OPEN INTEREST:

بهره باز (OPEN INTEREST) به عنوان مقدار موقعیت های باز (شامل موقعیت های خرید و فروش) در حال حاضر در جفت های معاملاتی BTC/USD یک بورس مشتقه تعریف می شود.

بهره باز عبارت است از تعداد کل قراردادهای مشتقه معوق، مانند اختیار معامله یا قراردادهای آتی که برای یک دارایی تسویه نشده است. کل سود باز به حساب نمی آید و کل هر قرارداد خرید و فروش است. درعوض، بهره باز تصویر دقیق تری از فعالیت معاملاتی اختیار معامله ارائه می دهد و اینکه آیا جریان پول به بازار آتی و آپشن در حال افزایش یا کاهش است.

اقلام کلیدی:

OPEN INTEREST عبارت است از تعداد کل قراردادهای مشتقه معوق، مانند اختیار معامله یا قراردادهای آتی که تسویه نشده است.
سود آزاد برابر است با تعداد کل قراردادهای خرید یا فروخته شده، نه مجموع هر دو با هم.
افزایش بهره باز نشان دهنده ورود پول جدید یا اضافی به بازار است در حالی که کاهش سود باز نشان دهنده خروج پول از بازار است.

اگر خریدار و فروشنده دور هم جمع شوند و موقعیت جدیدی از یک قرارداد را آغاز کنند، آنگاه OPEN INTEREST یک قرارداد افزایش می یابد. اگر خریدار و فروشنده هر دو از یک موقعیت قراردادی در یک معامله خارج شوند، سود باز یک قرارداد کاهش می یابد. با این حال، اگر یک خریدار یا فروشنده موقعیت فعلی خود را به یک خریدار یا فروشنده جدید واگذار کند، سود باز بدون تغییر باقی می‌ماند.

برای درک OPEN INTEREST ، ابتدا باید چگونگی ایجاد اختیارات و قراردادهای آتی را بررسی کنیم. اگر قرارداد اختیار معامله وجود داشته باشد، باید خریدار داشته باشد. برای هر خریدار، باید یک فروشنده وجود داشته باشد، زیرا شما نمی توانید چیزی را بخرید که برای فروش موجود نیست.

رابطه بین خریدار و فروشنده یک قرارداد ایجاد می کند و یک قرارداد واحد معادل ۱۰۰ سهم از دارایی پایه است. قرارداد تا زمانی که طرف مقابل آن را ببندد “باز” ​​در نظر گرفته می شود. جمع کردن قراردادهای باز، که در آن خریدار و فروشنده برای هر کدام وجود دارد، منجر به سود آزاد می شود.

تغییرات در OPEN INTEREST

توجه به این نکته مهم است که سود باز برابر با تعداد کل قراردادها است، نه کل هر معامله توسط هر خریدار و فروشنده. به عبارت دیگر، سود باز مجموع همه خریدها یا همه فروش ها است، نه هر دو.

شماره بهره باز تنها زمانی تغییر می کند که خریدار و فروشنده جدیدی وارد بازار شوند، قرارداد جدیدی ایجاد کنند، یا زمانی که خریدار و فروشنده با هم ملاقات می کنند – در نتیجه هر دو موقعیت بسته می شود.

به عنوان مثال، اگر یک تاجر ده قرارداد کوتاه و دیگری ده قرارداد بلند مدت (خرید) داشته باشد و این تاجران سپس ده قرارداد را به یکدیگر بخرند و بفروشند، اکنون آن قراردادها بسته شده و از سود باز کسر می شود.

OPEN INTEREST معمولاً با بازارهای آتی و اختیار معامله مرتبط است، جایی که تعداد قراردادهای موجود روز به روز تغییر می کند. این بازارها با بازار سهام متفاوت هستند، جایی که سهام موجود در سهام یک شرکت پس از اتمام انتشار سهام ثابت می ماند.

یک تصور غلط رایج از سود باز در توانایی پیش بینی ادعایی آن نهفته است. نمی تواند اقدام قیمت را پیش بینی کند. بهره باز بالا یا پایین نشان دهنده علاقه سرمایه گذاران است، اما به این معنا نیست که نظرات آنها درست است یا موقعیت آنها سودآور خواهد بود.

بهره باز در مقابل حجم معاملات

بهره باز گاهی اوقات با حجم معاملات اشتباه گرفته می شود، اما این دو اصطلاح به معیارهای مختلفی اشاره دارند. در روزی که یک معامله‌گر که قبلاً ۱۰ قرارداد اختیار خرید دارد، آن ۱۰ قرارداد را به معامله‌گر جدیدی که وارد بازار می‌شود می‌فروشد، انتقال قراردادها هیچ تغییری در رقم بهره باز برای آن اختیار خاص ایجاد نمی‌کند.

هیچ قرارداد اختیار معامله جدیدی به بازار اضافه نشده است زیرا یک معامله گر در حال انتقال موقعیت خود به دیگری است. با این حال، فروش ۱۰ قرارداد اختیار معامله توسط یک دارنده اختیار موجود به خریدار اختیار معامله، رقم حجم معاملات در روز را ۱۰ قرارداد افزایش می دهد.

اهمیت OPEN INTEREST

سود باز معیاری برای سنجش فعالیت بازار است. علاقه کم یا بدون علاقه به این معنی است که هیچ موقعیت افتتاحی وجود ندارد، یا تقریباً همه موقعیت ها بسته شده اند. بهره باز بالا به این معنی است که بسیاری از قراردادها هنوز باز هستند، که به این معنی است که فعالان بازار آن بازار را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

بهره باز اندازه گیری جریان پول به بازار آتی یا اختیار معامله است. افزایش سود باز نشان دهنده ورود پول جدید یا اضافی به بازار است در حالی که کاهش سود باز نشان دهنده خروج پول از بازار است.

بهره باز به ویژه برای معامله گران گزینه مهم است، زیرا اطلاعات کلیدی را در مورد نقدشوندگی یک گزینه ارائه می دهد.

بهره باز و قدرت روند

OPEN INTEREST نیز به عنوان شاخص قدرت روند استفاده می شود. از آنجایی که افزایش سود باز نشان‌دهنده ورود پول و سود اضافی به بازار است، معمولاً به عنوان نشانه‌ای از شتاب گرفتن روند موجود بازار یا احتمالاً ادامه آن تفسیر می‌شود.

برای مثال، اگر روند برای قیمت دارایی پایه مانند یک سهام در حال افزایش باشد، افزایش بهره باز تمایل به ادامه آن روند دارد. همین مفهوم در مورد روندهای نزولی نیز صدق می کند. زمانی که قیمت سهام در حال کاهش است و بهره باز در حال افزایش است، بهره باز از کاهش بیشتر قیمت حمایت می کند.

تفسیر:

مقدار زیاد سود باز (OPEN INTEREST) می تواند نشان دهنده افزایش نوسانات در قیمت BTC باشد. به همین دلیل، نمودار بهره باز نیز می تواند برای تعیین بالا و پایین بازار با شاخص های اضافی مفید باشد.

افزایش: افزودن نقدینگی، نوسانات و توجه + حمایت از روند مداوم قیمت
از آنجایی که موقعیت ها و قراردادها به طور مداوم باز می شوند، نشان دهنده توجه بیشتر به بازار مشتقه است. روند افزایشی OI می تواند از روند فعلی قیمت پشتیبانی کند.

کاهش: خروج نقدینگی، نوسانات و توجه
با کاهش بهره باز (OI)، نشان دهنده بسته شدن قراردادها/ موقعیت های آتی است. به نوبه خود، این ممکن است احتمال فشار طولانی/کوتاه ناشی از حرکت ناگهانی قیمت یا بالعکس را ایجاد کند.

استفاده از مورد

تحلیل همبستگی آماری با نوسانات
بهره باز (متغیر مستقل) و نوسانات (متغیر پاسخ) از نظر آماری در همبستگی مثبت هستند که در آن مقادیر p آماره F (برای مدل خطی) و شیب کمتر از ۰۰۱/۰ است. مربع R مدل به عنوان ۰٫۳۶ برآورد می شود که در آن مقدار با توجه به داده های خام مالی به طور منطقی بالا است.

OPEN INTEREST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *