IDEX ادعا می کند که اولین DEX نقدینگی ترکیبی است که مدل دفتر سفارش را با یک بازارساز خودکار ترکیب می کند. این عملکرد و ویژگی های یک مدل دفتر سفارش سنتی را با امنیت و نقدینگی یک AMM ترکیب می کند. Idex با ترکیب موتور معاملاتی خارج از زنجیره با تسویه معاملات درون زنجیره ای، رویکردی نوآورانه برای مبادلات غیرمتمرکز اتخاذ می کند.

کاربران از چندین جهت از آن سود می برند. اول، این رویکرد معاملات شکست خورده و هدر رفت پول در هزینه های تراکنش را از بین می برد و تجربه معاملات را دلپذیرتر و کارآمدتر می کند. اجرای معاملات فوری به این معنی است که حملات ساندویچی یا جلویی امکان پذیر نیست و کاربران می توانند بدون منتظر ماندن برای تسویه معاملات قبلی معامله کنند. در نتیجه، انواع سفارش‌ها و استراتژی‌های معاملاتی پیشرفته‌تری را می‌توان اجرا کرد، زیرا سفارش‌های محدود امکان‌پذیر است و فرصت‌های آربیتراژ را با سایر صرافی‌ها باز می‌کند.

بنیانگذاران IDEX چه کسانی هستند؟

Idex توسط مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Alex Wearn و برادرش و مدیر ارشد اجرایی Phil Wearn راه اندازی شد. الکس ورن قبلاً برای شرکت‌های مشهوری مانند آمازون، آی‌بی‌ام و ادوبی کار می‌کرد و یکی از فارغ‌التحصیلان دانشکده مدیریت Kellogg است. فیل ورن دارای سابقه حرفه ای در حسابداری با مدرک مهندسی فضانوردی و تجربه کارآفرینی است. تیم مدیریت توسط CTO برایان ینی، یک مهندس نرم افزار با بیش از ۲۰ سال تجربه تکمیل می شود.

طبق گفته Linkedin، تیم فعلی Idex تعداد ۲۹ نفر است. Idex در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و نسخه ۲٫۰ آن در پاییز ۲۰۲۰ پس از بسته شدن سرمایه گذاری اولیه ۲٫۵ میلیون دلاری به رهبری G1 Ventures و Borderless Capital از جمله Collider Ventures و Gnosis راه اندازی شد.

چه چیزی IDEX را منحصر به فرد می کند؟

Idex یک رویکرد منحصر به فرد برای ترکیب یک مدل کتاب سفارش با یک بازارساز خودکار اتخاذ می کند. برای انجام معاملات، Idex از یک موتور معاملاتی خارج از زنجیره استفاده می کند که با عملکرد مبادلات متمرکز مطابقت دارد و توالی یابی را تضمین می کند. معاملات در یک دفتر سفارش خارج از زنجیره پردازش می شوند. تنها زمانی که یک معامله مطابق و اجرا شود، معامله در زنجیره تسویه می شود.

با انجام این کار، کاربران از عدم پرداخت هزینه های اضافی شبکه برای قرار دادن و لغو سفارش سود می برند. علاوه بر این، مکان‌یابی‌ها در زمان واقعی پردازش می‌شوند و استراتژی‌های تجاری پیشرفته‌تر و بازارسازی مانند توقف ضرر، فقط پس از آن و پر کردن یا کشتن را ممکن می‌سازند.

بازارساز خودکار نقدینگی را با نمایش سفارش‌های حد مجاز در دفترچه سفارش همراه با سفارش‌های حد واقعی برای تجسم نقدینگی AMM در مدل دفترچه سفارش تضمین می‌کند. سفارشات معمولاً فقط به صورت AMM یا به صورت ترکیبی بین نقدینگی AMM و سفارش محدود تسویه می شوند.

Idex از قراردادهای هوشمند برای غیرمتمرکز کردن نگهداری وجوه و تسویه حساب تجاری استفاده می کند. برای فعال کردن مدل دفترچه سفارش، قرارداد هوشمند معاملات خارج از زنجیره را اجرا می‌کند، اما معاملات در زنجیره با تاخیر تسویه می‌شوند. قرارداد هوشمند به عنوان سپرده عمل می کند و حرکت وجوه را تا پایان تسویه حساب محدود می کند.

علاوه بر این، معاملات به ترتیب قرار می‌گیرند و یک عملکرد ویژه در قرارداد هوشمند تضمین می‌کند که وجوه نمی‌تواند به طور نامحدود محدود شود. علاوه بر این، قرارداد هوشمند مالکیت و مجوز را اعمال می‌کند، به این معنی که کاربران نگهبانی را حفظ می‌کنند و می‌توانند بدون زیرساخت اضافی بازارها را ایجاد کنند.

IDEX اولین DEX نقدینگی ترکیبی,آشنایی با توکن IDEX

چند کوین IDEX در گردش است؟

مجموع عرضه IDEX تعداد ۱ میلیارد IDEX است. توزیع توکن به شرح زیر است:

  • ۴۰٪ – پاداش های سازنده بازار، کمپین های بازاریابی و ایردراپ
  • ۱۰٪ – اعضای IDEX
  • ۲۵٪ – تیم
  • ۱۰٪ – استخر توکن کارمندان آینده
  • ۱۰٪ – استفاده در آینده
  • ۵٪ – هزینه های تجاری

کاربران همچنین می توانند یک گره سبک وزن را اجرا کنند و اگر حداقل ۱۰۰۰۰ IDEX داشته باشند.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۸،۵۱۵،۵۲۷ دلار آمریکا است

رتبه فعلی ۳۵۰ است

ارزش بازار واقعی آن ۱۵۲,۸۹۵,۶۵۱ دلار است.

دارای عرضه در گردش ۶۰۵,۱۶۱,۸۴۳ کوین IDEX

از کجا می توانید IDEX بخرید؟

اگر می‌خواهید بدانید IDEX را از کجا بخرید، بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای معامله Binance، HitBTC ، Gate.io، Coinbase Exchange و ZT و Uniswap V2 و Balancer هستند.

شبکه چگونه ایمن است؟

IDEX یک توکن ERC-20 در اتریوم است. DEX توسط Quantstamp، یک رهبر در امنیت بلاکچین که با پروژه های معتبری مانند Maker، Compound و Avalanche کار کرده است، ممیزی شده است. Idex تاکنون ثابت کرده است که استانداردهای امنیتی بالای خود را رعایت می کند و با حملات هکرها با مشکل مواجه نشده است.

ERC-20 یک استاندارد توکن است که اکثر توکن های جدید هنگام انتشار در بلاکچین اتریوم از آن پیروی می کنند. اتریوم یکی از محبوب‌ترین بلاک‌چین‌ها و راه‌حلی برای راه‌اندازی بسیاری از برنامه‌ها و صرافی‌های غیرمتمرکز است. این توسط یک مکانیسم اجماع اثبات کار ایمن شده است که ماینرها را ملزم به استخراج اتر جدید می کند. مجموعه‌ای از گره‌های غیرمتمرکز تراکنش‌ها را تایید می‌کنند و بلاکچین اتریوم را ایمن می‌کنند.

 کیف پول IDEX

-MetaMask
-imToken
-Coinbase
-Trust Wallet
-HyperPay
-Math Wallet
-SafePal
-BRD Wallet

نقشه راه

Idex از یک نقشه راه بلندپروازانه پیروی می کند که آینده ای چند زنجیره ای را برای صرافی پیش بینی می کند که در حال حاضر بر روی اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس اجرا می شود. برای باقی مانده سال ۲۰۲۱، در نظر دارد راه حل های لایه دوم و Polkadot را راه اندازی کند و ارجاع دهد. برای آینده، Idex قصد دارد معاملات اهرمی را پیاده‌سازی کند و روی بلاک‌چین‌های لایه اول و دوم راه‌اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *