اولین باری که اصطلاح HODL در تالار گفتگوی بیتکوین ظاهر شد در سال ۲۰۱۳ بود و از عضوی به نام GameKyuubi تحت عنوان “I HODLING” نامگذاری شد. او مست بود و می خواست این واقعیت را منتقل کند که علی رغم سقوط جدی که تازه اتفاق افتاده بود ، BTC خود را نگهداری میکند.

از آن زمان به بعد ، این اصطلاح غلط در دنیای بیت کوین و ارزهای رمزپایه بسیار محبوب شد. هر وقت شخصی در مکالمه می گوید که هودلینگ می کند یا پیشنهاد می کند که هودل کند ، به این معنی است که آنها معتقدند کوین آنها روزی سودآور خواهد بود ، اگر امروز نباشد. بنابراین اساساً ، HODL در ابتدا اشتباه تایپی بود که اکنون به طور گسترده ای به عنوان یک نام مستعار طنز آمیز به کار میرود.

HODL چیست؟نگاهی به یک اصطلاح طنزآمیز

HODL چیست ؟ نگاهی عمیق تر به هولد کردن

همانطور که مطالعه کردید هولد کردن به معنای نگه داری طولانی مدت یک دارایی نظیر سهام و یا ارزهای دیجیتال است. همیشه این اقدام با رشد سرمایه همراه نیست و گاهی اوقات هولد کردن باعث کاهش ارزش دارایی شما می شود چرا که به چندین نکته مهم در این باره توجه نکرده اید. در ادامه مطلب این نکات مهم را در خصوص بازار ارزهای دیجیتال بیان می کنیم. چند پرسش مهم که نکات کلیدی در بطن آنها نهفته است :

  • کدام کوین و توکن را هولد کردید و دلیل انتخاب شما چیست ؟
  • آیا تمام فاکتورهای فاندامنتالی تاثیر گذار بر قیمت این کوین و توکن ها را بررسی کردید؟
  • آیا در سطوح قیمتی مناسبی خریداری کردید ؟ چقدر با تحلیل تکنیکال آشنایی دارید ؟
  • مدیرت سرمایه و مدیریت ریسک را در سبد هولد خود رعایت کرده اید ؟

پاسخ دادن به سوالات مذکور نیاز به تجربه بالا، دانش فاندامنتالی و تکنیکالی بازار ارز دیجیتال است. برای اینکه بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که کدام سطوح قیمتی، بهترین نقطه برای خرید و فروش رمزارز است، پیشنهاد می کنیم حتما در دوره های آموزشی آکادمی Arekcrypto مانند دوره آموزشی پرایس اکشن و دوره آموزشی تحلیل آنچین شرکت کنید.

در نهایت مهم ترین موضوع از دیدگاه ما تسلط به مبحث تحلیل فاندامنتال و درک این موضوع که از بین هزاران کوین و توکنی که وجود دارد کدام موارد ارزش سرمایه گذاری دارند ؟ این سرمایه گذاری در کدام بازه های زمانی پیشنهاد می شود ؟ کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت (HODL) ؟ با بررسی کدام موارد از پروژه می توانیم پرپتانسیل بودن آن را تشخیص بدهیم ؟ برای دریافت پاسخ این سوالات پیشنهاد می کنیم حتما در دوره های آموزشی فاندامنتال آکادمی Arekcrypto یعنی دوره آموزشی تحلیل فاندامنتال ۱ و دوره آموزشی تحلیل فاندامنتال ۲ شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *