Harmony یک پروژه بلاکچین است که به کاربران اجازه می دهد برنامه های غیرمتمرکز را ایجاد کنند در حالی که از بهترین خدمات مقیاس پذیر و قابل همکاری استفاده می کنند. این سرویس می خواهد به اکوسیستم غیرمتمرکز با شدت رضایت بخش و برابر از مقیاس پذیری و تمرکز زدایی خدمت کند.

این پلتفرم اساساً با ایجاد راهی برای به اشتراک گذاری داده ها با حفظ حریم خصوصی کاربران ، امکان ایجاد بازارهای توکن و دارایی های غیرقابل تعویض را فراهم می کند. این سیستم به دنبال ایجاد یک سیستم زیرساختی خرد شده است تا امنیت اثبات شده و معاملات سریع را برای کاربران تسهیل کند.

Harmony یکی از جوامعی است که در شبکه اتریوم (ETH) میزبانی می شود. بنابراین ، ارائه راه حل هایی برای چالش های مهم محدود کننده اتریوم ضروری می داند. زیرساخت های خرد شده هارمونی برای رفع مشکل مقیاس پذیری که با شبکه اتریوم روبرو است ، معرفی شد.

تعدادی از پروژه های بلاکچین به دنبال مقابله با این چالش ها هستند. با این حال ، عمدتاً هیچ تاثیری بر شبکه نداشته یا اندکی دارد. از این رو ، هارمونی ثابت کرده است که در بین دیگران منحصر به فرد و برجسته است و گزینه ای برای معاملات مقیاس پذیر و فوق سریع است.

تاریخ HARMONY

استفان تسه ، یک مهندس کهنه کار در پروتکل های دیجیتالی، Harmony را در سال ۲۰۱۷ تأسیس کرد. هدف این بود که یک بستر بلاکچین باز ، غیرمتمرکز و بی اعتماد برای کاربران جهانی DeFi ارائه دهیم. در کنار، تیمی از ۲۰ عضو دیگر نیز حضور داشتند که در تکامل پروژه تلاش کردند. این تیم از بنیانگذاران ، متخصصان با تجربه متنوع در زمینه توسعه نرم افزار،یادگیری ماشین،هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و فناوری بلاکچین را درگیر کردند.

پرسنل اصلی شامل استفن تسه (از Google و Microsoft Research) ، نیکولاس برتی ، آلوک کوتاری ، رونجیان لان ، مین دوان ، نیک وایت و دیگران هستند.

با تلاش برای افزایش پذیرش بستر و جلب همکاری بیشتر ، تیم شروع به برگزاری ملاقات های مداوم در سان فرانسیسکو کرد. ماه ها پس از راه اندازی ، مورد توجه سرمایه گذاران متعدد قرار گرفت و پس از پروژه جمع آوری کمک های مالی در سال ۲۰۱۹ ، بیش از ۱۸ میلیون دلار جمع آوری کرد.

Harmony توانسته است یک جامعه مترقی آفلاین و آنلاین را ایجاد کند. این پروژه از زمان راه اندازی تعداد زیادی از کاربران جدید را در خود جای داده است.

HARMONY چیست؟آشنایی با کوین ONE

ویژگی های فناوری Harmony’s Tech

این پلتفرم در طراحی منحصر به فرد خود دارای یک پروتکل اجماع ، یک سیستم خرد کردن عمیق ، قابلیت همکاری بین زنجیره ای و یک تولید تصادفی توزیع شده (DRG) است که عامل اصلی عملکرد برجسته آن است.

مکانیزم فنی بسیار قابل توجهی که هارمونی به کار می گیرد ، فرآیند Sharding است. سیستم Sharding بر کارآمدی معاملات و لایه های اجماع در اکوسیستم Harmony تمرکز می کند. این سیستم اساساً عملکرد و ظرفیت پردازش پلتفرم را برای تجربه تراکنش سریعتر ، ایمن تر و کم هزینه تر افزایش می دهد.

Sharding یکی از روش هایی است که توسعه دهندگان بلاکچین قصد دارند سرعت معاملات سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین را افزایش دهند. به طور خلاصه ، این مفهوم بر رویکردی استوار است که در حال حاضر در پایگاه های داده برای بهبود کارایی آنها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از شناخته شده ترین پیاده سازی های خرد کردن در دنیای رمزنگاری ، مورد استفاده در Zilliqa است. هر یک از قطعات آن قادر است بخشی از کل معاملات انجام شده در شبکه Zilliqa را پردازش کند. بنابراین این پلتفرم از افزایش تعداد تکه های موجود در آن سود می برد ، زیرا تراکنش می تواند توسط واحدهای بیشتری که از آنها مراقبت می کنند ، مدیریت شود.

ظاهراً مشکلی که توسعه دهندگان Harmony با این رویکرد دارند این است که شامل تقسیم ذخیره سازی بلاکچین نمی شود. این امر مانع از دسترسی دستگاه های با منابع محدود به مشارکت در شبکه می شود و خطر حملات تصرف واحد را افزایش می دهد

اجماع FBFT

FBFT Consensus یا Fast Byzantine Fault Tolerance مکانیزمی است که فرآیندهای ارتباطی را بر روی بستر ساده می کند. این مدل تضمین می کند که تعیین اعتبارسنج ها در شبکه با تعداد توکن های موجود تعیین می شود. به عبارت دیگر ، افزایش تعداد توکن های متعلق به خود- خود به خود شانس بیشتری در انتخاب اعتبارسنج ها ایجاد می کند که نیازی به پخش رأی را از بین می برد. این طرح دارای یک طرح و فرایند ساده چند امضایی است.

ارتباطات متقابل

ارتباطات متقابل یکی از ویژگیهای اصلی فناوری Harmony است که معمولاً میزان پیچیدگی های ایجاد شده در حین اجرای پروتکل ارتباطی پلتفرم را کاهش می دهد.

این سیستم بر یک جدول هش توزیع شده و پروتکل مسیریابی با نام Kademlia متکی است. این مفهوم سیستم ارتباطی درون تکه ها را تسهیل می کند زیرا به گره های درون یک قسمت اجازه می دهد تا اطلاعات خود را از طریق یک شناسه خرد ارسال و دریافت کنند. از این رو ، نیاز به پخش اطلاعات در قسمت های دیگر از بین می رود

تولید تصادفی توزیع شده (DRG)

مدل تولید تصادفی توزیع شده (DRG) مستلزم این است که اعداد تصادفی تعیین گره ها را به صورت تکه تکه تعیین کنند. این روش خرد کردن مبتنی بر تصادفی است که از اعداد تصادفی تأیید شده برای تعیین تخصیص تقسیم بندی برای هر گره درشبکه استفاده می کند.

ادغام اتریوم

هزینه بالای گاز در شبکه اتریوم باعث محدودیت های زیادی برای توسعه فناوری های خاص در اکوسیستم شده است. حتی رشد بلاکچین نیز تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا کاربران تمایل دارند به سایر گزینه ها روی بیاورند،در حالی که نمی توانند هزینه بالای گاز خود را بپردازند.

شبکه اتریوم به دلیل قابلیت مقیاس پذیری محدود نتوانسته از برنامه های غیرمتمرکز پشتیبانی کند. بنابراین ، Harmony در عملکرد منحصر به فرد خود به دنبال رفع این چالش ها در شبکه اتریوم بوده است.

این پلتفرم یک پروتکل مقیاس پذیر مطلوب نسل بعدی مبتنی بر خرد کردن را برای محدود کردن محدودیت های اتریوم معرفی کرده است. از این رو ، یک پلتفرم امن و کارآمد برای میزبانی در بلاکچین اتریوم فراهم می کند و قادر به پشتیبانی از برنامه های غیر متمرکز است.

HARMONY چیست؟آشنایی با کوین ONE

چند کوین هماهنگی HARMONY درگردش وجود دارد؟

Harmony (ONE) دارای حداکثر عرضه ۱۲،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن است. تا فوریه ۲۰۲۱ ، عرضه در گردش در بازار حدود ۹،۴۸۶،۳۲۷،۲۶۸ ONE است.

از کل عرضه توکن ONE ، ۲۲٫۴ درصد به فروش اولیه بذر اختصاص یافته است. ۱۲٫۵ درصد دیگر برای فروش اضافی Launchpad اختصاص داده شد. تیم موسس و توسعه دهندگان هارمونی ۱۶٫۹ درصد از کل عرضه را دریافت کردند. حدود ۲۶٫۴ درصد از توکن های ONE به توسعه پروتکل اختصاص یافته است ، در حالی که ۲۱٫۸ درصد دیگر به توسعه اکوسیستم اختصاص داده شده است.

HARMONY ONE TOKEN

توکن ONE توکن بومی بلاکچین هارمونی است که میزان قابل توجهی از فعالیت های اجرا شده بر روی پلتفرم را کنترل می کند. نام توکن (ONE) از چشم انداز پلتفرم “برای یک و برای همه” گرفته شده است. این توکن برای ایمن سازی شبکه ، انجام معاملات در شبکه و همچنین پاداش کاربران پلتفرم استفاده می شود.

این بستر امکان ورود آسان و مطمئن اعتبارسنج ها به پروتکل را فراهم می کند. شرط شرط بندی حداقل ۱۰،۰۰۰ توکن ONE است. این اعتبارسنجان بسته به بخشی از یک توکن که در آن قید شده است ، پاداش دریافت می کنند. آنها درصدی از توکن پاداش دریافت می کنند. سهامداران دستکاری کننده که دو بار امضا می کنند بخش زیادی از سهام خود را از دست می دهند و از شبکه حذف می شوند.

این توکن برای خرید در صرافی پیشرو ارزهای دیجیتالی، Binance در دسترس است. با این حال ، بیشتر برای ساکنان کشورهای خارج از ایالات متحده ترجیح داده می شود. در همین حال ، ساکنان ایالات متحده این امکان را دارند که توکن را در Gate.io خریداری کنند.

نقش  HARMONY TOKEN

توکن ONE با فعال کردن مشارکت در آن و به عنوان وسیله پرداخت برای فعالیت های مختلف در شبکه ، دندانه های اکوسیستم هارمونی را پابرجا نگه می دارد. این کار به روش زیر انجام می شود:

توکن One به عنوان سهمی در مدل اجماع استفاده شده با Harmony استفاده می شود. دارندگان می توانند پاداش بلاک دریافت کنند و انگیزه ای برای حفظ سلامت سیستم دارند.
این توکن ها برای پرداخت هزینه های مختلف ، از جمله هزینه های معامله ، هزینه ذخیره سازی و هزینه گاز استفاده می شود.
با کمک توکن های ONE ، به دارندگان حق رای به عنوان بخشی از سیستم حکمرانی پلتفرم داده می شود.
هارمونی خود را در قلب پیشنهادات برای معرفی درآمد عمومی جهانی (UBI) بر اساس به اشتراک گذاری داده های شخصی قرار داد. داده ها در ازای پرداختی که توسط تبلیغ کنندگان ، خرده فروشان یا رسانه ها ارائه می شود ، با کمک بلاکچین Harmony  به اشتراک گذاشته می شود. درآمد حاصل از آن به عنوان یک درآمد تکمیلی یا اساسی عمل می کند و به دنبال آن انحصارات فعلی اشتراک گذاری اطلاعات برچیده می شود.

استفاده از موارد هماهنگی

Harmony از زمان تکامل خود تأثیر زیادی بر دنیای DeFi داشته است. این پلتفرم بر افزایش تمرکززدایی تمرکز دارد تا اکوسیستم DeFi را در رسیدن به پذیرش ناخالص تقویت کند. اساساً ایجاد برنامه های غیر متمرکز مفید است ، بنابراین راه حل هایی وجود دارد که قادر به ایجاد dApps هستند.

علاوه بر این ، Harmony (ONE) یک سرویس بسیار مقیاس پذیر را در اختیار کاربران قرار می دهد در حالی که یک برنامه اجماع بسیار سریع و کارآمد برای کاربران ارائه می دهد. همچنین امکان اجرای فرایندهای تراکنش بسیار سریع با پروتکل ارتباطی آسان در شبکه را فراهم می کند.

قابل ذکر است که Harmony به دلیل امنیت فوق العاده ای که هنگام انجام معاملات در شبکه ارائه می دهد ، مشهور است.

نتیجه

Harmony در طراحی آن ثابت کرده است که در بین دیگران بی نظیر است. این مورد توجه تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. میزان پذیرش در شبکه پس از راه اندازی شبکه اصلی خود در اواسط سال ۲۰۱۹ با افزایش گسترده ای روبرو شده است.

مدلی که از آن استفاده می کند بدون در نظر گرفتن رقابت پیرامون آن در بازار دیجیتالی ، آینده موفقی را برای این شبکه پیش بینی می کند. هارمونی یکی از تسهیل گران قابل توجه رشد اکوسیستم مالی غیرمتمرکز مالی است و در خدمات خود کارآمد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *