اینترنت رایانه (ICP) یک شبکه غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین است که برای ایجاد محیطی بی حد و حصر برای قراردادهای هوشمند و سایر برنامه های غیر متمرکز با سرعت وب ارائه شده است. Internet Computer که توسط بنیاد رمزنگاری مستقر در سوئیس DFINITY راه اندازی شد ، ارتقاء زیرساخت های کلیدی را ارائه می دهد که ممکن است مسائل مقیاس بندی سایر شبکه های بلاکچین مانند اتریوم را حل کند.

با استفاده از رایانه اینترنتی ، طرفداران سایت DFINITY ، توسعه دهندگان می توانند همه چیز را از پلتفرم های رسانه ای اجتماعی علامت گذاری شده در بازار انبوه که به طور یکپارچه در سراسر زنجیره ای کل اکوسیستم DeFi کار می کنند و حتی برنامه های کاربردی مبتنی بر اتریوم را گسترش دهند ببینند.

بخشی از جعبه ابزار اینترنت رایانه ، تفویض تجار به گره ها یا ابرنواخترها است ، جایی که سیستم کمی تمرکز را تجربه می کند. این برنامه محدودیت های مربوط به محیط زیست را برای توسعه دهندگان مانند الزامات پیکربندی فیزیکی یا مجازی شبکه در کنار فایروال ها ، توپولوژی شبکه و مدیریت پورت حذف می کند-توسعه دهندگان حتی نگران پیکربندی و نگهداری پایگاه داده نیستند.

مأموریت جسورانه رایانه اینترنتی به درستی باید توسط طرفداران بلاکچین مورد بررسی قرار گیرد ، زیرا اگر در مقیاس وعده داده شده عمل کند ، می تواند صنعت بلاکچین را تغییر دهد.

بیایید نحوه عملکرد رایانه اینترنتی را بررسی کنیم

هر آنچه که باید درباره رایانه اینترنتی ICP بدانید:

رایانه اینترنتی (ICP) یک نوآوری در فناوری بلاکچین است که اساساً به آن امکان می دهد سرعت وب را با ظرفیت نامحدود اجرا کند. این ادعا ، از نظر نگارش ، کاملاً مفهومی است.

اینترنت رایانه (ICP) که در اکتبر ۲۰۱۷ توسط دومینیک ویلیامز تأسیس شد ، به سرعت در جایگاه بالایی در رتبه بندی بازار قرار گرفت. در هنگام نوشتن ، ارزش بازار آن تقریباً ۱۴ میلیارد دلار است که از نظر ارزش بازار ، دهمین ارز دیجیتالی بزرگ است.

ویلیامز Threshold Relay و Probabilistic Slot Consensus را اختراع کرد و یکی از اعضای فعال انجمن های فنی بیتکوین و اتریوم است. قبل از ICPO ، او به عنوان CTO آزمایشگاه های رشته ای کار می کرد و بنیانگذار و مدیر عامل Fight My Monster ، یک بازی آنلاین چند نفره (MMO) و شبکه سرگرم کننده رسانه های اجتماعی برای کودکان بود.

ICP برای مقیاس بندی قرارداد هوشمند و محاسبه داده ها ، اجرای آنها با سرعت وب و پردازش و ذخیره داده ها با خیال راحت و کارآمد طراحی شده است.

این چارچوب نرم افزاری ایجاد کرده است تا استفاده از آن را برای توسعه دهندگان نیز آسان کند. هدف اینترنت رایانه ای ایجاد انقلابی در خدمات اینترنتی رمزگذاری شده ، زیربنای سیستم های مالی غیرمتمرکز و شاید حتی سیستم های تجاری و وب سایت های سنتی است.

با این حال ، تبدیل شدن به پلتفرم محاسبات جهان با گسترش اینترنت عمومی به بلاکچین، یک کار ساده نیست.

ICP چیست؟آشنایی با پلتفرم پرپتانسیل DFINITY

رایانه اینترنتی از چندین فناوری در تلاش خود استفاده می کند:

فناوری کلید زنجیره ای:

فناوری کلید زنجیره ای از پروتکل های رمزنگاری متعددی برای تنظیم گره های رایانه اینترنتی استفاده می کند. این یک کلید عمومی واحد دارد. CKT به هر دستگاهی مانند تلفن هوشمند یا ساعت هوشمند اجازه می دهد تا صحت مصنوعات را از اینترنت تأیید کند

تولید کلیدهای توزیع شده غیر تعاملی (NIDKG):

این طرح به اشتراک گذاری محرمانه غیر تعاملی و قابل تأیید عمومی شامل یک فروشنده است که یک اشتراک گذاری محرمانه  از عناصر میدان را ایجاد می کند. سپس ، این نمایندگی ها سهام را به صورت محرمانه و قابل تایید به چند گیرنده تقسیم می کنند. اشتراک گذاری محرمانه  توسط آدی  فرموله شد و یکی از اولین طرح های به اشتراک گذاری مخفی در رمزنگاری است که بر اساس درون یابی چند جمله ای در زمینه های محدود انجام می شود.

سیستم عصبی شبکه (NNS):

سیستم حاکمیت باز نشانه دار وظیفه مدیریت رایانه اینترنتی را بر عهده دارد. این اطلاعات را در مورد اینکه کدام گره ها به کدام زیر شبکه تعلق دارند ذخیره می کند و به روز رسانی اطلاعات را انجام می دهد.

هویت اینترنتی:

هویت آنلاین که کاربر اینترنت در جوامع و وب سایت های آنلاین ایجاد می کند.

Chain Key Technology:

موتور محرک کامپیوترهای اینترنتی است. این اجازه می دهد تا گره های جدید اضافه شوند و زیر شبکه های جدیدی تشکیل شوند که از لحاظ تئوری می توانند شبکه را بی نهایت مقیاس بندی کنند. گره های خراب را می توان با گره های جدید جایگزین کرد ، بدون این که سیستم به خطر بیفتد.

فناوری کلید زنجیره ای به رایانه اینترنتی اجازه می دهد تا با سرعت وب کار کند ، جایی که تماسها در میلی ثانیه اجرا می شوند و به روزرسانی تماسها بین یک تا دو ثانیه طول می کشد تا نهایی شود.

در پیدایش ، رایانه اینترنتی دارای نرخ بلوک ۲٫۵ بلوک در ثانیه (Bps) است و پیش بینی می شود که به تدریج به ۱۰٫۳ bps برسد و هدف آن تا پایان سال ۲۰۲۱  رسیدن به ۱۰۰۰ bps است.

هر یک از امضاکنندگان قدیمی باید یک پیام را برای امضاکنندگان جدید در پروتکل اشتراک گذاری کلید غیر تعاملی پخش کند ، این امر به طور ایمن از طریق محرمانه ارسال رمزگذاری شده و همچنین اثبات دانش صفر غیر تعاملی انجام می شود. از آنجا که پروتکل اشتراک گذاری غیر تعاملی است ، بسیار سازگار با محیط ناهمزمان است.

نشان ICP

توکن رایانه اینترنتی ، ICP ، مسئول موارد زیر است:

تسهیل حکمرانی شبکه:

توکن های ICP قفل می شوند تا “نورون هایی” ایجاد کنند که از طریق رای گیری در اداره شبکه مشارکت می کنند. کاربران برای این کار پاداش اقتصادی دریافت می کنند.

تولید چرخه برای رایانه:

رمز ICP به عنوان منبع ذخیره ارزش عمل می کند که می تواند به “چرخه” تبدیل شود. چرخه های محاسبه قدرت ، مانند سوخت. سوخت در صورت استفاده سوزانده می شود. NNS ICP را به “چرخه” با نرخ متغیر تبدیل می کند ، که پیوسته توسط NNS در پاسخ به بازارهای خارجی پیکربندی می شود.

پاداش دادن به شرکت کنندگان:

شبکه ICP جدیدی را برای پاداش دادن و تشویق شرکت کنندگان در شبکه ضرب می کند. کاربران می توانند در چندین نقش به منظور دریافت پاداش ICP ، از جمله حکمرانی،رای گیری و کار با ماشین های گره ای که میزبان شبکه هستند ، شرکت کنند.

DFINITY شبکه اصلی آلفا را در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ راه اندازی کرد.

رایانه اینترنتی در حال حاضر توسط ۴۸ مرکز داده مستقل در آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا پشتیبانی می شود و در مجموع ۱۳۰۰ گره را اجرا می کند. تخمین زده می شود که این شبکه به طور تصاعدی رشد می کند تا از نسل بعدی داپ های بزرگ پشتیبانی کند.

در جنسیس حداکثر ۴۶۹،۲۱۳،۷۱۰ توکن ICP وجود دارد و عرضه در گردش به پویایی بازار بستگی دارد.

از کجا می توان رایانه اینترنتی (ICP) خریداری کرد؟

اگر می خواهید رایانه اینترنتی (ICP) بخرید،بفروشید یا معامله کنید،می توانید این کار را در مبادلات معروف مانند:

 • بایننس
 • مبادله Coinbase
 • هووبی گلوبال

حامیان و سرمایه گذاران برجسته
DFINITY در مجموع ۱۲۱ میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است مانند:

 • آندرسن هوروویتز
 • سرمایه چند زنجیره ای
 • SV فرشته
 • Aspect Ventures
 • سرمایه الکتریکی
 • ZeroEX
 • سرمایه مقیاس پذیر
 • سرمایه چند کوین

ICP چیست؟آشنایی با پلتفرم پرپتانسیل DFINITY

تاریخچه شرکت:

بنیاد DFINITY:

بنیاد DFINITY یک سازمان غیرانتفاعی است که در زوریخ سوئیس مستقر است. این بنیاد شامل تعدادی از برجسته ترین و معتبرترین رمزنگاران جهان است.

تیم شامل تیمو هانکه به عنوان رئیس مهندسی است. هانکه ریاضیدان و استاد رمزنگاری مشهور است – او AsicBoost را برای افزایش کارایی استخراج بیتکوین ایجاد کرد. مهنوش موحدی به عنوان محقق ارشد از دانشگاه ییل پیوست و در آنجا بر روی الگوریتم های مقیاس پذیر و مقاوم در برابر خطا برای اجماع و محاسبات چند جانبه ایمن کار کرد. بن لین ، که قبلاً در رمزنگاری BLS که در Threshold Relay استفاده می شود برای ایجاد تصادفی و دستیابی به امنیت در کنار سرعت و مقیاس در شبکه های عمومی کار می کرد. آندریاس روسبرگ به طور مشترک ماشین مجازی WebAssembly را طراحی کرد که در DFINITY استفاده می شود.

اعضای DFINITY در بیش از ۱۰۰،۰۰۰ نقل قول دانشگاهی و ۲۰۰ اختراع مشارکت داشته اند.

با افزایش ۶۱ میلیون دلاری Andreesen Horowitz و Polychain Capital در فوریه ۲۰۱۸ ، DFINITY به عنوان یکی از برجسته ترین پروژه هایی که در بازار خرس ارزهای دیجیتال شده در حال ساخت است ، وارد رادار شد.

بنیاد DFINITY در آگوست ۲۰۱۸ مبلغ ۱۰۲ میلیون دلار دیگر از SV Angel ، Andreesen Horowitz ، Village Global ، Aspect Ventures ، Amino Capital و دیگران جمع آوری کرد و مجموع بودجه خود را به ۱۶۶٫۹ میلیون دلار رساند.

در این دوره زمانی ، DFINITY می خواست یک “رایانه اینترنتی” ایجاد کند تا هزینه اجرای برنامه های تجاری مبتنی بر ابر را کاهش دهد و مستقیماً با خدمات وب آمازون رقابت کند. ICP به طور عمومی در ۱۰ مه ۲۰۲۱ راه اندازی شد.

نتیجه

بسیاری از مردم زندگی خود را وقف تحول فناوری بلاکچین کرده اند و رایانه اینترنتی تقاطع بین دانشگاه و واقعیت را به نمایش می گذارد. این پروژه از طریق نوآوری ها و برنامه های کاربردی آن ، مانند فناوری کلید زنجیره ای ، تولید کلیدهای توزیع نشده غیر تعاملی (NIDKG) ، سیستم عصبی شبکه (NNS) ، توکن ICP ، خلاقیتی را به نمایش گذاشته است که شایان توجه است.

اگر تیم DFINITY و Internet Computer بتوانند یک بلاکچین پایدار ایجاد کنند که بتواند محدودیت های فعلی بلاکچین را برطرف کند ، در فرصتی برای تغییر جهان قرار خواهد گرفت.

به یک کامپیوتر اینترنتی مانند یک نرم افزار منبع باز فکر کنید که با استفاده از حکمرانی داخلی خود را به روز می کند. می تواند تضمین هایی را در قالب قراردادهای هوشمند به کاربران ارائه دهد. این موارد نحوه استفاده از داده ها را پوشش می دهد ، یا ضمانت هایی را برای استارتاپ هایی که می خواهند بدون نگرانی در مورد حذف دسترسی آنها از پلتفرم،عملکرد خود را ایجاد کنند ، ارائه می دهد.

رایانه اینترنتی موجی از نوآوری ، رشد ، فرصت ها و روشهای سازنده انجام کارها را به روشی جدید و جذاب به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *