JUST یک اکوسیستم جدید مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که برای بلاکچین TRON ساخته شده است. این مجموعه کاملی از محصولات است که عمدتاً حول یک پلتفرم وام دهی استیبل کوین غیر متمرکز معروف به JustStable متمرکز شده است.

این پلتفرم در آگوست ۲۰۲۰ به دنبال ارائه مبادله اولیه (IEO) در پلتفرم Poloniex LaunchBase در همان سال راه اندازی شد ، اما توکن حکمرانی بومی این پلتفرم (JST) از ماه مه ۲۰۲۰ در حال گردش است.

این یک اکوسیستم دو علامت است که در اطراف توکن های USDJ و JUST (JST) ساخته شده است. USDJ یک استیبل کوین چند وثیقه است که ارزش آن به ارزش دلار آمریکا (USD) وابسته است ، در حالی که JST عملکردهای متنوعی در این پلتفرم دارد-پرداخت سود ، کمک به حفظ پلتفرم و مشارکت در مدیریت آن ، کمک به تنظیم پارامترهایی مانند نرخ بهره (هزینه های ثبات) و حداقل نسبت وثیقه گذاری.

برای به دست آوردن USDJ در JUST ، معامله گران باید وثیقه را در قالب توکن های وثیقه پشتیبانی شده واریز کنند – از جمله TRON (TRX) ، که به توکن های PTRX مبادله شده و به عنوان وثیقه قفل می شوند و موقعیت بدهی تحت وثیقه (CDP) را قفل می کنند. بسته به میزان وثیقه سپرده گذاری شده ، کاربران می توانند USDJ را ضرب و برداشت کنند ، که بعداً باید برای بازیابی وثیقه اولیه بازپرداخت شود.

این پلتفرم برای ارائه یک مرکز عادلانه و بدون حاشیه از محصولات DeFi طراحی شده است که هر کاربر TRON می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

بنیانگذاران JUST چه کسانی هستند؟

اکوسیستم JUST توسط بنیاد JUST اداره می شود، که شامل افرادی از Alibaba ، Tencent ، IBM و “سایر شرکت های اینترنتی در سطح جهانی” است ، در حالی که تیم تحلیل مالی JUST از “چندین بانک سرمایه گذاری جهانی” بر اساس وب سایت پروژه استقبال می کند.

برخی از برجسته ترین افراد عبارتند از:

Terance F (متخصص بلاکچین و کارمند سابق Barclays و IBM)

الویس ژانگ (توسعه دهنده ارشد و محقق مجرب بلاکچین)

C Wu (متخصص کیف پول و مبادلات)

و GL Kong (یک مجرب مهندس بلاکچین و پذیرنده اولیه دیجیتالی)

نام و مشخصات کامل بسیاری از تیم JUST عمومی نیست. با این حال ، به نظر می رسد این پروژه با تیم توسعه TRON همپوشانی دارد ، زیرا این پلتفرم توسط مدیر عامل و بنیانگذار TRON جاستین سان اعلام شده است و از طرف TRON پشتیبانی فنی و مالی دریافت کرده است.

JUST چیست؟ آشنایی با توکن JST

چرا JUST منحصر به فرد است؟

برخلاف اکثر سیستم عامل های DeFi ، JUST فقط به دنبال ارائه یک محصول واحد نیست که به مجموعه ای کوچک از کاربران DeFi مفید باشد. در عوض ، او در تلاش است مجموعه کاملی از محصولات را که طیف وسیعی از موارد استفاده از DeFi را پوشش می دهد ، بسازد و پایه های یک اکوسیستم DeFi کامل را در TRON تشکیل دهد.

از ژانویه ۲۰۲۱ ، اکوسیستم JUST از پنج محصول مجزا تشکیل شده است که همه آنها برای همکاری و ارائه ابزار اضافی به کاربران طراحی شده اند.

اینها هستند:

  1. JustStable: پرچمدار اصلی پلتفرم استیبل کوین چند وثیقه غیر متمرکز.
  2. JustLend: یک پروتکل بازار پول مبتنی بر TRON که به کاربران امکان می دهد نقدینگی را به صندوق های وام دهی اضافه کرده و وام های ارزهای دیجیتالی کم بهره بگیرند.
  3. JustSwap: یک پلتفرم بازارساز خودکار (AMM) که برای مبادله توکن TRC-20 و ایجاد منابع نقدینگی بدون مجوز استفاده می شود.
  4. JustLink: اولین سیستم اوراکل غیر متمرکز برای شبکه TRON-برای تأمین امنیت قراردادهای هوشمند با داده های دنیای واقعی استفاده می شود.
  5. توکن های متقابل زنجیره ای: دارایی های بلاکچین های دیگر ، از جمله بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) و لایت کوین (LTC) ، که در TRON توکن شده اند و می توانند در اکوسیستم JUST استفاده شوند.

چگونه شبکه JUST امن است؟

به عنوان توکن TRC-20 ، شبکه JUST توسط بلاکچین زیرین TRON ایمن می شود.

بر خلاف دیگر پلتفرم هایی که از مکانیزم اجماع اثبات کار (POW) برای حفظ یکپارچگی بلاکچین و جلوگیری از حملات احتمالی استفاده می کنند ، TRON از سیستم کارآمد انرژی با نمایندگی اثبات سهام (dPOS) استفاده می کند.

به این ترتیب دارندگان توکن TRON (TRX) نمایندگان فوق العاده ای را انتخاب می کنند که وظیفه تولید بلاک و معاملات بسته بندی را بر عهده دارند. روی هم رفته ، ۲۷ نماینده فوق العاده مسئول حفظ امنیت شبکه هستند.

چند کوین JST در گردش وجود دارد؟

این توکن ها با سپرده گذاری ، اعطای وام و تامین نقدینگی در شبکه JUST یا تکمیل چندین اقدام دیگر – مانند شرکت در کمپین های ویژه به دست می آیند.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۲۸٫۱۱۲٫۷۱۹ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی ۳۰۶ است

با ارزش بازار زنده $ ۱۶۷،۳۶۹،۴۴۵ USD.

دارای حجم گردش ۲،۲۶۰،۳۲۶،۷۰۶ کوین JST

عرضه ۹،۹۰۰،۰۰۰،۰۰۰ کوین JST.

JUST چیست؟ آشنایی با توکن JST

از کجا می توانید JUST  بخرید؟

توکن JUST (JST) بسیار مایع است و می توان آن را در برخی از معتبرترین سیستم عامل های مبادله-از جمله Binance ، Huobi Global ، Mandala Exchange ، OKEx و FTX خریداری کنید. از ژانویه ۲۰۲۱ ، محبوب ترین جفت های تجاری JST شامل:

  • JST/USDT
  • JST/KRW
  • و JST/BTC است.

تعداد انگشت شماری از مبادلات ارزهای دیجیتالی نیز از خرید مستقیم FST از JST پشتیبانی می کنند.

کجا JUST را ذخیره کنیم

JST را می توان در اکثر کیف پول هایی که TRX را ذخیره می کنند ذخیره کرد. در هنگام راه اندازی JST ، کاربران با مانده بیش از ۱۰۰ TRX یک ایرادپ رایگان JST دریافت کردند.

برخی از نمونه کیف های اصلی که می توانید JST را در آنها ذخیره کنید عبارتند از کیف Exodus ، کیف پول اتمی یا TRONLINK. همچنین می توانید JST را در کیف های موجود در اکثر صرافی های اصلی ذخیره کنید.

کوین JST را می توان در اکثر کیف پول های اصلی Tron و همچنین در صرافی هایی مانند Binance ذخیره کرد

نتیجه

JST یکی از ارزهای دیجیتالی است که در برابر بازار خرس جایگاه خود را حفظ کرده است. علاوه بر این ، پیش بینی بلند مدت قیمت JST ما برای ۲۰۲۱ صعودی است. این کشور امسال می تواند ۰٫۱۹ دلار از بالاترین سطح فعلی خود (ATH) پیشی بگیرد. با این حال ، این تنها زمانی اتفاق می افتد که JST بسیاری از مقاومت های روانی گذشته را بشکند.

علاوه بر این ، با پیشرفتهای مداوم و ارتقاء در اکوسیستم JUST ، می تواند آینده بزرگی را در سال ۲۰۲۱ تجربه کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *