HNT  (هلیوم) یک شبکه غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین برای دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) است.

شبکه هلیوم که در ژوئیه ۲۰۱۹ راه اندازی شد ، به دستگاه های بی سیم کم مصرف اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و داده ها را در سراسر شبکه گره های خود ارسال کنند.

گره ها به شکل اصطلاحاً Hotspots هستند که ترکیبی از یک دروازه بی سیم و یک دستگاه استخراج بلاکچین هستند. بنابراین کاربرانی که از گره ها استفاده می کنند ، در توکن ارز دیجیتالی هلیوم ، HNT ، پاداش می گیرند و پاداش دریافت می کنند.

هدف هلیوم این است که ارتباطات اینترنت اشیاء را برای آینده آماده کند و نقص در زیرساخت های کنونی را از بدو تولد در سال ۲۰۱۳ شناسایی کند.

بنیانگذاران هلیوم چه کسانی هستند؟

سه بنیانگذار هلیوم ، امیر حلیم ، شاون فنینگ و شان کری ، این شرکت را در سال ۲۰۱۳ راه اندازی کردند.

حلیم دارای سابقه فعال در زمینه ورزشهای الکترونیکی و توسعه بازی است. برعکس ، Fanning به دلیل توسعه Napster ، سرویس اشتراک موسیقی که یکی از اولین سرویس های اصلی بین المللی (P2P) در اواخر دهه ۱۹۹۰ بود ، مشهور است.

کری در عین حال چندین نقش توسعه ای قبل از هلیوم داشت ، که شامل شرکت بهینه سازی تبلیغات Where ، خریداری شده توسط PayPal بود.

تیم هلیوم در حال حاضر متشکل از اعضایی است که به گفته شرکت در “رادیو و سخت افزار ، تولید ، سیستم های توزیع شده ، فناوری های همتا به همتا و بلاکچین” تجربه دارند.

چه چیزی HNT را منحصر به فرد می کند؟

هدف هلیوم بهبود قابلیت های ارتباطی دستگاه های اینترنت اشیاء بی سیم (IoT) است. در سال ۲۰۱۳ ، زیرساخت های اینترنت اشیا هنوز در مراحل اولیه خود بود ، اما توسعه دهندگان می خواستند تمرکززدایی را به پیشنهاد خود اضافه کنند ، بنابراین در ادبیات رسمی از آن به عنوان “شبکه مردم” یاد می کنند.

جذابیت اصلی آن برای صاحبان دستگاه و کسانی است که به فضای اینترنت اشیا علاقه مند هستند ، با انگیزه های مالی ، امکان دسترسی بیشتر را فراهم می کند.

شرکت کنندگان در شبکه Hotspots را خریداری می کنند – ترکیبی از یک دروازه بی سیم و یک معدنچی – یا خودشان می سازند. هر نقطه پوشش شبکه را در شعاع خاصی فراهم می کند و همچنین توکن بومی هلیوم ، HNT را استخراج می کند.

این شبکه با اثبات پوشش کار می کند ، یک الگوریتم اجماع جدید بر اساس پروتکل HoneyBadger BFT که به گره های یک شبکه اجازه می دهد در مواقعی که کیفیت اتصال بسیار متغیر است به اجماع برسند.

علاوه بر HNT ، کاربران هزینه تراکنش را در توکن جداگانه ای به نام Data Credits می پردازند که قابل مبادله نیست و به خود کاربران مربوط می شود.

HNT چیست؟آشنایی با پروژه ی پرپتانسیل HELIUM

چرا HNT کسب کنیم و از هلیوم استفاده کنیم؟

میلیون ها دستگاه سازگار می توانند از شبکه مردم استفاده کنند و هر دستگاه برای ارسال داده به اینترنت به اعتبار داده (DC) نیاز دارد. با ثابت بودن ارزش ، DC با “سوزاندن” HNT ایجاد می شود ، و کل عرضه را کاهش می دهد تا به تعادل سوختگی برسد. هرچه دستگاههای بیشتری از DC استفاده کنند ، HNT بیشتری سوزانده می شود.

شبکه بی سیم هلیوم مبتنی بر LoRaWAN برای سناریوهای کم مصرف مانند ارسال داده به سنسورها با استفاده از امواج رادیویی کم هزینه و عدم وابستگی به شبکه های پرهزینه مانند تلفن همراه و WiFi مناسب است. این کاملاً همتا است و از شبکه قوی نقاط اتصال متصل به شبکه استفاده می کند. تنها با ۱۰۰ تا ۲۰۰ نقطه کانونی ، این شبکه معمولاً می تواند اکثر شهرها را پوشش دهد. در مقابل میزبانی نقاط داغ ، میزبان می تواند برای ارائه دسترسی به شبکه LongFi HNT دلار دریافت کند.

هلیوم می گوید که محتمل ترین بردار حمله ، اپراتورهای گره را در قالب پورت های ورودی Hotspots تحت تأثیر قرار می دهد. برای دارندگان توکن ، کیف پول خود پلتفرم از کلیدهای نامتقارن برای کمک به کاربران در امنیت کلید خصوصی استفاده می کند.

چند کوین هلیوم (HNT) در گردش است؟

HNT رمز اصلی شبکه هلیوم است. عرضه آن بدون محدودیت است ، اما تقریباً ۵ میلیون (۵،۰۰۰،۰۰۰) HNT در ماه صادر می کند.

دوره های تقریبی استخراج ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پاداش هایی را که مطابق برنامه در حال تغییر رشد توزیع می شوند ، باز می کند.

هلیوم توضیح می دهد که در ابتدا ، صاحبان گره ها برای ایجاد زیرساخت شبکه HNT بیشتری دریافت می کنند ، در حالی که بعداً ، انتقال داده های دستگاه سودمندتر خواهد بود. انتظار می رود این مکانیسم تعدیل توزیع توکن ها حدود ۲۰ سال دوام بیاورد.

از ابتدای اکتبر ۲۰۲۰ ، تعداد ۴۸،۷۱۲،۲۱۸ HNT در گردش است. هنگامی که توکن راه اندازی شد ، عرضه صفر بود ، بدون هیچ پیش فرضی.

توکن چگونه به دست می آید؟

Hotspots برای ایجاد و ایمن سازی زیرساخت شبکه و انتقال داده های دستگاه ، HNT دریافت می کند. میزان HNT توزیع شده به Hotspots بستگی به نوع “کار” آنها بر اساس ارزش شبکه دارد. این تأیید مشارکت شبکه توسط یک الگوریتم کار جدید به نام اثبات پوشش (PoC) انجام می شود.

برای مشارکت در PoC باید چندین نقطه کانونی با فاصله حداقل ۳۰۰ متر در یک منطقه وجود داشته باشد ، اما هنوز هم در محدوده یکدیگر (تا کیلومترهای زیاد بسته به محیط). هات اسپات های واحد درآمد کمتری دارند زیرا فقط می توانند چالش هایی را از طریق اینترنت ارائه دهند و نمی توانند در Proof-of-Coverage شرکت کنند. پس از سال اول ، میزان توزیع تعدیل می شود.

چگونه و از کجا هلیوم (HNT) بخریم؟

برخلاف سایر ارزهای دیجیتالی اصلی ، هلیوم در تعدادی از صرافی های دیجیتالی ثبت شده است ، اما نمی توان آن را مستقیماً با پول فیات خریداری کرد. با این حال ، شما هنوز هم می توانید به راحتی این کوین را با خرید بیتکوین ، ETH ، USDT ، BNB از هر صرافی بزرگ خریداری کرده و سپس به صرافی که برای معامله این کوین پیشنهاد می شود انتقال دهید

HNT چیست؟آشنایی با پروژه ی پرپتانسیل HELIUM

خرید HNT

ابتدا باید یکی از ارزهای دیجیتالی اصلی را خریداری کنید ، معمولاً بیتکوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، تتر (USDT) ، Binance (BNB)…

بایننس یک صرافی ارزهای دیجیتالی محبوب است که در چین راه اندازی شد اما سپس مقر خود را به جزیره مالت در اتحادیه اروپا منتقل کرد. بایننس در شیدایی سال ۲۰۱۷ به صحنه رفت و از آن زمان به بعد تبدیل به برترین صرافی رمز ارز در جهان شد.

پس از اتمام فرآیند KYC. از شما خواسته می شود روش پرداخت را اضافه کنید. در اینجا می توانید یک کارت اعتباری/نقدی ارائه دهید یا از یک انتقال بانکی استفاده کنید و یکی از ارزهای دیجیتالی  اصلی را خریداری کنید

پس از تأیید سپرده ، می توانید HNT را از صرافی خریداری کنید

صرافی برتر برای معامله در توکن HNT در حال حاضر Binance ، FTX ، Hoo ، Bilaxy و Binance.US است

به غیر از مبادله (های) بالا ، چند صرافی دیجیتالی معروف وجود دارد که حجم معاملات روزانه مناسب و پایگاه کاربران زیادی دارند. این امر باعث می شود شما بتوانید کوین های خود را در هر زمان به فروش برسانید و هزینه ها معمولاً کمتر خواهد بود.

پیشنهاد می شود که شما نیز در این صرافی ها ثبت نام کنید زیرا وقتی HNT در آنجا فهرست شود حجم زیادی از معاملات را از کاربران آنجا جذب می کند ، به این معنی که شما فرصت های معاملاتی فوق العاده ای خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *