GBTC چیست؟همه چیز درباره ی GRAYSCALE BITCOIN TRUST

GBTC یا Grayscale Bitcoin Trust یک وسیله مالی است که سرمایه گذاران را قادر می سازد تا با سهام تراست هایی که دارای استخرهای بزرگ بیت کوین هستند معامله کنند.

Grayscale همچنین چندین محصول قابل معامله در مبادلات دیگر را ارائه می‌کند که شامل ردیابی اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین می‌شود.

راهی برای سرمایه گذاری در بیت کوین درست در بازار سهام وجود دارد: تراست بیت کوین GRAYSCALE (GBTC)

این یکی از چندین ابزار مالی است که سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا سهام در تراست‌هایی را که دارای استخرهای بزرگی از بیت‌کوین هستند، معامله کنند.

از آوریل ۲۰۲۱، Grayscale Bitcoin Trust نشان دهنده ۳۷٫۲ میلیارد دلار دارایی بیت کوین سرمایه گذاری خصوصی است. Grayscale، یک شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال ایالات متحده که یکی از بزرگترین خریداران بیت کوین در جهان است، این تراست را در سپتامبر ۲۰۱۳ راه اندازی کرد. این تراست تحت عنوان “GBTC” معامله می شود.

GBTC توسط بری سیلبرت، که گروه ارز دیجیتال را نیز اداره می‌کند، یک شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز که در :

 • Coinbase
 • Coindesk
 • و Ripple سرمایه‌گذاری می‌کند، تأسیس شد.

GBTC چگونه کار می کند؟

Grayscale Bitcoin Trust به این صورت عمل می کند:

Grayscale یک مجموعه خصوصی از سرمایه گذاران ثروتمند را دعوت می کند تا پول را به صندوق بدهند، که از آن برای خرید مقادیر زیادی بیت کوین استفاده می کند.

سپس منابع مالی را در بورس های عمومی فهرست می کند، به این معنی که هر کسی می تواند سهام آن را معامله کند.

سهام این صندوق می‌تواند با قیمت واقعی بیت کوین یا با تخفیف یا حق بیمه معامله شود. از نظر تاریخی، آنها تقریباً همیشه با یک حق بیمه معامله می کردند. این خبر خوبی برای GBTC و سرمایه گذاران آن است که از این حق بیمه درآمد کسب می کنند، اما خبر بدی برای سرمایه گذاران است.

GBTC چیست؟همه چیز درباره ی GRAYSCALE BITCOIN TRUST

بنابراین، چرا سرمایه گذاران به جای خرید مستقیم بیت کوین، سهام GBTC را خریداری کنند؟

اول، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین تراست به مردم این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی در مورد نحوه ذخیره آن، پیروی از قانون یا ثبت مالیات جداگانه، در معرض بیت کوین قرار بگیرند.

اگر بیت‌کوین می‌خرید، باید فهرستی از نگرانی‌ها را مدیریت کنید:

 • چگونه آن را ذخیره می‌کنید؟
 • آیا برای حفظ بیت کوین خود باید به کسی پول پرداخت کنید؟
 • اگر کلید را گم کنید یا کیف پول بیت کوین شما هک شود چه اتفاقی می افتد؟

Grayscale Bitcoin Trust به عنوان یک تراست عمومی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) گزارش می دهد، فراموش کردن این موضوع را آسان می کند.

دوم، تراست های بیت کوین که به صورت عمومی معامله می شوند، مزایای مالیاتی مختلفی دارند. برخی از IRA، Roth IRA و سایر کارگزاری‌ها و حساب‌های سرمایه‌گذار که معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاری بیت‌کوین نمی‌دهند، آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری‌های تراست‌های تجاری عمومی می‌دهند. Grayscale’s Trust به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که با بیت کوین به روشی مالیاتی پسند مواجه شوند.

سوم، تجارت کریپتو بسیار جزیره ای است. شما نمی توانید بیت کوین را در برابر سهام تسلا و اپل (بدون استفاده از پلتفرم های مشتقات سهام ارز دیجیتال) معامله کنید. این امر اقتصاد کریپتو را از اقتصاد سنتی جدا می کند. با این حال، به محض اینکه بیت کوین را در بورس اوراق بهادار فهرست می کنید سرمایه گذاران سنتی می توانند در اقتصاد کریپتو سرمایه گذاری کنند.

GBTC چندین محصول دیگر را نیز ارائه می‌کند که در مبادلات تجاری انجام می‌شود . Ethereum Trust آن با ۶٫۴ میلیارد دلار ارزش Ethereum تحت مدیریت، بزرگترین شرکت بعدی است.

سایر موارد عبارتند از :

 • بیت کوین کش
 • اتریوم کلاسیک
 • لایت کوین
 • استلار لومن
 • هوریزن و زد کش
 • و همچنین یک صندوق دیجیتالی با سرمایه بزرگ که شامل BTC، ETH، LINK، BCH و LTC است.

تحولات

در حالی که GBTC بزرگترین تراست Grayscale است، چند گزینه جایگزین دارد و در سال ۲۰۲۱ خط تولید خود را گسترش داده است. سایر تراست های این شرکت شامل ارزهای دیجیتالی معروف مانند اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش است.

این شرکت یک گزارش تحقیقاتی به نام ارزش گذاری اتریوم ارائه کرد که برای معرفی این ارز دیجیتال به سرمایه گذاران طراحی شده بود. این مقاله به چگونگی ارزش گذاری اتریوم می پردازد و مکانیسم اجماع آن را که به آرامی به اثبات سهام تغییر می کند، تجزیه و تحلیل می کند.

این شرکت پنج تراست دیگر را معرفی کرد و رتبه‌بندی ارزش بازار ارزهای دیجیتال را بیشتر کرد. توکن اصلی توجه:

Grayscale در حال حاضر دارای ۱۳ تراست همراه با صندوق سرمایه گذاری بزرگ دیجیتال خود است – که از دارایی های ۵۲۶ میلیون دلاری مراقبت می کند. GBTC در تمام سرمایه های خود اکنون به دنبال ۴۵ میلیارد دلار دارایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *