KIN به عنوان پول در اکوسیستم دیجیتالی برنامه ها و خدمات مصرف کننده استفاده می شود. در ابتدا به عنوان توکن ERC20 روی بلاکچین اتریوم راه اندازی شد و به عنوان ارز اصلی اکوسیستم پیام رسان Kik طراحی شد.

تاریخچه KIN

درک آنچه که Kin وعده می دهد به عنوان ارز به آن برسد با داشتن یک نمای کلی از پلتفرم اصلی آن – Kik آغاز می شود. به طور خلاصه ، Kik یک برنامه پیام رسانی تلفن همراه و رایگان است ، مشابه Viber ، که توسط شرکت کانادایی به نام Kik Interactive راه اندازی شده است. مسلح به برخی از ویژگی های منحصر به فرد ، مانند اصرار بر ناشناس ماندن و مجهز بودن به یک مرورگر اختصاصی داخلی ، پس از راه اندازی موفق به جذب ۳۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان (تا دسامبر ۲۰۱۸) شد که اکثر آنها در سنین پایین تر بودند.

ارز دیجیتال کین به عنوان بخشی از تلاش قبلی برای کسب درآمد از استفاده از این پلتفرم طراحی شده بود که از همان ابتدا نوید استفاده از خدمات رایگان را می داد. پس از تصمیم برای دور شدن از برنامه های تبلیغاتی استاندارد ، توسعه دهندگان Kik فرصتی را برای ایجاد یک سیستم از “Kik Points” مشاهده کردند که کاربران با تعامل با تبلیغات هدفمند یا انجام بازی های مختلف در این پلتفرم از آن برخوردار خواهند شد. پس از به دست آوردن ، می توانید از نقاط برای خرید وسایل دیجیتالی مانند برچسب ها و ایموجی های مخصوص Kik استفاده کنید. این مدل از نظر مخاطبان موفق بود و توسعه دهندگان را بر آن داشت تا اصول مشابهی را در طراحی یک ارز دیجیتالی تمام عیار با جاه طلبی جهانی به کار گیرند.

Kik در ابتدا یک سیستم امتیاز پاداش ، نه یک ارز دیجیتالی، به نام Kik Points راه اندازی کرده بود که در سال ۲۰۱۷ به پایان رسید. Kin مخفف Kinship است ، زیرا هدف آن تقویت روابط در جامعه Kik بود.

Kik در سپتامبر ۲۰۱۷ حدود ۱۰۰ میلیون دلار در پیشنهاد اولیه کوین Kin (ICO) جمع آوری کرد. در سپتامبر ۲۰۱۹ ، Kik گفت که برنامه پیام رسانی خود را تعطیل می کند تا بتواند با کمیسیون امنیت و مبادله ایالات متحده در مورد این که آیا میشود Kin ICO اوراق بهادار ثبت نشده را فروخت. در اکتبر ۲۰۱۹ ، MediaLab با هدف حفظ Kin ، پیام رسان Kik را خریداری کرد. در اکتبر سال ۲۰۲۰ ، Kik Interactive Inc و SEC اعلام کردند که پس از یک نبرد حقوقی طولانی در زمینه ایجاد Kin به عنوان ارز دیجیتالی در سال ۲۰۱۷ ، به توافق نهایی تسویه حساب رسیده اند.

KIN چگونه کار می کند؟

Kin در ابتدا به عنوان یک رمز ERC20 در بالای بلاکچین اتریوم راه اندازی شد و وظیفه آن پشتیبانی از تمام فعالیت های اقتصادی در اکوسیستم Kik بود. این امر با ادغام یک Stellar سفارشی به منظور اطمینان از مقیاس بندی راحت تر و حذف هزینه ها از سیستم معاملات دنبال شد. سرانجام ، در مارس ۲۰۱۹ ، رمز Kin برای مهاجرت از استاندارد ERC20 به بلاکچین بومی خود تنظیم شد. این مبادله تا ۱۲ ژوئن انجام می شود و در صورتی که کاربران توکن خود را از طریق برنامه های اکوسیستم Kin به دست آورده باشند ، واجد شرایط تعویض خودکار خواهند بود. در غیر این صورت ، هنگامی که برنامه ها به یک پلتفرم جدید منتقل می شوند ، مبادله به صورت خودکار انجام می شود.

کسب درآمد عمدتا با مشارکت در شبکه انجام می شود. کاربران می توانند با ایجاد یا تنظیم محتوا ، و همچنین با ارائه کالاها و خدمات دیجیتالی به سایر اعضای جامعه کیم ، توکن دریافت کنند. پس از به دست آوردن ، توکن ها می توانند برای محصولات و خدمات و سایر اشیاء با ارزش ارائه شده توسط اعضای جامعه هزینه شوند. خدمات دیجیتالی شامل چت ، پرداخت و فعالیت های رسانه های اجتماعی است. بر این اساس ، اکوسیستم Kin امیدوار است خود را به عنوان راه حل انتخابی برای گروه های زیر از کاربران معرفی کند:

۱-متخصصان و افراد مشهور با رتبه بالا می توانند گروه های منحصر به فردی را در بستر Kik ایجاد کرده و برای دسترسی به آنها از Kin هزینه بگیرند. توکن های به دست آمده می تواند به عنوان جبران سرمایه گذاری و مشارکت در زمان خود مورد استفاده قرار گیرد.
۲-کاربران می توانند محتوای ممتاز ایجاد کرده و آن را در پشت دیوار پرداخت با استفاده از توکن های Kin قرار دهند. با جبران خسارت در KIN ، کاربران ممکن است انگیزه بیشتری برای ایجاد محتوای باکیفیت تر داشته باشند.
۳-همین امر در مورد مارک ها صادق است – آنها می توانند از Kin برای جبران خسارت به کاربران در ازای مشارکت آنها در نظرسنجی های مختلف مربوط به محصولات خود استفاده کنند.
خود کاربران می توانند به Kin پول بدهند تا پیام های درون گروهی آنها به صورت گروهی و در قالب صوت دریافت کنند. همچنین گزینه ای برای کاربران وجود دارد که نکات موجود در Kin را به سازندگان محتوای مورد علاقه خود بپردازند.
در نهایت ، می توان از ربات ها برای انجام خدمات ، مانند سفارش غذا ، در ازای پرداخت در Kin ، درآمد کسب کرد.

KIN چیست؟آشنایی با اکوسیستم KIN

کوین  KIN چگونه کار می کند؟

این کوین با اعطای پاداش به سازندگان که تجربه ای عالی را در ارتباط با تعامل با خویشاوندان برای کاربران ایجاد می کند ، کار می کند. این یک مدل نرم افزاری برای درآمدزایی ارائه می دهد که از کاربران برای استفاده از مورد جدید استفاده می کند و بنابراین ، ارزش ارزهای دیجیتالی را ایجاد می کند.

بلاکچین این کوین به طور مستقل از طریق یک مدل اجماع فدرال عمل می کند. گفته شده است که حداکثر ۱۰ تریلیون KIN تولید خواهد شد و به صورت انبوه ایجاد شده است تا هر کاربر در جهان بتواند به راحتی KIN را انتخاب کند.

Kin به سازندگان بازی اجازه می دهد تا پاداش های دیجیتالی را در برنامه های مختلف خود تعبیه کنند. این به بازیکنان اجازه می دهد تا هر زمان که وظایفی را بر روی پلتفرم انجام می دهند ، کد KIN را دریافت کنند.

بازیکنان همچنین می توانند از این توکن های Kin برای خرید اقلام درون بازی استفاده کنند. اگرچه به نظر می رسد که این در حال حاضر یک هنجار است ، اما کد KIN می تواند به پول نقد تبدیل شود و سپس توسط بازیکنان برداشت شود. علاوه بر این ، کسانی که پاداش دریافت می کنند ، می توانند در صورت تمایل از این توکن ها در بازی های دیگر استفاده کنند.

این برای سازندگان چندین بازی مفید است زیرا به آنها کمک می کند بازی های دیگر خود را بر روی پلتفرم تبلیغ کنند. توسعه دهندگان از قلم نمی افتند زیرا هنگام استفاده از این پلتفرم ، توکن نیز دریافت می کنند.

کیف پول

به گفته Wallet Investor ، KIN تا اوت ۲۰۲۲ مبلغ ۰٫۰۰۰۲۶ معامله خواهد شد. در بلند مدت پنج سال ، ممکن است شاهد رسیدن قیمت ۰٫۰۰۶۲۳ دلار باشیم.

بر اساس تجزیه و تحلیل Wallet Investor ، قیمت KIN سقوط نمی کند و در آینده به عنوان یکی از ارزهای دیجیتالی مناسب شناخته می شود. همچنین ، Wallet Insider اظهار می کند که امکان ندارد قیمت KIN به زودی به دلار تغییر کند.

برنامه Kinit چیست؟

در اواسط سال ۲۰۱۸ ، پلتفرم Kin برنامه Kinit را راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می دهد توکن های Kin خود را در محیط برنامه خرج کنند. سیستم های پشتیبانی شده شامل iOS و Android می شوند و ماهانه حدود ۱۰ هزار کاربر فعال دارند. توسعه دهندگان Kinit را با گزینه های زیر توصیف می کنند:

کاربران می توانند توکن های Kin را به شیوه ای شبیه به یک بازی دریافت کنند ، با پاداش هایی برای مشارکت در فعالیت های مختلف ، اعم از تکمیل نظرسنجی ها و نظرسنجی ها ، پخش فیلم های تعاملی ، آزمونها و غیره.
Kin که شرکت کنندگان دریافت می کنند در کیف پول اختصاصی کین ذخیره می شود که به محض بارگیری برنامه تنظیم می شود.
با مراجعه به بازار Kin که از استفاده از این ارز دیجیتالی برای خرید کارت های هدیه از مارک های مختلف مانند آمازون و Google Play پشتیبانی می کند ، می توان توکن های Kinen Karned را خرج کرد.
کاربران تا زمانی که از Kinit استفاده می کنند می توانند Kin را از یک کاربر به کاربر دیگر منتقل کنند.
Kinit اولین برنامه در اکوسیستم Kin بود که عملکردهای پشتیبان و بازیابی را شامل می شد. کسانی که تلفن خود را گم کرده اند یا برنامه را حذف کرده اند ، می توانند دوباره آن را بارگیری کرده و به همان ترازو و سابقه قبلی دسترسی داشته باشند.

چگونه یک KIN Token دریافت کنیم؟

چندین روش برای دریافت یک کد KIN وجود دارد ، اما محبوب ترین راه از طریق بازی است. چندین توسعه دهنده برنامه کین را در بازی های خود جای داده اند و از طریق سیستم پاداشی که کین طراحی شده بود ، بازیکنان برای فعالیت ها پاداش دریافت می کنند.

فعالیتها می تواند به اندازه ورود روزانه یا تماشای تبلیغات باشد. هرچه باشد ، بازیکنان با KIN Tokens پاداش می گیرند. همچنین می توانید کین  را در چندین صرافی مانند Coinbase و جایگزین های آن خریداری کنید.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۴،۵۹۹،۹۲۶ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی #۳۰۳است ،

با ارزش بازار زنده $ ۱۵۸،۵۲۱،۰۵۸ USD.

دارای گردش ۱،۵۱۸،۱۱۴،۱۴۵،۹۶۸ کوین KIN

عرضه کوین  ۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ KIN.

KIN با چندین کیف پول مانند کیف های Kinwallet ، Exodus ، Citowise و Infinito سازگار است. همچنین در مبادلاتی مانند

  • HitBTC
  • IDEX
  • OTCBTC
  • FTX
  • COINTIGER
  • ZT
  • GATE.IO
  • COSS فهرست شده است.

KIN چیست؟آشنایی با اکوسیستم KIN

Kin Rewards Engine و DAS Pool

Kin یک ارز دیجیتالی  با عرضه ثابت ، محدوده ۱۰ تریلیون KIN است و دارای تقسیم پذیری جزئی و مقاومت طولانی مدت در برابر تورم است. قرار است عرضه ثابت بزرگ مسیر آن را برای تبدیل شدن به یک واحد پرداخت جهانی آسان کند ، که ارزش بازار آن در مارس ۲۰۱۹ کمی بالاتر از ۳۶ میلیون دلار بود.

توکن های کین موجود به عنوان بخشی از استخر کنترل شده توسط بنیاد Kin برای طرح تعیین شده به عنوان موتور پاداش Kin (KRE) محفوظ است. هدف موتور ارائه پاداش های شفاف و حسابرسی برای همه شرکای اکوسیستم است که به جذب کاربران جدید در پروژه کمک می کند. پاداش ها متناسب با سهم در رشد و پایداری کلی پلتفرم است.

در ابتدا ، موتور پاداش Kin به منظور تشویق دسته ای از کاربران که به عنوان مصرف کنندگان فعال روزانه یا DAS شناخته می شوند ، ارائه می شود. این گروه شامل همه کاربران منحصر به فرد است که Kin را در هر برنامه تعیین شده صرف می کنند. این شامل استفاده از یک سیستم همتا به همتا برای ارسال کین به سایر کاربران یا انجام همین کار برای جبران خدمات ارائه شده توسط توسعه دهنده است.

هر روز ، مقدار کل DAS به ازای هر توسعه دهنده محاسبه می شود و این توسعه دهندگان بر اساس مشارکت خود در مجموعه DAS عمومی واجد شرایط دریافت پاداش خواهند بود. بنابراین ، سهم پاداش ها بیشتر خواهد بود زیرا توسعه دهندگان موفق به افزایش مجموعه DAS خود می شوند. توسعه دهندگان قول می دهند روشهای محاسبه جامع تری را برای تکرارهای بعدی Kin معرفی کنند

نگرانی ها و رقابت

برخلاف سایر رمزارزها ، Kin همچنین با مقاومت نهادهایی که وظیفه تنظیم این بخش از بازار را دارند ، مواجه می شود. در سال ۲۰۱۸ ، هر دو بنیاد Kin و پلتفرم اصلی Kik مورد انتقاد کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) قرار گرفتند. دلیل این امر این واقعیت است که SEC می خواهد استفاده از کین را به شیوه ای مشابه برای اوراق بهادار تنظیم کند. این باعث واکنش تیم کین شد که استدلال هایی را مطرح کرد که KIN از ابتدا به عنوان یک ارز دیجیتالی مورد استفاده قرار می گرفت و نیازی به برخورد با آن به عنوان یک امنیت وجود نداشت.

اشکال دیگر انتقاد از Kin مربوط به نقش اصلی آن نیست ، بلکه بیشتر مربوط به سرویس پیام رسانی Kik است که بر روی آن اجرا می شود. اینها به این واقعیت مربوط می شود که ویژگیهای ناشناس بودن پیشرفته ارائه شده توسط Kik می تواند توسط جنایتکاران مختلف که قصد محافظت از فعالیت های خود را در برابر آزار و اذیت قانونی دارند مورد سوء استفاده قرار گیرد. با توجه به اینکه سرنوشت هر دو Kik و Kin به هم مرتبط است ، باید دید که تیم چگونه به این نگرانی ها پاسخ می دهد.

با توجه به ارتباط نزدیک آن با پلتفرم مادر ، Kin در این زمینه با هیچ رقیبی فوری روبرو نیست. با این حال ، می توان گفت که پروژه با تمرکز رسانه های اجتماعی مانند Reddcoin و Basic Attention Token (BAT) در برخی بخشها با آن همپوشانی دارد ، زیرا Kin از یک پایگاه کاربر نسبتاً بزرگ و واضح برخوردار است.

آینده خویشاوندی

در سال ۲۰۱۹ ، Kik اعلام کرد که سرویس پیام رسانی خود را برای تمرکز بر Kin تعطیل می کند. با این حال ، مدت کوتاهی پس از اعلام ، این شرکت توسط MediaLab خریداری شد. سرویس پیام رسانی دست نخورده باقی ماند ، اما این بلافاصله پس از آن صورت گرفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) از Kik به دلیل جمع آوری پول در Kin ICO خود بدون ثبت پیشنهاد شکایت کرد.

در سال ۲۰۲۰ ، SEC حکم کرد که Kik با فروش Kin در سال ۲۰۱۷ قانون اوراق بهادار فدرال را نقض کرده و به پرداخت ۵ میلیون دلار جریمه محکوم شد. با این حال ، سرویس پیام رسانی نیازی به بستن شبکه کین و همچنین ثبت کین در SEC نداشت. بنابراین ، فروش Kin هنوز هم می تواند انجام شود

KIN در تلاش برای دستیابی به چه چیزی است؟

ظهور فناوری بلاکچین همراه با جاه طلبی تیم Kik برای ایجاد یک دارایی مجازی بود که استفاده از آن پیچیده تر از ارسال پیام بر روی سیستم پیام رسانی فوری آن نیست. پس از اعلامیه خود در سال ۲۰۱۷ ، Kin با قول دادن به حل مسائل مختلف که توسعه دهندگان آن را مانع ایجاد اقتصاد دیجیتالی مدرن می دانند ، توجه عمومی را جلب کرد:

هدف Kin ایجاد یک اکوسیستم باز از برنامه ها است که بر روی خود کاربران متمرکز است. این به عنوان پاسخی به آنچه توسعه دهندگان کین آن را تحت سلطه ناخواسته چندین پخش کننده بزرگ دیجیتالی می دانستند ، در تلاش است تا از کاربرانی که به آنها اعتراف می کنند برای خدمت رسانی و از بین بردن رقابت در این زمینه درآمدزایی کنند. با کین ، هر یک از شرکت کنندگان در اکوسیستم خود می توانند برای هر ارزش جدیدی که بصورت آنلاین ایجاد شده است ، بدون توجه به توسعه دهندگان ، تولید کنندگان محتوای تمام وقت یا فقط کاربران مشارکت کننده ، جبران شود.
کین می خواهد یک سیستم اقتصاد دیجیتال جهانی غیر متمرکز بر اساس جوامع بزرگتر ایجاد کند ، بدون نیاز به یک مرجع قدرتمند واحد که آن را مدیریت کند. به جای واگذاری قدرت به یک شرکت یا سازمان که به نیازهای مشتریان یا حریم خصوصی آنها توجه چندانی نمی کند ، ذینفعان اصلی جامعه Kin مصرف کنندگان یک محصول خاص (مانند یک برنامه) ، حامیان آن ، اپراتورها و سرمایه گذاران هستند. با اجتناب از اتکا فقط به تبلیغات ، این شرکت کنندگان مشوق ایجاد ارزش اقتصادی و تقسیم مزایای آن بین خودشان خواهند بود.
جامعه آینده Kin امیدوار است زمینه بازی را فراهم آورد که در آن محصول موفق شخص بتواند موفقیت راه حل های دیگر را ارتقا دهد. با در نظر گرفتن این موضوع ، بستر کین قصد دارد شامل پشتیبانی از گردش رایگان برنامه ها و پیوند آنها در اکوسیستم خود باشد. بر این اساس ، کین امیدوار است که جامعه ای از توسعه دهندگان ایجاد کند که مایل به حمایت از یکدیگر و خلاقیت های خود هستند و تا آنجا که ممکن است از شیوه های موجود شرکت ها که یک محصول را در مقابل محصول دیگر قرار می دهند و آنها را در محیط های منزوی وجود دارد ، دور کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *