Klaytn (KLAY) در طراحی خود مشابه شبکه Libra فیس بوک (NYSE: FB) عمل می کند ، اگرچه با ویژگی های پیشرفته تری که توسط بنیانگذاران آن ذکر شده است. این یک پروژه بلاکچین در حال ظهور است که به دنبال ترکیب ویژگی های منحصر به فرد یک بلاکچین عمومی و خصوصی است.

به طور دقیق تر ، Klaytn یک شبکه بلاکچین است که تجربه کاربر دوستانه و محیط توسعه را فراهم می کند. در عین حال ، ماهیت و ارزش فناوری بلاکچین را برای همه انواع کاربران ، چه خرده فروشان و چه موسسات ، اعلام می کند.

پایه و اساس Klaytn از یک تجارت محور است. به این ترتیب ، آن را برای ادغام زیرساخت های تجاری با راه حل های بلاکچین طراحی کرد. Klaytn می تواند همه نوع کاربر را با ویژگی های ترکیبی از خصوصیات عمومی و خصوصی که در اختیار دارد قرار دهد. در نتیجه ، تنها در چند سال پس از راه اندازی ، مورد توجه بسیاری از افراد از جمله مارک های معتبر قرار گرفته است.

KLAY چیست؟آشنایی با پروژه ی پرپتانسیل Klaytn

تاریخچه Klaytn

پیدایش (KLAY) از طریق شرکت فناوری پیشرو در کره جنوبی ، کاکائو ، آغاز شد. Kakao یک شرکت بسیار معتبر در کره جنوبی است که بخاطر خدمات متنوع و تعداد قابل توجه کاربران در این کشور شناخته شده است.

کاکائو که یک شرکت چند خدماتی بود ، که تصمیم گرفت وارد صنعت ارز دیجیتال شود. به این ترتیب ، این شرکت از ایجاد ارز دیجیتالی خود الهام گرفت ، که منجر به نوآوری (KLAY) شد.

تلاش ها برای تحقق بخشیدن به ابتکار کلایتن تقریباً تغییر کرد زیرا این شرکت با واکنش های متعددی از سوی تنظیم کننده های مالی کشور مواجه شد ، مشابه مورد Libra فیس بوک.

با این حال ، چشم اندازارز دیجیتال یئو مینسو ، مدیرعامل Kakao ، در نهایت در اواسط سال ۲۰۱۹ عملی شد. این شرکت با کمک شرکت زیرمجموعه خود در زمینه بلاکچین ، Ground X ، از طریق چندین محدودیت و موانع پیش رفت. پس از آن ، بلاکچین کلایتن را با موفقیت راه اندازی کرد.

برخلاف اکثر بلاکچین های تجاری ، (KLAY)Klaytn در واقع منبع باز است تا بتواند اکوسیستم بلاکچین را بازپرداخت کند.
در ژوئن سال گذشته ، بلاکچین Klaytn از طریق کیف پول Klip که در خود برنامه KakaoTalk وجود دارد ، در KakaoTalk در دسترس قرار گرفت.

 هدف از کیف پول کلیپ این است که این امکان را برای مشاغل فراهم می کند که تجربه مشتری و ارتباط با KakaoTalk را افزایش دهند. این کار را می توان با پاداش دادن به کاربران KakaoTalk با علامت های قابل تعویض یا غیر قابل تعویض هنگام خرید درون برنامه ای یا تعامل با محتوای حمایت شده ، انجام داد.
کاربران KakaoTalk همچنین می توانند کوین های KLAY خود را در کیف پول Klip قرار دهند، اگرچه به نظر نمی رسد که این امر به امنیت بلاکچین KLAY کمک کند.
علاوه بر کیف پول کلیپ ، بلاکچین کلاین دارای بیش از ۶۰ پروتکل DApps و DeFi مانند KlaySwap AMM DEX است که در حال حاضر بیش از ۳۰۰ میلیون دلار حجم معاملات روزانه دارد.

با استفاده از افزونه مرورگر Kaikas Web Wallet که در حال حاضر حدود ۳۰،۰۰۰ بارگیری بین Chrome و Firefox وجود دارد ، می توانید به Klaytn DApps دسترسی پیدا کنید.

Kaikas همچنین برای دسترسی به KLAYSTATION استفاده می شود ، که یک داشبورد است.

در حالی که هنوز کاملاً مشخص نیست که کاکائو قصد دارد در بلند مدت از Klaytn برای چه چیزی استفاده کند ، نوسانات کوین KLAY به این معنی است که بعید است نوعی پرداخت مانند DIEM فیس بوک باشد. مهمتر. آینده کلایتن در واقع نه به کاکائو بلکه به شورای حکومتی کلایتن وابسته است. اکنون شورای حکومتی کلایتن شامل بیش از ۳۰ شرکت دیجیتالی  و غیر دیجیتالی از جمله LG Electronics ، Binance ، Huobi و غیره است.

شورای حکومتی کلایتن موظف است هرگونه تغییر پیشنهادی در بلاکچین کلایتن را که از نظر فنی برای هرکسی قابل ارائه است ، تایید یا رد کند.
با این حال ، اینکه آیا یک پیشنهاد تصویب شده واقعاً اجرا می شود ، فقط به اختیار رئیس شورای حاکم است. اسناد کلایتن همچنین نشان می دهد که این رئیس روح دارای قدرت اضطراری نامحدودی مانند مسدود کردن حساب های کاربری یا حتی توقف کل بلاکچین کلایتن در شرایط خاص است. این باید به شما ایده دهد که بلاکچین کلاینت در زیر کاپوت چگونه به نظر می رسد.

KLAY Tokenomics

عرضه اولیه کوین  KLAY مبلغ ۱۰ میلیارد بود و نرخ تورم آن ۳۰۰ میلیون .
با این حال ، بلومبرگ در مارس ۲۰۱۹ گزارش داد که ICO 2018 تنها ۹۰ میلیون دلار درآمد داشته است و در نتیجه Ground X به دنبال میزبانی دومین ICO برای کوین KLAY بود.

در  فروش دوم ۴۸ میلیون دلار دیگر جمع آوری کرد. این ریاضی بر اساس این واقعیت است که قیمت هر کوین KLAY در دور ICO 2018 سه سنت و در دور ICO 2019  هشت سنت در هر KLAY بود. هر دو فروش محدود به سرمایه گذاران خصوصی بود که مجموعاً ۳۶ درصد از عرضه اولیه KLAY را خریداری کردند.

نکته ای که باید به آن اشاره شود این است در ژانویه ۲۰۲۰ نشان می دهد که در کل فقط ۲۶ سرمایه گذار وجود داشته است.

 به هر حال ، بقیه منابع اولیه KLAY برای اهداف مختلف مانند توسعه تجارت و تحقیق و توسعه به Ground X اختصاص داده شد. یک یوتیوپ رمزنگاری دیگر خاطرنشان کرد که این کوین های KLAY مشمول برنامه واگذاری هستند

برنامه های بلاکچین Klaytn

این پلتفرم خدمات فوق العاده ای را برای همه اشکال کاربران به ویژه شرکت ها ارائه می دهد. دارای بیش از ۵۰ برنامه بلاکچین و میزبان آن است. این برنامه ها عملکردهای متفاوتی دارند زیرا وظایف متفاوتی را بر روی بلاکچین انجام می دهند.

این پلتفرم گروگان خود را به پلتفرم های مختلف بازی های دیجیتالی و خدمات مختلف استیکینگ گسترش می دهد. برای نامگذاری برخی از برنامه های بلاکچین که روی این پلتفرم میزبانی شده اند ، Orbit Bridge ، Makestar ، Quotabook ، Tessa و بسیاری دیگر وجود دارد.

همچنین ، برای ذکر چند برنامه بازی میزبانی شده ، Crypto dragon ، Crypto Sword ، Games Knight Story و بسیاری دیگر وجود دارد.

شورای حکومتی کلایتن

کلاینت به عنوان یک پلتفرم بلاکچین سازمان محور ، عملیات مربوط به بهبود و فعالیت های درون اکوسیستم را به مشاغل و سازمان های چند ملیتی واگذار کرده است.

به عبارت دیگر ، اعضای شورای حکومتی آن شامل بنگاه ها و سازمان های چند ملیتی است. بنابراین ، این اعضای شورا حق دارند تنظیماتی را در مورد عملکرد پلتفرم و شبکه گره آن پیشنهاد و رای دهند.

به طور دقیق تر ، اعضای شورا مسئول اطمینان از رشد و توسعه اکوسیستم پلتفرم هستند.

ذخیره بهبود Klaytn (KIR)

Klaytn Improvement Reserve (KIR) مکانیزمی است که پروژه برای ارائه خدمات پاداش به کاربرانی که به بهبود و رشد اکوسیستم آن کمک می کنند ، اتخاذ می کند.

هنگامی که کاربران واجد شرایط پیشنهاداتی در مورد فعالیت هایی مانند مشوق های جامعه ، ایجاد تغییرات در پلتفرم و همچنین بهبود تجربه کاربری آن ارائه می دهند ، می توانند از طریق سهم خود در اکوسیستم از طریق Klaytn Improvement Reserve (KIR) پاداش یا یارانه دریافت کنند.

KIR به توسعه دهندگان شریک این فرصت را می دهد که در کنار هزینه های بسیار ارزان ، برنامه های هوشمند مبتنی بر قرارداد را با سرعتی چشمگیر نوآوری ، استقرار و اجرا کنند. این به این دلیل است که این پلتفرم هزینه ای را اعمال کرده است که نشان می دهد کلایتن مسئول تمام هزینه های معامله ای است که این توسعه دهندگان مشمول آن هستند.

KLAY چیست؟آشنایی با پروژه ی پرپتانسیل Klaytn

توکن KLAY

رمز بومی بلاکچین Klaytn KLAY است. این توکن برای همه معاملات انجام شده بر روی پلتفرم و سایر برنامه های بلاکچین در شبکه استفاده می شود.

این ابزار به عنوان وسیله ای برای پرداخت و مبادله برای همه برنامه هایی است که در اکوسیستم کلایتن اجرا می شوند.

از سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ، بیش از ۲ میلیارد KLAY در بازار ارزهای دیجیتال در گردش بود که باعث افزایش اشتیاق و شناخت در صنعت شد.

Klaytn (KLAY) یک راه توسعه ناخالص را فراهم می کند ، که سطوح مختلف توسعه بلاکچین را برای موارد استفاده متنوع تقویت می کند.

بلاکچین کلایتن در اصل بلاکچین را برای مشاغل به ارمغان می آورد. به عبارت دیگر ، اساساً به بنگاههای اقتصادی ، چه در مقیاس کوچک و چه در مقیاس بزرگ ، خدمت می کند. هدف اصلی این بود که به آنها فرصت دهیم تا زیرساخت های تکنولوژیکی خود را با بلاکچین ادغام کنند.

از این گذشته ، این مشاغل از خدمات بلاکچین خصوصی و عمومی از طریق اکوسیستم Klaytn لذت می برند. عملکرد بلاکچین خصوصی شبکه ، گسستگی را تضمین می کند. همچنین امنیت داده های حساس را تضمین می کند ، همچنین ماهیت مقیاس پذیری شبکه را افزایش می دهد.

در همین حال ، بلاکچین عمومی در اکوسیستم کلایتن ، تمرکززدایی داده ها را تسهیل می کند و همچنین توزیع حکمرانی را تضمین می کند. این ساز و کار لازم را دارد که می تواند پلتفرم را تا حد امکان مقیاس پذیر و کاربرپسند کند.

مزایای Klaytn

بلاکچین کلایتن دارای مزایای زیادی برای کاربران خرده فروشی و نهادی است که در خدمت آنها است.

توسعه تجاری

قابل توجه ترین مزیت Klaytn این است که عملیات فنی مشاغل را تسهیل می کند ، که بدیهی است برای مشاغل پیش می رود. با ماهیت مقیاس پذیر قابل انعطاف ، به مشاغل و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از دنیای سریع بلاکچین پیگیری کنند. به این ترتیب ، مشاغل می توانند به راحتی وارد صنعت بلاکچین شوند و از مزایای آن بهره مند شوند.

موارد استفاده نامحدود با هزینه تراکنش پایین.

Klaytn ، در طبیعت منحصر به فرد خود ، به کاربران این فرصت را می دهد تا برنامه های کاربردی مناسب برای نیازهای خود را شروع ، توسعه و استقرار دهند. بنابراین ، صحیح است که بگوییم کاربران موارد استفاده نامحدود را قبل از خود دارند. جالب تر اینکه ، از آنجا که این پلتفرم پرداخت هزینه هایی را که اکثر این توسعه دهندگان متحمل شده اند ، بر عهده گرفته است ، بنابراین هزینه های کمی برای پرداخت آنها باقی می ماند یا بدون پرداخت هزینه.

نتیجه

اکوسیستم Klaytn ثابت شده است که ستون فقرات شرکتهایی است که تصمیم به ورود به این صنعت با تخصص فنی کمی می گیرند. با ادغام مشاغل با فناوری های بلاکچین ، می توان پیش بینی کرد که جهان منابع مالی غیر متمرکز به سرعت به جریان اصلی برسد.

Klaytn (KLAY) انتخاب بسیاری از شرکت های معتبر و نهادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *