LSK یک بستر توسعه زنجیره ای جانبی است که ساخت و استقرار برنامه های غیرمتمرکز در Javascript را برای توسعه دهندگان آسان می کند. یکی از بزرگترین کشمکشها در صنعت سرعت بخشیدن به توسعه دهندگان در ایجاد بلاکچین و ایجاد منطق در کدهای دانه بندی شده در زیر هود است.

توسعه دهندگان بسیار سخت کار می کنند و غالباً از سیستم عامل های متمرکز (مانند Google Play و Apples App Store) استفاده می کنند. این نهادهای بزرگ معمولاً سهم بزرگ را از توجه و درآمد کسب می کنند و توسعه دهندگان را قادر به تأمین هزینه های زندگی نمی کنند. هدف LSK ایجاد یک بستر عادلانه برای برنامه های غیرمتمرکز است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قطعه بزرگتری از پای را بدست آورند. این پروژه امیدوار است با تمرکز بر جاوا اسکریپت (نه یک زبان جدید اختصاصی) که در نهایت پلتفرم خود را به روی میلیون ها برنامه نویس آموزش دیده ، تسریع و ساده کند.

LSKچگونه کار می کند؟

Lisk قصد دارد تا یک ارائه دهنده بستر های نرم افزاری (مشابه Ethereum و NEO) با یک شبکه غیرمتمرکز باشد ، اما از جهات مختلف متفاوت است. Ethereum از Solidid استفاده می کند و برای یادگیری زبان جدید به توسعه دهندگان نیاز دارد و بر قراردادهای هوشمند متمرکز است. این سازه متمرکز به عقب نیاز دارد که اشخاص ثالث به عنوان برنامه های جلویی کار کنند (به عنوان مثال کیف پول اتر من برای توکن های ERC-20).

LSK از زنجیره های جانبی و یک کیت کامل توسعه نرم افزار (SDK) استفاده می کند تا یک کیت کامل و kaboodle را برای توسعه دهندگان برای تولید dapps جلا (برنامه های غیرمتمرکز) و زنجیره بلاک مستقل تحت یک سیستم فراهم کند. این بلاکچین جانبی به بلاکچین Lisk که به طور جداگانه نگهداری می شود مرتبط است و از آن محافظت می کند.

زنجیره های جانبی LSK

Sidechains از نظر رمزنگاری دفترهای اصلی (بلاکچین) هستند که بدون آسیب رساندن به عملکرد و سرعت اصلی ، به شبکه اصلی متصل می شوند. این اتصال ویژگی های قابلیت همکاری مانند انتقال و همگام سازی توکن های شما بین زنجیره ها را به همراه دارد. سرانجام ، زنجیره های جانبی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا سطح نهایی سفارشی سازی را برای الگوریتم های اجماع ، مقیاس گذاری شبکه ، ردیابی دارایی و حتی انتشار بتا رمزنگاری ها (به عنوان مثال شبکه های آزمایشی) و ردیابی دارایی ها (به عنوان مثال سهام) داشته باشند.

بسیاری از راه حل های زنجیره ای جانبی موجود تنها یک بلاکچین یا بلاکچین خصوصی است. LSK تلاش می کند تا بهترین ها را در هر دو جهان فراهم کند – ثبات و امنیت اصلی در حالی که به زنجیرهای جانبی امکان انعطاف پذیری نامحدود می دهد. در حالی که تیم Lisk شبکه اصلی را که توسط ۱۰۱ نماینده محافظت می شود ، توسعه دهندگان کنترل کاملی برای ایجاد شبکه بلاکچین خود به عنوان یک زنجیره جانبی دارند. اگر هرگز مشکلی در آن بلاکچین دیگر وجود داشته باشد ، شبکه اصلی تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

چه چیزی باعث می شود LSK متفاوت باشد؟

برای دسترسی بیشتر به فناوری بلاکچین ، این تیم کیت توسعه دهندگان نرم افزار (SDK) مبتنی بر JavaScript با تمرکز بر تجربه کاربر (UI) و پشتیبانی از توسعه دهنده را ایجاد کرد. SDK از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است:

  • Consensus Algorithm – در مورد Lisk ، Delegated Proof of Stake (DPoS) که تنظیمات پیش فرض نیز می باشد
  • Sidechain – امکان ایجاد زنجیره بلاک مستقل مرتبط با زنجیره اصلی Lisk را فراهم می کند
  • Back-end – کد قابل برنامه ریزی برای توسعه دهندگان برای ایجاد DAPPS به طور مستقل
  • Front-end – رابط کاربری (UI) که facing های عمومی هستند

فکر این است که این پروژه های مستقل به زنجیره والدین پایدار پیوند می خورند که دارای مقیاس و استحکام قبلی هستند. LSK همچنین نمایندگانی دارد که می توانند به امنیت شبکه های جانبی کمک کنند.

با ترکیب قدرت شبکه اصلی Lisk و بلاکچین با SDK منبع باز ، توسعه دهندگان قدرت ایجاد برنامه های دیجیتالی راحت و آسان را برای بارگیری در یک بسته دارند. این برنامه در یک مخزن غیرمتمرکز مانند فروشگاه برنامه قابل دسترسی است. توکن های LSK برای استفاده از شبکه و خدمات Lisk مصرف می شوند. (مشابه اتر با Ethereum) این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا منحصراً بر روی ابزار برنامه خود که از بازآفرینی یک بلاکچین جدید و تمام مدیریتی که همراه آن باشد ، تمرکز کنند.

به عنوان مثال Lisk Blockchain Services

  • هویت به عنوان سرویس – یک دکمه فشار ورود به سیستم تنها (SSO) برای وب سایت هایی که نیاز به ثبت دارند
  • میزبانی غیرمتمرکز به عنوان یک سرویس – رسانه ها را در یک ابر غیر رمزگذاری شده و رمزگذاری شده در شبکه ذخیره کنید
  • اجرای قرارداد هوشمند به عنوان یک سرویس – خدمات محافظ بی اعتماد را مجاز می کند و خطر طرف مقابل را از بین می برد
  • Oracles به عنوان یک سرویس – راهی برای به دست آوردن داده های قابل تنظیم در زمان واقعی یا نتیجه وقایع زندگی واقعی

یکی از جالبترین موارد در مورد داشتن SDK و اکوسیستم منبع باز در اطراف شبکه اصلی Lisk این است که کل سیستم از هر dapp جدید و موارد استفاده شده توسط توسعه دهندگان سود می برد. به عنوان مثال Solidity کتابخانه ای در Lisk ندارد اما یک توسعه دهنده می تواند قراردادهای هوشمند Ethereum Virtual Machine (EVM) را در زنجیره جانبی خود یا به عنوان یک سرویس بلاکچین کدگذاری کند. سپس کل شبکه می تواند از آن کتابخانه استفاده کند.

پس از تکمیل ، کل شبکه Lisk اکنون از این کارایی و ارائه جدید بهره مند می شود. هرچه تعداد بیشتری از توسعه دهندگان روی صفحه پرش کنند ، آنها یک اثر شبکه قدرتمند و ایجاد سریع برنامه ها و خدمات مورد نیاز ایجاد می کنند. این با ایجاد ارزش و سودمندی بیشتر برای توسعه دهندگان و کاربران خوشبخت Lisk است.

فهرست برنامه های غیرمتمرکز LISK

شما می توانید هر dapp موجود در اکوسیستم را در مشتری Lisk جستجو کنید (همانطور که برای هر فروشگاه برنامه دیگری می خواهید). همه برنامه های بلاکچین موجود در سیستم عامل باید در شبکه اصلی ثبت نام کنند. این ثبت ارتباطی بین زنجیره اصلی Lisk و زنجیره جانبی ایجاد می کند که به فهرست برنامه اجازه می دهد تا همه برنامه ها و خدمات بلاکچین را پیدا کند.

در طی این فرآیند ، توسعه دهنده می تواند نام برنامه ، توضیحات ، دسته بندی ، نماد ، برچسب ها و پیوند بارگیری منحصر به فرد را تنظیم کند. بسیار شبیه به روند ثبت نام برنامه یا پادکست در سرویس هایی مانند Apple Store.

LSK چیست؟ همه چیز درباره این ارز و پلتفرم جذاب LISK

درباره Lisk

تاریخ LSK

با هسته بیت کوین که در درجه اول در C ++ و Ethereum در Solidity (یک چارچوب مستقل مبتنی بر جاوا اسکریپت) نوشته شده است ، بسیاری از توسعه دهندگان در مورد اینکه کدام زبان را باید تمرکز کنند یا به طور کامل یاد بگیرند سردرگمی ایجاد می کنند.

بنیانگذاران Lisk ، Max Kordek و Oliver Beddows این مبارزات را دیدند و تجربه کردند و دیدگاهی برای دسترسی بیشتر فناوری بلاکچین ایجاد کردند. با توجه به اینکه اکثر محبوب ترین برنامه ها (به عنوان مثال Uber) و خود وب بیشتر روی Javascript اجرا می شود ، چرا چرخ را دوباره اختراع می کنیم؟

همه چیز در سال ۲۰۱۴ با Crypti ، یک پلت فرم برنامه بلاکچین منبع باز آغاز شد که در نهایت به Lisk تبدیل شد. گرچه در سطح جامعه موفق بود ، Crypti برای رسیدن به چشم انداز خود به نیروی شلیک بیشتری نیاز داشت و در ماه مه ۲۰۱۶ وارد LISk شد.

تیم

Max Kordek – رئیس / مدیر عامل و بنیانگذار

Kordek در روزهای ابتدایی خود توانایی بلاکچین را تشخیص داد. او با اجتماعات مختلفی درگیر شد و تمام اطلاعاتی را که می توانست قبل از تأسیس Lisk بدست آورد ، جذب کرد. او رشد عمده را در پیش رو دارد و معتقد است که Lisk با تهیه یک کیت توسعه Sidechain با کاربرد آسانسور ، در خط مقدم خواهد بود. خارج از کار ، او علاقه شدیدی به داستان های علمی دارد.

Oliver Beddows – معاون رئیس جمهور / مدیر عامل و بنیانگذار

Beddows دوازده سال تجربه در زمینه توسعه دارد. وی مانند بسیاری دیگر از پروژه های بلاکچین ، دید که این نوع فناوری می تواند ابزاری قدرتمند برای ایجاد جهان به مکانی عادلانه تر باشد. وی دید که اکثر سیستم عامل های بلاکچین بسیار پیچیده هستند و فرصتی برای آوردن توسعه دهندگان با مهارت های موجود در فضا وجود دارد.

نقشه راه و تحولات

LSK در جاده و چالش های دیگر خالی از لطف نیست. با این وجود ، این پروژه به یک پروژه واقعی تبدیل شده است که با تکمیل هر مرحله اطمینان بیشتر و بیشتری کسب می کند. همکاری با مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ این فرصت را برای LSK فراهم کرد تا “Blockchain as a Service” را از طریق Azure و همچنین برخی از شناخت صنعت را ارائه دهد.

یکی از تحولات بزرگ و اخیر تصمیم برای تغییر نام تجاری بود. استخدام یک شرکت استراتژی برند و طراحان حرفه ای نشانگر سازندگان کوشا نه تنها یک پلت فرم برنامه Blockchain بلکه یک نام تجاری است. این راه اندازی مجدد اتفاق افتاده است و به راحتی می توان گفت که تغییر نام تجاری تا حد زیادی با ظاهری کاملاً حرفه ای تر ، که برای جذب سرمایه گذاران و استعدادهای جدید کلیدی است ، موفقیت آمیز بوده است.

رقبا

LISK در یک فضای نسبتاً شلوغ رقابت می کند. Ethereum در حال حاضر دارای یک مزیت سالم اول در فضای پلت فرم برنامه غیرمتمرکز است. از جمله NEO ، Stratis و ICON به این رقابت اضافه کنید و ممکن است تعجب کنید که Lisk در کجا قرار می گیرد. خوشبختانه اکثر این پروژه ها تخصص خاص خود را از نظر زبان برنامه نویسی و موقعیت مکانی دارند. و همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، هیچ پروژه دیگری به این شدت روی جنبه Javascript توسعه متمرکز نشده است.

تاریخچه تجارت

LSK از اوایل سال ۲۰۱۶ معاملات خود را آغاز کرد و پس از نوسانات اولیه تا حدود USDT 0.30  رسید. با شروع به کار در اواسط سال ۲۰۱۷ شروع به صعود کرد. این در ابتدای ژانویه ۲۰۱۸ به بالاترین قیمت ۳۸٫۴۰ دلار رسیده است. این بازدهی باورنکردنی ۱۰۰ برابر برای افرادی است که موفق به دریافت چند سال زودتر شده اند.

متأسفانه ، قیمت از آنجایی که همزمان با بازار خرس ارزهای رمزنگاری شده امسال به طرز چشمگیری کاهش یافته است و در زمان بروزرسانی ، جایی در سطح ۲٫۸۵ دلار است. Lisk در حال حاضر نقشه راهی در دسترس ندارد ، بنابراین پیش بینی اینکه چه کاتالیزوری ممکن است قیمت را در آینده افزایش دهد دشوار است. مانند اکثر پروژه ها ، تصویب اضافی و مشارکت باید به شما کمک کند.

خرید LSK

Lisk در مبادلات مختلف با ۳ مورد برتر معامله می شود: Bittrex ، Poloniex و Binance. همانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده دیگر ، شما باید از Bitcoin (یا چیزی برای تبدیل به Bitcoin) شروع کنید تا بتوانید آن جفت را در صرافی مورد علاقه خود خریداری کنید.

نحوه ذخیره LSK

به عنوان بخشی از راه اندازی مجدد ، تیم Lisk تعدادی گزینه دیگر برای ذخیره LSK شما ایجاد کرده است. کیف پول نانو قدیمی به زودی متوقف می شود بنابراین باید به راه حل بهتری ارتقا دهید. اکثر کاربران می خواهند Lisk Hub موجود برای ویندوز و مک را در اختیار داشته باشند. Hub عملکردی را به کیف پول Nano اضافه می کند و برخی مزایای اضافی مانند رای دادن به نمایندگان را فراهم می کند. Lisk Core یک راه حل کیف پول فقط برای کاربران پیشرفته است و دارای داشبورد خط فرمان بدون GUI است. اگر می خواهید گره کامل خود را تنظیم کنید ، این کیف پول مناسب شما است. سرانجام ، Lisk Mobile نیز از دسترس خارج شده و قابلیت های محدودی را ارائه می دهد ، اگرچه کاربران برق احتمالاً به جای آن یکی از نسخه های دسک تاپ را می خواهند.

نتیجه

LSK بازیکنی بسیار کند و ثابت بوده است. در دنیای ICO های “عطر و طعم ماه” ، دیدن توسعه مداوم ، رسیدن به نقاط عطف و پیشرفت تدریجی طراوت بخش است. از زمان Crypti ، هر دو بنیانگذار این پروژه را دنبال می کردند و مراقب ذهنیت خود بودند. از یک میز نوپای آشپزخانه پر از رمزگذار گرفته تا یک تیم شکوفاً بزرگتر با دفاتر زیبا در برلین ، آلمان ، لیسک راه طولانی را طی کرده است.

در حالی که بسیاری از آنها لیسک را “قاتل اتریوم” می دانند ، با یک نگاه دقیق تر مشخص می شود که این پروژه به سادگی یکی دیگر از بازیکنان بزرگ و آینده دار (در میان بسیاری) در دنیای رمزنگاری نوپا است که درست در مقابل چشمان ما ساخته می شود. در حالی که Ethereum به عنوان یک ابزار بازگشتی در Solidid به قراردادهای هوشمند و سازوکارهایی متمرکز است ، لیسک امیدوار است که بتواند قلب و ذهن توسعه دهندگان (JavaScript) و کاربران را به طور یکسان جلب کند.

SDK آنها مبتنی بر Javascript دارای سادگی است که به راحتی فراموش می شود. چرا بسیاری از برنامه نویسان از قبل آن را می دانند و از آن استفاده می کنند ، کد اینترنت را از نو اختراع می کنیم؟ این جایی است که لیسک در برابر اصرار برای تهیه چیزی اختصاصی مقاومت می کند و در عوض از چارچوب های موجود استفاده می کند که به آنها امکان دسترسی سریعتر به یک مجموعه توسعه دهنده بزرگتر را می دهد. فقط زمان مشخص خواهد شد (و تصمیم می گیرد) که چه کسی سلطان کوه رمزنگاری است و لیسک به طور پیوسته (و بی سر و صدا) به عنوان یک مسئول در نظر گرفته می شود که برای آن نقش در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *