GEMINI یک ارز دیجیتال است که با ارزش دلار آمریکا پیوند خورده است. این به مردم راهی آسان تر برای دریافت و ارسال دلار آمریکا در سراسر جهان با کارمزد کم می دهد.

رشد و سقوط حماسی بیت کوین در سال ۲۰۱۸ نشان داد که ارزهای دیجیتال چقدر می توانند نوسان داشته باشند. این موضوع باعث انبوهی از مقالات خبری شد که این سوال را مطرح می‌کردند که آیا بیت‌کوین می‌تواند از چنین سقوطی جان سالم به در ببرد؟

بزرگ‌ترین بازیگران این فضا می‌دانند که راه بازگرداندن مشروعیت و پذیرش گسترده‌تر، جذب نهادهای سنتی بیشتر است.

اما این نهادها دو دغدغه اصلی دارند: مقررات و مدیریت. آن‌ها می‌خواهند سرمایه‌گذاری‌ها مطابق با فدرال باشد و به صورت شفاف انجام شود.

این جایی است که GEMINI وارد می‌شود. این یک ارز دیجیتال با پشتوانه دلار آمریکا است که توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک نظارت می‌شود، و مشروعیت می‌بخشد و آن را برای مؤسسات مالی سنتی جذاب می‌کند.

GEMINI چیست؟

GEMINI صرافی است که در آن مشتریان می‌توانند دلار آمریکا را با ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین، لایت کوین، اتر و زی کش معامله کنند. همچنین یک نگهبان دارای مجوز است، به این معنی که می تواند دارایی های دیجیتال را از طرف مشتریان ذخیره کند.

چه کسی آن را ایجاد کرد؟

جمینی زاییده فکر دوقلوهای Winklevoss است – بله، آنهایی که به دلیل دزدیدن ایده فیس بوک ۶۵ میلیون دلار از مارک زاکربرگ دریافت کردند.

دوقلوهای میلیاردر مقداری از این پرداخت را در بیت کوین سرمایه گذاری کردند، حتی بیشتر ثروتمند شدند و صرافی خود را ایجاد کردند.

آنها در سال ۲۰۱۴ متوجه شدند که موسسات ایالات متحده می خواهند روی بیت کوین سرمایه گذاری کنند، اما به دلیل قوانین ایالات متحده مسدود شدند.

بنابراین آنها تلاش کردند تا از بخش های نظارتی برخوردار شوند و به یک شرکت اعتماد نیویورک تبدیل شدند – تجارتی که به قانون بانکداری نیویورک محدود می شود.

آنها گفتند که توانایی آنها در پذیرش ارزهای دیجیتال با رعایت مقررات مالی “پلی بین دنیای پول قدیمی و دنیای جدید پول است.”

یک تاریخچه مختصر

 • ۲۰۱۴ – پلتفرم GEMINI معرفی شد
 • ژانویه ۲۰۱۵ – در ایالات متحده راه اندازی شد
 • اکتبر ۲۰۱۵ – منشور اعتماد از وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک صادر شد
 • اکتبر ۲۰۱۶ – به آسیا گسترش یافت
 • سپتامبر ۲۰۱۸ – دلار جمینی (GUSD) راه اندازی شد

GEMINI COIN (GUSD) چیست؟

چه چیز خاصی در مورد GEMINI وجود دارد؟

موسسات سنتی

در حالی که GEMINI اغلب با صرافی‌های رقیب مانند Coinbase و Kraken مقایسه می‌شود، جایگاهی در موسسات مالی بزرگ و معامله‌گران با حجم بالا پیدا کرده است. این به دلیل کارمزدهای نسبتاً پایین آن است و مبالغ بزرگتر مبادله به معنای کارمزدهای کمتر است.

انطباق و مقررات

همچنین به دلیل انطباق و مقررات ساخته شده جذاب است. وجوه فیات مشتریان در یک بانک نگهداری می شود و از طریق دولت ایالات متحده بیمه می شود

و GEMINI از نظر قانونی به عنوان یک امانت ملزم است. این بدان معناست که باید مطابق مقررات ضد پولشویی و امنیت سایبری که توسط ایالت نیویورک دیکته شده است، عمل کند.

متولی دارای مجوز

GEMINI به جذب موسسات ادامه می دهد زیرا متولی دارای مجوز دارایی های دیجیتال است. بسیاری از موسسات ایالات متحده از نظر قانونی ملزم به نگهداری دارایی های دیجیتال نزد یک متولی دارای مجوز هستند، بنابراین GEMINI یک انتخاب واضح برای سرمایه گذاری امن در ارزهای دیجیتال است.

یکی از نکات منفی لیست نسبتاً کوچک کشورهای پشتیبانی شده است. GEMINI در حال حاضر فقط در:

 • ایالات متحده
 • کانادا
 • هنگ کنگ
 • سنگاپور
 • کره جنوبی
 • و بریتانیا در دسترس است.

همچنین محدود به تجارت در ارزهای دیجیتال اصلی (بیت کوین، اتریوم، زی کش، لایت کوین و دلار جمینی) است.

چگونه کار می کند؟

GEMINI به عنوان دروازه ای برای تجارت ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می شود. مشتریان با استفاده از حواله بانکی (ایالات متحده) یا حواله سیمی (بین المللی)، دلار آمریکا را با ارز دیجیتال مبادله می کنند.

دلار GEMINI چیست؟

در پاییز ۲۰۱۸، دوقلوهای Winklevoss رمز خود GEMINI را اعلام کردند: دلار جمینی (GUSD). ارزش آن با ارزش دلار آمریکا “پیوند” است، بنابراین یک دلار جمینی برابر با یک دلار آمریکا است.

این یک نوع ارز دیجیتالی است که به عنوان “استیبل کوین” شناخته می شود. ایده استیبل کوین این است که نسبت به ارزی مانند بیت کوین نوسانات کمتری دارد زیرا مستقیماً به یک دارایی پایدار – در این مورد دلار آمریکا – مرتبط است.

GEMINI می گوید که دلار جمینی «اولین استیبل کوین تنظیم شده در جهان» است. فرمول منحصربه‌فرد آن ثبات دلار را حفظ می‌کند، فناوری بلاکچین را اضافه می‌کند و مقررات ایالات متحده را نیز شامل می‌شود.

این مقررات شامل ممیزی مکرر می شود تا مطمئن شوید که واقعاً آن مقدار ۱:۱ را دارد. این یکی از مشکلات بزرگ تتر را حل می کند.

دلار جمینی همچنین استاندارد ERC-20 را برآورده می کند، به این معنی که می توان آن را با توکن های دیگر در شبکه اتریوم ذخیره و مبادله کرد یا در کیف پول دیجیتالی نگه داشت.

آینده

دوقلوهای Winklevoss هیچ نشانه ای از کاهش سرعت در تلاش خود برای پل زدن پول قدیمی با پول جدید نشان نمی دهند. گنجاندن اخیر لایت کوین در صرافی نشان می دهد که GEMINI می خواهد گزینه ها را برای مشتریان گسترش دهد.

رویکرد بسیار تنظیم‌شده GEMINI ممکن است انتقادهایی را از سوی متخصصان رمزارز به دنبال داشته باشد، اما برای مشتریانی که خواهان امنیت و انطباق هستند بسیار جذاب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *