یک راهنمای معاملاتی ارز رمزنگاری شده باید بررسی همه صرافی های رمزنگاری برتر خارج از کشور را ارائه دهد تا بتوانید بهترین سایت صرافی ارز رمزنگاری شده را برای خود پیدا کنید. این بررسی IDEX شامل چهار قسمت است: اطلاعات عمومی ، هزینه ها ، روش های سپرده گذاری و امنیت.

اطلاعات کلی

IDEX یک “مبادله غیرمتمرکز” است که در اکتبر ۲۰۱۶ آغاز به کار کرد.

IDEX اولین صرافی قرارداد غیرمتمرکز هوشمند مبتنی بر Ethereum است که از معاملات در زمان واقعی پشتیبانی می کند. ادعا می شود پیشرفته ترین Ethereum DEX است. این برنامه از سفارشات محدود و بازار ، لغو بدون گاز ، و توانایی پر کردن بسیاری از معاملات به طور هم زمان پشتیبانی می کند.

صرافی شامل یک قرارداد هوشمند ، یک موتور معاملاتی و یک “داور پردازش معاملات” است. قرارداد هوشمند وظیفه ذخیره کلیه دارایی ها و انجام تسویه حساب تجاری را بر عهده دارد. کاربر باید تمام معاملات را با استفاده از کلیدهای خصوصی کاربر تأیید کند.

برخلاف اکثر صرافی های غیرمتمرکز ، IDEX یک قرارداد هوشمند ساخته است که فقط به صرافی اجازه می دهد معاملات امضا شده را به Ethereum ارسال کند. این صرافی را قادر می سازد تا ترتیب پردازش معاملات را کنترل کند و عمل تجارت را از تسویه حساب نهایی جدا کند. در حالی که کاربران تجارت می کنند ، تعادل آنها در زمان واقعی به روز می شود ، در حالی که به طور همزمان از کلیدهای خصوصی خود استفاده می کنند که در تجارت قرارداد مجاز است. این مجوز از لغو هرگونه معامله انجام شده توسط کاربران جلوگیری می کند و صرافی از آغاز هرگونه معامله غیرمجاز جلوگیری می کند.

این پلتفرم به زبان های انگلیسی ، اسپانیایی ، روسی ، کره جنوبی ، ویتنامی و ماندارین موجود است.

IDEX چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

سرمایه گذاران ایالات متحده

این صرافی سرمایه گذاران ایالات متحده را به عنوان ممنوعیت تجارت معرفی نمی کند ، اما سرمایه گذاران آمریکایی باید ارزیابی مستقل خود را از مشکلات ناشی از اقامت یا تابعیت آنها انجام دهند.

نقدینگی

در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۹ ، این سکوی معاملاتی دارای حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱٫۷ میلیون دلار بود. این حجم معاملات خصوصاً چشمگیر نیست. با این حال ، در تاریخ آخرین به روزرسانی این بررسی (۳۱ مارس ۲۰۲۰ ، درست در اواسط بحران با COVID-19) ، طبق معاملات Coinmarketcap ، حجم معاملات فقط به ۳۱۶،۷۲۵ دلار کاهش یافته بود. این حجم معاملات کاملاً کم است. بنابراین اگر به دنبال نقدینگی عمیق هستید ، این مکان مناسب شما نیست.

نمای تجاری IDEX

صرافی های مختلف دیدگاه های تجاری متفاوتی دارند. و هیچ “این نمای کلی بهترین است” وجود ندارد. شما باید خود تعیین کنید که کدام نمای تجاری مناسب شماست. آنچه که معمولاً در این دیدگاه ها مشترک است این است که همه آنها کتاب سفارشات یا حداقل بخشی از کتاب سفارشات ، یک نمودار قیمت ارز رمزنگاری شده انتخاب شده و تاریخ سفارش را نشان می دهند. آنها معمولاً جعبه های خرید و فروش نیز دارند. قبل از اینکه صرافی را انتخاب کنید ، سعی کنید نگاهی به نمای معاملات بیندازید تا بتوانید از نظر شما احساس خوبی داشته باشید. در زیر تصویری از نمای تجاری در IDEX است:

هزینه های IDEX

هزینه های معاملات IDEX

هر معامله ای بین دو طرف اتفاق می افتد: سازنده که سفارش آن قبل از معامله در دفترچه سفارش وجود دارد و گیرنده ، سفارشی را که مطابق سفارش سازنده باشد (یا “می گیرد”) قرار می دهد.

هزینه های معاملاتی IDEX برای گیرندگان ۰٫۲۰٪ است. این هزینه کمی کمتر از متوسط ​​صنعت جهانی است. می توان گفت متوسط ​​صنعت جهانی در حدود ۰٫۲۵٪ است. IDEX همچنین برای سازندگانی که ۰٫۱۰٪ معامله می کنند تخفیف ارائه می دهد. این برای سرمایه گذارانی که علاقه مند به برداشتن سفارشات موجود در دفتر سفارش نیستند بلکه ترجیح می دهند با سفارشات سازنده “ماهیگیری کنند” سودمند است.

IDEX چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

هزینه های برداشت IDEX

IDEX قبلاً در سایت خود نوشت: “هنگام برداشتن توکن ها ، مقدار کارمزد با استفاده از نرخ ارز Token / ETH از ۱۰ معامله گذشته محاسبه می شود.” با این حال ، به درک ما ، صرافی اکنون فقط هنگام برداشت رمزنگاری ، هزینه شبکه را دریافت می کند. این یک مدل هزینه برداشت کاربر پسندتر از متوسط ​​صنعت در صنعت رمزنگاری است.

روش های سپرده گذاری

IDEX به جز ارزهای رمزپایه هیچ روش سپرده گذاری دیگری را نمی پذیرد ، بنابراین سرمایه گذاران جدید رمزنگاری نمی توانند در این صرافی تجارت کنند. اگر رمزنگاری ندارید اما می خواهید در اینجا تجارت خود را شروع کنید ، ابتدا باید ارزهای رمزپایه را از صرافی دیگری خریداری کنید. سپس ، به عنوان مرحله دوم ، می توانید آنها را در اینجا واریز کنید. هرچند می توانید این کار را آسان انجام دهید.

امنیت IDEX

سرورهای مبادلات غیرمتمرکز به طور معمول در سراسر جهان پخش می شوند. این متفاوت از صرافی های متمرکز است که به طور معمول سرورهایشان بیشتر متمرکز هستند. این گسترش سرورها منجر به کاهش خطر خرابی سرور می شود و همچنین به این معنی است که صرافی های غیرمتمرکز در برابر حملات مصونیت دارند. دلیل این امر این است که اگر یکی از سرورها را خارج کنید ، برای شبکه سرورها در کل تفاوت چندانی ایجاد نمی کند. با این حال ، اگر در یک صرافی متمرکز موفق به ورود به یک سرور شوید ، می توانید آسیب بسیار بیشتری برسانید.

همچنین ، اگر در صرافی غیرمتمرکز معامله ای انجام دهید ، صرافی هرگز به دارایی های شما دست نمی زند. بر این اساس ، حتی اگر یک هکر به نوعی بتواند تبادل را هک کند (علی رغم موارد فوق) ، هکر نمی تواند به دارایی های شما دسترسی پیدا کند. اگر معامله در صرافی متمرکز انجام دهید ، به طور معمول دارایی را در آن صرافی نگه دارید تا زمانی که آنها را به کیف پول خصوصی خود منتقل کنید. بنابراین یک هکر می تواند یک صرافی متمرکز را هک کرده و وجوه شما را که در این صرافی نگهداری می شود ، بدزدد. وقتی صحبت از DEX می شود به همین ترتیب امکان پذیر نیست.

سرانجام ، همانطور که در بالا ذکر شد ، این یک صرافی غیرمتمرکز است. صرافی های غیرمتمرکز هنوز در بازار مبادلات ارزهای رمزپایه اقلیت هستند. مبادلات متمرکز هنوز بر این حوزه تسلط دارند (بیشتر به دلیل نقدینگی بهتر). در هر صورت ، اگر به دنبال یک صرافی غیرمتمرکز هستید ، می توانید موارد زیر را که کاملاً معروف هستند ، بررسی کنید:

  • DDEX
  • Ethermium
  • Counterparty DEX
  • Bibox
  • EtherDelta
  • Fcoin Exchange
  • Switcheo Network

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *