت های بهداشتی و ارائه دهندگان داده های مراقبت های بهداشتی به طور یکسان مفید است.

وبلاگ MEDIBLOC LOGO گرافیک مراقبت های بهداشتی

با ارائه یک پرونده تغییر ناپذیر از داده های بیماران ، می توان به بیماران اطمینان داد که اطلاعات حساس تنها با دانش و رضایت آنها به اشتراک گذاشته می شود. به علاوه ، با قرار دادن داده های پزشکی بر روی بلاکچین ، متخصصان مراقبت های بهداشتی و تحلیلگران داده ها از سوابق پزشکی تغییر ناپذیر و قابل اعتماد بهره مند می شوند. در نتیجه ، MediBloc تامین و مصرف داده های پزشکی را کارآمدتر و مقرون به صرفه تر از روش های سنتی می کند.

MediBloc با استفاده از کوین MediBloc بومی (MED) ، که قبلاً به عنوان نشانه MediBloc (MEDX/MED) نامیده می شد ، به یک اکوسیستم مراقبت های بهداشتی غیر متمرکز امن دست یافت. ارز پروژه در درجه اول برای ایجاد مشارکت صادقانه در اکوسیستم این پلتفرم استفاده می شود.

نوش دارو

آزمایش شبکه MediBloc بر روی بلاکچین Quantum طراحی و ایجاد شده است. اگرچه Quantum با استفاده از مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) و مدل UTXO انعطاف پذیری جدیدی ارائه می دهد ، تیم MediBloc می خواست پارامترهای بلاکچین خاص خود را ایجاد کند. به طور خاص ، این پلتفرم می خواست یک بلاکچین برای مدیریت داده های پزشکی و ایجاد یک اکوسیستم مراقبت های بهداشتی غیر متمرکز بهینه شود.

در سال ۲۰۱۸ ، MediBloc به لطف کیت توسعه نرم افزار Cosmos (SDK) ، Quantum را ترک کرد و به اکوسیستم Cosmos مهاجرت کرد.

در ژوئیه ۲۰۱۹ ، شبکه اصلی MediBloc ، Panacea ، در Cosmos راه اندازی شد. از آن زمان ، با این حال، تیم MediBloc روی ارتقاء شبکه اصلی کار می کند که شامل MediBloc میزبان بلاکچین خود است ، که Panacea نیز نامیده می شود.

Panacea از یک اجماع و مدل حساب برای اثبات سهام (dPoS) برای تسهیل محیط مطلوب برای اکوسیستم مراقبت های بهداشتی غیر متمرکز استفاده می کند. با این حال ، تا همین اواخر گره های بلاکچین Panacea توسط MediBloc کار می کردند و اجرا می شدند. تیم MediBloc قول می دهد تمام توکن های MED دریافت شده به عنوان پاداش را در طول ارتقاء شبکه اصلی منتظر بماند. همچنین ، بر روی استخدام اعتبارسنجان برای شبکه با testnet تشویقی اخیر متمرکز شده است.

MediBloc با testnet تشویقی موفقیت بزرگی را مشاهده کرد. به این ترتیب ، تیم با ارتقاء شبکه اصلی Panacea “مسیر پیشرفته تری” را دنبال می کند. شروع به ارتقاء شبکه اصلی با استفاده از آخرین نسخه Cosmos SDK و Stargate کرده است. ارتقاء اخیر Cosmos به پروتکل ارتباطات بین بلاکچین خود به راحتی با هدف همکاری MediBloc کار می کند.

بنابراین ، ارتقاء شبکه اصلی و برنامه راه اندازی رسمی اعتبارسنج به تأخیر افتاده است. جدیدترین تاریخهای ارائه شده توسط تیم نشان می دهد که هر دو ارتقاء شبکه اصلی Panacea و راه اندازی اعتبارسنج در آگوست ۲۰۲۱ رخ می دهد. مشارکت اعتبارسنج شبکه اصلی پس از اتمام ارتقاء شبکه اصلی بدون مشکل آغاز می شود. این امر برای اطمینان از ارتقاء روان برای همه شرکت کنندگان در اکوسیستم MediBloc است.

MEDIBLOC چیست؟آشنایی با توکن MED

MED Coin & MED Token

کلمات “توکن” و “کوین” اغلب بدون استفاده از تعریف صحیح اصطلاحات دور می ریزند. در واقع ، آنها فوق العاده شبیه به هم هستند و برای یک مبتدی ، ممکن است تفاوت کمی وجود داشته باشد. با این حال ، تفاوت های اساسی بین کوین و توکن وجود دارد. از نظر فنی ، کوین ها رمز ارزهای بومی بلاکچین هستند ، به عنوان مثال ، بیتکوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، Binance Smart Chain (BNB) ، Polkadot (DOT) ، Cosmos (ATOM) ، Cardano (ADA) و غیره.

از سوی دیگر ، توکن ها ارزهای دیجیتالی هستند که در یک برنامه کاربردی روی بلاکچین طراحی و اجرا شده اند.

به عنوان مثال ، Basic Attention Token (BAT) یک رمز ERC-20 مبتنی بر اتریوم است ، در حالی که PancakeSwap (CAKE) یک توکن BEP-20 بومیانس است.

در ابتدا ، توکن های MediBloc به عنوان یک استاندارد MED QRC-20 (مستقر در بلاکچین کوانتوم) و به عنوان توکن های مبتنی بر ERC-20 در دسترس قرار گرفت. در اوایل سال ۲۰۲۱ ، پس از راه اندازی شبکه اصلی ، مبادله توکن موفقیت آمیز به پایان رسید.

توکن MED (QRC-20) و MEDX (ERC-20) با کوین اصلی MediBloc (MED) با نسبت ۱: ۰٫۵ مبادله شد.

راه اندازی شبکه اصلی MediBloc به این معنی است که می تواند کوین MED خود را در بلاکچین خود ، Panacea ، راه اندازی کند. برخلاف گذشته ، کوین جدید MED دیگر با کیف پول های فعلی Quantum یا Ethereum سازگار نیست. متناوبا ، کوین اصلی MediBloc برای ذخیره از طریق کیف پول Medibloc در دسترس است.

قیمت :۰٫۰۷۶۹۴۷ دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعته : ۲۵۳۷۸٫۴۱۵٫۲۸ دلار

گردش : ۵،۳۸۲،۴۰۱،۱۴۰٫۰۰ MED

رتبه:۱۳۸

کیف پول MEDIBLOC

برای ذخیره کوین های MED خود ابتدا باید یک حساب کیف پول MediBloc ایجاد کنید. کیف پول آنلاین در حال حاضر فقط برای دسکتاپ در دسترس است و یک راه اندازی فوق العاده سریع و آسان را ارائه می دهد. ابتدا باید آدرس کیف پول MediBloc خود را از طریق https://wallet.gopanacea.org ایجاد کنید.

پس از این ، یک عبارت بی نظیر ۲۴ کلمه ای به شما داده می شود. این کلمات اجازه دسترسی به کیف پول شما را می دهند و نباید به اشتراک گذاشته شوند. اگر آنها را از دست بدهید ، هیچ نسخه پشتیبان وجود ندارد! پس از آن ، برای دسترسی و ورود به کیف پول MediBloc ، باید نام مستعار و رمز عبور کیف پول را انتخاب کنید.

مدیپاس

Medipass یک برنامه کاربردی است که توسط تیم MediBloc ایجاد شده است تا فرایند پرمصرف انتقال اطلاعات پزشکی و مطالبات بیمه را بهبود بخشد. در کره ، روند تکمیل یک درخواست بیمه درمانی کاملاً منسوخ شده است. به این ترتیب ، دنباله رویدادها شامل تهیه داده های دیجیتالی بهداشتی گزارش شده در بیمارستان ها با ایجاد نسخه های چاپی (کاغذ) از گزارشات پزشکی است. سپس این موارد به صورت فکس یا به صورت فیزیکی برای شرکت های بیمه ارسال می شود که مجدداً دیجیتالی سازی گزارش های پزشکی را برای سیستم های فناوری اطلاعات داخلی خود انجام می دهند.

به لطف فناوری بلاکچین ، این فرآیند می تواند ساده شود. تغییرناپذیری این فناوری بدین معناست که داده های سلامت را نمی توان تنظیم یا به خطر انداخت. علاوه بر این ، حریم خصوصی و امنیت بلاکچین به این معنی است که بیماران می توانند کنترل کاملی بر افرادی که به داده های پزشکی خود دسترسی دارند ، داشته باشند. علاوه بر این ، داشتن یک گزارش پزشکی دیجیتالی و در دسترس شرکت های بیمه ، روند درخواست بیمه را به میزان قابل توجهی تسریع می کند. Medipass با ارائه بستری امن برای ارتباط و همکاری طرف های مختلف با خسارت های بیمه ، به پذیرش مراقبت های بهداشتی غیرمتمرکز کمک می کند. به نوبه خود ، این به همه طرف های درگیر کمک می کند.

Medipass با سه مزیت اصلی طراحی شده است.

  • اولین مورد این است که زمان ، هزینه و انرژی ایجاد یک بیمه نامه خسارت واقعی برای بیماران کاهش یابد.
  • مورد دوم این است که زمان مورد نیاز برای کارهای اداری ، از جمله صدور داده های پزشکی در بیمارستان و زمان انتظار بیمار برای ادعا را به حداقل برساند.
  • ثالثاً ، Medipass برای ساده سازی فرایند تبدیل دیجیتال به آنالوگ به دیجیتال برای مطالبات بیمه طراحی شده است. Medipass کارآیی و خودکارسازی یک فرآیند به موقع را در اکوسیستم مراقبت های بهداشتی افزایش می دهد.

MEDIBLOC چیست؟آشنایی با توکن MED

دکتر پالت

تیم MediBloc همچنین یک راه حل ابتکاری نسل بعدی پرونده سلامت الکترونیکی (EHR) ، Dr.Palette ارائه می دهد.  برنامه Dr.Palette شبیه به یک هنرمند است که از پالت با رنگ های متنوع برای خلق شاهکار استفاده می کند. با این حال ، Dr.Palette توسط پزشکانی استفاده می شود که آزاد هستند و با توجه به نیازهای بیمارستان خود می توانند کارکردهایی را به برنامه اضافه کنند. به عنوان یک راه حل همه جانبه برای اکوسیستم مراقبت های بهداشتی طراحی شده است. خدمات میزبانی و مدیریت پرونده های الکترونیکی سلامت از پذیرش و مدیریت اطلاعات بیمار ، تا دعاوی بیمه ای و نسخه ها را ارائه می دهد.

نمایندگان مشترک تیم MediBloc ، وو کیون کو و یون سول لی ، Dr.Palette را با توجه به کادر پزشکی و موارد استفاده از بیماران ایجاد کردند. بهره برداری و مدیریت بیمارستان شامل ارتباط و تعامل با بسیاری از خدمات مختلف شخص ثالث ، درمان های جایگزین ، خدمات و کارکنان است. Dr.Palette یک راه حل مبتنی بر پرونده الکترونیکی سلامت (EHR) مبتنی بر بلاکچین است.

شفافیت ، تغییرناپذیری و امنیت مترادف با بلاکچین این فناوری را برای طراحی یک محیط داده های پزشکی غیر متمرکز قابل تنظیم ، ایده آل می کند. ارتباط بین بیماران ، پزشکان و سایر خدمات پزشکی را می توان با افزایش کارایی و شفافیت بدست آورد. علاوه بر این ، محرمانه بودن و حفظ حریم خصوصی بیماران تحت رمزنگاری و علوم رایانه است. هیچ وقت روش مطمئن تری برای ذخیره و انتقال داده های بیمار وجود نداشت. علاوه بر این ، برای اولین بار ، بیماران استقلال کامل بر داده های سلامتی شخصی خود را دارند.

بررسی اکوسیستم MediBloc Healthcare و خلاصه توکن MED

MediBloc در حال ایجاد یک اکوسیستم اطلاعاتی مراقبت های بهداشتی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین ، افزایش امنیت ، شفافیت و کارآیی ارتباط داده های پزشکی است. این پروژه قبل از ایجاد بلاکچین اختصاصی خود ، Panacea ، با استفاده از چندین بلاکچین (Quantum و Cosmos) یک شبکه آزمایشی و شبکه اصلی ایجاد کرده است که باعث همکاری بین صنعت می شود. به نوبه خود ، دارندگان توکن MEDX یا MED قبلی دارایی های خود را به کوین MED بومی راه اندازی شده در Panacea تبدیل کردند. همچنین دارندگان کوین MED می توانند وجوه خود را با استفاده از کیف پول MediBloc رومیزی خود پروژه ذخیره کنند.

علاوه بر این ، با Medipass و Dr.Palette ، واضح است که اکوسیستم غیرمتمرکز مراقبت های بهداشتی MediBloc یک مدعی قوی برای پذیرش گسترده بلاکچین در صنعت مراقبت های بهداشتی است. با این حال ، در حال حاضر ، MediBloc و Medipass فقط در کره جنوبی در دسترس هستند. علاوه بر این ، تیم MediBloc به روزرسانی ها را از طریق وب سایت یا صفحه MediBloc مکرراً اطلاع رسانی می کند. یکی از عناوین اخیر شامل چگونگی تسهیل MediBloc در کره با واکسیناسیون دیجیتالی Covid-19 با استفاده از Medipass است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *