پروتکل Aave با توکن بومی آنها $ LEND یک شرکت پیشرو در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. این شرکت به کاربران خود اجازه می دهد تا برای ایجاد بازارهای پول به پروتکل منبع باز و غیر حضوری خود دسترسی پیدا کنند. سپس به لیست فزاینده ای از پروژه ها مانند کامپوند بپیوندند تا گزینه های غیرمتمرکز را برای توده ها به ارمغان بیاورد.

Aave چیست؟

شرکت Aave مستقر در لندن که از واژه فنلاندی شبح نامگذاری شد، در سپتامبر ۲۰۱۸ پس از عرضه اولیه کوین (ICO) برای رمز ETHLend خود که ۱۶٫۲ میلیون دلار درآمد داشت، تأسیس شد. تیم اجرایی تحت عنوان ETHLend با تاسیس شرکت ETHLend با تبدیل شدن به یک شرکت تابعه از Aave، به Aave مهاجرت کرد. در ژانویه ۲۰۲۰، ETHLend اعلام کرد که دیگر کار نمی کند و وب سایت آن فقط برای کاربران فعلی فعال است تا وام های موجود خود را تعطیل کنند.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

هدف Aave این است که خلا هایی را که توسط غول های متمرکز صنعت fintech مانند PayPal ، Skrill و Coinbase به وجود آمده پر کند. محصول اصلی آنها پروتکل Aave، پروتکل منبع باز و غیر حضوری برای ایجاد بازارهای پول در بلاکچین Ethereum است که توکن LEND را در راستای اهداف خود ایجاد کرده اند.

تیم پشت سر Aave کیست؟

Aave استعداد و تجربه زیادی در تیم خود دارد. استانی کولچف (مدیر عامل) و جوردن لازارو گوستاو (COO) نقش خود را از ETHLend حفظ کرده و مهاجرت کرده اند و دانش خود را به Aave منتقل کرده اند. تیم متنوع ۱۸ نفره آنها تجربیات زیادی را در صحنه راه اندازی با هم جمع می کند.

پروتکل (Aave(LEND چیست؟

بزرگترین و اصلی ترین جنبه Aave پروتکل Aave است که در ژانویه ۲۰۲۰ راه اندازی شد. تغییر آن از ETHLend تغییر قابل توجهی در استراتژی شرکت ایجاد کرد. از وام های غیرمتمرکز P2P به یک استراتژی مبتنی بر استخر ، پروتکل Aave یک منبع باز است که یک پروتکل غیر حضوری است و به کاربران اجازه می دهد بازارهای پول غیرمتمرکز خود را در بلاکچین Ethereum ایجاد کنند.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

سپرده گذاران با واریز ارزهای رمزپایه به استخرهای وام نقدینگی را تأمین می کنند که به آنها امکان سودآوری می دهد. در همین حال، وام گیرندگان می توانند با استفاده از این استخرهای وام، به روشی بیش از حد وثیقه یا بدون وثیقه، وام دریافت کنند. وامها نیاز به انفرادی بودن دارند. یعنی یک وام دهنده به یک وام گیرنده. در عوض، سپرده ها در استخر و مبالغ وام / وثیقه برای وام های فوری براساس وضعیت استخر استفاده می شود. در حال حاضر ۲ بازار پول وجود دارد که کاربران می توانند وارد آن شوند. این بازارها Aave و Uniswap هستند.

پروتکل (Aave(LEND چیست؟

وام های فلاش

Aave یک ویژگی دارد که آن را از بقیه متمایز می کند. وام های فلاش به مشتریان امکان می دهد بدون وثیقه وام بگیرند. این وام های فوری یک قرارداد هوشمند سفارشی را برای وام گرفتن دارایی از استخرهای ذخیره Aave در یک معامله فعال می کنند. وام با این شرط است که نقدینگی قبل از پایان معامله به استخر بازگردد. با این حال، اگر تا آن زمان بازپرداخت نشود، معامله برعکس می شود. هر عملی که تا آن زمان انجام شود را لغو می کند و ایمنی وجوه موجود در ذخیره را تضمین می کند.

ویژگی Fast Loan برای توسعه دهندگان طراحی شده است تا ابزاری را ایجاد کند که برای اهداف آربیتراژ، سرمایه گذاری مجدد یا انحلال به سرمایه نیاز دارد. Aave توضیح داد که Flash Loans “با استفاده از وامهای بدون ریسک” برای توسعه دهندگان و افرادی که دارای دانش فنی هستند طراحی شده است. Aave 0.09٪ کارمزد وام های سریع را پرداخت می کند.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

نرخ سوئیچینگ در (Aave(LEND

سوئیچینگ نرخ یکی دیگر از نقاط فروش منحصر به فرد Aave است که هنگام ارتقا نرخ بهره وام / نرخ بهره خود وارد این طرح شد. سوئیچینگ نرخ به وام گیرندگان اجازه می دهد تا نرخ بهره ثابت و شناور را تغییر دهند. چیزی که در یک بازار غیر متمرکز بی ثبات مفید است.

برای نرخ های با بهره بالا، کاربران معمولاً نرخ ثابت را انتخاب می کنند. اما هنگامی که نرخ بی ثباتی بیشتری داشته و انتظار می رود پایین تر باشد، می توان برای کاهش هزینه های وام گیری به گزینه شناور رفت. نرخ ثابت می تواند تغییر کند. اما فقط درصورتی که نرخ سود سپرده بالاتر از نرخ وام ثابت افزایش یابد. زیرا سیستم با پرداخت بیش از مبلغ پرداختی، ناپایدار می شود. در این صورت، نرخ ثابت با نرخ با ثبات جدید متعادل می شود. از طرف دیگر، وقتی نرخ متغیر ۲۰ درصد کمتر از نرخ ثابت باشد، وام به طور خودکار کاهش می یابد تا تفاوت را حساب کند.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

توکن ($ LEND)

پس از پایان عملیات توسط ,ETHLend رمز ارز LEND که اغلب به عنوان ETHLend نیز شناخته می شود، تبدیل به رمز بومی Aave شده است. اگرچه این نام را حفظ کرده است، نسخه جدید Aave Lend تا حد زیادی متفاوت با نسخه قبلی است.

توکن LEND بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده و LEND را می توان برای کاهش هزینه استفاده کرد. LEND از هزینه های دریافت شده از پروتکل Aave سوزانده می شوند و حدود ۸۰٪ از هزینه های سیستم عامل استفاده می شود. به نظر می رسد این نشان می دهد که رمزهای وام با گذشت زمان ارزش بیشتری خواهند داشت. صاحبان وام نیز می توانند در ازای اقدام به عنوان اولین خط دفاعی در مورد حوادث نقدینگی توسط وام گیرندگان مخرب ، هزینه های پروتکل را مطالبه کنند.

از توکن های LEND می توان برای رأی دادن به پیشنهادات بهبود پیشرفت (AIP) استفاده کرد. با توکن LEND دارندگان وام می توانند با وام واریز شده خود در سیستم عامل Aave رأی دهند. حتی اگر در حال حاضر به عنوان وثیقه استفاده شود. در حال حاضر، این ویژگی قبل از راه اندازی در شبکه اصلی Ethereum، از قبل در شبکه آزمایش Ropsten راه اندازی شده است.

چگونه در (Aave(LEND وام بدهیم؟

واریز و سود در Aave یک فرآیند ساده است. قبل از شروع، باید به https://app.aave.com/ مراجعه کرده و با استفاده از کیف پول وب ۳٫۰ مانند Metamask ، Coinbase Wallet یا Fortmatic اتصال برقرار کنید.

سپرده گذاری آسان است. فقط کافی است دارایی مورد نظر خود را که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید انتخاب کنید. سپس اجازه دسترسی Aave به دارایی را بدهید. پس از پردازش معامله و تأیید نرخ بهره، می توانید تغییرات نرخ را در برنامه Aave بررسی کنید.

تفاوت هایی بین نشانه های Compound و aToken وجود دارد. اصلی ترین مورد این است که aToken قیمت دارایی اصلی خود را حفظ کنند و هنگام بالا رفتن قیمت به جای افزایش قیمت توکن، مقدار توکن متعلق به خود را افزایش دهند.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

چگونه در (Aave(LEND وام بدهیم؟

ویژگی های اصلی Aave 2.0

Aave 2.0 در ۱۴ اوت ۲۰۲۰ اعلام شد. Aave Market اکنون ۱۹ دارایی را ارائه می دهد. به علاوه Uniswap Market جفت های مختلف Uniswap را به عنوان وثیقه ارائه می دهد. این سیستم عامل همچنین به بیش از ۱۵۰۰۰ کاربر رسیده است. در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی جدید وجود دارد که می توان در فاز ۲ Aave انتظار داشت.

پرداخت با وثیقه:

اگر کاربران بخواهند وام خود را با بخشی از وثیقه خود بازپرداخت کنند، لازم است ۴ معامله جداگانه در چندین پروتکل انجام دهند:

  • گرفتن وثیقه

  • خرید ارز رمزنگاری شده قرض گرفته

  • بازپرداخت بدهی

  • باز کردن قفل وثیقه سپرده شده

با استفاده از این عملکرد جدید، کاربران Aave می توانند موقعیت های خود را با پرداخت مستقیم با وثیقه در ۱ معامله حذف یا بسته کنند.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

علامت گذاری بدهی و تفویض اعتبار بومی:

موقعیت بدهی کاربران, توکن خواهد بود. یعنی کاربران توکن هایی دریافت می کنند که نشان دهنده بدهی آنها باشد. این امر علاوه بر ویژگی های دیگر مانند مدیریت موقعیت بومی از کیف پول های سرد و استراتژی های تولید محصول خاص برای کاربر، امکان واگذاری اعتبار بومی در پروتکل Aave را فراهم می کند.

ودیعه با نرخ ثابت:

سپرده ها در Aave می توانند نرخ بهره قابل پیش بینی تولید کنند که محدود به تغییرات بازار نیست.

نرخ وام پایدار بهبود یافته:

این امر با قفل کردن نرخ بهره وام آنها در یک بازه زمانی مشخص، پیش بینی نرخ بهره را بیشتر تضمین می کند.

بازارهای خصوصی (Aave(LEND:

Aave به دولت امکان می دهد بازارهای خصوصی را باز کند تا بازارهای خصوصی را برای پشتیبانی از انواع دارایی های توکن دار باز کند. تیم Aave همچنین در حال همکاری بر روی RealT هستند که وام هایی را به Ethereum می آورد.

aTokens بهبود یافته است:

aTokens توکن های با بهره Aave هستند که هنگام سپرده گذاری ضرب می شوند و پس از استفاده مجدد سوزانده می شوند. aToken به ارزش دارایی اساسی سپرده شده در Aave 1: 1 متصل می شود. در Aave 2.0، اکنون یک نسخه ۲ از aToken وجود دارد که EIP 2612 را ادغام می کند.

امنیت در (Aave(LEND

در نسخه ۲، طراحی داخلی ساده تر شده است. بنابراین از نظر تصدیق رسمی تر است. Aave همچنین با حسابرسان برتر مانند Consensys Diligence و Certora، یک شرکت پیشرو در فن آوری های تأیید خودکار، کار می کند.

ویژگی های تجارت بومی

Aave v2 توانایی این را برای کاربران فراهم می کند که بطور محلی موقعیت بدهی خود را از یک دارایی به دارایی دیگر معامله کنند. یعنی شما می توانید DAI وام بگیرید. اگر USDC برای گرفتن وام ارزان تر شود، می توانید در یک معامله موقعیت بدهی خود را به USDC تغییر دهید.

کاربران همچنین می توانند دارایی های سپرده شده خود را از طریق ارزهای رمزنگاری شده مختلف که توسط Aave پشتیبانی می شوند، معامله کنند.  حتی زمانی که از آن به عنوان وثیقه استفاده می شود.

معاملات حاشیه ای نیز در نسخه ۲ معرفی شده اند. بنابراین کاربران می توانند بدون استفاده از خدمات شخص ثالث مستقیماً موقعیت های کوتاه را بکار گیرند. برعکس با وام های حاشیه ای، ارائه دهندگان نقدینگی می توانند وزن سپرده های خود را برای استفاده از فرصت ها افزایش دهند.

حکومت (Aave(LEND

نسخه ۲ Aave همچنین چندین ویژگی جدید حکمرانی را معرفی می کند. اکنون دارندگان رمز AAVE می توانند وزن رای خود را به هر آدرس دیگری تفویض کنند. آوه معتقد است که این ممکن است منجر به ظهور سیاستمداران پروتکل شود، که منافع همتایان خود را برای تفویض آرا به آنها نمایند. بنابراین این بدان معنی است که کاربر در صورت تمایل می تواند فوراً نماینده را در یک معامله جدا کند.

تیم Aave همچنین نقاط درد نیاز به انتقال توکن ها را به مکان دیگری برای شرکت در حاکمیت تشخیص می دهد. بنابراین Aave اکنون به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند از طریق کیف پول سرد خود برای شرکت در Aave Governance پیام ارسال کنند. این به نوبه خود خطر امنیتی را کاهش می دهد.

از کجا می توانم سکه Aave بخرم؟

خرید مستقیم Aave در Binance امکان پذیر است.همینطور در سایر بروکرهایی که آن را لیست کرده اند.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *