تجزیه و تحلیل و ارزیابی Terra (رمز LUNA)

Terra سومین بلاکچین با درآمد جمع شده است ، بیش از ۲ میلیون کاربر در دنیای واقعی دارد و به طور بالقوه می تواند ۱۰ برابر سرمایه سرمایه گذاری شده داشته باشد و اسم رمز ارز بومی آن LUNA است.

مدل تجاری و Tokenomics

Terra مجموعه پول های ثابت است که برای پرداخت در تجارت الکترونیکی به ارزهای ملی متصل هستند. بازرگانانی که LUNA را قبول می کنند در مدت ۶ ثانیه دستمزد می گیرند و در مقایسه با دوره تسویه ۷ روزه فعلی و هزینه کارت اعتباری ۲،۸٪ هزینه ۰٫۶٪ را پرداخت می کنند. در ماه نوامبر ، Terra 330 میلیون دلار از حجم پرداخت را پردازش کرد و در نتیجه تقریباً ۳،۳ میلیون دلار درآمد داشت. به همین ترتیب ، LUNA پس از BTC و ETH سومین بلاک چین درآمدزا است (منبع: TokenTerminal).

در حال حاضر ، بیشترین هزینه های معامله از طریق کاربران ۲ میلیون نفره یک برنامه پرداخت تجارت الکترونیکی کره جنوبی CHAI جمع آوری می شود.

رمز LUNA به عنوان سهامداران سودآور عمل می کند زیرا دارندگان توکن ۱۰۰٪ هزینه معاملات را دریافت می کنند (در صورت وجود سهام). در حال حاضر ، حدود ۲۸،۹٪ از دارندگان LUNA این سهام را در اختیار دارند و ۱۰،۳۷٪ بازده سالانه را دریافت می کنند (منبع: TerraStation).

اطلاعات کلیدی

ما فرض می کنیم که LUNA در سال ۲۰۲۵ حدود ۳ میلیارد دلار به طور متوسط ​​ماهانه پردازش خواهد کرد که ۳۶ میلیارد دلار در سال در سال ۲۰۲۵ است. Terra در سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. سال گذشته در ماه اکتبر ، آنها ۵۸٫۸ میلیون دلار در ماه پردازش کردند ، امسال در ماه اکتبر ۲۸۳ میلیون دلار در ماه (۴،۸ برابر) پردازش کردند. به همین ترتیب ، سال گذشته در ماه نوامبر LUNA 55،۴ میلیون دلار پردازش کرد ، در حالی که این نوامبر رشد ادامه داشت و آنها ۳۳۰ میلیون دلار (۵ برابر) حجم معاملات را تسهیل کردند.

* ارقام در سال ۲۰۲۰ تا حدی داده های واقعی و تا حدی پیش بینی های ما برای بقیه سال ۲۰۲۰ است. از سال ۲۰۲۰ ، همه داده ها پیش بینی ما است.

ما حجم ماهانه را تا دسامبر ۲۰۲۵ با استفاده از منحنی S و فصلی اعمال شده از یک تجارت الکترونیکی مشابه مستقر در اروپا ، مدلسازی کرده ایم. سناریوی ما محافظه کارانه تر از هدف تیم مدیریت LUNA است. اهداف Terra برای دستیابی به حجم ۷۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ ، ما ۳۶ میلیارد دلار پیش بینی می کنیم.

حجم معاملات ۳۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ به معنای رسیدن LUNA به ۱۶٪ از بازار تجارت الکترونیکی در کره جنوبی ، ژاپن و تایوان است (کل بازار تجارت الکترونیکی در این ۳ کشور ۲۳۰ میلیارد دلار است). در سال ۲۰۲۵ ، هزینه های ۲۰۰ میلیون دلاری منجر به رقم کاملاً رقیق ۵ میلیارد دلاری بازار خواهد شد که بر اساس نسبت PE نسبتاً محافظه کارانه است. سقف ۵ میلیارد دلار در بازار منجر به خروج ۵٫۰۷ دلار برای هر رمز خواهد شد.

در حال حاضر ، LUNA طی ۳ ماه گذشته ۴۰-۶۰٪ از پیش بینی سناریوی ما فراتر رفته است. پیش بینی ما فقط درآمد حاصل از محصولات قبلاً عرضه شده را شامل می شود. درآمد حاصل از محصولات برنامه ریزی شده مانند Anchor و Mirror را در نظر نمی گیرد. Anchor یک پروتکل با ثبات و کم پس انداز است که اعلام شده اما هنوز منتشر نشده است. Mirror امکان معاملات نمایندگی سهام ایالات متحده در بلاکچین را فراهم می کند. در بالای CHAI ، این محصولات جدید می توانند در آینده رشد کنند. وقتی CHAI بومی آنها را ادغام کند و محصولات را به کاربران ۲ میلیون نفر ارائه دهد ، Mirror و Anchor می توانند تصویب سریع را ببینند. از طرف دیگر ، Mirror و Anchor هنوز کشش ندارند و جریان نقدی تولید شده توسط آنها بسیار نامشخص است.

LUNA چیست؟ آشنایی با این پروژه جذاب و بلاکچین Terra

کشش

۱٫ CHAI

برنامه پرداخت تجارت الکترونیکی CHAI با بیش از ۲،۴ میلیون معامله ماهانه و ۲ میلیون کاربر بیشترین کشش را در اکوسیستم LUNA دارد. CHAI هر هفته تقریباً ۳۰۰ هزار کاربر فعال و ۱۵ هزار کاربر جدید در هفته دارد. ما انتظار داریم که با تلاش شرکت برای گسترش به ژاپن و تایوان ، تعداد کاربران همچنان افزایش یابد.

۲٫ MIRROR

Mirror محصولی است که به تازگی راه اندازی شده و نمایندگی هایی از سهام ایالات متحده در بلاک چین Terra’s ایجاد می کند. این مشتقات تازه ایجاد شده می توانند بومی را از طریق Mirror و Uniswap معامله کنند. هر دو صرافی مبادلات خودکار مبتنی بر بازار ساز هستند.

در Mirror ، هر کاربری می تواند دارایی های مصنوعی را خریداری یا بفروشد. همچنین کاربر می تواند با قفل وثیقه و صدور دارایی ، موقعیت کوتاه خالصی را روی یک دارایی وارد کند. در زمان راه اندازی ، Terra’s UST تنها پایدارپذیر پذیرفته شده به عنوان وثیقه خواهد بود. انتظار می رود سایر سکه های ثابت LUNA بعداً اضافه شوند.

توکن بومی محصول ، MIR به عنوان یک رمز حاکمیت با CF مرتبط با آن عمل می کند. وقتی مشتقات مصنوعی در Mirror معامله شوند ، ۰٫۳٪ هزینه متحمل می شود. ۰/۲۵ درصد به تأمین کنندگان نقدینگی و ۰/۰۵ درصد به دارندگان رمز MIR تعلق می گیرد.

یک منبع ثابت از توکن های MIR 360m وجود دارد. بر اساس قیمت فعلی MIR $ 1،۱ ، ارزش بازار کاملاً رقیق شده Mirror 396 میلیون $ است. این محصول از ۴ دسامبر ۲۰۲۰ پخش زنده داشته است.

در حال حاضر راه حل های موجود برای تجارت سهام در بلاکچین Synthetix و FTX است. Synthetix ، به ۷۵۰ درصد حداقل نسبت همزنی نیاز دارد ، در حالی که Mirror Mirror فقط به حداقل ۱۵۰ درصد نسبت وثیقه نیاز دارد ، بنابراین به کارایی سرمایه بالاتر می رسد. Mirror همچنین راه حل غیرقانونی بدون پشتوانه ارائه می دهد ، در حالی که راه حل FTX مبتنی بر این شرکت است که سهام واقعی خود را در بازداشت نگه داشته و ادعا می کند دارایی زیرساخت در بلاکچین است. این ادعا در صورت درخواست کاملاً محفوظ و قابل استفاده است.

اگر Mirror موفقیت آمیز باشد ، تقاضا برای پول های ثابت LUNA را افزایش می دهد. تقاضای بیشتر برای سکه های ثابت با افزایش ارزش رمز LUNA از طریق فرآیندی که seigniorage شرح داده می شود ، مرتبط است.

تیم

Do Kwon (مدیر عامل)

· بنیانگذار و مدیر عامل سابق Anify.
· دانش آموختگان دانشگاه استنفورد

دانیل شین (مدیر عامل شرکت Terra ، مدیر عامل CHAI)

· کارآفرین سریال به مدت ۹ سال
· تجارت تجارت الکترونیکی TMON را با درآمد ۳،۵ میلیارد دلار تأسیس کرد.
· تجربه گذشته در McKinsey و JPMorgan Chase

این تیم هم تجربه صنعت بلاکچین و هم تجارت الکترونیکی را دارد. LUNA همچنین موفق به جذب استعداد از کارمندان برتر مانند مک کینزی و اوبر و دانشگاه های درجه یک مانند وارتون ، پرینستون و LSE می شود.

سرمایه گذاران

LUNA 32 میلیون دلار دور تأمین بذر در سال ۲۰۱۸ از سرمایه گذاران فوق الذکر جمع آوری کرد.
طبق Cryptorank ، Terra همچنین ۶۲ میلیون دلار ICO با قیمت ۰٫۸ دلار / LUNA داشت.

طبق گفته Crunchbase ، چندین دوره دیگر در بالای کنوانسیون نامگذاری VC Seed و سری A وجود دارد. بنابراین ، سرمایه گذاران فوق الذکر در معامله ثانویه – چه به صورت خصوصی و چه به صورت عمومی – سرمایه گذاری کردند.

Luna Token

۱ میلیارد توکن LUNA وجود دارد ، که به عنوان یک منبع تعادل کل عمل می کند. توکن ها با توجه به توزیع فوق الذکر توزیع می شوند. برنامه انتشار توکن ها به صورت عمومی در دسترس نیست. مدل های ما با کلاهک بازار کاملاً رقیق شده شمرده می شوند ، یعنی حداکثر رقت را در نظر می گیرد گویی که همه توکن ها منتشر شده اند.

نشانه های LUNA به عنوان وثیقه سکه های پایدار صادر شده بر روی پروتکل عمل می کنند. نشانه های LUNA با توجه به تقاضای پایدار سکه ها سوزانده می شوند و به صورت الگوریتمی صادر می شوند. این مکانیزم برای ثابت نگه داشتن ارزش پایدار ، سکه های پایدار را تحت فشار قرار می دهد. همچنین هزینه هایی در ارتباط با روند صدور و سوزاندن پول های ثابت (به اصطلاح seigniorage) وجود دارد. بخشی از این هزینه ها به دارندگان LUNA توزیع می شود (منبع Whitepaper). تا زمانی که سکه های پایدار به ارزش ۱٫۳ میلیارد دلار منتشر شود ، تمام هزینه های seigniorage به خزانه داری می رود.

در ۳ ماه گذشته ، Terra به اندازه ۰،۵۵ دلار به ازای هر رمز LUNA معامله شده است. اخیراً ، قیمت LUNA به ۰،۵ دلار افزایش یافته است.

بیشترین معامله جفت در صرافی Binance با حجم ۵،۵ میلیون دلار ۲۴ ساعت در ۴ جفت است. بهترین بازده نیز در Binance یافت می شود که به ۰٫۱۱٪ می رسد. نقدینگی که با عمق کتاب سفارش اندازه گیری می شود بهترین در یک جفت KuCoin’s LUNA / UST است. بنابراین ، KuCoin مناسب ترین صرافی برای معاملات بزرگ سفارشات بازار است.

LUNA چیست؟ آشنایی با این پروژه جذاب و بلاکچین Terra

خطرات

یک خطر قانونی در ارتباط با صدور LUNA و سایر زنجیره های پایدار بر روی بلاک چین Terra وجود دارد زیرا فضای نظارتی دائماً در حال تغییر است. تغییرات نظارتی نامطلوب ممکن است تأثیر منفی بر Terra داشته باشد زیرا آنها ۱٫۳ میلیارد دلار پول مصنوعی FIAT صادر کرده اند.

ریسک تجارت بیشتر شامل عدم موفقیت در توسعه بین المللی و عدم موفقیت در آوردن محصولات جدید به بازار است. همچنین ، در حال حاضر راه حل هایی برای بازرگانان وجود دارد که هزینه های بسیار کمتری از ۰٫۶ charge را دریافت می کنند. با این حال ، بیشتر رقبا در کره جنوبی فعال نیستند.

نتیجه

با توجه به سود سهام حاصل از سود به همراه مقدار خروج در پایان سال ۲۰۲۵ ، فکر می کنیم LUNA با قیمت ۰٫۳۵ دلار دست کم گرفته شود. مدل ما قیمت ۵ دلار تا سال ۲۰۲۵ را نشان می دهد (۱۰،۱۳xMOIC ، ۶۷٪ IRR با سود سهام).

ما معتقدیم که ارزیابی ما هنوز محافظه کارانه است زیرا ما فقط محصول اصلی را در نظر می گیریم (Terra به عنوان بستری برای پرداخت های تجارت الکترونیکی). ما پروژه های جدیدی را که تیم در حال کار است ، مانند Anchor و سایر محصولات احتمالی در خط تولید ، حساب نمی کنیم. این محصولات قرار است در سه ماهه بعدی به صورت زنده عرضه شوند و در صورت موفقیت ، جریان نقدی بیشتری به سهامداران تولید می کنند.

استیکرهای LUNA نیز نسبتاً معادل ۱۰٪ از سهام کارمزد معاملات پرداخت شده توسط بازرگانان تجارت الکترونیکی را دریافت می کنند. به همین ترتیب ، LUNA به عنوان یک سرمایه گذاری برای رشد سود سهام بالا عمل می کند.

در مجموع ، ما اعتقاد داریم رمز LUNA در حال حاضر یک فرصت سرمایه گذاری خوب است زیرا این پروژه دارای کشش قابل توجهی است و از دنیای واقعی استفاده می کند. ما انتظار داریم که کشش ادامه یابد و معتقدیم Terra سهم بیشتری از بازار را در بازارهای اصلی آسیا کسب خواهد کرد.با تشکر ویژه از مایک آرینگتون (شریک Arrington XRP Capital) ، Do Kwon (بنیانگذار Terra) و ویکتور فیشر (شریک صندوق Rockaway Blockchain Fund) ، که بخشهایی از تجزیه و تحلیل با آنها بحث شد ، تشکر می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *