LOCKDROP یک روش جدید برای توزیع توکن ها بدون جمع آوری پول است. شبیه ایردراپ است، اما مشوق مشارکت در یک شبکه است.

Crypto یک زمینه و صنعت به سرعت در حال رشد است. همه چیز از زیرساخت اصلی گرفته تا روش های جمع آوری کمک های مالی و مقررات تغییر می کند. ICO، با همه ایراداتش، روشی شناخته شده برای جمع آوری پول و توزیع توکن است.

در عوض، یک پروژه ممکن است فقط بخواهد توکن خود را تا حد امکان در اختیار افراد بیشتری قرار دهد تا از همان ابتدا یک جامعه و پایگاه کاربری قوی ایجاد کند. LOCKDROP یک روش جدید برای توزیع توکن ها بدون جمع آوری پول است.

LOCKDROP چیست؟

هدف از LOCKDROP توزیع توکن های یک شبکه جدید به طیف گسترده ای از دارندگان یا شرکت کنندگان است. برای انجام این کار، دارندگان توکن یک شبکه، مانند اتریوم، باید اتر خود را در یک قرارداد هوشمند برای مدت معینی قفل کنند تا بتوانند توکن‌ها را از شبکه جدید دریافت کنند.

به طور معمول، هر چه توکن‌های موجود طولانی‌تر در آن قرارداد هوشمند قفل شوند، دارنده توکن‌های بیشتری در شبکه جدید دریافت می‌کند. پس از اتمام دوره زمانی، توکن های اصلی به مالک بازگردانده می شوند.

چه کسی LOCKDROP را اختراع کرد؟

Commonwealth Labs اولین شرکتی است که آن را معرفی کرد. این شرکت یک استارت آپ متمرکز بر حکومت است که توسط دیلون چن، ریموند ژونگ و درو استون تأسیس شده است.

اولین LOCKDROP آزمایشگاه Commonwealth در شبکه Edgeware آنها انجام شد، که یک پلتفرم قرارداد هوشمند خود به روز شده در Polkadot است.

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

LOCKDROP را باید با airdrop مقایسه کرد، که اولین روشی بود که به طور گسترده دارایی‌های کریپتو را بدون جمع‌آوری پول توزیع کرد.

Airdrop اساسا توکن‌هایی را به آدرس‌های تصادفی به صورت رایگان ارسال می‌کرد به این امید افراد بیشتری به پروژه اهمیت دهند.

LOCKDROP را می توان به عنوان یک نسخه اصلاح شده از airdrop با هزینه عملی یا غیر پولی مورد نیاز در نظر گرفت، که هزینه فرصت قفل کردن موقت دارایی های دیجیتالی شما است.

حتی اگر دارایی‌های کریپتو شما خرج یا سوزانده نمی‌شوند، این ایده که نمی‌توانید برای مدتی از آن‌ها استفاده کنید، حداقل تا حدی تعهد به پروژه را نشان می‌دهد.

در حالت ایده آل، این منجر به دارندگان توکن جدیدی می شود که از همان ابتدا به پروژه فعال تر و علاقه مندتر هستند.

اصلا چرا رها کردن؟

یک پایگاه کاربر با کیفیت برای هر شرکتی مهم است، اما به ویژه برای یک شبکه غیرمتمرکز مهم است. یک جامعه قوی که واقعاً به پروژه اهمیت می دهد، منجر به علاقه و حمایت ارگانیک بیشتر از شبکه می شود که منجر به شبکه بزرگتر و قوی تر می شود.

این با داشتن دارندگان توکن مخالف است که در درجه اول به ارزش پولی توکن اهمیت می دهند و به سلامت بلندمدت پروژه علاقه ای ندارند، که همیشه در دنیای تجارت دارایی های دیجیتالی امکان پذیر است.

زمانی که این دارندگان توکن از حقوق ویژه ای مانند توانایی تصمیم گیری های حاکم برخوردار باشند، یک جامعه نگهدارنده توکن قوی اهمیت حیاتی پیدا می کند.

به عنوان مثال، دارندگان توکن ممکن است تصمیم بگیرند که پروتکل چگونه تغییر یا ارتقا یابد

توکن ها همچنین می توانند به عنوان راهی برای ایمن سازی شبکه ای استفاده شوند که از اثبات سهام استفاده می کند.

در نهایت، طیف گسترده ای از دارندگان به این معنی است که شبکه غیرمتمرکزتر خواهد بود و احتمال کمتری دارد که توسط چند حزب کوچک کنترل یا دستکاری شود.

LOCKDROP چگونه تولید می شود؟

LOCKDROP از طریق یک قرارداد هوشمند ایجاد می شود، که در ازای قفل شدن توکن دیگری در آن، یک توکن جدید ایجاد می کند. پس از مدت زمان معینی، دارنده توکن می‌تواند هم توکن‌های قفل‌شده خود و هم توکن‌های جدید را مطالبه کند.

با LOCKDROP چه کاری می توانید انجام دهید؟

به عنوان یک تیم پروژه، ممکن است برای توزیع توکن ها بین سهامداران مختلف استفاده شود. به عنوان کسی که در مورد یک شبکه جدید کنجکاو است، یک LOCKDROP راه خوبی برای مشارکت و تبدیل شدن به یک سهامدار اولیه است که تقریباً رایگان است.

آینده

در حالی که اولین LOCKDROP با شبکه Edgeware در اواسط سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد، تاکنون هیچ پروژه بزرگ دیگری وجود ندارد که قصد دارد توکن های اولیه خود را به این روش توزیع کند.

اگر در ایجاد یک جامعه سالم و متنوع از ذینفعان موفق باشیم، ممکن است دوباره شاهد استفاده از قفل باشیم.

Crypto یک صنعت کاوشگران در مرز نوآوری است. آنها ریسک می کنند و آزمایش می کنند و بسیاری از اتفاقاتی که می افتد آزمایشی است تا ببینند آیا کار می کند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *