Kava یک پلتفرم وام دهی DeFi چند زنجیره ای است که به کاربران امکان می دهد تا از استیبل کوین USDX وام گرفته و انواع ارزهای دیجیتالی را سپرده گذاری کنند تا بتوانند سوددهی خود را شروع کنند. مرکز Kava DeFi مانند یک بانک غیرمتمرکز برای دارایی های دیجیتالی عمل می کند و به کاربران اجازه می دهد تا به طیف وسیعی از خدمات مالی غیر متمرکز ، از جمله استیبل کوین USDX بومی خود و همچنین محصولات مصنوعی و مشتقات دسترسی داشته باشند. از طریق Kava ، کاربران می توانند با سپردن وثیقه ، توکن های USDX را وام بگیرند و عملاً از قرار گرفتن در معرض دارایی های دیجیتالی  استفاده کنند.

Kava که بر اساس بلاکچین Cosmos ساخته شده است ، از سیستم موقعیت بدهی وثیقه (CDP) استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که وام های استیبل کوین همیشه وثیقه کافی دارند. اگر وام گیرنده نتواند وثیقه خود را بالاتر از آستانه مورد نیاز حفظ کند ، ماژول تصفیه کاوا از وثیقه CDP های خراب استفاده می کند و آن را برای فروش به ماژول حراج ارسال می کند.

علاوه بر استیبل کوین USDX کاوا ، بلاکچین کاوا همچنین شامل توکن بومی KAVA است. این یک رمز کاربردی است که برای رای گیری در مورد پیشنهادات حکومتی استفاده می شود و همچنین به عنوان ارز ذخیره برای زمانی که سیستم تحت وثیقه قرار نگیرد عمل می کند.

بنیانگذاران کاوا چه کسانی هستند؟

Kava Labs شرکت مادر پشت Kava ،توسط برایان کر ،Ruaridh O’Donnell  و Scott Stuart تاسیس شد.

برایان کر مدیرعامل فعلی این پلتفرم است و قبلاً به عنوان مشاور چندین پلتفرم بلاکچین و دیجیتالی از جمله Snowball و DMarket کار کرده است. کر دارای حرفه ای متنوع و موفق بوده و در زمینه مدیریت بازرگانی تحصیل کرده است.

Ruaridh O’Donnell ، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک ، به عنوان دومین بنیانگذار کاوا ذکر شده است و مهندس سابق و تحلیلگر داده در Levelworks است. بنیانگذار نهایی کاوا اسکات استوارت ، بازیکن سابق پوکر است که در حال حاضر به عنوان مدیر محصول در آزمایشگاه های کاوا کار می کند.

Kava Labs همچنین دهها کارمند و پیمانکار دیگر را فهرست می کند ، که می توان گفت برجسته ترین آنها Denali Marsh است – یک توسعه دهنده و حسابرس با تجربه قراردادی که نقش مهندس بلاکچین را در Kava ایفا می کند.

چه چیزی کاوا را منحصر به فرد می کند؟

Kava به دلیل پشتیبانی از دارایی های متقابل زنجیره ای خود را از سایر سیستم های وام دهی غیر متمرکز مشابه متمایز می کند.

به لطف فناوری مناطق Cosmos ، کاربران Kava قادر خواهند بود مجموعه وسیعی از دارایی های بومی خود را از جمله BTC ، XRP ، BNB و  BUSD واریز کنند. اما در حال حاضر ، دارایی های متقابل زنجیره ای باید به عنوان دارایی های Binance Chain (BEP2) جمع بندی شوند.

به همین ترتیب ، کاوا همچنین به کاربران امکان می دهد با ضرب استیبل کوین USDX خود بازدهی کسب کنند. این توکن های USDX پس از تولید ، می توانند در بازار پول Kava ، معروف به HARD Protocol ، مشارکت داشته باشند و در حالی که وثیقه آنها توسط Kava تضمین می شود ، به کاربر APY متغیری بدهد.

کاربران Kava می توانند برای دریافت پاداش KAVA مستقیماً از پروتکل ، گره خود را اجرا کنند. با این حال ، فقط ۱۰۰ گره برتر Kava (همچنین به عنوان اعتبارسنج شناخته می شوند) واجد شرایط دریافت این پاداش ها هستند. دارندگان KAVA می توانند توکن های خود را در انواع سیستم عامل های مبادله سازگار ،  مانند Binance و Huobi Pool قرار دهند.

فراتر از این ، کاربران می توانند با ضبط USDX بر روی پلتفرم پاداش های منظم KAVA را دریافت کنند. این سیستم همچنین از مکانیسم های متعددی برای سوزاندن توکن های KAVA استفاده می کند و به کاهش عرضه گردش کمک می کند.

KAVA چیست؟ آشنایی با پلتفرم USDX

 

چرا از Kava.io وام بگیرید؟

کاربران می توانند دارایی های دیجیتالی خود را سپرده گذاری کرده و از آنها به عنوان وثیقه برای وام گرفتن استیبل کوین با پشتوانه رمزنگاری Kava ، USDX استفاده کنند. سود وام گیرندگان به چند طریق است:

 • اهرم مصنوعی: وام گیرندگان می توانند USDX را با وثیقه بیشتر عوض کرده و از آن برای گرفتن وام دیگر استفاده کنند. با تکرار این فرایند ، کاربران می توانند از اهرم مصنوعی هر دارایی دیجیتالی پشتیبانی شده ایجاد کرده و به طور موثر موقعیت بلندمدت ایجاد کنند.
 • ریسک با بهره: معامله گران می توانند USDX را به عنوان یک دارایی پایدار در اختیار داشته باشند . دارندگان USDX با دریافت درآمد حاصل از پرداخت سود وام گیرندگان ، ۴٫۵ درصد APY ایجاد می کنند ، به این معنی که معامله گران به طور خودکار در هنگام ریسک کردن درآمد کسب می کنند.
 • پاداش های تشویقی: متقاضیان اولیه با استفاده از برنامه تشویقی نقدینگی Kava ،با دریافت ۹۰ میلیون دلار KAVA* به عنوان پاداش در طول ۴ سال ، به استقراض USDX مشوق می شوند.
 • پرداخت های Stablecoin: نهایی شدن سریع بلاکچین کاوا ، USDX را قادر می سازد تا برای پرداخت های عمومی در بسیاری از شبکه های بلاکچین استفاده شود.

نحوه استفاده از Kava.io

برنامه وب کاوا مرکز کنترل وام دادن ارزهای دیجیتالی است. این تراز موجودی قفل شده ، مانده وام گرفته شده ، قیمت فعلی بازار دارایی های قفل شده آنها و قیمت نقدینگی موجودی وام آنها را به کاربران نشان می دهد. برنامه وب کاوا از Trust Wallet و Ledger پشتیبانی می کند

مکانیک پروتکل

کاربران Kava.io می توانند تا ۶۷ درصد ارزش موجودی های قفل شده خود را به عنوان USDX وام بگیرند. وام گیرندگان به وام های خود به صورت Borrow APY که به پروتکل بازپرداخت می شوند ، بدهکار هستند. سود بازپرداخت شده در قالب هزینه های ثبات به دارندگان USDX توزیع می شود که صاحبان آن ۴٫۵ درصد APY است. وام گیرندگان همچنین از طریق برنامه تشویقی Kava که از نقدینگی USDX پشتیبانی می کند با پاداش وام گیرندگان اولیه USDX با KAVA از نقدینگی USDX استقبال می کنند که تا ۶۰٪ APY از طریق USDX وام گرفته شده است. اگر ارزش موجودی قفل شده کاربر کاهش یابد و به حداقل نسبت وام برسد ، موجودی قفل شده آن ضبط شده و ۷٫۵ درصد هزینه انحلال متحمل می شود. موجودی های قفل شده جمع آوری شده از طریق انحلال در بازار آزاد حراج می شود و مابقی موجودی به وام گیرنده اولیه بازگردانده می شود.

دارندگان KAVA با رای دادن بر پارامترهای ریسک پروتکل ، سیستم را اداره می کنند و به عنوان وام دهنده آخرین راه عمل می کنند. اگر ارزش کل موجودیهای قفل شده روی سکو خیلی سریع کاهش یابد ، KAVA ضرب شده و در حراج به منظور جمع آوری وجوه و افزایش موجودی قفل شده در سراسر سیستم به فروش می رسد.

فن آوری

Kava با استفاده از Cosmos SDK ، یک چارچوب توسعه مدولار بلاکچین ساخته شده است. پروتکل KAVA با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) مبتنی بر Tendermint عمل می کند که تحمل خطای بیزانس ، نهایی شدن فوری و امنیت را ارائه می دهد. Kava Labs چندین ماژول Cosmos SDK را پیاده سازی کرده است که برای ارائه خدمات وام دهی با یکدیگر همکاری می کنند.

 

 • ماژول CDP کارخانه ای برای ایجاد CDP ها و ذخیره وضعیت جهانی سیستم بدهی است. این به کاربران امکان می دهد CDP ها را برای هر نوع وثیقه ای در ماژول Price-feed ایجاد ، اصلاح و بسته کنند. همچنین پارامترهای جهانی سیستم را تعیین می کند که با پیشنهادات حکومتی قابل تغییر است. این پارامترها شامل محدودیت بدهی جهانی (مقدار کل کوین های قابل استنادی که می تواند در گردش باشد) ، محدودیت بدهی برای هر نوع وثیقه و نسبت وثیقه گذاری برای هر نوع وثیقه است.
 • ماژول حراج سه نوع حراج مجزا را اجرا می کند که عرضه بدهی های بد و مازاد در سیستم CDP را کنترل می کند.
  حراج رو به جلو: یک حراج استاندارد که در آن فروشنده پیشنهادات بیشتری را برای یک کالا می گیرد. هر پیشنهاد قیمت و همچنین مدت زمان حراج را افزایش می دهد. این نوع حراج زمانی استفاده می شود که مازاد هزینه های جمع آوری شده در سیستم وجود داشته باشد. مازاد به استیبل کوین تبدیل می شود و برای توکن  های حکمرانی به فروش می رسد.
  حراج معکوس: حراجی است که در آن خریدار برای اقلام خاص یا تعداد زیادی از اقلام ، پیشنهادات کاهش می دهد. این نوع حراج زمانی استفاده می شود که توکن های حکومتی به ازای استیبل کوین فروخته می شوند (ضرب می شوند) تا بتواند کسری های پس از شکست حراج های وثیقه را پوشش دهد.
  حراج معکوس رو به جلو: حراجی که در آن خریدار پیشنهادات زیادی را برای بسیاری از کالاها ، تا سقف ، درخواست می کند. پس از رسیدن به سقف ، هر پیشنهاد تعداد کالاهایی را که به قیمت سقف فروخته می شوند کاهش می دهد. این نوع حراج زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که وثیقه ای از یک CDP خطرناک گرفته شود و برای پوشش بدهی برای استیبل کوین فروخته شود.

 • ماژول Pricefeed یک اوراکل ساده قیمت را پیاده سازی می کند که در آن گروهی از اوراکل های فهرست سفید قیمت دارایی ها را در سیستم ارسال می کنند. نرم افزارهای استاندارد اوراکل توسط اعتبارسنجان Kava اداره می شوند. قیمت متوسط ​​همه قیمتهای معتبر اوراکل به عنوان قیمت فعلی در سیستم در نظر گرفته می شود و هر اعتبارسنجی که قیمتهای گزارش شده را خارج از دو انحراف استاندارد از قیمت متوسط ​​پیدا کند ، میتواند کاهش یابد. افزودن و حذف دارایی ها و معجزات با پیشنهادات حکمرانی کنترل می شود.
 • ماژول Liquidator وضعیت CDP ها را بر اساس قیمت در ماژول Price-feed پیگیری می کند. این شرکت مسئول تصرف وثیقه از CDP هایی است که نسبت وثیقه پذیری آنها زیر آستانه تعیین شده برای آن نوع وثیقه است. سپس وثیقه های ضبط شده به ماژول حراج ارسال می شود. در صورت سقوط CDP زیر نسبت وثیقه مورد نیاز ، این CDP توسط ماژول Liquidator توقیف می شود. هنگامی که بسیاری از وثیقه ها به دلیل نقدینگی ضبط شده اند ، این وثیقه توسط ماژول حراج برای کوین های پایدار با استفاده از حراج معکوس به جلو حراج می شود. در زمان های عادی ، انتظار می رود که این حراج پولهای پایدار کافی را برای از بین بردن بدهی صاحبان CDP به همراه جریمه نقدینگی کوچک جمع آوری کند. در صورتی که مزایده های وثیقه نتوانند مقدار مورد نیاز استیبل کوین را افزایش دهند ، توکن های KAVA به حراج گذاشته می شوند توسط ماژول حراج برای کوین های پایدار با استفاده از حراج معکوس تا رسیدن به نسبت وثیقه جهانی. به این ترتیب ، توکن KAVA به عنوان وام دهنده آخرین راه حل در مواقع عدم وثیقه عمل می کند.
 • ماژول BEP3 پروتکل BEP3 را اجرا می کند و به عنوان پلی امن برای انتقال دارایی های بین زنجیره ای بین Kava و Binance Chain عمل می کند.
 • ماژول تشویقی ایجاد CDP را دنبال می کند و به وام گیرندگان USDX پاداش هفتگی می دهد.

KAVA چیست؟ آشنایی با پلتفرم USDX

اطلاعات توکن و زمان انتشار

کل عرضه اولیه توکن: ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ KAVA
عرضه کل توکن فعلی: ۱۱۱،۷۵۰،۷۱۳ KAVA
گردش : ۴۶،۸۷۶،۲۳۰ KAVA

توزیع عرضه توکن به شرح زیر است:

فروش خصوصی ۱ توکن شامل ۳۰٫۰۵ of از کل عرضه توکن است. این دوره از ۱۵ ژوئن تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹ انجام شد.
فروش خصوصی ۲ توکن شامل ۵٫۰۲ of از کل عرضه توکن است. این دوره از ۱۵ جولای تا ۳۱ جولای ۲۰۱۹ انجام شد.
فروش خصوصی ۳ توکن شامل ۴٫۹۳ of از کل توکن عرضه می شود. از ۱۵ اوت تا ۳۱ اوت ۲۰۱۹ انجام شد.
توکن های فروش Binance Launchpad شامل ۶٫۵۲ of از کل توکن عرضه می شود. این در اکتبر ۲۰۱۹ برای افزایش کل ۳ میلیون دلار پوند به ارزش BNB با قیمت ۰٫۴۶ دلار برای هر توکن برای ۶٫۵۲ درصد از کل عرضه توکن انجام شد.
توکن های سهامداران Kava Labs رقم ۲۵٫۰۰٪ از کل عرضه توکن را شامل می شوند.
توکن های خزانه توکن ۲۸٫۴۸ درصد از کل عرضه توکن ها را شامل می شود.

چگونه و از کجا KAVA بخریم؟

KAVA در تعدادی از صرافی های دیجیتالی ثبت شده است ، برخلاف سایر ارزهای دیجیتالی اصلی ، نمی توان آن را مستقیماً با پول فیات خریداری کرد. با این حال ، شما هنوز هم می توانید به راحتی این کوین را با خرید بیتکوین ، ETH ، USDT از هر صرافی بزرگ خریداری کرده و سپس به صرافی که برای معامله این کوین ارائه می دهد ، انتقال دهید ،

پس از اتمام فرآیند KYC. از شما خواسته می شود روش پرداخت را اضافه کنید. در اینجا می توانید یک کارت اعتباری/نقدی ارائه دهید یا از یک انتقال بانکی استفاده کنید و یکی از ارزهای دیجیتالی اصلی را خریداری کنید

استراتژی جامعه

جامعه KAVA عمدتا شامل موارد زیر است:

 • سهامداران و اعتبارسنجان: آنها مسئول امنیت و مدیریت پلتفرم هستند.
 • سرمایه گذاران و معامله گران کریپتو: نشان دهنده پایگاه کاربران پلتفرم Kava است.
 • توسعه دهندگان برنامه: عملکرد پلتفرم Kava را می توان در پلتفرم های موجود مانند dApps ، کیف پول با قابلیت برنامه نویسی ، مبادلات و موارد دیگر گسترش داد.

در حال حاضر ، استراتژی های رشد جامعه KAVA عمدتا بر چین ، آسیا و اقیانوسیه و مخاطبان جهانی انگلیسی زبان متمرکز است. استراتژی های فعلی جامعه عبارتند از:

 • گسترش مدافعان اکوسیستم: کاوا همچنان در حال توسعه یک جامعه توسعه دهنده و معتبر قوی است در حالی که اعضای اصلی آن را قادر می سازد تا به عنوان سفیر کاوا در جوامع محلی خود خدمت کنند.
 • افزایش انواع وثیقه های پشتیبانی شده: ارزهای رمزپایه جدید را با این پلتفرم ادغام می کند و سرمایه گذاران و معامله گران جدید را تشویق می کند تا از این پلتفرم استفاده کرده و به جامعه کاوا بپیوندند.
 • برنامه های پذیرش تشویقی: برای برنامه ها ، مبادلات و سایر بسترها مشوق های مالی برای یکپارچه سازی خدمات و نشانه های بستر Kava ارائه دهید.
 • مشارکت های یکپارچه سازی: ادغام با dApps ، کیف پول و مبادلات با مشتریان بزرگ برای به دست آوردن توزیع KAVA در بین مخاطبان گسترده.
 • افزودن دارایی های مصنوعی جدید: EUR ، JPY ، CNH ، BTC  و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *