FUNDING RATES یا نرخ های تامین مالی چیست؟

FUNDING RATES پرداخت های دوره ای به معامله گران است که بر اساس تفاوت بین بازارهای قرارداد دائمی و قیمت های لحظه ای طولانی یا کوتاه هستند. بنابراین، بسته به موقعیت های باز، معامله گران یا پرداخت می کنند یا بودجه دریافت می کنند. نرخ های تامین مالی دیجیتالی از واگرایی پایدار در قیمت هر دو بازار جلوگیری می کند.

نرخ سرمایه چیست؟

قراردادهای آتی سنتی همیشه تاریخ انقضا یا تسویه دقیق دارند. اگرچه قیمت آن از قیمت (مبنای) دارایی اصلی در طول عمر آن انحراف دارد، این قیمت ها همیشه در انقضا همگرا می شوند.

از سوی دیگر، قراردادهای دائمی هرگز منقضی نمی شوند و هرگز به معنای سنتی آن تسویه نمی شوند. به این ترتیب، قیمت آنها می تواند به طور قابل توجهی متفاوت از دارایی های اساسی باشد که ارزش خود را از آن استخراج می کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، مکانیسم نرخ سرمایه تلاش می‌کند تا قیمت قرارداد را به قیمت دارایی‌اش مرتبط کند.

FUNDING RATES با در نظر گرفتن نرخ بهره برای هر دو ارز جفت معاملاتی و شاخص Premium محاسبه می شود. این محاسبه یا یک نرخ سرمایه گذاری مثبت (شورت های کوتاه پرداخت) یا منفی (شرکت های کوتاه پرداخت لانگ) به دست می دهد.

در Phemex، مبادله پرداخت‌هایی وجود دارد که هر ۸ ساعت یکبار انجام می‌شود و نرخ بودجه تعیین می‌کند که چه کسی به چه کسی پرداخت می‌کند. این مبادله پرداخت ها باعث می شود که آخرین قیمت معامله شده به قیمت مارک نزدیک شود.

به عنوان مثال، بیایید تصور کنیم که آخرین قیمت معامله شده فعلی برای یک محصول در پلتفرم به طور قابل توجهی بالاتر از قیمت مارک باشد. به طور منطقی، این بدان معنی است که معامله گران با موقعیت های خرید بیشتر هستند. به این ترتیب، آنها احتمالاً در زمان تأمین مالی به دارندگان موقعیت کوتاه پرداخت می کنند.

از آنجایی که معامله گران از زمان انجام تأمین مالی آگاه هستند، پس از آن تمایل کمتری برای حفظ این موقعیت ها و احتمال فروش بیشتر می شود. بنابراین، آخرین قیمت معامله شده به طور مداوم کاهش می یابد و به قیمت مارک نزدیک می شود.

FUNDING RATES یا نرخ های تامین مالی، قیمت قراردادهای آتی دائمی را به قیمت شاخص نزدیک می کند. به قیمت های لحظه ای نزدیک تر است و بخشی از شکاف ایجاد شده توسط دوره همیشگی را پوشش می دهد.
تمام مبادلات مشتقات ارزهای دیجیتال از نرخ های تامین مالی برای قراردادهای دائمی استفاده می کنند و واحد استاندارد یک درصد است.

نرخ سرمایه نتیجه رفتارهای بازار است و می تواند برای ایجاد تعبیر در بازار مشتقه که همچنین قیمت ساز غالب در بازار است، استفاده شود. با این حال، همبستگی نرخ های تامین مالی بالا با کاهش اجتناب ناپذیر قیمت می تواند تفسیر اشتباهی باشد. در بازار گاو نر، این تمایل دارد که به طور طبیعی با افزایش قیمت، نرخ های تامین مالی بالایی را به همراه داشته باشد.

شکل زیر نرخ های سرمایه گذاری بر اساس دقیقه را در مقایسه با تصمیم گیری مبادلات هر ۸ ساعت ارائه می دهد. نرخ های سرمایه نشان دهنده احساسات معامله گران در بازار سوآپ دائمی است و مقدار آن متناسب با تعداد قراردادها است.

FUNDING RATES

نرخ‌های بیش از ۰ (نرخ‌های مثبت): احساسات طولانی مدت غالب

نرخ های تامین مالی مثبت نشان می دهد که معامله گران موقعیت های خرید برتر هستند و مایل به پرداخت بودجه به معامله گران کوتاه مدت هستند. نرخ های تامین مالی مثبت نشان می دهد که بسیاری از معامله گران صعودی هستند.

نرخ‌های زیر «۰» (نرخ‌های منفی): احساسات کوتاه غالب

نرخ های تامین مالی منفی نشان می دهد که معامله گران با موقعیت کوتاه غالب هستند و مایل به پرداخت به معامله گران لانگ هستند. نرخ های تامین مالی منفی نشان می دهد که بسیاری از معامله گران نزولی هستند.

  • روند افزایشی: لانگ ها در حال برتری هستند
  • روند کاهشی: شورت در حال برتری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *