HOLO یک پلتفرم میزبانی همتا به همتا برای برنامه های Holochain (hApps) است ، پلی برای اینترنت جدید.
Holo به عنوان پلی بین برنامه های توزیع شده Holochain و وب متمرکز فعلی عمل می کند. Holo با ایجاد یک اکوسیستم و ارز که خدمات میزبانی توزیع شده ارائه شده توسط همسالان را قادر می سازد ، دسترسی به برنامه های توزیع شده را به مرورگر وب فراهم میسازد.

Holo با میزبانی وب همان کاری را می کند که Airbnb با هتل ها انجام داد – هرکسی می تواند با میزبانی و دریافت دستمزد در HoloFuel برای میزبانی برنامه های توزیع شده ، کامپیوتر خود را به منبع درآمد تبدیل کند. نرم افزار Holo در پس زمینه اجرا می شود و فضای ذخیره سازی اضافی و قدرت پردازشی را برای ارائه hApps به وب قدیمی اختصاص می دهد. میزبان انتخاب می کند که hApp ها برای ارائه خدمات ارائه شوند ، قیمت میزبانی خود را تعیین کرده و اولویت های خود را مدیریت کنند.

از آنجا که برنامه اصلی ما بر اساس Holochain ساخته شده است ، هدف Holo این است که hApps را به راحتی در دسترس کاربران اصلی اینترنت قرار دهد. این کاربران ممکن است آماده نصب و آزمایش نرم افزارهای دیجیتالی نسل بعدی مانند Holochain نباشند ، زیرا اکثر آنها بیش از حد با برنامه های وب توزیع شده آشنا نیستند. با این حال ، با تایپ یا کلیک بر روی URL در مرورگر وب ، که برای شما آشنا است ، کاربران می توانند به روشی که قبلاً عادت کرده اند به hApps دسترسی پیدا کنند.

Holo بر روی Holochain اجرا می شود-یک چارچوب نسل بعدی که مقیاس پذیری بالایی دارد ، به طور تصاعدی سریعتر ، بسیار کارآمدتر از نظر انرژی و ۱۰۰۰۰ برابر ارزان تر از بلاکچین است.

Holochain فناوری بنیادی را ارائه می دهد تا به افراد امکان دهد با یکدیگر در ارتباط باشند ، با انتخاب داده هایی که به اشتراک می گذارند. به این ترتیب ، Holo یک بستر ارتباطی بین کاربران Holochain و اینترنت سنتی ایجاد می کند. همچنین ، Holochain با استقبال بیشتری از برنامه های جدید Holochain (hApps) روبرو می شود و به توسعه دهندگان جایگزین کارآمد و ارزان تری برای بلاکچین ارائه می دهد. علاوه بر این ، این امر با هزینه های اولیه و جاری بسیار پایین تر ، نهایی تراکنش فوری و بدون الگوریتم های اجماع سنتی به دست آمده است. همه اینها به لطف جدول هش توزیع شده Holochain (DHT) امکان پذیر است. همچنین ، توکن Holo (HOT) اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است ، زیرا پلتفرم Holochain در صنعت شناخته شده است.

با توجه به توسعه سریع فناوری بلاکچین و دفتر کل توزیع شده (DLT) ، این صنعت هنوز در مراحل اولیه خود است. نوآوری و خلاقیت در این فضا ظاهراً هر روز ارزدیجیتال و بلاکچین را وارد قلمرو جدیدی می کند

توکن HOLO

توکن Holo (HOT) برای اولین بار در طول عرضه اولیه کوین (ICO) در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. توکن های HOT پس از راه اندازی شبکه اصلی به عنوان “IOU” برای بازخرید توکن های HoloFuel فروخته شدند. توکن های Holo از طریق چندین صرافی معتبر از جمله Uniswap و Binance در دسترس هستند. قیمت از ۰٫۰۰۰۲ دلار در زمان سقوط مارس ۲۰۲۰ تا ۰٫۰۰۹۵ دلار در اوایل مارس ۲۰۲۱ بسیار نوسان کرده است.

۲۰ میلیون دلار بودجه جمع آوری شده از پیشنهاد اولیه کوین (ICO) مجدداً برای تحقیق و توسعه زیرساخت Holochain سرمایه گذاری شد. در فوریه ۲۰۲۱ ، تیم از طریق پلتفرم Medium خود ، یک نقشه راه به روز شده(HOLO) Holochain برای زمانی که می توان انتظار راه اندازی شبکه اصلی را داشت ، اعلام کرد. علاوه بر این ، علاقه مندان به Holochain همچنین مشتاق دیدن انتقال ۱: ۱ توکن از توکن های HOT به توکن های HoloFuel هستند.

HOLO چیست؟آشنایی با HOLOCHAIN

Holochain ) HOLO) چیست؟

Holochain برای ایجاد یک اینترنت توزیع شده با در نظر گرفتن خودمختاری کاربر طراحی شده است. با تغییر نحوه توزیع ، ذخیره و پردازش داده ها ، Holochain دوباره تصور می کند که چگونه این امر بر ارتباطات ما تأثیر می گذارد. هدف (اHOLO)Holochain ایجاد “اینترنت انسانی تر” است ، جایی که تعاملات و روابط توسط نهادهای متمرکز دیکته یا نادیده گرفته نمی شود و اطلاعات غیر اخلاقی کالایی نمی شوند.

به منظور به حداقل رساندن کنترل شرکت ها ، Holochain در حال ایجاد اینترنتی است که به افراد خدمات می دهد ، نه به شرکت ها.

Holochain افراد را قادر می سازد تا کنترل داده ها و هویت آنلاین خود را در حین انجام معاملات و ارتباط با برنامه هایی که نیازهای آنها را برآورده می کند بدون اتکا به نهادهای متمرکز ، به دست گیرند. همچنین ، (HOLO)Holochain ساخت برنامه های توزیع شده Holochain (hApps) را آسان ، سریع و مقرون به صرفه می کند.

علاوه بر این ، HOLO از فناوری پس بلاکچین برای جدا کردن یکپارچگی داده ها از امنیت داده ها استفاده می کند. این امر به گونه ای محقق می شود که نه از سازوکارهای اجماع اثبات کار (PoW) و نه اثبات سهام (PoS) استفاده نمی شود.

Holochain به توسعه دهندگان این فرصت را می دهد تا سریع و کارآمد برنامه های کاربردی وب کاملاً توزیع شده را ایجاد کنند. علاوه بر این، با مقیاس پذیری که تمرکز اصلی Holochain است ، این پروتکل می تواند زیرساخت های جهانی را در مقایسه با توییتر یا فیس بوک بدون هیچ مرکز داده متمرکز یا ذخیره سازی تسهیل کند.

Holochain پلتفرمی ایجاد کرده است که توسعه دهندگان را قادر می سازد برنامه های توزیع شده ای را که از زبان برنامه نویسی Javascript استفاده می کنند ، ایجاد کنند.

Holochain )HOLO) چگونه کار می کند؟

تفاوت اصلی بین فناوری بلاکچین و استفاده (HOLO)Holochain از جدول هش توزیع شده (DHT) رویکردی است که در آن تراکنش تأیید و تأیید می شود. با استفاده از بلاکچین ، همه گره های شبکه باید با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) به اجماع برسند. اگرچه ، برخی از تغییرات الگوریتم های اثبات سهام (PoS) فقط برای تأیید تراکنش به تأیید اکثریت شبکه نیاز دارند.

با این حال ، با یک جدول هش توزیع شده (DHT) ، رویکرد زنجیره هش “عامل محور” است. این بدان معناست که گره های جداگانه می توانند تراکنش ها را تأیید و تأیید کنند. سپس برای بقیه شبکه برای شفافیت پخش می شود و گره های مجاور تأیید را دوباره بررسی می کنند.

مقیاس پذیری یک هدف اولیه در چشم انداز توسعه بلاکچین فعلی است. با رشد شبکه های بلاکچین با گره های اضافی ، برای تأیید تراکنش ها به انرژی بیشتری نیاز است. این چالشی است که بسیاری از توسعه دهندگان بلاکچین به دنبال حل آن هستند.

Holochain روشی را برای مقابله با این مشکل با خرد کردن جداول توزیع شده هش (DHT) طراحی کرده است. این امر با کاهش حجم تراکنش برای هر گره با افزایش اندازه شبکه کمک می کند.

علاوه بر این ، انرژی مورد نیاز برای تولید توکن های Holo در مقایسه با فناوری بلاکچین بسیار ناچیز است. برای بلاکچین های بزرگ مانند بیتکوین یا اتریوم ، هزینه اولیه تبدیل شدن به یک گره یا اعتبارسنج مانع زیادی برای ورود بسیاری از افراد است. این می تواند به دلیل سخت افزار اولیه یا حداقل نشانه های مورد نیاز برای سهام باشد. Holochain نیازی به استخراج ندارد و قادر است چندین گره کامل را روی یک دستگاه تلفن همراه کار کند.

Holochain یک فناوری “پس از بلاکچین” است که نیازی به استیکینگ و استخراج ندارد. بنابراین Holochain را نمی توان در معرض حملات اکثریت قرار داد. همچنین ، این امر به طور قابل توجهی خطر دقیقه ای بازیگران بد را در شبکه کاهش می دهد. کاربران می توانند با افزودن قابلیت اعتبار سنجی گره های طرف مقابل ، به کد موجود در یک گره اعتماد کرده و آن را تأیید کنند.

DHT (جدول توزیع شده هش)

هش جدول توزیع شده (DHT) ایده استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) را با دفتر کل غیر متمرکز برای اتصال همه گره ها حذف می کند. در عوض ، Holochain در مورد داشتن “زنجیره منبع فردی” و کافی بودن گره مستقل است.

این یک جایگزین برای همه گره هایی است که باید همزمان در شبکه باشند. گره ها در برابر یکدیگر تأیید شده و در برابر همسایگان خود بررسی می شوند.

جدول هش توزیع شده (DHT) به معنای عدم اثبات کار (PoW) ، اثبات سهام (PoS) یا هر مکانیسم اجماع دیگر است. در نتیجه ، حداقل انرژی مورد نیاز برای تولید توکن Holo (HOT) وجود دارد. همچنین ، قابلیت مقیاس بندی از طریق شبکه های DHT بسیار کارآمدتر از بلاکچین است. فرآیند خرد کردن DHT آسان تر و ارزان تر از خرد کردن بلاکچین است. علاوه بر این ، معاملات بلافاصله بدون خطر تنگناها یا تأخیرها پردازش می شوند.

HOLO چیست؟آشنایی با HOLOCHAIN

HOLO چیست؟

Holo توسط Holochain به عنوان “پل” بین دنیای اصلی اینترنت و Holochain نامیده می شود. علاوه بر آن ، Holo به هرکسی اجازه می دهد از طریق جعبه میزبانی Holo از طریق برنامه Holo Host استفاده کند. این در پس زمینه در رایانه های کاربران اجرا می شود تا از هر ذخیره اضافی یا قدرت محاسباتی درآمد کسب کند. اگر افراد از حداکثر ظرفیت رایانه خود استفاده نمی کنند (که اکثر آنها استفاده نمی کنند) Holo فرصتی ایجاد کرده است تا با تبدیل شدن به یک Holo Host به HoloFuel دست پیدا کند.

اکوسیستم HOLO: متمرکز یا غیر متمرکز؟

خود Holochain یک پلتفرم توزیع شده کاملاً پایدار است. با این حال ، تیم تشخیص می دهد که برای رسیدن به پذیرش اصلی ، انتقال آهسته کاربران از نهادهای متمرکز به غیر متمرکز وجود خواهد داشت. این اغلب می تواند از طریق عدم آموزش و درک در مورد فناوری ، یا راحتی تجربه کاربر متمرکز و متمرکز باشد.

اینجاست که Holo وارد می شود. Holo طوری طراحی شده است که کاربران بتوانند از سیستم های متمرکز به دنیای غیر متمرکز و توزیع شده Holochain بروند. از آنجا که Holo ارتباط بین این دو است ، تیم تشخیص می دهد که جنبه های خاصی از اکوسیستم Holo باید متمرکز باشد.

HoloPorts

HoloPorts میزبان دستگاه هایی هستند که به عنوان پل ارتباطی بین برنامه های Holochain (hApps) و کاربران وب اصلی استفاده می شوند. هر دو Holo و HoloPorts بر ارائه قدرت محاسبه توزیع شده برای hApps همتا به همتا تمرکز می کنند و کاربران با HoloFuel پاداش دریافت می کنند.

این تفاوت در این است که HoloPorts دستگاه های سخت افزاری خارجی هستند که برای هدایت منابع محاسباتی اضافی به شبکه Holochain استفاده می شوند.

HoloFuel

HoloFuel یک “اعتبار متقابل با پشتوانه دارایی” است که فقط از طریق تبادل قدرت محاسباتی در شبکه Holochain در دسترس است. هدف اصلی HoloFuel پاداش دادن به میزبان Holo برای ورودی آنها است. “سیستم حسابداری اعتباری متقابل” هولوچین می تواند میلیاردها معاملات خرد را در روز تسهیل کند.

از HoloFuel به عنوان “ارزش پایدار نه ارزش ثابت” یاد می شود. این بدان معناست که قیمت به ارز یا کالا خارجی وابسته نیست. در عوض ، HoloFuel در واحدهای محاسباتی ارزش گذاری می شود. ترکیبی از پهنای باند ، ذخیره سازی و زمان پردازش.

به این ترتیب ، HoloFuel را می توان به عنوان یک آنالوگ Holochain با گاز اتریوم درک کرد. کاربران به زودی می توانند HoloFuel خود را در بازار آزاد بفروشند یا آنها را با قدرت محاسباتی در شبکه مبادله کنند. HoloFuel دندانه اصلی دستگاه تقسیم قدرت محاسبه توزیع شده در سراسر شبکه Holochain است.

برنامه های Holochain (hApps)

Holochain به کاربران امکان می دهد با برنامه های Holochain (hApps) توزیع شده در شبکه ارتباط برقرار کرده ، بسازند و/یا میزبانی کنند. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از ماژول های از پیش تعیین شده منبع باز از کتابخانه ها و کلاس های مفید موجود از طریق Github ، hApp ایجاد کنند.

یا غیر توسعه دهندگان ، برنامه های Holochain (hApps) فرصتی را برای کسب درآمد غیرفعال با ارز دیجیتالی ارائه می دهند. این امر از طریق به اشتراک گذاری منابع محاسباتی برای توانمندسازی hApps حاصل می شود. کاربران می توانند هرگونه ظرفیت محاسباتی اضافی را برای برنامه های Holochain یا از طریق نرم افزار آنلاین HoloHost یا افزونه سخت افزاری HoloPort ارائه دهند و گزینه plug-and-play را با نرم افزار از پیش نصب شده ارائه دهند.

به طور کلی ، سهولت توسعه و توزیع منابع محاسباتی ، Holochain را به یک بستر توسعه جایگزین جذاب برای برنامه های کاربردی ، در مقایسه با سایر بلاک چین های بزرگ تبدیل می کند. در زیر ما فقط تعدادی از برنامه های Holochain (hApps) فعال در شبکه را لیست کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *