IOST یک پلتفرم بلاکچین بسیار مقیاس پذیر است و از الگوریتم اجماع خاص خود برای اثبات باورپذیری استفاده می کند.
برنامه های غیر متمرکز را می توان بر روی IOST و با سرعت بالا تا چند هزار تراکنش در ثانیه اجرا کرد.
Sharding ، یک روش تقسیم بندی پایگاه داده ، برای این منظور استفاده می شود.
هدف توسعه دهندگان در پشت این ارز توسعه پلتفرم پیشرو برای خدمات آنلاین است که پاسخگوی نیازهای بالای امنیت و مقیاس پذیری در یک اکوسیستم غیر متمرکز است.
مخفف IOST از Internet-of-Service (IOS) و کلمه token (T) تشکیل شده است. این پلتفرم برای ارائه دهندگان خدمات و توسعه دهندگان بلاکچین طراحی شده است که به دنبال زیرساخت سریع و قابل اعتماد هستند.
IOST قرار است به ۱۰۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد و بنابراین سریعتر از بلاکچین های معروف بیتکوین و اتریوم خواهد بود. با این حال ، در حال حاضر تنها ۸۰۰۰ تراکنش در ثانیه در اسناد وجود دارد.
راه حل بلاکچین بعنوان یک سرویس BaaS سومین نسخه IOST پس از Public Chain و Ecosystem است.
این پلتفرم برای بلاکچین های مشارکتی شرکت هایی با شبکه ای از شرکا که با یکدیگر رابطه تجاری دارند طراحی شده است.
بلاکچین مشترک چارچوب اساسی را برای برنامه ها و راه حل های توسعه یافته ارائه می دهد. این به توسعه دهندگان بلاکچین کمک می کند تا راه حل های سازمانی خود را به سرعت در بلاکچین ایجاد کنند. علاوه بر راه حل های سازمانی ، به بخش دولتی و نهادهای دولتی نیز اختصاص داده شده است.

چه کسی پشت IOST است؟

فناوری Aiou ، شاخه تجاری IOST ، بر نوآوری و توسعه فناوری بلاک ین تمرکز کرده است و راه حل های بلاکچین حرفه ای را برای دولت و شرکت ها ارائه می دهد.
این شرکت “موسسه فناوری نوآوری بلاک چین ۲۰۱۹” توسط موسسه تحقیقات بلاکچین دریافت کرد.
حمایت گسترده شرکت های دولتی چین و شرکت های خصوصی با نفوذ نیز پتانسیل بالای محصولات مبتنی بر بلاک چین IOST را نشان می دهد.
موسسه توسعه صنعت اطلاعات الکترونیکی چین (CCID) پروتکل بلاکچین IOST را در زمینه فعالسازی فناوری اول ، قبل از بیت کوین ، اتریوم ، EOS و کاردانو ، رتبه بندی کرده است. Aiou Technology همچنین یکی از اعضای بنیاد لینوکس است

IOST چیست؟آشنایی با پلتفرم INTERNET OF SERVICE TOKEN

خرد کردن چگونه کار می کند؟

سرعت معامله بسیاری از پروتکل های قدیمی مانند Blockchain Ethereum بسیار کند است تا برنامه های ارزشمندی را برای پذیرش گسترده در آن اجرا کند.
با خرد شدن ، زنجیره اصلی هر بلاکچین بدون تغییر باقی می ماند زیرا معاملات بر روی زیر بلاکچین انجام می شود. این باعث افزایش سرعت و مقیاس پذیری می شود.
با این حال ، برای انطباق فناوری با صنعت گسترده ، ابتدا باید مشکل مقیاس پذیری بلاکچین را حل کرد.

هنگام خرد کردن ، شبکه به چندین ناحیه فرعی تقسیم می شود. بخشی از گره ها در یک به اصطلاح shard گروه بندی می شوند و معاملات مختص آن قسمت را انجام می دهند.
این اجازه می دهد تا تعداد زیادی از تراکنش ها به صورت موازی در شبکه اجرا و اعتبارسنجی شوند. این امر تعداد تراکنش هایی را که در یک بلاکچین امکان پذیر است در ثانیه افزایش می دهد.
بلاکچین های “کوچک” حاصله از نظر امنیت و اجماع دارای ویژگی های مشابه زنجیره اصلی هستند.
علاوه بر افزایش سرعت کل شبکه ، کاربران همچنین از کاهش حجم داده های پردازش شده و استفاده از یک سیستم کاملاً غیر متمرکز سود می برند.

مزایای خرد کردن:

  • زمان برگشت سریع
  • کاهش حجم داده
  • امنیت هر تکه
  • صداقت برای هر تکه

IOST چگونه کار می کند؟

بر اساس پارچه Hyperledger ، IOST بسیار جلوتر از سایر سیستم عامل ها است و برای شرکت هایی که مایل به ادغام و توسعه آن هستند در دسترس است.
به همین منظور ، راه حل های تجاری را برای ارائه خدمات به مشاغل سنتی طراحی کرده است تا به آنها در پذیرش یا انتقال به بلاکچین کمک کند.
پایه و اساس بلاکچین سرویس گرا IOST ، توکن ها هستند. اینها در صرافی های مختلف دیجیتالی قابل معامله هستند.
این پلتفرم در حال حاضر می تواند تا ۸۰۰۰ تراکنش در ثانیه را بدون به خطر انداختن امنیت انجام دهد. این شبکه غیر متمرکز است و بیش از ۴۰۰ گره در اکوسیستم دارد.
IOST سازگار با توسعه دهندگان است ، زیرا از زبان برنامه نویسی Javascript استفاده می کند. هدف توسعه دهندگان این است که از جایگزین های غیر متمرکز برای برنامه های محبوب ما که امروزه از آنها استفاده می کنیم ، مانند فیس بوک ، آمازون و مبادله دارایی های دیجیتال پشتیبانی کنند.

IOST BaaS بر اساس شش فناوری زیربنایی اصلی بلاک چین است:

  • پشتیبانی از چند ابر
  • پشتیبانی چند زنجیره ای
  • مدیریت مجوز
  • قراردادهای هوشمند
  • حریم خصوصی
  • مکانیسم اجماع

اثبات باورپذیری چیست؟

اثبات باورپذیری یک روش برای تعیین اعتبار یک گره است. برای انجام این کار ، شخص رفتار و مشارکت های قبلی آن را بررسی می کند.
در ترکیب با فناوری خرد کردن ، این امکان را برای حداکثر راحتی برای کاربران و سرعت بالا در معاملات فراهم می کند.
الگوریتم اجماع توسط تیم IOST در سال ۲۰۱۸ توسعه یافته و به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است. این الگوریتم اعتبار سنجی بلوک ها را بر اساس رفتار و مشارکت های قبلی گره ارائه می دهد.
به این ترتیب ، بلاکچین ماهیت غیرمتمرکز خود را حفظ می کند درحالی که اعتبارسنجی ها ایمن و مقیاس پذیر هستند. مکانیسم اجماع PoB یک فرعی جدید به نام servi را اجرا می کند که به بازیگران خوب تعلق می گیرد و غیرقابل معامله است.

برای ایجاد و تأیید ارزیابی اعتبار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین عواملی مانند تعداد دفعات تأیید مثبت گره تا به امروز و رفتارهای گذشته آن را شامل می شود.
علاوه بر این ، اعتبارسنجان هم به صورت تصادفی و هم به صورت الگوریتمی انتخاب می شوند و به اعتبارسنجی های اثبات شده اجازه می دهد تا همراه اعتبارهای جدید شرکت کنند.
با این حال ، یکی از مزایای اصلی الگوریتم اجماع PoB مقیاس پذیری بهبود یافته آن است. این مکانیسم چندین روش را اجرا می کند ،

از جمله Scaleout ، AtomixوBias Resistant Distributed Randomness (BRDR). آنها به سیستم اجازه می دهند چندین گروه را به طور همزمان اداره کند ، تراکنش های متقابل را یکنواخت نگه دارد و هنگام انتخاب اعتبارسنج ها تصادفی بی طرفانه اعمال کند

دیگر چه فرقی می کند؟

Servi یا Partner Nodes برای بلاکچین IOST بلاک تولید می کنند و این گره ها از طریق رای انجمن IOST انتخاب می شوند. هم رای دهندگان و هم کسانی که به عنوان گره انتخاب شده اند با نشان پاداش می گیرند. سازمانها یا افراد علاقه مند به تبدیل شدن به یک گره باید درخواست دهند و حداقل ۲،۱۰۰،۰۰۰ رأی دریافت کنند.

توکن IOST برای چه مواردی قابل استفاده است؟

در کل ۲۱ میلیارد توکن در بلاکچین IOST وجود دارد و سیستم هر سال ۲ درصد توکن بیشتر برای پاداش گره های رسمی ، گره های شریک و رای دهندگان صادر می کند. ۱ additional اضافی از توکن ها برای پاداش کسانی که به رشد و توسعه بیشتر اکوسیستم IOST کمک می کنند ، تعیین شده است.

نماد بومی پلتفرم IOST به عنوان یک وسیله مبادله برای همه معاملات و هزینه ها عمل می کند. به این ترتیب ، از اثبات باورپذیری نیز پشتیبانی می کند.
به عنوان “پول بستر” ، این توکن به عنوان ابزار اولیه مبادله در کالا و خدمات در شبکه عمل می کند. اعتبارسنجان برای حفظ شبکه پاداش دریافت می کنند ، در حالی که کاربران شبکه هزینه استفاده از آن را با توکن پرداخت می کنند.
از ۲۲٫۳ میلیارد توکن ، ۱۸ میلیارد در حال حاضر در گردش است. در زمان  ۲۱ میلیارد در دسترس بود که به شرح زیر تقسیم می شوند:
-۴۰ for برای فروش توکن
-۳۵ for برای بنیاد IOS
-۱۲٫۵ درصد برای ایجاد جامعه
-۱۰ درصد برای تیم
-۲٫۵ for برای سرمایه گذاران و مشاوران

چگونه می توانید IOST را در دست بگیرید؟

در اصل توکن IOST یک توکن ERC20 بود که در طول ICO فروخته شد ، اما از زمان راه اندازی شبکه اصلی IOST ، دارندگان آن توانستند توکن های ERC20 قدیمی خود را با توکن های اصلی اصلی IOST جدید عوض کنند. توکن های IOST را می توان در صرافی های اصلی مانند Huobi و Binance خریداری کرد که از تعویض خودکار توکن از توکن های قدیمی به جدید پشتیبانی می کند.

IOST چیست؟آشنایی با پلتفرم INTERNET OF SERVICE TOKEN

 

IOST چه راه حل هایی ارائه می دهد؟

توکن IOST می تواند برای پرداخت بین کاربران و خدمات ، هزینه تراکنش برای استفاده از سیستم و به عنوان بخشی از “نمرات باورپذیری” که منحصر به پلتفرم IOST است استفاده شود.

IOST ماهیتی بسیار کارآفرینانه دارد و راه حل هایی را برای شرکت ها یا موسسات بزرگ ارائه می دهد. این در درجه اول مربوط به سازمان های خدمات گرا است که به زیرساخت شبکه پیچیده ای نیاز دارند.

دولتها و دولت الکترونیک

برای موسسات دولتی و دولت الکترونیک ، IOST با هدف حل مشکلات شناخته شده در مورد یکپارچگی داده های ضعیف ، امنیت پایین و فقدان حاکمیت انجام شده است.
پایگاه های اطلاعاتی از ادارات مختلف دولتی مستقل از یکدیگر وجود دارند و ادغام اطلاعات دشوار است.
بنابراین ، تبادل داده ها نیز خطر امنیتی بالایی دارد. با این حال ، اطلاعات دولت الکترونیکی معمولاً به امنیت ملی و همچنین نحوه حفظ حریم خصوصی شهروندان مربوط می شود.

در صورت بروز مشکلات یا از بین رفتن داده ها ، عواقب آن می تواند شدید باشد. بنابراین IOST امکان تعامل بین سازمانی را فراهم می آورد ، از حریم خصوصی محافظت می کند و کارایی بین ادارات دولتی را بهبود می بخشد.
این امر از طریق رمزگذاری ایمن ، دفتر کل عمومی و قراردادهای هوشمند انجام می شود.
پلتفرم دولت الکترونیک مبتنی بر IOST رمزگذاری همتا به همتا و اعتبار سریع را از طریق قراردادهای هوشمند ارائه می دهد.
در نتیجه ، کاهش هزینه حاصل می شود. در عین حال ، کارآیی در فرآیندها نیز افزایش می یابد و شفافیت یا قابلیت ردیابی بهبود می یابد.

دادگاه ها و قوه قضاییه

شواهد الکترونیکی (در قالب فایل های صوتی ، تصاویر ، فیلم ها و …) بیشتر در پرونده های دادگاه با توسعه فناوری دیجیتال استفاده می شود. در چین ، بیش از ۷۳ of شواهد در پرونده های مدنی در سال ۲۰۱۸ به شکل الکترونیکی بوده است.
با این حال ، مشکلات متعددی مانند سهولت در کار با آن بوجود می آید. در نتیجه ، اثبات صحت این شواهد بسیار دشوار است و از آن در برابر ضرر احتمالی در دادگاه محافظت می شود.
حداقل ، این تاکنون صادق بوده است زیرا IOST روش هایی برای استفاده از ویژگی های منحصر به فرد بلاکچین و جلوگیری از آسیب پذیری شواهد الکترونیکی با ذخیره غیر متمرکز و تغییر ناپذیری آن ارائه می دهد.
IOST BaaS یک کنسرسیوم قضایی یکپارچه با روشی کارآمد ، ایمن و مقرون به صرفه برای ذخیره شواهد الکترونیکی در حالی که اعتبار آن را افزایش می دهد ، ارائه می دهد ، زیرا راه حل کیفیت دعاوی را بهبود می بخشد.

شبکه IOST

هدف IOST ارائه خدمات فنی مستقیم ، ارائه مشاوران و ارائه آموزش در زمینه بلاکچین است. این به منظور توسعه بیشتر اکوسیستم بلاک چین باز است

زنجیره تامین

امروزه ، زنجیره های تأمین شبکه های بسیار پیچیده ای از تامین کنندگان ، تولیدکنندگان ، انبارها ، مراکز توزیع و شرکا هستند. زنجیره های تأمین دیجیتال می توانند جریان سرمایه ، اطلاعات ، فرآیندهای لجستیک و کنترل کامل کالا را مدیریت کنند.
با این حال ، هماهنگی آنها بسیار دشوار است. به طور سنتی ، شرکت اصلی مسئول سازماندهی جریان بود ، اما تقاضاهای جدید برای تنوع بیشتر و بازارهای پویا به این معنی است که این دیگر امکان پذیر نیست.
با رمزگذاری تغییر ناپذیر ، غیر متمرکز و نامتقارن ، بلاکچین برای شبکه هایی با چندین شرکت کننده که در آنها باید تبادل اطلاعات در زمان واقعی رخ دهد ، مناسب است.
بنابراین با IOST BaaS ، شرکت ها می توانند بدون نیاز به واسطه ، تراکنش ها را انجام داده و اطلاعات را مبادله کنند. سپس اطلاعات برای همه شرکای شرکت کننده در شبکه همیشه یکسان و به روز است.
ابزارهای تجسم نمای کلی کارآمد از مسیرهای حمل و نقل ، تحویل مواد اولیه یا تأخیرها و مشکلات موجود در زنجیره تامین را ارائه می دهد. با کاهش هزینه ها ، تولید کاهش می یابد و میزان خطا به حداقل می رسد.
می توان پیش بینی های دقیقی انجام داد که به نوبه خود کارایی فرایندها را افزایش می دهد. سپس اقدامات به طور خودکار اجرا می شوند و قراردادهای هوشمند به طور خودکار توافقنامه های بین شرکا را کنترل می کنند.
این امر در نتیجه فرآیندهای دستی و کاغذبازی را حذف می کند. همچنین امنیت و شفافیت را افزایش می دهد.
IOST BaaS منابعی را برای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ فراهم می کند که کیفیت داده ها را بهبود می بخشد ، خطر نشت داده ها را به حداقل می رساند و بازارهایی برای داد و ستد داده ها ایجاد می کند.

اینترنت اشیاء

اینترنت اشیا در حال رشد است و مشکلات مربوط به آن مشخص تر می شود. با این حال ، از نظر حریم خصوصی ، نمی توان به یک ساختار مدیریتی متمرکز اعتماد کامل داشت.
در حال حاضر ، جریان داده های اینترنت اشیا فقط در یک سیستم کنترل متمرکز واحد ادغام شده است. با این حال ، با پیشرفت فناوری کم مصرف (LPWA) ، اتصال بی سیم در مسافت های طولانی با مصرف کم انرژی در حال بهبود است.
تعداد دستگاه های اینترنت اشیا به صورت تصاعدی افزایش می یابد و منجر به افزایش هزینه خدمات متمرکز می شود. در نتیجه ، فرصت های جدیدی برای ساختار سازمانی در اینترنت اشیا از طریق IOST BaaS ایجاد می شود.
صحت و تغییرناپذیری سوابق روی بلاکچین حریم خصوصی و امنیت همه معاملات در اینترنت اشیا را بهبود می بخشد. بلاکچین و اینترنت اشیا می توانند خدمات ارزشمندی را ارائه دهند که دارای استانداردهای امنیتی بالا هستند.

آینده

IOST تعداد زیادی کاربر dapps و dapp دارد ، که با توجه به اینکه هنوز یک بلاکچین نسبتاً جدید است در مقایسه با سایرین در “Big 4” بسیار چشمگیر است. قمار ، بازی ها و مبادلات محبوب ترین نرم افزارهای IOST در حال حاضر هستند. این تیم جاه طلبی های زیادی برای جذب بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد و برای این کار باید به افزایش استفاده از dapp و dapp و همچنین افزایش مشارکت خود با سازمان های مختلف ادامه دهند. آنها همکاری خود را با مبادلات بیشتر ادامه خواهند داد و توسعه دهندگان و گره های بیشتری را وارد اکوسیستم خود خواهند کرد تا “اولین پروژه بلاکچین مقیاس پذیر و غیر متمرکز جهان” را ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *