INFURA در این قسمت وارد میشود که می دانیم استفاده از بلاکچین سخت است و داشتن چیزی که پیمایش در وب غیرمتمرکز را کمی آسان‌تر می‌کند عملکرد را بهتر میکند ـ آن چیز INFURA می باشد ـ.

این نوید می‌دهد که ساخت اتریوم را آسان‌تر و سریع‌تر کند. اما در این فرآیند، آیا INFURA اتریوم را متمرکزتر می کند؟

زیرساخت پشتیبان INFURA وب ۳.۰ مجموعه ای جامع برای توسعه دهندگان اتریوم فراهم می کند تا به سرعت برنامه های غیرمتمرکز (dApps) بسازند.

علاوه بر این، این فرصت را فراهم می کند تا آنها را بدون نگرانی در مورد معماری اساسی که از عملیات آنها پشتیبانی می کند، به بازار برساند.

INFURA چیست؟

INFURA مجموعه ای از ابزارها برای هر کسی است که بتواند برنامه ای ایجاد کند که به بلاکچین اتریوم متصل شود. با بلاکچین اتریوم تعامل دارد و گره‌ها را از طرف کاربرانش اجرا می‌کند.

مایک گودزی، مدیر محصول INFURA می‌گوید: «اینفورا اساساً ابزارهای لازم را برای هر برنامه‌ای فراهم می‌کند تا فوراً توسعه روی اتریوم را بدون نیاز به اجرای زیرساخت پیچیده خود آغاز کند.»

چه مشکلاتی را حل می کند؟

INFURA قصد دارد زندگی را برای توسعه دهندگان آسان تر کند. اینها برخی از مشکلات اصلی هستند:

  • ذخیره سازی داده ها در اتریوم گران است.
  • اتصال به بلاکچین اتریوم پیچیده است.
  • همگام سازی بلاکچین کند است.
  • بلاکچین اتریوم فضای زیادی را مصرف می کند.

INFURA چه مزایایی دارد؟

INFURA مزایای خاصی را ممکن می کند:

  1. سریع : دسترسی به بلاکچین اتریوم بسیار سریعتر می شود.
  2. مقیاس پذیر : با مدیریت گره ها، توسعه دهندگان نیازی به نگرانی در مورد محدودیت های زیرساخت ندارند.
  3. ذخیره‌سازی داده : به‌جای ذخیره‌سازی همه آن‌ها در زنجیره، داده‌ها را می‌توان به طور جداگانه ذخیره کرد، فقط با یک هش ذخیره شده در بلاکچین.

عیب احتمالی چیست؟

بسیاری از برنامه‌های مبتنی بر اتریوم برای اتصال به بلاکچین اتریوم و انجام تراکنش‌ها برای کاربران خود به INFURA متکی هستند.

اما INFURA یک سرویس متمرکز است و بنابراین در برابر حملاتی که ممکن است عملکرد آن را محدود کند آسیب پذیر است و می تواند برای سانسور تراکنش های دولت ها یا اشخاص ثالث استفاده شود.

همانطور که خدمات بیشتری از آن استفاده می کنند، بلاکچین اتریوم را حول یک شرکت متمرکز می کند.

ConsenSys، یکی از استودیوهای تولید اتریوم، گفت: «به طور متوسط ​​روزانه ۶٫۵ میلیارد درخواست JSON-RPC در شبکه اتریوم از طریق زیرساخت INFURA ارسال می شود و این پروژه را به یک ستون اساسی اکوسیستم تبدیل می کند.

پس چرا وجود دارد؟

INFURA معتقد است که وضعیت ایده آل این است که هر کس میزبان گره خود باشد.

مایکل وولر، یکی از بنیانگذاران می‌گوید: «زمانی که اتریوم در همه جا وجود داشته باشد و هر شخصی گره خود را میزبانی کند، جهان غیرمتمرکز خواهد شد.

چرا از INFURA استفاده کنیم؟

برای اینکه پذیرش انبوه رمزارز و بلاکچین به واقعیت تبدیل شود، موانع ورود باید کاهش یابد.

تجربه کاربری برای توسعه دهندگان و کاربران برنامه های غیرمتمرکز (dApps) برای تبدیل شدن به بخشی از زندگی روزمره باید ساده شود.

ارائه دهندگانی مانند INFURA در حال ایجاد ابزارها و منابع با کیفیت بالا برای تجهیز توسعه دهندگان، موسسات و شرکت ها در سطح جهانی هستند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان همه چیزهایی را که برای ایجاد dApps به سادگی و عرضه سریع آنها به بازار نیاز دارند، در اختیار دارند.

علاوه بر این، این خدمات در سطح بخش اجرا می شوند. از بخش انرژی گرفته تا صنعت موسیقی، مد، املاک و بیمه، بلاکچین تقریباً در هر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

جایگزین های INFURA

ساخت برنامه های غیرمتمرکز (dApps) به دلایل مختلفی می تواند چالش برانگیز باشد:

  • اولا، اتصال به یک گره اتریوم می تواند کند باشد و اغلب زمان زیادی برای همگام سازی نیاز دارد.
  • به علاوه، ذخیره سازی داده در اتریوم می تواند گران باشد.

اگرچه INFURA یک راه ساده و انعطاف‌پذیر برای اتصال به گره اتریوم ارائه می‌کند، اما یکی از اشکالات احتمالی توسعه‌دهندگان می‌تواند عدم اتصال به سایر بلاکچین‌ها باشد.

علیرغم آزمایش بتا فعلی سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) و ادغام گره Filecoin، اینفورا به شدت بر روی ارائه دروازه ای به بلاکچین اتریوم متمرکز شده است.

آینده

شاید آینده در این باشد که هر کس گره خود را داشته باشد و دیگر نیازی به INFURA نباشد. تا آن زمان، INFURA در حال ایجاد یک رمپ غول پیکر برای استفاده مردم از اتریوم است.

تا زمانی که اتریوم سریع و آسان‌تر شود، موقعیت INFURA به عنوان یک راهنمای متمرکز ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *