Loopring (LRC) اخیراً مورد توجه واقع شده است. این رمز در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ و در آغاز سال ۲۰۲۰ دچار رکود شد ، اما از اواسط ماه مه پس از اینکه پروژه سرانجام مبادلات غیرمتمرکز (DEX) خود را تقریباً دو ماه زودتر راه اندازی کرد ، رشد بیشتری کرد. اشتیاق برای این پروژه به دلیل نیاز مبرم به مبادلات غیرمتمرکز و مزایایی است که قرار است اینها برای کاربران ارزهای رمزپایه به همراه داشته باشد.

هزینه های کمتر ، مبادلات امن تر و شفافیت بیشتر تنها برخی از دلایلی است که بسیاری از پروژه ها سعی در ایجاد راه حل های DEX دارند. با این حال ، آیا Loopring راه حل است و آیا باید آن را در نظر بگیرید؟ در این بررسی از Loopring ، ما غواصی عمیقی در پروژه خواهیم داشت ، از جمله فناوری ، اعضای تیم و رقابت. همچنین نگاهی خواهیم انداخت به چشم اندازهای بلند مدت توکن های LRC در جامعه ای که به طور فزاینده ای متغیر و شکاک است.

Loopring چیست؟

Loopring یک پروتکل مبادله غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum است که برای امکان تبادل دارایی از طریق مبادلات مختلف در اختیار کاربران قرار گرفته است. Loopring به خودی خود مبادله غیرمتمرکز نیست ، اما در عوض با استفاده از فناوری های تطبیق سفارش و اشتراک حلقه ، مبادله غیرمتمرکز را تسهیل می کند.

به طور خلاصه ، به هر کسی امکان می دهد مبادلات مبتنی بر دستورالعمل های پربازده ، غیر حضوری و مبتنی بر دستورات را در اتریم با استفاده از مدارک اثبات دانش صفر ایجاد کند. بنابراین ، Loopring به جای ایستادن به عنوان صرافی غیرمتمرکز دیگر ، به دنبال جمع آوری سفارشات از حداکثر صرافی ها است و سپس این سفارشات را با تطبیق آنها با کتاب سفارشات همه صرافی هایی که در شبکه LRC مشارکت دارند ، پر می کند.

Loopring به صرافی های غیرمتمرکز و متمرکز امکان می دهد تا در شبکه LRC شرکت کنند و به همه مبادلات امکان افزایش نقدینگی از طریق تعداد زیادی بلاکچین را می دهد. همچنین این امکان را به سرمایه گذاران می دهد تا بهترین قیمت ممکن را بدون نیاز به بررسی چندین صرافی مختلف داشته باشند. از همه بهتر ، Loopring زنجیره بلاک است و این بدان معناست که هر پلتفرمی که دارای قراردادهای هوشمند باشد قادر به ادغام با LRC خواهد بود.

تاکنون Ethereum و NEO تلفیق شده اند ، و در حالی که برنامه هایی برای ادغام سیستم عامل های اضافی وجود داشت ، این برنامه ها در حالی که تیم در حال توسعه هسته Loopring DEX هستند ، متوقف شده اند.

LRC چگونه کار می کند؟

یکی از مزایای استفاده از Loopring برای معامله گران این است که آنها کنترل وجوه خود را حفظ می کنند ، که هنگام سفارشات در یک قرارداد هوشمند قفل می شوند. این تغییر در نسخه ۳٫۰ Loopring است و برای افزایش امنیت پلت فرم اجرا شده است. LRC دارای یک کیف پول آنلاین به نام کیف پول  Loopring Online است.

این سیستم به کاربران امکان کنترل کامل وجوه و سفارشات خود را می دهد و اجازه می دهد در هر زمان قبل از اجرای سفارش ، سفارش آن را افزایش ، اصلاح یا حتی لغو کنید. همچنین قابل مقایسه با جریان سفارشی است که از صرافی های متمرکز دیده می شود ، که باعث می شود آن برای معامله گران بیشتر شناخته شود. بیایید نگاهی دقیق به نحوه کار سفارشات با Loopring بیندازیم و جزئیات بیشتری در مورد رینگ کارگران و رله های خارج از زنجیره را به شما ارائه دهیم.

ثبت سفارش LRC

وقتی کاربران آماده انجام معامله باشند ، این کار از طریق کیف پول loopring.io انجام می شود و با کلید خصوصی کاربران امضا می شود. سپس سفارش به قراردادهای هوشمند شبکه Loopring و همچنین گره های رله خارج از زنجیره منتقل می شود.

LRC چیست؟ آشنایی با پروتکل مبادله غیرمتمرکز Loopring

کیف پول آنلاین DEX حلقه صرافی غیرمتمرکز آنلاین

قراردادهای هوشمند اطمینان می دهد که وجوه موجود در کیف پول شما به درستی با کوین هایی که معامله می کنید رد و بدل می شود ، در حالی که گره های خارج از زنجیره دفتر سفارش را حفظ می کنند و آن را برای استخراج کنندگان حلقه پخش می کنند. ماینرها حلقه توضیح داده شده است و حلقه مسئولیت اطمینان از پر شدن سفارشات را تا زمان واقعی پر شدن یا لغو سفارش دارند.

استخراج کنندگان حلقه برای انجام این سرویس یا با پرداخت هزینه در LRC یا تقسیم حاشیه در مقدار سفارش جبران می شوند. این سیستم تضمین می کند که ماینرها برای خدماتشان به طور عادلانه حقوق دریافت می کنند و به آنها انگیزه می دهد که بهترین نرخ را برای معامله گران پیدا کنند ، زیرا اگر نرخ ارز بهتری پیدا کنند می توانند حاشیه خود را افزایش دهند.

همچنین از نظر تئوری از هرگونه فرصت آربیتراژ می کاهد زیرا پروتکل همیشه باید از بهترین ارزش تجارت برخوردار باشد.

هنگامی که ماینر یک حلقه سفارش را کامل کرد ، قرارداد هوشمند LRC بررسی می کند تا مطمئن شود که سفارش می تواند پر شود. تا زمانی که همه چیز در هر دو طرف تجارت بررسی شود ، قرارداد هوشمند کوین های مناسب را به هر طرف تجارت منتقل می کند. این مبادله یک مبادله اتمی است و مستقیماً از قرارداد هوشمند به کیف پول رخ می دهد.

سفارش حلقه ها و به اشتراک گذاری سفارشات

این دو عملکرد Loopring را از سایر سیستم عامل های تبادل غیرمتمرکز مانند OpenLedger ، Waves ، IDEX و Stellar متمایز می کنند. حلقه سفارش فرآیند تطبیق حلقه را تسهیل می کند ، این روشی است که برای انجام سفارشات از طریق اتصال آنها به یکدیگر استفاده می شود. همچنین هنگامی که سفارش با یک معامله تکمیل نمی شود ، امکان اشتراک سفارش را نیز فراهم می کند.

این اشتراک سفارش در صورت لزوم ، سفارشات را به جزئی تقسیم می کند تا اینکه در نهایت مقدار کامل سفارش اصلی پر شود. برای بهتر نشان دادن نحوه عملکرد ، گروهی از تجار را در نظر بگیرید که در شبکه LRC سفارش می دهند. باب ، سارا و ارل همه به دنبال انجام معاملات هستند. باب می خواهد ۲ OMG را با ۱۰ ARK معامله کند ، سارا می خواهد ۲۱ EOS را با ۱٫۵ OMG و ارل ۲۰ ARK را با ۴۰ EOS معامله کند.

فناوری تطبیق حلقه این سه سفارش را به صورت یک حلقه واحد درمی آورد و هر یک از سفارشات را پر می کند. هنگامی که قراردادهای هوشمند Loopring سفارشاتی را تأیید می کند که هر کس کوین مورد نظر خود را دریافت می کند. اکنون ، ممکن است فکر کنید که هر کس واقعاً کوین مورد نظر خود را دریافت نکرده است زیرا باب ۱۰ ARK خود را دریافت کرده است <اما هنوز ۰٫۵ OMG باقی مانده است و ارل سفارش خود را برای ۱۰ ARK برای ۱۹ EOS پر نکرده است.

سارا تنها تاجر است که سفارش خود را به طور کامل پر کرده است. جای نگرانی نیست که همه مانده ها یک بار دیگر توسط سیستم تقسیم سفارش پردازش می شوند و تا زمان پر شدن سفارشات جزئی به یک حلقه سفارش دیگر اضافه می شوند.

LOOPRING 3.0

Loopring 3.0 آخرین تکرار پروتکل است که عملکرد بسیار بهتری را بدون جبران امنیت به ارمغان می آورد. این کار با دو هدف اصلی طراحی شده است – عملکرد و امنیت. این تضمین می کند که کاربران بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد ، همیشه قادر به برداشت سرمایه خود هستند. حتی در بدترین حالت ها ، تا زمانی که قابلیت دسترسی به روی داده های روی زنجیره فعال باشد ، کاربران می توانند با استفاده از اثبات مرکل تولید شده از داده های زنجیره ای ، سرمایه خود را برداشت کنند.

با این کار نیازی به اعتماد به هر حزب مرکزی یا درخواست کمک در بازیابی دارایی ها وجود ندارد. Loopring 3.0 بیشتر محاسبات را خارج از زنجیره منتقل کرده است ، که به طور قابل توجهی باعث بهبود توان مصرفی و هزینه های آن شده است. مانده حساب کاربر و تاریخچه معاملات همه در یک درخت چهار خوشه سازمان یافته است. تمام معاملات و درخواستهای کاربر پس از انتشار هر فرآیند دسته ای در بلاکچین ، بصورت دسته ای بزرگ و خارج از زنجیره با ریشه حالت پردازش می شود. این اجازه می دهد تا برای ساخت مجدد و بررسی ریشه های دولت اقدام کرد.

این تغییرات نیاز به برخی مبادلات تجاری دارد. یکی این بود که سفارشات دیگر در چندین صرافی به اشتراک گذاشته نمی شوند و اکنون باید توسط یک رله اختصاصی مطابقت داشته باشند. و کاربران اکنون باید در واقع دارایی های خود را در یک قرارداد هوشمند واریز کنند تا در اختیار کتاب سفارش قرار دهند. با فعال کردن Loopring 3.0 و OCDA ، در هر ثانیه ۲۰۲۵ معامله قابل تسویه است.

اگر OCDA غیرفعال شود ، که منجر به سقوط امنیت به کنسرسیومی می شود که داده ها را نگهداری می کند ، توان عملیاتی به ۱۶،۴۰۰ معاملات در ثانیه افزایش می یابد. با مقایسه نسخه های قبلی LRC ، و بیشتر پروتکل های فعلی DEX ، فقط می توانند تا ۳ معامله در ثانیه را حل کنند.

Loopring 3.0 به DEX اجازه می دهد تا با عملکرد مبادلات متمرکز مطابقت داشته باشد. با مطالعه سند طراحی LRC می توانید اطلاعات بیشتری در مورد پروتکل Loopring 3 کسب کنید.

Loopring’s Superior DEX Performance

ایده مبادله غیرمتمرکز ایده جدیدی نیست. در طول چند سال گذشته تعداد کمی ایجاد شده است ، چه در Ethereum و چه در خارج از آن. عمده مشکلات همه این DEX ها کمبود توان عملیاتی و هزینه های زیاد است. این مشکلات مقیاس پذیری از استقبال گسترده از مدل DEX جلوگیری کرده است زیرا تاجران حرفه ای و سازندگان بازار قادر به استفاده از DEX به عنوان محل اصلی تجارت نیستند.

LRC توانسته بدون مقابله با امنیت ، مقیاس پذیری را حل کند. حلقه ۳ توان عملیاتی توان عملیاتی Loopring 3.0 w / & w / o OCDA. منبع تصویر سرانجام با آوردن رویکرد zkRollup به یک DEX Loopring تقریباً مشکلات موجود در مواجهه با DEX حل می شود. استفاده از zkRollup محاسبات را از بلاکچین خارج می کند و فقط ریشه های حالت و اثبات مربوطه را به بلاکچین منتقل می کند.

این باعث می شود که بلاکچین Ethereum به یک لایه داده برای Loopring تبدیل شود و امکان تولید حداکثر ۲۰۲۵ معامله در ثانیه با قابلیت دسترسی On-Chain Data (OCDA) یا حداکثر ۱۶،۴۰۰ معاملات در ثانیه بدون OCDA را فراهم می کند. این امر همچنین هزینه های تجاری Loopring را تا ۰٫۰۰۰۱۵ دلار کاهش می دهد ، که به اعتقاد تیم می تواند در کوتاه مدت به ۰٫۰۰۰۰۷۵ دلار نیز بهینه شود.

تیم معتقد است که این امر LRC را برای معامله گران حرفه ای و موسساتی که ممکن است بخواهند از ربات های معاملاتی و روش های تجارت الگوریتمی استفاده کنند مناسب می کند. Loopring اولین DEX خواهد بود که این قابلیت را ارائه می دهد ، و آنها معتقدند که در نهایت این امر باعث می شود DEX های مبتنی بر کتاب سفارشات از نظر تجاری قابل استفاده باشند. این به زودی باید منجر به جابجایی مبادلات متمرکز شود.

LRC چیست؟ آشنایی با پروتکل مبادله غیرمتمرکز Loopring

تیم LRC

دانیل وانگ بنیانگذار و مدیر عامل شرکت LRC است. او قبلاً در سال ۲۰۱۴ Coin Port ، یک صرافی متمرکز را اداره می کرد. در آن زمان او در تلاش بود تا مشکلات ناشی از صرافی های متمرکز را حل کند ، اما به این نتیجه رسید که مشکلات را نمی توان حل کرد زیرا در مدل صرافی متمرکز وجود دارد.

 او همچنین در گذشته یکی از بنیانگذاران و معاون رئیس فناوری Yunrang Technology بود و همچنین به عنوان Google Tech Lead سمت خود را بر عهده داشت. مدیر مالی لوپرینگ جی ژو است که قبلاً در واحد عملیات ریسک در پی پال کار می کرد و قبلاً در ارنست و یانگ استخدام شده بود. علاوه بر این ، وی یکی از بنیانگذاران اصلی SJ مشاور بود.

نفر سوم تیم اصلی در استیو گو ، که عنوان CTO را در Loopring دارد. او از نزدیک با پروژه های معمار ارشد برشت Devos همکاری می کند.

نقشه راه LRC

لوپرینگ در پایان سال ۲۰۱۷ نقشه راه ۲۰۱۸ را منتشر کرد و آنها به آرامی در دستیابی به اهداف تعیین شده در آن سند پیشرفت کردند. مواردی مانند آزاد کردن کیف پول Loopr و کیف پول موبایل طبق برنامه کامل شد. Loopring همچنین شروع به اجرای بلاکچین های دیگر کرد ، NEO در اواسط سال در سال ۲۰۱۸ اضافه شد. با این وجود از آن زمان هیچ بلاک زنجیره دیگری اضافه نشده است و فشار برای اضافه کردن بلاکچین های جدید متوقف شده است. در یک زمان برنامه هایی برای اضافه کردن پشتیبانی QTUM با رمز LRQ وجود داشت ، اما این برنامه ها کنار گذاشته شدند.

راه اندازی Loopring DEX با برنامه های اولیه بسیار به تأخیر افتاد ، اما نسخه بتا سرانجام در اواخر فوریه ۲۰۲۰ راه اندازی شد. برخی نقاط عطف باقی مانده است که هنوز باید برآورده شوند ، به عنوان مثال پشتیبانی از ERC223 و تجارت بین نشانه های ERC2230 و ERC20. آنها همچنین از طریق dxDAO توانستند حاکمیت غیرمتمرکز را اجرا کنند و هنوز برنامه هایی برای ایجاد DAO بومی خود دارند که از طریق هزینه های بازرگانی جمع آوری شده تأمین می شود.

یک پیشرفت در پشت صحنه ، بهبود الگوریتم های استخراج حلقه است. از آنجا که حلقه ها بیش از سه سفارش تصفیه شده اند ، امکان نقدینگی بیشتر ، اسپرد قیمت کمتر و عملکرد کلی بازار بهتر را فراهم می کند.

رقابت Loopring

با ورود لوپرینگ به حوزه مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز ممکن است به نظر برسد که رقابت برای آنها شدید است. با این حال ، اگر یک تفکر عمیق تر انجام دهید ، می بینید که LRC به جای اینکه رقیب مبادلات باشد ، به نظر می رسد با تأمین چیزی که همه آنها به آن نیاز دارند – نقدینگی ، شریک همه مبادلات شود.

LRC در مقابل پروتکل ۰X

LRC در مقابل پروتکل ۰x از نظر ظاهری به نظر می رسد که ۰x همان هدف Loopring را هدف قرار داده است ، اما تفاوت کلیدی بین این دو وجود دارد. جایی که ۰x به هرکسی اجازه می دهد تا گره ای را به عنوان صرافی غیرمتمرکز اجرا کند و همه سفارشات خارج از زنجیره پردازش می شوند ، اما بصورت زنجیره ای مستقر می شوند ، ۰x نقدینگی خود را فقط از طریق مبادلات مستقر در بستر ۰x دریافت می کند.

این تفاوت زیادی با Loopring دارد ، جایی که نقدینگی از هر مبادله ای که به شبکه Loopring متصل شود حاصل می شود. رقبای نامدار و فعال دیگری مانند Kyber Network ، Blocknet و Bancor نیز وجود دارند. با استفاده از Kyber Network و Bancor ، مجموعه نقدینگی و تطبیق سفارش وجود دارد که اطمینان حاصل می کند که معاملات در قراردادهای هوشمند انجام می شود و Blocknet به روشی مشابه صرفاً با تطبیق سفارش کار می کند.

رقیبی وجود ندارد که بتواند سفارشات حلقه ای را که با همسان سازی حلقه در پروتکل Loopring ایجاد شده اند ، ارائه دهد.

تاریخچه قیمت LRC

مانند سایر دارایی های اکوسیستم ارز رمزنگاری شده ، رمز LoR Loran’s LRC ضربه بزرگی را در سال ۲۰۱۸ متحمل شد. پس از رسیدن به بالاترین رقم ۲٫۱۹ دلار در ۹ ژانویه ، قیمت کاهش یافت ، در آوریل برگشت و تا ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به طور مداوم سقوط کرد. از ابتدای سال ۲۰۲۰ قیمت توکن تا ۰٫۰۲۲۵ دلار کاهش داشت که در پایین ترین سطح خود قرار داشت و در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ از ۰٫۰۱۹۸۶۱ دلار بود. قیمت پس از راه اندازی بتا DEX به طور قابل توجهی شروع به افزایش قیمت کرد. با این وجود ، و از اوایل ژوئن ۲۰۲۰ ، شاخص LRC با ۰٫۰۸۷۸۹۵ دلار معامله می شود که در نیمه اول سال ۲۰۲۰ تقریباً ۳۰۰٪ سود دارد.

رمز LRN که برای بلاکچین NEO ایجاد شده است ، شکل وخیم تری نیز دارد. پس از رسیدن به بالاترین رقم ۳٫۳۲ دلار درست پس از انتشار در ماه مه ۲۰۱۸ ، رمز LRN از ابتدای سال ۲۰۲۰ به ۰٫۰۰۹۹۱۷ دلار سقوط کرد. و تا مه ۲۰۲۰ به سقوط به منطقه ۰٫۰۰۷ دلار ادامه داد. بیشتر بی صدا شده است ، از ژوئن ۲۰۲۰ LRN با ۰٫۰۱۷۰۴۰ دلار معامله می شود. یک علامت مثبت میزان ETH قفل شده در قراردادهای هوشمند Loopring است.

بر اساس داده های سایت Defipulse.com ، این مبلغ از ۷۶۷،۰۰۰ دلار از ۱۲ مارس ۲۰۲۰ به ۷٫۹۹۴ میلیون دلار از ۹ ژوئن ۲۰۲۰ رسیده است. در حالی که برخی از این موارد به دلیل افزایش حجم معاملات است ، اما بیشتر آن به دلیل ویژگی Staking است که به Loopring 3.0 اضافه شده است.

این ویژگی Staking به کاربران امکان می دهد LRC خود را (حداقل ۹۰ روز) در معرض خطر قرار دهند و همچنین نیاز به مبادلات برای مشارکت در حدود ۲۵۰،۰۰۰ تا ۱،۰۰۰،۰۰۰ LRC است.

LRC را از کجا بخریم و ذخیره کنیم؟

Loopring LRC در چند صرافی لیست شده است ، اما بیشترین حجم مربوط به Bithumb است و پس از آن DragonEX قرار دارد. همچنین می توانید LRC را در Binance Exchange خریداری کنید. این بدان معناست که شما باید قبل از خرید رمز ارز دیگری را از دروازه فیات خریداری کنید. NEO Loopring LRN فقط در Gate.io و DragonEX ذکر شده است ، تقریباً تمام حجم آن در Gate.io است.

LRC و LRN را می توان با ETH و USDT خریداری کرد و LRC را نیز می توان با BTC خریداری کرد. در Binance ثبت نام کرده و توکن های LRC را خریداری کنید از آنجا که LRC یک رمز ERC20 است ، می توان آن را در هر کیف پول سازگار با ERC20 مانند MyEtherWallet یا MyCrypto ذخیره کرد. همچنین می توانید به وب سایت Loopring مراجعه کرده و کیف پول رسمی را بارگیری کنید.

نتیجه

این واقعیت که LRC یک پروتکل مبادله غیرمتمرکز ارائه می دهد که به هر صرافی امکان شرکت می دهد ، یک تفاوت عمده و یک مزیت برای Loopring است. هیچ رقابتی برای غلبه بر صرافی های متمرکز مستقر یا صعودهای غیرمتمرکز وجود ندارد در عوض Loopring به دنبال پیوستن به همه صرافی ها و افزایش نقدینگی در کل بازار ارزهای رمزپایه است.

علاوه بر افزایش نقدینگی ، به لطف کمترین قیمت تطبیق قیمت که بخشی از پروتکل آن است ، این امکان را دارد که از داوری در بازارهای ارز رمزنگاری شود. نکته منفی تاخیر بزرگ در راه اندازی Loopring DEX بوده است. اکنون نیز فقط در نسخه بتا است و این تاخیر می تواند باعث شود که حرکت ارزشمند Loopring از دست نرود. البته هنوز در فضای DeFi روزهای بسیار اولیه است ، بنابراین شاید در دراز مدت تأخیر چندان مضر نباشد.

استفاده از تطبیق حلقه ای و سفارشات حلقه ای ، Loopring را از سایر مبادلات غیرمتمرکز متمایز می کند و با ادامه تطبیق تطبیق حلقه ای ، با جفت شدن سه یا چند سفارش ، می توانیم نقدینگی بازار را حتی بیشتر افزایش دهیم. علاوه بر این ، مدل تقسیم سفارش Loopring در مقایسه با تطبیق سفارش سنتی بهبود یافته است و امکان خرید و فروش انعطاف پذیرتری را فراهم می کند.

شاید یکی از بزرگترین نقاط قوت انعطاف پذیری زنجیره بلوک باشد که Loopring می تواند از آن استفاده کند. تا زمانی که یک بلاکچین شامل قراردادهای هوشمند باشد ، می تواند از شبکه Loopring استفاده کند و به شما امکان می دهد سفارشات از طریق چندین مسیر مختلف پر شود. متأسفانه Loopring این جنبه از پروژه را متوقف کرده است. با افزودن نقدینگی توسط Loopring و تساوی در مبادلات غیرمتمرکز ، باید شاهد افزایش پذیرش باشند ، و Loopring خود از پیوستن مبادلات اضافی به شبکه خود بهره مند می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *