Fomo فرم کوتاهی برای عبارت “ترس از دست دادن” است. همان احساسی که چند کندل سبز بزرگ روی یک نمودار ارز X مشاهده می کنید و صاحب آن کوین نیستید تجربه می کنید. بنابراین ارزهای دیگری را می فروشید تا بخواهید ارز X را خریداری کنید. به این ترتیب بدون توجه به نکات فاندامنتالی و تکنیکالی اقدام به خرید می کنید و چیزی جز ضرر عاید شما نمی شود. از آنجا که معاملات رمزنگاری هنوز بیش از ارزیابی توسط احساسات انجام می شود ، FOMO فاکتور بزرگی است که باید هنگام معاملات در رمزنگاری مورد توجه قرار گیرد.

FOMO یک چیز شخصی است. این ترس از دست دادن چیزی است که بازیگران بزرگ از آن لذت می برند و سود می کنند. (به عنوان مثال ترس از دست دادن سود بیت کوین در حالی که  بازیگران آن را قبلا در سطوح قیمتی پایین تر خریداری کردند). FOMO ممکن است شما را به سمت خرید کوین سوق دهد.

این ایده ای است که شما در ذهن خود می یابید که سود منطقی گرفتن یا انتظار برای کسب امتیاز مجدد اکنون منجر به از دست رفتن سود شما خواهد شد. این ترس از دست دادن چیزی است که باعث می شود افراد پس از کسب سود در سقف قیمتی خرید کنند یا در حین ریزش شدید آن را حفظ کنند (فقط برای از دست دادن دوباره بخشی یا کل سود خود). می توان گفت که افراد به دلیل ترس از دست رفتن سود، FOMO دریافت می کنند.

موضوع رایج در اینجا این است که اینها هر دو عامل احساسی و مبتنی بر ترس هستند که بر معامله گران در بازار رمزنگاری (و همچنین در بازارهای دیگر) تأثیر می گذارند.

Fomo چیست؟ راه های مقابله با آن در بازار های مالی

راه های مقابله با FOMO

اصول تحلیل تکنیکال را هیچ وقت فراموش نکنید. اگر نمودار کوین خوب به نظر می رسد و اصول اولیه آن وجود دارد ، به استراتژی خود پایبند باشید و احساسات را از آن بیرون کنید. اوایل به FUD  توجه کنید و مطابق آن واکنش نشان دهید.نکته اصلی ماجرا این جاست که همیشه بتوانید بر احساسات خود چیره شوید و طبق اصول رفتار کنید.

البته ، این یک توصیه بسیار کلی است که در هر شرایطی کاربرد ندارد (به عنوان مثال ، این به استراتژی معاملات ما و لانگ یا شورت بودن دیدگاه بستگی دارد). اما همیشه یک سوال را از خود بپرسید : آیا این نقطه ای که خریداری میکنم، سطح مناسبی از نظر تکنیکالی است ؟

برای تقویت این موضوع که اهمیت ویژه ای در نمودار رشد و موفقیت شما در بازار مالی دارد، آکادمی آموزشی یک دوره رایگان با مبحث روانشناسی بازار تهیه و تدوین کرده است که پیشنهاد می کنیم حتما مشاهده کنید.

بنابراین ، در حالی که ما می خواهیم در اینجا از هرگونه توصیه خاص سرمایه گذاری اجتناب کنیم و موارد را بسیار کلی نگه داریم، یک توصیه خوب می توانم به شما بدهم: معاملات را براساس ترس خود انجام ندهید. با این حال ، اگر پیش بینی می کنید که دیگران نسبت به ترس واکنش نشان می دهند ، استراتژی معاملاتی خود را بر این اساس درجه بندی کنید. به طور خلاصه ، به FOMO نه بگویید ، اما تأثیرات FUD را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *