IOTA یک دفتر توزیع شده منبع باز و مقیاس پذیر است که برای اطمینان از ارزش یکپارچه و انتقال داده ایجاد شده است. این شبکه به طور خاص برای نسل بعدی انقلاب دیجیتال ساخته شده است که اینترنت همه چیز نامیده می شود ، شبکه ای که برای مبادله داده ها و ارزش بین ماشین و انسان بدون اصطکاک طراحی شده است. شبکه IOTA با معاملات بی هزینه ، داده های ضد دستکاری و تقاضای کم منابع ، می تواند اینترنت اشیا را بدون نیاز به سرمایه گذاری زیاد در زیرساخت ها تأمین کند.

این هدف برای ایفای نقشی حیاتی در انقلاب صنعتی آینده است ، که ما را به ایجاد و حفظ اقتصاد ماشینی و مدیریت روابط مالی بین ماشین و انسان وادار میکند. این شبکه ازاعتبار داده های رد و بدل شده در شبکه اطمینان می یابد و از انواع دستکاری جلوگیری می کند. IOTA همچنین رمز ارز خود را نشان می دهد.

چرا IOTA ابداع شد؟

IOTA که توسط David Sonstebo ، Dominik Schiener ، Dr. Serguei Popov و Serge Ivancheglo تأسیس شد ، یک همتا تخصصی برای دفتر همکار توزیع شده با هدف اصلی دموکراتیک سازی و تقویت اینترنت اشیا (IoT) است. برای ارائه پرداخت امن و ارتباطات بین ماشین ها طراحی شده است. به دلیل یک رویکرد ابتکاری بدون در نظر گرفتن اندازه ، هیچ هزینه معامله ای وجود ندارد و تأیید اعتبار تقریباً فوری انجام می شود. از نظر تئوری ، سیستم به دلیل قدرت مقیاس پذیری بسیار زیاد می تواند تعداد نامحدودی از معاملات را تأیید کند.

همانطور که به سمت آینده دیجیتال تری حرکت می کنیم که وابسته به ارتباط قابل اعتماد بین دستگاه ها و ماشین آلات باشد ، به یک سیستم شبکه قابل اعتماد نیاز داریم که بتواند انتقال ایمن انواع ارتباطات را تضمین کند. این شبکه در تلاش است تا از طریق رویکرد منحصر به فرد خود ، شبکه ای باشد که بر ایجاد شهرهای هوشمند ، تجارت جهانی ، هویت دیجیتالی ، راه حل های متمرکز بر تحرک و تأثیر اجتماعی سهولت و کارایی مالی و ارتباطی  متمرکز است.

IOTA چگونه کار می کند و چه فناوری پشت آن است؟

IOTA برای ذخیره و مدیریت نمایش های عددی به روشی منحصر به فرد ، یک ساختار داده متفاوت را با نام Tangle پیشنهاد کرده است. این اجازه می دهد تا IOTA با حذف موانع توپوگرافی استفاده از بلاکچین ، بر مقیاس پذیری بیت کوین غلبه کند. توکن ها مانند XRP از قبل استخراج می شوند و معاملات با استفاده از Tangle ، نمودار دایره ای غیر متمرکز (DAG) اعتبارسنجی می شوند. به عبارت ساده تر ، این یک شبکه از گره های غیر متوالی است که به شما اجازه می دهد هر گره به نوعی “درهم” به چندین گره دیگر متصل شود.

اگرچه بلاکچین های دیگر نیز DAG هستند ، اما سیستم موازی یکسانی ندارند. این بدان معناست که در شبکه IOTA ، تراکنش ها می توانند به طور همزمان پردازش شوند. آنها الزاماً ملزم به رعایت ترتیب متوالی نیستند که در آن معاملات در صف ذخیره می شوند. همانطور که گره های بیشتری به بخشی از Tangle تبدیل می شوند ، شبکه نیز کارآمدتر و ایمن تر می شود. این سیستم همچنین به ماینرهای گره کامل نیاز ندارد زیرا هر معامله جدید با مراجعه به دو خرید اخیر قابل تأیید است. این نه تنها زمان پردازش معامله را کاهش می دهد بلکه باعث کاهش تعداد منابع مورد نیاز می شود.

در پایان ، یک آزمون یا معمای آسان اثبات کار (PoW) برای تأیید معامله ارائه شده است. در این پروتکل اعتبارسنجی تراکنش ها هیچ هزینه ای ندارد و مصرف برق کمتری دارد. این همچنین بدان معنی است که ارز دیجیتال MIOTA می تواند در طیف وسیعی از سیستم ها و دستگاه ها بدون نیاز به انرژی زیاد مورد استفاده قرار گیرد.

IOTA چیست و چگونه کار می کند؟هر آنچه که باید بدانید.

آیا IOTA پول واقعی است؟

در مقایسه با سایر کوین های تثبیت شده مانند بیت کوین ، IOTA از نظر پذیرش بازار به عنوان یک جایگزین ارز مناسب هنوز مسیری طولانی در پیش دارد. در حال حاضر ، بسیاری از مکانها آن را قبول می کنند ، از جمله جید بلوم ، Qpiter ، قهوه Elemental ، Gemma ، Volamo ، Xtensions ، خدمات تمیز کردن هیولا و موارد دیگر. با این حال ، این مارک های قابل توجهی نیستند و فقط به نفع کاربران منطقه خواهد بود. همانطور که گفته شد ، باید توجه داشت که هدف اصلی این نیست که جایگزین ارز شوید بلکه ایجاد یک شبکه قوی از ماشین ها و دستگاه ها است که به راحتی می توانند با یکدیگر صحبت کنند. معاملات خرد تنها جنبه ای از تصویر بزرگتر است.

این یک چشم انداز بلند مدت انقلابی دارد که تحقق آن ممکن است سالها به طول انجامد. تا آن زمان ، احتمال اینکه به یک ارز رمزپایه همه جا برای کاربران عادی مانند بسیاری دیگر تبدیل شود ، کم است.

هزینه ها و کارمزدها

بلاکچین ندارد و ماینر هم وجود ندارد. از یک دفتر توزیع غیرمتمرکز استفاده می کند که هر معامله جدید اعتبار دو مورد قبلی را تأیید می کند. این بدان معناست که شبکه Tangle نیازی به صرف منابع برای تأیید معاملات نیست زیرا کاربران موجود در شبکه این کار را برای آنها انجام می دهند. این تنها مشکل مقیاس پذیری بزرگ را حل نمی کند بلکه منجر به صفر بار هزینه معامله می شود.

استفاده از شبکه Tangle هزینه ای برای شما ندارد. فرقی نمی کند که شما یک میلیون دلار بفرستید یا یک سنت ، گیرنده مبلغ دقیق را بدون کسر دریافت می کند.

با این حال ، اگر قصد خرید توکن های IOTA را از صرافی های ارز رمزنگاری شده یا سیستم عامل های معاملاتی داشته باشید ، آنها از شما هزینه استاندارد دریافت می کنند. درصد هزینه به طیف گسترده ای از عوامل از جمله کشور محل اقامت ، مقدار توکن و ساختار قیمت شما بستگی دارد.

مزایای IOTA چیست؟

از آنجا که از دفتر توزیع شده اختصاصی خود به نام Tangle به جای بلاکچین سنتی استفاده می کند ، مزایای منحصر به فردی را به همراه دارد:

هزینه صفر

برخلاف سایر ارزهای رمزپایه ، این شبکه هیچ هزینه معامله ای را دریافت نمی کند. خواه ۱۰۰۰۰۰ دلار بفرستید یا یک پنی ، به همان میزان دریافت خواهید کرد. هیچ کسری وجود ندارد.

بسیار مقیاس پذیر

دفتر توزیع شده به نام Tangle به گونه ای نوآورانه طراحی و مهندسی شده است که بازدید بیشتر در شبکه به معنای تسویه سریع معاملات است.

معاملات سریع

اگرچه به سرعت برخی دیگر از ارزهای رمزپایه تثبیت شده نیست ، اما بازهم زمان معاملات سریع را به همراه دارد. برای تأیید لازم نیست خیلی طولانی منتظر بمانید.

بی نیاز به تجهیزات

از آنجا که Tangle دقیقاً یک بلاکچین معمولی نیست که به اثبات کار احتیاج داشته باشد ، دیگر نیازی به تجهیزات محاسباتی قدرتمند نیست ، که پردازش را مقرون به صرفه و مناسب محیط زیست می کند.

فن آوری همه کاره

فقط پول نیست که می توانید با استفاده از شبکه IOTA ارسال کنید بلکه هر چیزی که ارزش داشته باشد ، از جمله داده ها و اطلاعات. Tangle داده ها را دستکاری نمی کند تا از تمامیت شبکه به هر قیمتی اطمینان حاصل کند.

غیر متمرکز

اگرچه به زنجیره بلاکی اعتماد نمی کند ، دفتر توزیع شده Tangle هنوز یک سیستم عامل غیرمتمرکز است. این بدان معنی است که هیچ مرجع مرکزی کنترل کامل بر شبکه یا معاملات ندارد.

چشم انداز بلند پروازانه

هدف آن این است که همه دستگاه های دیجیتال را از طریق شهرهای هوشمند ، هویت دیجیتال و تجارت جهانی بهم پیوند دهد و یک شبکه بی نظیر از ماشین آلات ایجاد کند که زندگی ما را بسیار آسان تر می کند.

IOTA چیست و چگونه کار می کند؟هر آنچه که باید بدانید.

چقدر ایمن است؟

IOTA از یک دفتر توزیع نشده غیر توالی استفاده می کند. پس از تأیید معامله ، غیرممکن است که سیستم یا هرگونه تداخل خارجی پیشرفت را عقب براند و تغییراتی ایجاد کند. و هرچه شبکه از ترافیک بیشتری برخوردار باشد ، امنیت آن نیز بیشتر می شود. این دارای تغییر ناپذیری داخلی است ، که در کنار آن سازش غیرممکن نیست. جدا از این ، شبکه از رمزنگاری برای همه فعالیت ها و تعاملات استفاده می کند تا مانع تداخل شود و داده ها و اطلاعات شما را تا حد ممکن امن نگه دارد.

چه تیم هایی در حال توسعه IOTA هستند؟

IOTA یک پروژه ارز رمزنگاری شده عظیم است که دارای چندین قسمت متحرک است. دو بخش عمده بر پروژه نظارت دارند.

بنیاد IOTA

این سازمان اصلی است که بر ایجاد همکاری های پایدار با مارک های مناسب و ارائه پشتیبانی لازم از کارآفرینان ، توسعه دهندگان ، دارندگان توکن و سایر سهامداران تمرکز دارد. این صندوق همچنین صندوق توسعه اکوسیستم را مدیریت می کند ، که به جامعه توسعه دهندگان IOTA ، که در چندین کانال اجتماعی از جمله Discord ، Twitter ، YouTube ، Reddit و StackExchange وجود دارد ، پشتیبانی مالی می کند.

فناوری های IOTA

از آنجا که این یک پروژه منبع باز است ، IOTA Technologies وظیفه ارائه پشتیبانی فنی ، از جمله ابزارها و چارچوب های مورد نیاز برای توسعه بیشتر Tangle را دارد. اینها شامل نرم افزارهای Node مانند IRI ، Hornet ، Bee و Chronicle و همچنین ابزارهای توسعه دهنده مانند Streams ، Client Libraries ، Tangle Utilities و Networks Private است. این تیم همچنین در حال کار بر روی چارچوب Access و کتابخانه Stronghold است که قرار است در آینده نزدیک منتشر شود.

اعضای بنیاد

ریاست بنیاد توسط دیوید استونتبو ، دومینیک شینر ، دکتر ناوین راماچاندران و سرگئی پوپوف انجام می شود. تیم اجرایی شامل Jakub Cech ، Holger Kother و Cara Harbour است. این گروه به طور طبیعی تعداد زیادی از توسعه دهندگان نرم افزار از جمله الکسی سوبولف ، الکساندر اشمیت ، چارلی وارلی ، برورد وان وایرست ، بیل آچا ، دکتر بینگ یانگ لین ، هانس موگ ، اوالداس دراسوتیس و … را درگیر می کند. لیست کامل اعضای مشارکت کننده را می توان در وب سایت رسمی آیوتا مشاهده کرد.

کدام موسسات مالی در IOTA سرمایه گذاری می شوند؟

از آنجا که آینده آن بستگی زیادی به موفقیت اینترنت اشیا دارد ، هیچ سرمایه گذاری مستقیمی از طرف هیچ موسسه مالی یا بانکی صورت نگرفته است. با این حال ، این شرکت توانسته است همکاری های استراتژیکی با فناوری و غول های خودروسازی مانند فولکس واگن ، سامسونگ و سیسکو ایجاد کند که در حال حاضر شبکه Tangle و فناوری زیربنایی را آزمایش می کنند. موفقیت بیش از حمایت مالی از بانک ها ، بستگی به اینترنت اشیا دارد و این همکاری ها را منطقی تر از اهداف پروژه می داند. پس از تکمیل توسعه ، به آزمایش غول های فناوری برای آزمایش فناوری خود نیاز دارد. اگر مطابق هدف کار کند ، شرکتی مانند سامسونگ می تواند برای رشد آینده IOTA بسیار مهم باشد.

علاوه بر این ، IOTA همچنین با دولت تایپه همکاری کرده است تا کارت شناسایی Tangle را به شهروندان خود ارائه دهد ، که به آنها امکان می دهد برای انجام تراکنش های خرد و سایر تعاملات دیجیتالی در صورت نیاز به تبادل اطلاعات ، از شبکه بهره مند شوند.

استخراج IOTA

IOTA برای کار به زنجیره بلاکی اعتماد نمی کند. به همین دلیل هیچ ماینی در کار نیست. در عوض ، از یک دفتر توزیع نشده غیر توالی استفاده می کند ، که به مصرف کنندگان امکان می دهد از شبکه برای تأیید معاملات قبلی استفاده کنند. این نه تنها نیاز به استخراج کنندگان و منابع محاسباتی گسترده را کاهش می دهد بلکه مشکل عظیم مقیاس پذیری و هزینه های معاملات را نیز حل می کند.

کیف پول IOTA

از کیف پول برای ذخیره ایمن توکن ها استفاده می شود و انواع مختلفی از جمله کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری در دسترس است. اگر می خواهید سکه های IOTA خود را ایمن و ایمن نگه دارید ، می توانید از یکی از کیف پول های گفته شده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *