Flow یک بلاکچین است که برای مقیاس بندی گسترده و بدون استفاده از تکنیک های خرد کردن طراحی شده است ، تراکنش های سریع و کم هزینه ای را ارائه می دهد که برای dapps مانند بازارهای NFT و بازی های ویدئویی دیجیتالی مفید است.

همانطور که گفته شد ، Flow از Dapper Labs سرچشمه می گیرد ، که تصمیم گرفت مشکل احتقان بلاکچین خود را با ایجاد مشکلی برای بازی ها و سایر تجربیات تعاملی به طور مستقیم حل کند. Dapper در حال حاضر از Flow برای همه پروژه های خود ، از جمله NBA Top Shot استفاده می کند ، اما برای توسعه دهندگان دیگر نیز باز است.

TOKEN:

FLOW ارز اصلی شبکه فالو و سنگ کلیدی برای اقتصاد دیجیتالی جدید ، فراگیر و بدون مرز است. اگر فالو زیرساخت دیجیتالی است ، نشانه FLOW سوختی است که به شبکه نیرو می بخشد. فالو واحد پول مورد نیاز برای شبکه و همه برنامه های کاربردی بالای آن برای عملکرد است. FLOW به عنوان یک روش پرداخت و همچنین یک دارایی ذخیره بلند مدت برای کل اقتصاد جریان طراحی شده است. این رمز توسط اعتبارسنجان ، توسعه دهندگان و کاربران برای مشارکت در شبکه فالو و کسب پاداش استفاده می شود. همچنین برای هزینه ها و مشارکت در مدیریت پروتکل های آینده استفاده می شود.

اکوسیستم جریان

Flow یک بلاکچین است که از ابتدا برای پذیرش جریان اصلی طراحی شده است و تنها بلاکچین است که باعث بهبود قابلیت استفاده در لایه پروتکل می شود. توسعه دهندگان برتر و برخی از بزرگترین مارک های جهان در حال حاضر بر اساس Flow کار می کنند و تجربیات کاملاً جدیدی را با محتوای سطح بالا امکان پذیر می کنند.

Flow دارای یک اکوسیستم غنی است که شامل مارک های سرگرمی برتر ، استودیوهای توسعه ای و استارتاپ های با پشتوانه سرمایه گذاری است. شرکای اکوسیستم جریان شامل مارک های IP جهانی مانند Warner Music ، Ubisoft ، NBA و UFC است. توسعه دهندگان پیشرو بازی ، از جمله Animoca Brands ، Sumo Digital و nWay ؛ رهبران دیجیتالی ، مانند Circle و Binance. و همچنین چندین پروژه قابل توجه در میان نسل بعدی استارتاپ های با رشد بالا ، از جمله Opensea.

FLOW چیست؟ آشنایی با پروژه ی پرپتانسیل FLOW

Flow چگونه کار می کند؟

Flow از اثبات مکانیزم اجماع سهام استفاده می کند که برای اعتبارسنجی نیاز به شمارش تعداد مشخصی از نشانه های FLOW برای مشارکت در شبکه دارد.

با این حال ، نحوه تأیید اعتبار در بین بلاکچین ها منحصر به فرد است ، زیرا Flow وظایف اعتبارسنجی را به چهار نوع گره جداگانه تقسیم می کند:

۱️⃣   گره های جمع کننده کارایی را افزایش می دهد
۲️⃣   گره های اجرایی سرعت و مقیاس را فعال می کنند
۳️⃣   گره های تأیید صحت را تضمین می کند
۴️⃣   گره های اجماع اطمینان می دهند

تقسیم وظایف  پردازش تراکنش ها را کارآمدتر از بلاکچین های رقیب می کند. این یک گزینه جایگزین برای خرد کردن یا گسترش نیازهای ذخیره سازی و محاسباتی یک بلاکچین در گره های متعدد است. Flow از خرد کردن استفاده نمی کند و Dapper می گوید که Flow تراکنش ها را اتمی ، سازگار ، منزوی و بادوام (ACID) نگه می دارد و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بر اساس کار یکدیگر کار کنند.

فالو همچنین دارای قراردادهای هوشمند قابل ارتقا است و اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند در حالت بتا مستقر شده و سپس قبل از نهایی شدن و تغییرناپذیر شدن ، تقویت یا ثابت شوند.

Flow چه ویژگی خاصی دارد؟

Flow برای انواع تجربیات دیجیتالی گردآوری شده و تعاملی ساخته شده است که به سرعت در حال رشد هستند و می توانند در سالهای آینده مخاطبان بیشتری پیدا کنند. NBA Top Shot قبلاً پتانسیل تجربیات کلکسیونرهای مبتنی بر بلاکچین را برای تولید مبالغ هنگفت پول نقد و جلب توجه اصلی اصلی نشان داده است. این تنها یک تجربه است که بر روی فالو  ساخته شده است ، و بسیاری دیگر در آینده وجود دارد.

چه چیزی Flow را منحصر به فرد می کند؟

Flow با یادگیری و بهبود راه حل های موجود، موارد زیر را ارائه می دهد:

معماری چند منظوره:

طراحی Flow منحصر به فرد است که به شبکه اجازه می دهد تا میلیاردها کاربر را بدون تغییر یا کاهش تمرکززدایی اجماع ، در مقیاس وسیع قرار دهد.

برنامه نویسی منابع گرا:

قراردادهای هوشمند در Flow با Cadence ، یک زبان برنامه نویسی آسان و ایمن برای دارایی ها و برنامه های دیجیتالی ، نوشته شده است.

ارگونومی توسعه دهندگان:

از قراردادهای هوشمند قابل ارتقاء تا شبیه ساز جریان ، این شبکه برای کسانی طراحی شده است که می خواهند محصولات ارزشمندی برای جامعه بسازند.

سوار شدن مصرف کننده:

Flow برای مصرف کنندگان اصلی طراحی شده است ، با پرداخت های onramps امکان ایجاد یک مسیر ایمن و کم اصطکاک از ارزهای فیات به دیجیتالی وجود دارد.

FLOW چیست؟ آشنایی با پروژه ی پرپتانسیل FLOW

سازندگان جریان

Dapper Labs خالق اصلی بلاکچین Flow و Cryptokitties ، Dapper و NBA Top Shot بود.

Dapper Labs در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد و از فناوری بلاکچین برای ایجاد اشکال جدید تعامل دیجیتالی برای کاربران در سراسر جهان استفاده می کند. برنامه های کاربردی با قابلیت بلاکچین می توانند طرفداران را با مارک های مورد علاقه خود نزدیک کنند ، به مردم سهم واقعی را در جوامعی که در آنها مشارکت دارند ، ارائه دهند و راه های جدیدی را برای مصرف کنندگان ایجاد کنند تا خودشان خالق شوند. شرکای Dapper Labs که به طور عمومی اعلام شده اند شامل NBA و NBPA ، گروه موسیقی وارنر و UFC هستند.

از جمله سرمایه گذاران برجسته در آزمایشگاه Dapper می توان به:

Andreessen Horowitz ، Union Square Ventures ، Venrock ، Google Ventures ، Samsung و بنیانگذاران Dreamworks ، Reddit ، Coinbase ، Zynga و AngelList اشاره کرد.

چگونه و از کجا FLOW بخریم؟

FLOW در تعدادی از صرافی های دیجیتالی ذکر شده است ، برخلاف سایر ارزهای دیجیتالی اصلی ، نمی توان آن را مستقیماً با پول فیات خریداری کرد. با این حال ، شما هنوز هم می توانید به راحتی این کوین را با خرید بیتکوین ، ETH ، USDT از هر صرافی بزرگ خریداری کرده و سپس به صرافی که برای معامله این کوین ارائه می دهد ، منتقل کنید

ابتدا باید یکی از ارزهای دیجیتالی اصلی را خریداری کنید ، معمولاً بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، تتر (USDT)…

ما در اینجا از صرافی Binance استفاده می کنیم زیرا یکی از بزرگترین صرافی های دیجیتالی است که سپرده های فیات را قبول می کند.

چه کاری می توانید با Flow انجام دهید؟

در حال حاضر ، به عنوان یک کاربر ، می توانید با Flow از طریق NBA Top Shot یا با خرید آثار هنری از بازار VIV3 NFT و همچنین سایر برنامه های کاری ساخته شده بر روی بلاکچین تعامل داشته باشید. توسعه دهندگان می توانند از ابزارهای مختلف داخلی برای آزمایش Flow استفاده کنند و شروع به ساختن برنامه های کاربردی خود کنند.

آینده

مجموعه های NFT در اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل ۲۰۲۱ به طرز گسترده ای منفجر شدند و Flow یکی از بزرگترین بهره برداران این افزایش بوده است.

NBA Top Shot خود Dapper Labs نه تنها یکی از موفق ترین نرم افزارهای دیجیتالی بوده است ، بلکه Flow در هفته های اولیه سال ۲۰۲۱ افزایش قابل توجهی در درخواست های توسعه دهندگان گزارش کرده است. به طور خلاصه ، NBA Top Shot اثبات موفقیت آمیزی برای Dapper’s بوده است. بلاکچین سفارشی ، و در حال حاضر توسعه دهندگان دیگر می خواهند از این زیرساخت استفاده کنند.

با توجه به علاقه توسعه دهندگان ، علاقه تجاری نیز به وجود می آید. در ژوئن ۲۰۲۱ ، بازار NFT Rarible ، که تا به امروز بر NFT های مبتنی بر اتریوم متمرکز بوده است ، اعلام کرد که با درآمد حاصل از دور جمع آوری کمک های ۱۴٫۲ میلیون دلاری سری A ، پیشنهاد خود را به Flow گسترش می دهد. Dapper پلتفرم های کلکسیونی اضافی خود را نیز در دست ساخت دارد.

Flow همچنین زیرساخت های خود را ایجاد می کند. در ژوئن ۲۰۲۱ ، Dapper Labs FUSD را راه اندازی کرد ، که آن را به عنوان اولین استیبل کوین تحت پشتیبانی دلار در جریان توصیف کرد. استیبل کوین یک به یک با دلار آمریکا که به ارائه دهنده زیرساخت های مالی Prime Trust سپرده می شود ، پشتیبانی می شود.

این بخشی از بلندپروازی های Dapper Labs برای Flow است ، که تصور می کند از آن برای تجربیات بازی دقیق تر فراتر از NFT استفاده می شود: Dapper آن را “بلاکچین برای جهان باز” می نامد. از یک طرف ، “باز” ​​به معنای تمرکززدایی است-اما ممکن است فقط زمان بازی باشد تا میزبان بازیهای رمزنگاری در مقیاس بزرگ نیز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *