شبکه KYBER مرکز پروتکل های نقدینگی است که نقدینگی را از منابع مختلف جمع آوری می کند تا تراکنش های امن و فوری را در هر برنامه غیر متمرکز (DApp) ارائه دهد. هدف اصلی شبکه Kyber این است که DeFi DApps ، مبادلات غیرمتمرکز (DEXs) و سایر کاربران را به راحتی به منابع نقدینگی که بهترین نرخ را ارائه می دهند ، دسترسی آسان داشته باشد.

تمام معاملات در Kyber بصورت زنجیره ای انجام می شود ، به این معنی که می توان آنها را به راحتی با استفاده از هر بلاک کاوشگر Ethereum تأیید کرد. پروژه ها می توانند در بالای Kyber برای استفاده از تمام خدمات ارائه شده توسط پروتکل مانند تسویه فوری توکن ها ، جمع آوری نقدینگی و یک مدل تجاری قابل تنظیم استفاده کنند.

کایبر به دنبال حل مشکل نقدینگی در صنعت مالی غیر متمرکز (DeFi) است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد محصولات و خدمات خود را بدون نگرانی از نقدینگی برای نیازهای مختلف ایجاد کنند.

توکن Kyber Network Crystal (KNC) یک رمز کاربردی است که “چسبی است که ذینفعان مختلف را در اکوسیستم Kyber متصل می کند.” دارندگان KNC می توانند توکن های خود را در KyberDAO قرار دهند تا به مدیریت پلتفرم و رای دادن به پیشنهادات مهم کمک کنند-و همچنین پاداش های قابل توجهی را در اتریوم (ETH) که از هزینه های معامله به دست می آید ، بدست آورند.

موسسان شبکه KYBER چه کسانی هستند؟

شبکه Kyber توسعه خود را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد و بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این پروژه توسط Loi Luu ، Victor Tran و Yaron Velner تأسیس شد و در حال حاضر مقر آن در سنگاپور است.

Loi Luu یک محقق بلاکچین و مشاور پروژه های مختلف بلاکچین است. او Oyente ، اولین تحلیلگر امنیتی منبع باز برای قراردادهای هوشمند اتریوم را توسعه داد و SmartPool را در میان سایر پروژه های غیر متمرکز تاسیس کرد.

ویکتور تران یک مهندس ارشد پشتیبان و مدیر سیستم لینوکس است. او مدیر ارشد فناوری Clixy و گروه دیجیتال ۲۴/۷ و همچنین توسعه دهنده چندین پروژه در ویتنام بود.

یارون ولنر مدیر عامل فعلی B.Protocol ، یک پروتکل نقدینگی غیر متمرکز پشتیبان ، و یک محقق پسادکتری بود. ولنر در اکتبر ۲۰۱۹ از سمت CTO خود در Kyber کناره گیری کرد اما همچنان به عنوان مشاور باقی می ماند.

تیم Kyber همچنین از چندین مشاور اجرایی ، مهندسین و طراحان تشکیل شده است. طبق صفحه رسمی شبکه Kyber LinkedIn ، این شرکت بیش از ۵۰ کارمند دارد-که اکثر آنها در ویتنام یا سنگاپور مستقر هستند.

KYBER چگونه شبکه ای ست؟ آشنایی با توکن KNC

چه چیزی شبکه KYBER را منحصر به فرد می کند؟

Kyber Network اولین ابزاری است که به همه اجازه می دهد بدون نیاز به شخص ثالث ، مانند صرافی متمرکز ، بلافاصله توکن ها را عوض کنند. معماری منحصر به فرد Kyber به گونه ای طراحی شده است که سازگار با توسعه دهندگان باشد و این باعث می شود پروتکل به راحتی با برنامه ها و سایر پروتکل های مبتنی بر بلاکچین ادغام شود.

DeFi موارد استفاده و امکانات زیادی دارد. بنابراین ، هیچ پروتکل نقدینگی واحدی نمی تواند متناسب با نیازهای همه ارائه دهندگان نقدینگی ، دریافت کنندگان و سایر شرکت کنندگان در بازار باشد. معماری مرکز نقدینگی Kyber به توسعه دهندگان و تیم Kyber اجازه می دهد تا به سرعت نوآوری کرده و پروتکل های جدیدی را در شبکه Kyber کلی ادغام کنند تا نیازهای مختلف نقدینگی را تأمین کنند.

در آوریل ۲۰۲۱ ، کایبر Kyber DMM را راه اندازی کرد ، اولین پروتکل بازار ساز پویا در جهان (DMM). Kyber DMM یک AMM نسل بعدی است که برای واکنش به شرایط بازار برای بهینه سازی کارمزد ، به حداکثر رساندن درآمد و ایجاد کارآیی سرمایه بسیار بالا برای ارائه دهندگان نقدینگی ، به ویژه برای جفت های پایدار با تنوع کم در محدوده قیمت طراحی شده است.

آنها قادر خواهند بود از استخرهایی با ضریب تقویت فوق العاده بالا پشتیبانی کنند ، به این معنی که با توجه به حجم نقدینگی یکسان و اندازه تجارت ، لغزش می تواند ۱۰۰ برابر (یا بیشتر) بهتر از AMM های معمولی باشد. بسته به استراتژی تقویت آنها ، ارائه دهندگان نقدینگی می توانند از سرمایه خود حداکثر استفاده را ببرند و این فرصت را دارند که هزینه های بیشتری نسبت به اندازه مشارکت خود دریافت کنند ، در حالی که گیرندگان می توانند در معاملات خود از لغزش بسیار کم برخوردار شوند.

Kyber DMM اولین پروتکل نقدینگی جدید است که در مرکز نقدینگی Kyber 3.0 راه اندازی می شود.

در اکوسیستم Kyber ، دارندگان توکن KNC نقش مهمی در تصمیم گیری برای رشد جدید و فرصت های جذب ارزش و مکانیسم های تشویقی ایفا می کنند. از طریق KyberDAO ، دارندگان KNC می توانند با رای دادن به پیشنهادات مهم ، در اداره شبکه مشارکت کنند. جامعه Kyber قابل توجه است و از طیف گسترده ای از توسعه دهندگان ، علاوه بر سایر اعضای صنعت شکوفایی DeFi تشکیل شده است.

طراحی کاملاً زنجیره ای Kyber پروتکل را قادر می سازد تا شفافیت و قابلیت اطمینان کامل را حفظ کند. این پلتفرم ادعا می کند که بیشترین استفاده از مرکز نقدینگی در جهان را دارد.

چند کوین شبکه KNC در گردش است؟

تا ماه مه ۲۰۲۱ ، شبکه Kyber دارای مجموع ۲۱۰ میلیون توکن KNC است. از این تعداد ، بیش از ۲۰۰ میلیون توکن در گردش است. توکن KNC پویا است ، زیرا KyberDAO می تواند به منظور افزایش یا کاهش عرضه به منظور ایجاد نوآوری ، نقدینگی راه اندازی و پاداش دهندگان اولیه پروتکل های جدید مانند Kyber DMM رای دهد.

Kyber پیشنهاد اولیه کوین خود (ICO) را در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ به پایان رساند و ۵۲ میلیون دلار با فروش هر توکن KNC با قیمت ۰٫۰۰۱۶۶ ETH جمع آوری کرد. بر اساس مقاله توزیع توکن های رسمی

 • ۶۱٫۰۶ درصد از توکن ها در ICO فروخته شد
 • ۱۹٫۴۷ درصد برای بنیانگذاران ، مشاوران و سرمایه گذاران بذر ذخیره شد و
 • ۱۹٫۴۷ درصد باقی مانده برای شرکت اختصاص داده شد.

با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۲۹٫۴۲۰٫۳۳۸ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی ۲۵۳ است

با ارزش بازار زنده ۲۸۵،۱۱۲،۵۷۷ دلار آمریکا

تعداد گردش آن ۱۷۷،۶۹۳،۲۳۷ کوین KNC

KYBER چگونه شبکه ای ست؟ آشنایی با توکن KNC

چگونه شبکه KYBER امن است؟

به عنوان یک رمز ERC-20 ، Kyber در بالای بلاکچین اتریوم ساخته شده و ایمن شده است. علاوه بر این ، Kyber از یک مدل اعتماد و امنیت گسترده استفاده می کند که به لطف اقدامات امنیتی ایجاد شده در سطح پروتکل و قرارداد هوشمند ، کاربران را از رفتارهای نادرست مدیران یا مبادلات محافظت می کند.

این پلتفرم توسط چندین شرکت و محققان امنیتی شخص ثالث ، از جمله Chainsecurity ، مورد بررسی قرار گرفته است که تعیین کرده اند این پروتکل ایمن است و از این رو عاری از آسیب پذیری است.

از کجا می توانید KNC بخرید؟

اگر می خواهید بدانید Kyber Network Crystal v2 را از کجا بخرید ، صرافی های برتر برای تجارت Binance ، Huobi Global ، Mandala Exchange ، OKEx و FTX هستند.

این توکن در حال حاضر در بیش از ۲۰ صرافی فهرست شده است و بیش از دوازده جفت معاملات از جمله استیبل کوین دارد

جایی که می توانید KNC را ذخیره کنید

KNC یک رمز ERC-20 است ، بنابراین می توان آن را در کیف پول های اتریوم که کنترل می کنید ذخیره کرد.

 • KRYSTAL
 • TREZOR
 • METAMASK
 • LEDGER
 • EIDOO
 • ARGENT
 • ENJIN
 • TRUST WALLET
 • MEW

خلاصه

همانطور که از تجزیه و تحلیل مشخص است ،پیش بینی های Kyber Network Crystal (KNC) کاملاً متناقض هستند. هیچ اجماع جهانی در مورد تغییرات مثبت یا منفی قیمت KNC در آینده وجود ندارد. در واقع ، رشد احتمالی آینده به عوامل مختلفی بستگی دارد: اعلانات ، راه حل های تکنولوژیکی جدید پروژه های Kyber Network Crystal ، محیط دیجیتالی
به طور کلی ، موقعیت حقوقی و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *