ICX کوین بومی ICON است. کوین ICX می تواند برای اهداف مختلفی مانند پرداخت ، راه اندازی قراردادهای هوشمند و ایجاد توکن های جدید در شبکه ، مانند ETH اتریوم ، مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله موارد کاربردی جالب این ارز ، توانایی برای انجام معاملات بین ارزهای دیجیتالی  مختلف با محاسبه نرخ ارز از طریق Icon’s Exchange Decentralized Exchange  است. استفاده ICX در ارتباطات بین بلاکچین آن را از کوین های مشابه مانند ETH و NEO متمایز می کند و عضویت ICON در اتحاد قابلیت همکاری با Wanchain و Aion را تقویت می کند. هدف ICON این است که با برقراری ارتباط و قابلیت همکاری بین بلاکچین ها ، جهان را بیش از حد متصل کند. هدف کلی پروژه به بهترین وجه در کاغذ سفید آن توضیح داده شده است:

“هدف پروژه ICON ایجاد یک شبکه غیر متمرکز است که به بلاکچین های مستقل با حکومت های مختلف اجازه می دهد بدون واسطه با یکدیگر معامله کنند. هر کسی می تواند یک پروژه بلاکچین جدید ایجاد کرده و به شبکه بپیوندد. یک پروژه بلاکچین جدید برای ارتباط با پروژه های موجود و ایجاد دنیاهای منحصر به فرد جدید یا چندجهانی بلاکچین رایگان است. “

تیم پشت پروژه می گوید نتیجه نهایی به تمرکززدایی و ارتباط متقابل جوامع اجازه می دهد و به آنها اجازه می دهد از مرزهای سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و جغرافیایی عبور کنند.

تیم ICX

پروژه ICON در کره جنوبی توسط DAYLI Financial Group ، یک شرکت fintech که مالک صرافی ارزهای دیجیتالی  Coinone است ، تأسیس شد. همچنین توسط بنیاد ICON، یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در سوئیس پشتیبانی می شود.

ICON دارای تیمی بیش از ۴۵ نفر و شورای بنیاد ICON شش نفره است. وب سایت آن همچنین چندین مشاور ، از جمله Don Tapscott ، که کتاب Blockchain Revolution را نوشته و همچنین موسسه تحقیقاتی Blockchain را باز کرده است ، فهرست می کند.

مشارکت های قابل توجه

در اولین اجلاس سالانه ICON در اواخر ژانویه ۲۰۱۸ ، تیم پروژه توافقنامه های جدیدی را با تعدادی از شرکای خود از جمله Bluewhale ، Silkroad و Nucleus Vision اعلام کرد.

با این حال ، بزرگترین خبر مشارکت آن با شرکت جهانی بازی های آنلاین Smilegate بود ، شرکتی که در پشت بازی پر تیرانداز اول شخص آنلاین (FPS) ، CrossFire قرار دارد. CrossFire با داشتن بیش از ۸ میلیون کاربر همزمان و ۶۵۰ میلیون بازیکن ثبت نام شده ، یک معامله بزرگ است. همانطور که در یک پست وبلاگ اعلام شد ، این دو شرکت: “در نظر دارند یک اکوسیستم بازی را ایجاد کنند که حقوق سازندگان را تضمین کرده و مرزهای کاربران و سازندگان را از بین ببرد”. این پلتفرم STOVE نامیده می شود و هدف آن پاداش دادن به همه شرکت کنندگان در اکوسیستم بازی ، از پخش کننده ها تا تماشاگران ، توسعه دهندگان و موارد دیگر است.

ICX تعدادی از مشارکت های مهم دیگر را که می تواند به طور بالقوه باعث رشد آینده شود تأمین کرده است ، از جمله:

خط. اعلام ICON در مه ۲۰۱۸ درباره مشارکت خود با Line ، یک برنامه پیام رسانی با تعداد زیادی کاربر در سراسر آسیا ، بسیاری از عناوین خبری را به خود اختصاص داد. این مشارکت شاهد ایجاد شاخه ای به نام Unchain در ICON و توسعه بیشتر اکوسیستم ICON خواهد بود.
شبکه Kyber در ژانویه ۲۰۱۸ ، ICON و Kyber Network اعلام کردند که یک مشارکت استراتژیک برای استفاده از پروتکل مقیاس پذیر سرویس مبادله توکن شبکه Kyber ایجاد کرده اند تا شکاف بین بلاکچین های جداگانه را پر کنند. این همکاری که در فوریه ۲۰۱۸ اعلام شد ، بر پیاده سازی امنیت بیومتریک سازگار و شناسه کاربر بر روی بلاکچین ICON متمرکز شده است.

ICX چیست؟آشنایی با پلتفرم قوی ICON

نحوه کار: فناوری پشت ICON

ICX حول loopchain می چرخد ​​، یک بلاکچین مبتنی بر یک سیستم قرارداد هوشمند است که می تواند سفارشی شود تا شامل قوانین مختلف ، مکانیسم های اجماع و سایر ویژگی ها شود. ارتباط بین بلاکچین های مختلف در اکوسیستم ICON بر اساس تعداد انگشت شماری از سیستم ها و ساختارهای کلیدی است

جوامع یک جامعه شبکه ای است که از گره های مختلف در یک سیستم حکومتی یکسان تشکیل شده است. به عنوان مثال ، بیتکوین و اتریوم هر دو می توانند جامعه تلقی شوند ، مانند بانک ها ، دولت ها ، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، پلتفرم های تجارت الکترونیک و بسیاری دیگر. هر جامعه قوانین و مکانیزم های اجماع خاص خود را دارد.

گره های C این گره های اجتماعی گره هایی هستند که حق ایجاد تراکنش دارند اما نمی توانند در مورد تأیید معاملات و حاکمیت در جمهوری ICON رای دهند. به طور خلاصه ، وظیفه آنها مدیریت و حفظ بلاکچین خود جامعه است.

C-Reps مخفف عبارت نماینده جامعه است و حق دارد تراکنش های شبکه ICON را تأیید کند و در مورد مسائل مربوط به حکمرانی رای دهد. C-Reps توسط هر جامعه انتخاب می شود و برای حفظ جمهوری ICON مشوق دریافت می کند.
جمهوری ICON به کل شبکه ICX اشاره دارد که حاکمیت آن توسط C-Reps رای داده و بنابراین غیر متمرکز است. جمهوری به عنوان یک کانال ارتباطی بین جوامع عمل می کند اما در اداره آن جوامع دخالت نمی کند.

گره های شهروند Citizens Nodes به افراد امکان می دهد تا برای ایجاد تراکنش و استفاده از dapp های ساخته شده بر روی loopchain با شبکه ICON ارتباط برقرار کنند. با این حال ، آنها حق رای دادن در مورد حکومت جمهوری ICON را ندارند.

شبکه بلاکچین که جمهوری ICON را تشکیل می دهد Nexus نامیده می شود. Nexus مجموعه ای از اجتماعات است که به یکدیگر در گروه C-Reps متصل می شوند. این Nexus را می توان به دیگران متصل کرد و نه تنها قابلیت اتصال ، بلکه قابلیت مقیاس پذیری شبکه را نیز دارد.

اتصالات درون شبکه ICX

چهار روش مختلف برای اتصال در شبکه ICON وجود دارد:

ارتباط بین گره ها در یک جامعه واحد.

جوامع می توانند خود را در بلاکچین های مختلف سازماندهی کنند ، آنها را متناسب با نیازهای خود سفارشی کنند و از الگوریتم های اجماع مختلف استفاده کنند.

اتصال بین گره ها در جمهوری ICON

جمهوری ICON از الگوریتم اجماع Loop Fault Tolerance استفاده می کند که امکان پردازش معاملات در زمان واقعی را فراهم می کند.

ارتباط بین جامعه و جمهوری ICON.

یک جامعه و جمهوری ICON در زمان واقعی از طریق DEX ، صرافی غیر متمرکز ICON متصل می شوند. این امر ذخایر ارزی را برای هر جامعه جداگانه تعیین می کند و امکان تبادل زمان واقعی ارزش بین جوامع از طریق جمهوری ICON را فراهم می آورد.

ارتباط بین جوامع مختلف

گره های C نیز به صورت همزمان با دیگر C-Nodes در جوامع مختلف از طریق C-Reps و جمهوری ICON در ارتباط هستند.

ICX چیست؟آشنایی با پلتفرم قوی ICON

TOKEN ICX

کل عرضه ICX 800،۴۶۰،۰۰۰ است. نیمی از حداکثر ذخایر توکن طی ICO در سپتامبر ۲۰۱۷ توزیع شد ، و توکن های باقی مانده بین تیم ICON ، شرکای آن تقسیم شد و برای توسعه آینده کنار گذاشته شد.

کیف هایی که از ICX پشتیبانی می کنند

توکن های ICX در ابتدا به عنوان توکن ERC20 در شبکه اتریوم صادر می شدند. با این حال  پس از راه اندازی شبکه اصلی ICON در اوایل سال ۲۰۱۸ ، ICON در حال آماده سازی یک مبادله توکن است که در آن این توکن های ERC20 ICX با کوین های اصلی ICX مبادله می شود. کاربران می توانند از طریق ICONex ، سرویس کیف پول رسمی ICON یا با استفاده از صرافی ارزهای دیجیتالی  ، توکن ها را با کوین ها عوض کنند.

توکن های موجود را می توان در هر کیف پول سازگار با ERC20 ذخیره کرد. نمونه هایی از کیف پول هایی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید شامل رابط وب MyEtherWallet یا کیف پول های سخت افزاری Ledger Nano S و TREZOR است.

 نقشه راه ICX

نقشه راه ICON در سال ۲۰۱۸ اهداف کلیدی را که بر پنج صنعت اصلی متمرکز خواهد بود ، بیان می کند:

اوراق بهادار

ICON سرویس بلاکچین شرکت خود ، Chain ID و یک سیستم امنیتی مشترک را برای محافظت در برابر سرقت هویت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. این فناوری در بخش تسویه و تسویه حساب در سراسر ۲۰۱۸ اجرا خواهد شد.

بیمه

ICON قصد دارد خدمات خودکار ادعای بیمه خود را با استفاده از loopchain برای عموم مردم راه اندازی کند.

بانکداری

جامعه بانکی شبکه ICX در حال توسعه یک سیستم پرداخت دیجیتالی با پیش پرداخت است و ICON قصد دارد مشارکت های بانکی خود را در سال ۲۰۱۸ گسترش دهد.

تحصیلات

ICON راه اندازی برنامه تلفن همراه/دستگاه فروش اتوماتیک خود ، سیستم “U-coin” را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد. برنامه معرفی شبکه ای از ماشین های فروش خودکار هوشمند است که می تواند برای پرداخت ها و نقل و انتقالات روزانه استفاده شود.

مراقبت های بهداشتی.

سیستم اطلاعات دقیق مراقبت های بهداشتی ICON (P-HIS) با هدف افزایش یکپارچگی داده ها و تقویت تبادل اطلاعات بین بیمارستانی بین موسسات پیشرو در مراقبت های بهداشتی کره جنوبی انجام شده است. راه اندازی پایدار این پلتفرم برای اواسط سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است.

مراقب چه چیزی باشیم

ICX  تنها پروژه ای نیست که بر اتصال بین بلاکچین متمرکز است ، بنابراین رقابت عاملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. با این حال ، اتحاد ICON با Wanchain و Aion ، دو بازیگر بزرگ دیگر در این زمینه ، خبر خوبی است و می تواند به کاهش این نگرانی ها کمک کند.

عامل اصلی دیگر که باید از آن آگاه باشید این است که هنوز روزهای اولیه تلاش ICON برای متصل شدن بیش از حد جهان است. در حالی که مشارکت های قوی در کره جنوبی دارد ، هنوز برای گفتن اینکه چه تعداد از اجتماعات تحت پرچم جمهوری ICON گرد هم می آیند هنوز زود است. اگر نتواند به عنوان یک بستر اتصال بلاکچین به استقبال گسترده برسد ، ارزش ICX آسیب می بیند.

نتیجه

ICX یک پروژه پیچیده با یک هدف بلندپروازانه است و اینکه آیا می تواند از پتانسیل خود استفاده کند یا نه هنوز نامشخص است. با این حال ، چندین عامل به نفع خود دارد. پیوند متقابل بین بلاکچین یک گام منطقی و ضروری است اگر فناوری بلاکچین بخواهد جهان را به همان شکلی که طرفدارانش می گویند دگرگون کند و ICON قبلاً مشارکت های قوی ای را در دستور کار خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *