به دنبال رونق قیمتی اخیر که خود را به سمت ۱۰۰ باشگاه برتر رمزنگاری سوق داد ، شبکه Matic بر اساس وعده خود مبنی بر ارائه تعامل ساده تر بین کاربران و برنامه های مالی غیرمتمرکز و اکوسیستم ها خبرساز شده است. شبکه Matic که خود را به عنوان یک راه حل مقیاس لایه ۲ توصیف می کند (به این معنی که به دنبال ارتقا layer لایه اصلی بلاکچین نیست) ، تماماً درمورد کاهش پیچیدگی این تعامل است که به عنوان سقوط برخی از پروژه های مبتنی بر رمزنگاری شناخته می شود.

برای دستیابی به این هدف ، شبکه Matic به عنوان یک پلت فرم غیرمتمرکز ساخته شده است که بر روی تکرار سفارشی چارچوب پلاسما کار می کند و به عنوان راه حل با استفاده از قابلیت مقیاس دهی گسترده به Ethereum شناخته می شود. همانطور که توسط ویتالیک بوترین پیشنهاد شده است ، این چارچوب امکان اجرای آسان قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر و مستقل را فراهم می کند ، بنابراین امکان ایجاد برنامه های مالی غیرمتمرکز جهانی را در یک بلاکچین بنیادی فراهم می کند. این برنامه روی برنامه هایی تمرکز خواهد کرد که نیازی به ثبت هر معامله در بلاکچین نیست ، مانند خریدهای روزانه در مقیاس کوچک. به این ترکیب ، شبکه Matic پیاده سازی زنجیره های جانبی و شبکه اعتبار سنجی های اثبات سهام (PoS) را برای اطمینان از امنیت بهتر دارایی اضافه کرد.

شبکه Matic در تلاش برای دستیابی به چه چیزی است؟

شبکه Matic دارای ویژگی هایی است که توسعه دهندگان آن را به عنوان راه حل برای موضوعات برجسته ای که فناوری های رمزنگاری معاصر با آن روبرو هستند ، ارائه می دهند.

شبکه Matic با حل مشکلات مقیاس پذیری به دنبال تحریک پذیرش جمعی است. این مسائل از این واقعیت ناشی می شود که اکوسیستم های بلاکچین به سختی همگام با محبوبیت برنامه های غیرمتمرکز ، به ویژه از نظر مقیاس گذاری با تقاضای موجود ، دشوار هستند. بر اساس پیش بینی های ارائه شده در مقاله سفید Matic Network ، این پلتفرم قادر خواهد بود به سرعت نظری حداکثر ۶۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه در یک زنجیره جانبی ، همراه با زمان تأیید بلاک کمتر از ۲ ثانیه ، دست یابد.

در همین زمان ، این پلتفرم از یک سیستم اپراتور Plasma غیرمتمرکز بهره می برد که در زنجیره اصلی نهایی است. علاوه بر این ، توسعه دهندگان شبکه وعده اضافه کردن آسان زنجیره های جانبی افقی جدید برای پشتیبانی از معاملات بیشتر در Matic Chain پایه را می دهند. بر این اساس ، شبکه خود را نه تنها به سیستم های پرداخت بلکه به شبکه های بازی و مبادلات غیرمتمرکز نیز کمک می کند.

بر اساس پیش بینی های تیم Matic ، اجرای شبکه Proof-of-Stake و سازوکار سهام آن قرار است موانع موجود در راه دستیابی به توان بالای تراکنش را پاک کند. سطوح فعلی معاملات بلاکچین به دلیل تکیه بر پروتکل های PoW (اثبات کار) با اندازه محدود بلوک و زمان تولید بلوک طولانی مدت ، از عملکرد ضعیف و توان عملیاتی محدود رنج می برند.

مدل اجماع Matic’s PoS توصیف شده است که به گونه ای اجرا می شود که به طور هم زمان به تمرکز زدایی و امنیت آسیب نمی رساند. اجماع توسط یک تیم منتخب از تولیدکنندگان بلاک تعیین شده برای هر ایستگاه بازرسی (به عنوان مثال بلاک هدر) توسط سازندگان اطمینان حاصل می شود. این تولیدکنندگان به سیستم اجازه می دهند بلوک ها را به روشی ادعا شده سریع ایجاد کند. در همان زمان ، عدم تمرکز با تفویض ایست های بازرسی PoS به زنجیره اصلی که حداقل در ابتدا Ethereum است ، محافظت می شود. بلوک ها با انتشار اثبات دوره ای بلوک های ایجاد شده توسط تولیدکنندگان بلوک تأیید می شوند ، بنابراین نحوه عملکرد غیرمتمرکز شبکه Matic تأیید می شود.

شبکه Matic قول می دهد هزینه معاملات را کاهش دهد و تجربه کاربر (UX) را بهبود بخشد. علاوه بر ملاحظات کاملاً فنی ، برخی از پیاده سازی های بلاکچین با اعمال هزینه های بالای گاز و هزینه های مشابه مانع از پذیرش انبوه آنها می شود. با توجه به اینکه پرداخت علامت در ازای دریافت خدمات یا معاملات ، ستون اقتصاد خرد بسیاری از پروژه های رمزنگاری است ، تیم Matic Network اقتصاد مقیاس را به عنوان راه حل خود برگزید. این یک لایه اختصاصی دارد که تولیدکنندگان بلوک تعداد زیادی تراکنش را بر روی آن انجام می دهند ، بنابراین هزینه های خود را پایین می آورند. قابلیت همکاری و انتقال آرام از زنجیره اصلی به زنجیره Matic نیز باید UX را بهبود بخشد.
شبکه Matic از قابلیت همکاری دارایی و چندین کانال پرداخت خرد با سایر راه حل های خارج از زنجیره پشتیبانی می کند. دارایی های موجود در زنجیره های جانبی مختلف برای دستیابی به قابلیت همکاری تا زمانی که از طریق شبکه Matic تأمین شده باشند. از آنجا که شبکه Matic روی سیستم دولتی دستگاه مجازی Ethereum (EVM) کار می کند ، نیازی به باز شدن کانال های پرداخت بین دو طرف ندارد. بنابراین ، یک آدرس معتبر Ethereum بدون نیاز به مشتری برای پیوستن به زنجیره Matic برای امکان دریافت پرداخت ، به همان اندازه آدرس Matic Network معتبر تلقی می شود. تنها چیزی که در این مورد لازم است داشتن کیف پول Matic است.

شبکه چگونه کار می کند؟

معماری فنی Matic Network منعکس کننده مواردی است که توسعه دهندگان هنگام طراحی راه حل خود را به عنوان اولویت خود تعریف کرده اند. برای مبتدیان ، قرار است زمان انتظار مرتبط با انتقال توکن های ETH و ERC20 در بستر Ethereum ، به ویژه برای موارد استفاده شامل خریدهای کم زمان و معاملات روزانه (در بازه زمانی ۱۴-۲۰ ثانیه) کاهش یابد. هزینه زیاد و گرفتگی شبکه در زمان اوج ، تنها مسئله ای را که Matic امیدوار است با پیروی از روش زیر فتح کند ، تشدید می کند:

  • کاربران با کمک دارایی رمزنگاری شده با کمک قرارداد Matic در زنجیره اصلی ، سپرده گذاری می کنند.
  • رمزهای سپرده شده باید در زنجیره اصلی تأیید شوند.
  • در مرحله بعدی ، توکن ها با کمک پل سپرده Matic روی زنجیره Matic نشان داده می شوند. این پل ها به عنوان اجزای گره های تولید کننده بلوک عمل می کنند. آنها رویدادهای قرارداد ریشه ای را در زنجیره اصلی و همچنین هرگونه انتقال رمز مرتبط را پیگیری می کنند. این کار با کمک ابزار اختصاصی شبکه Matic که به عنوان خنجر تعیین شده انجام می شود. خنجر به پل ها کمک می کند تا رسوبات موجود در زنجیره اصلی را برای ایجاد یک رویداد در زنجیره Matic شناسایی کرده و اطمینان حاصل کنند که آدرس مناسب در شبکه Matic سپرده مورد نظر را دریافت می کند.
  • پس از انجام این کار ، کاربران می توانند نشانه ها را به صورت تقریباً فوری و با کاهش هزینه ارسال کنند. در همان زمان ، یک گزینه برای برداشتن نشانه ها به زنجیره اصلی وجود دارد با تأیید اثبات توکن های باقی مانده در قرارداد ریشه ، یعنی آنچه در زنجیره Ethereum مستقر شده است. همین رویکرد برای نشانه های ERC-20 و سایر دارایی های قابل معامله موجود در بلاک چین Ethereum پشتیبانی می شود.

شبکه Matic چیست؟ هرآنچه راجب Matic باید دانست

چگونه اجماع و بازرسی روی Matic کار می کنند؟

سازوکار توافق Proof-of-Stake Matic Network در لایه بازرسی آن پیاده سازی شده است. این لایه نقش میزبان سازندگان PoS را بازی می کند. در همان زمان ، لایه بلاکچین Matic خانه تولیدکنندگان بلوکی است که تعداد آنها برای افزایش بار تولید بلوک کم است.

هر کاربری می تواند تصمیم بگیرد که توکن های Matic خود را در قرارداد ریشه واریز / سهام کند تا به عنوان یک سهامدار تبدیل شود. سهامداران علاوه بر تأیید اعتبار معاملات ، پیشنهادهایی را در مورد استقرار پست های بازرسی در زنجیره اصلی ارائه می دهند. برای هر چند بلوک در لایه بلوک ، سازندگان پیشنهادی را برای پیشنهاد و ایجاد ایست های بازرسی انتخاب می کنند. سیستم اساسی بر اساس PoS ، با اکثریت ۲/۳ اصل برای تأیید بلوک هدر یعنی ایست بازرسی است.
استکرها تولیدکنندگان بلوک را با رأی دادن در میان خود منصوب می کنند و آنها را با ایجاد بلوک های Matic در لایه بلاکچین موظف می کنند. نامزدی با شواهد وجود سهام کافی تأیید می شود.
ایستگاه های بازرسی علاوه بر اطمینان از قطعیت در زنجیره اصلی ، در برداشت ها نیز نقش دارند ، زیرا آنها از اثبات سوختن یعنی برداشتن رمزها استفاده می کنند. کاربران می توانند نشانه های باقیمانده را اثبات کنند در حالی که برداشت خود باعث هزینه های بنزین می شود.

نقش توکن Matic چیست؟

Matic Token یک رمز ابزار در شبکه Matic است. برای انجام چندین نقش اصلی طراحی شده است:

  • به عنوان یک واحد پرداخت در شبکه.
  • به عنوان ابزاری برای استقرار بین کاربرانی که در عملیات اکوسیستم Matic شرکت می کنند استفاده می شود.
  • امید است که این رمز به عنوان انگیزه مالی برای کاربرانی که می خواهند در شبکه Matic مشارکت داشته و اکوسیستم آن را زنده نگه دارند ، باشد. به عنوان مثال ، آنها می توانند منابع محاسباتی و خدمات مربوط به نشر اثبات را ارائه دهند و اعتبار سنجی را مسدود کرده و در ازای آن نشانه های Matic بدست آورند.
  • همانطور که قبلاً گفته شد ، به اشتراک گذاری نشانه ها برای شرکت در رویه اجماع شبکه Matic لازم است. استیکرهایی که مشغول فعالیت های نامنظم هستند با گرفتن Matic Tokens از آنها مجازات می شوند.

شبکه Matic در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۹ فروش توکن را در پلتفرم Binance Launchpad سازمان داد. این اولین فروشی بود که از قالب جدید قرعه کشی پیروی می کرد. در اوایل سال ۲۰۱۹ ، صرافی Binance سیستم جدیدی را اعلام کرد که در آن کاربر می تواند حداکثر پنج بلیط برای شرکت در فروش توکن درخواست کند ، در حالی که تعداد بلیط بستگی به مقدار BNB نگهداری شده در یک دوره ۲۰ روزه دارد. این تلاش با فروش موفق ۱٫۹ میلیارد توکن موجود ، ۵ میلیون دلار آمریکا جمع آوری کرد.

از ماه مه ۲۰۱۹ ، سقف بازار ارز ۵۶ میلیون دلار بود که از ۱۰ میلیارد واحد برنامه ریزی شده حدود ۲ میلیارد نشانه در گردش بود. این رمز برای تجارت در صرافی های رمزنگاری مانند Binance ، Hotbit و سایر موارد در دسترس است. نشانه های خریداری شده را می توان در کیف پول رسمی Matic ذخیره کرد.

تیم و مشارکت ها

شبکه Matic دارای یک تیم کوچک اما اختصاصی از متخصصان است. جینتی کنانی یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل این پروژه است. سوابق حرفه ای وی شامل مهندسی نرم افزار و دانش داده است. Sandeep Nailwal یکی دیگر از بنیانگذاران و COO شرکت Matic است ، در حالی که Anurag Arjun مدیر ارشد محصولات است.

شرکای شبکه Matic شامل Decentraland ، یک پلت فرم واقعیت مجازی با پشتیبانی Ethereum ، Zebi ، ارائه دهنده راه حل های بلاکچین برای دولت ها و شرکت ها ، و MakerDao به عنوان یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز و مدیریت کوین پایدار DAI است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *