پیشرفت های موجود در بلاکچین برای ارائه خدمات داده بسیار زیاد است. Filecoin ، بزرگترین ICO سال ۲۰۱۷ ، یکی از راه حل های ذخیره سازی غیرمتمرکز است. اما Filecoin چیست؟ و چگونه مربوط است؟ در حال حاضر ، راه حل های داده جهانی Google ، Amazon S3 و سایر خدمات مشابه دیگر هستند.

این شرکت ها به عنوان اشخاص ثالث مورد اعتماد برای ارائه راه حل های ذخیره داده عمل می کنند. این محلول های ذخیره سازی تا حد زیادی دارای نقص هستند. داده ها در یک مکان متمرکز ذخیره می شوند. از این رو ، داده ها در معرض حمله و نقض داده ها هستند. علاوه بر این ، طرفین معتبر قیمت خدمات ذخیره داده را تعیین می کنند. خوان بنت از طریق نوآوری خود در Filecoin قصد دارد با این مسئله مقابله کند.

در اینجا عملکرد اساسی Altcoin قبل از بررسی جزئیات بیشتر است. جامعه ای از مشتریان با فضای موجود به ارائه دهندگان ذخیره داده Filecoin تبدیل می شوند. بنابراین ، تأثیر طرف معتمد بر قیمت های بازار را از بین ببرید. علاوه بر این ، خطر همراه با خطر تمرکز را از بین ببرید.

(Filecoin) (FIL) چیست؟

Filecoin توسط Protocol Labs ساخته و توسعه یافته است. در سال ۲۰۱۴ توسط خوان بنت تاسیس شد. وی همچنین بنیانگذار آزمایشگاه های پروتکل است.درباره آزمایشگاه های پروتکل آزمایشگاه های پروتکل گروهی از افراد تحقیق گرا هستند. آنها متخصصان توسعه فناوری همتا تا همتا هستند. سابقه عالی تیم به نوآوریها یک مزیت بزرگ می بخشد.

آزمایشگاه های پروتکل تیم پشت سر هم هستند. چند قالب ، IPDL ، Coinlist ، libp2p و IPFS. Filecoin از اهرم فناوری نوآوری ها بهره می برد. خصوصاً IPFS که تا به امروز از یک زیرساخت انتقال فایل و نظیر همتا برخوردار است. اشاره گر این که پایه و اساسی که Filecoin بر روی آن بنا شده است ، تا چه اندازه محکم است. علاوه بر این ، تیم تجربه بلاکچین را روی میز آورده است.

این تیم در آیه رمزگذاری به رهبرانی رسیده است. آنها دارای تجربه گسترده ای در توسعه و استقرار فناوری منبع باز هستند. علاوه بر تمام تجربه ها ، تیم همچنین پایگاه های کد سایر فناوری های بلاکچین را درک می کند. دانش در رشد و مشارکت بالقوه آینده بسیار مهم است. قبل از Filecoin ICO ، تیم با بودجه کمتر از ۳٫۵ میلیون دلار کار کرد. سپس ICO اتفاق افتاد و ثروت شرکت را تغییر داد.

Filecoin چیست ؟ هرآنچه باید بدانید.

دیدگاه Filecoin چیست؟

با حقایق شروع می کنیم. تاکنون هیچ ICO به اندازه Filecoin (FIL) ICO موفق نبوده است. ICO تا سقف ۲۵۷ میلیون دلار درآمد کسب کرد. در تاریخ ۱۰ آگوست ۲۰۱۷ ، آزمایشگاه های پروتکل ICO را برای عموم باز کردند. در عرض ۱ ساعت ، سایت ICO بسته شد. در هنگام تعطیلی ، Filecoin ICO مقدار ۲۷۵ میلیون دلار با مبلغ ۵۲ میلیون دلار پیش فروش جمع کرده بود.

ICO طبق مقررات ایالات متحده برای سرمایه گذاران آزاد بود. طبق مقررات ، این بدان معنی است که افرادی با درآمد ۲۰۰ هزار دلار یا ارزش خالص خالص ۱ میلیون دلار دارند. از این رو ، واکنش بسیاری از اعضای جامعه که احساس کردند Filecoin باعث کاهش سرمایه گذاران کم وقت شده است ، شد. ICO مشارکتهای خوبی با سرمایه گذاران داشت.

zk Capital ، Unique Square Ventures ، Fund Fund ، Winklevoss Capital ، Andreessen Horowitz و موارد دیگر. نکته مهم این است که Filecoin (FIL) ICO درمورد رمزها نبود. هنوز هیچ توکنی وجود ندارد. بنابراین ، Filecoin توکن ها را به عنوان توافق نامه ساده برای توکن های آینده (SAFT) فروخت. پس از انتشار بلاک پیدایش Filecoin’s ، توکن ها در دسترس خواهند بود.

بنابراین ، تیم آزمایشگاه های پروتکل چگونه سرمایه گذاران کوچک در جامعه Filecoin را تشکیل می دهند؟

تخصیص توکن

تیم آزمایشگاه های پروتکل یک طرح جامع برای تخصیص توکن ارائه داده است. این طرح به منظور اطمینان از برداشت هر یک از اعضای جامعه است. در این طرح ، ۳۰٪ از توکن ها در Genesis ایجاد و پرداخت می شود. از ۳۰ درصد ، ۱۰ درصد به سرمایه گذاران ، ۱۵ درصد به تیم آزمایشگاه های پروتکل و ۵ درصد به بنیاد Filecoin اختصاص می یابد.

ریاضیات خود را انجام دهید. ۷۰٪ باقیمانده وجود دارد. ۷۰٪ پاداش استخراج کنندگان Filecoin است. و سیستم پاداش را ارائه می دهد. یک ماینر پاداش را برای تکثیر پرونده های موجود در توکن ها کسب می کند.

Filecoin چگونه کار می کند؟

شما به انجمن می پیوندید. پس از پیوستن به انجمن Filecoin ، پرونده را برای ذخیره در شبکه انتخاب می کنید. سپس ، برای درج لیست پرونده درخواست شده برای بارگذاری در صرافی Filecoin ، هزینه کمی پرداخت می کنید. سپس سیستم به دنبال کمترین پیشنهاد ممکن برای شما است. ماینرهایی که اثبات تکثیر و اثبات فضا-زمان را بدست آورده اند ، پیشنهادات را قرار می دهند.

هنگامی که شبکه های Filecoin پیشنهاد را پیدا کردند ، داده ها را رمزگذاری می کند. سپس Filecoin آن را به نقاط مختلف گره ذخیره سازی می فرستد. سپس بلاکچین مکان ها را ثبت می کند. رکورد زنجیره بلاک به عنوان جدول تخصیص شناخته می شود. سپس کلید خصوصی پرونده به مشتری اختصاص می یابد. به این معنی که آیا آنها کلید خصوصی را ارائه می دهند.

Filecoin چیست ؟ هرآنچه باید بدانید.

استخراج Filecoin

به محض آزاد شدن بلاک پیدایش ، استخراج امکان پذیر است. انجمن Filecoin متشکل از مشتری ، استخراج کننده ذخیره و استخراج کننده بازیابی است. یک ماینر یک دیسک سخت خریداری می کند که به آنها امکان می دهد فضای ذخیره سازی داده های Filecoin را استخراج کنند. چرخه استخراج ماینر ذخیره سازی تعهد می کند که فضای شبکه Filecoin را فراهم کند.

استخراج کنندگان ذخیره سازی سپس از بازار ذخیره سازی سفارش می گیرند شبکه سفارشات را پلمپ می کند سپس ماینرهای ذخیره سازی ثابت می کنند که متعهد به ذخیره سازی پرونده ها هستند چرخه استخراج ماینر سفارشات را از بازار بازیابی دریافت می کند ماینر قطعات بازیابی شده را برای مشتری ارسال می کند.

کارگران معدن موظفند برخی مدارک را برای اطمینان از شبکه ارائه دهند. پاسخگویی و راستی آزمایی عمومی محرمانه بودن قابل بازیابی یکپارچگی و سازگاری مشوق ها. اثبات تکرار و اثبات زمان-فضای شبکه Filecoin به ارائه دهندگان ذخیره سازی نیاز دارد تا فضای ذخیره سازی را به مشتریان اطمینان دهند. برای دستیابی به این هدف ، ارائه دهنده ذخیره سازی اثبات تکثیر و اثبات زمان-زمان را تولید می کند. اثبات این امر به ماینرها یا بهتر بگوییم ارائه دهندگان حافظه توسط شبکه کنترل می شوند.

بازارهای Filecoin

مانند هر بازار ، بازار به دلیل پویایی عرضه و تقاضا تعیین می شود. به همین دلیل ، دو بازار وجود دارد – بازار ذخیره سازی و بازار بازیابی. اعضای جامعه ، مشتری و استخراج کننده ، قیمت ها را تعیین می کنند و آنها را به بازارهای مربوطه عرضه می کنند. سپس ماینر نظم متناسب با نیازهای خود را می یابد و آنها فرآیند همتا را آغاز می کنند.

بازارهای ذخیره سازی

این بازارها کمابیش مانند Storj یا Sia کار می کنند. هر مشتری با فضای اضافی درایو سخت می تواند این بازار را هک کند. سپس شبکه Filecoin از این فضا برای پرونده ها استفاده می کند. این شبکه اطلاعات را در قسمت های کوچک رمزگذاری شده ذخیره می کند.

بازارهای بازیابی

بازار بازیابی بازاری منحصر به فرد Filecoin است. این بازار از این نظر برجسته است که سریع ، کم تاخیر و به پهنای باند بالا احتیاج دارند. یک ماینر در این فضا به دلیل سریعترین مورد برای دریافت پرونده به مشتری پاداش می گیرد. هر دو بازار شرکت های متوسط ​​را هدف قرار داده اند. در اینجا دو دلیل وجود دارد که شرکت های بزرگ بیش از حد متمرکز هستند. از این رو ، در اصل ، آنها به مرکزیت باز خواهند گشت.

نگرانی های عمومی

  • خیانت به هدف Filecoin از تمرکززدایی در ذخیره سازی داده ها.
  • اپراتورهای کوچک قابل اعتماد نیستند.
  • خطر قریب الوقوع اتصال غیرقابل اعتماد برای پشتیبانی از شبکه.
  • علاوه بر این ، خطر کمبود فضای ذخیره سازی آنها را مطابقت بدی ایجاد می کند.

Filecoin چیست ؟ هرآنچه باید بدانید.

سیستم پرونده بین سیاره ای (IPFS)

ما نمی توانیم بدون صحبت در مورد IPFS با Filecoin صحبت کنیم. IPFS فناوری است که شبکه Filecoin بر اساس آن ساخته می شود. آیا چیزی در مورد https شنیده اید؟ اگر بله ، پس IPFS می خواهد آن سیستم را جایگزین کند. توسعه دهندگان IPFS روزنه های موجود در https را می بینند و می خواهند آنها را مهر و موم کنند. به عنوان مثال وابستگی به موارد مرکزی و URL ها را برای بازیابی داده ها در نظر بگیرید.

IPFS نیاز به URL ها برای بازیابی اطلاعات را از بین می برد. در مورد سیستم IPFS هیجان انگیزتر این واقعیت است که این سیستم دارای ویژگی های چشمگیری برای آدرس دهی و تکثیر پرونده ها بر اساس محتوا است. بنابراین ، IPFS یک ابتکار عالی توسط خوان بنت است. علاوه بر این ، Filecoin از موفقیت های IPFS سود می برد.

با توجه به اینکه توسعه دهنده هر دو پروژه همان یک مشتری هستند مطمئن هستند که این پروژه ها به خوبی شناخته شده اند. با این حال ، منتقدان سوال می کنند که چگونه این دو سیستم با هم رابطه صلح آمیز برقرار می کنند. توسعه دهندگان برنامه روشنی در مورد چگونگی وابستگی مستقل این دو دارند.

Filecoin در انواع قراردادها چیست؟

در شبکه Filecoin دو نوع قرارداد وجود دارد. قراردادهای هوشمند و قراردادهای خاص داده ها (پرونده ها) ،در اینجا مختصری از قرارداد ها در زمینه Filecoin وجود دارد. قراردادهای هوشمند برای هر علاقه مند به رمزنگاری ، این یک نام خانوادگی است. آنها قراردادهای اولیه ای هستند که فناوری بلاکچین در آنها بنا شده است. بیت کوین ، اتریوم و سایر Altcoins در اجرای اهداف خود از قراردادهای هوشمند سو استفاده می کنند.

قراردادهای هوشمند

در Filecoin ، قراردادهای هوشمند جامعه کاربران را قادر می سازد تا قرارداد بنویسند. این قراردادها گواهینامه ها را تأیید می کند ، داده ها را ذخیره و بازیابی می کند و Filecoin Tokens را خرج می کند. مانند اکثر فناوری های بلاکچین ، Filecoin از قراردادهای هوشمند استفاده می کند زیرا آنها سیستم نامگذاری غیرمتمرکز ، ردیابی دارایی و سیستم عامل های فروش گسترده را پیش بینی می کنند.قراردادهای هوشمند در دستیابی به این موارد کمک خواهد کرد.

قراردادهای پرونده

قراردادهای پرونده قراردادهای خاص Filecoin هستند. آنها به کاربران این امکان را می دهند تا شرایط ارائه خدمات را مشخص کنند. به عنوان مثال می توانید مستقیماً با ماینرها قرارداد ببندید. هنگامی که یک استخراج کننده دارید می خواهید در زمینه داده های خود کمک کنید ، می توانید بازار را کنار زده و مستقیماً استخراج کننده را منعقد کنید.

قراردادهای پرونده همچنین به شما امکان می دهد عملکرد پیچیده ای داشته باشید. توابع پیچیده مانند ایجاد توابع برای اجازه بروزرسانی داده ها در کل دوره ذخیره سازی هستند. ارتباط با سایر سیستم های Blockchain Filecoin نیاز سیستم دیگری را پیش بینی می کند. به همین دلیل ، آزمایشگاه های پروتکل سیستم های یکپارچه سازی ایجاد کرده اند که Filecoin می تواند با بلاک چین های دیگر کار کند.

این شرکت در نظر دارد با کمترین هزینه با هزینه های بسیار زیاد که توسط سایر سیستم های بلاکچین فراهم شده است ، شکاف ظرفیت ذخیره سازی کم را برطرف کند. بنابراین سیستم هایی مانند Bitcoin ، Ethereum و Tezos از Filecoin استفاده می کنند تا بتواند این شکاف را برطرف کند. همچنین ، تیم Filecoin را با سیستم های دیگر ادغام کرده است. مانند Filecoin با Zcash همکاری می کند تا درخواست های ذخیره سازی اطلاعات را در خلوت ارسال کند.

مشکلات معلق در Filecoin

Filecoin یک ایده شجاعانه و ابتکاری است که هدف آن تمرکززدایی از ذخیره اطلاعات است. اما ، برخی از مکانیسم ها هنوز چندان روشن نیستند و نیاز به اتو کردن دارند. در اینجا یک نکته برجسته وجود دارد. بازار بازیابی داده ها را برای مشتریان بازیابی می کند. با این وجود هیچ مکانیزمی برای تأیید پاک کردن داده ها توسط استخراج کننده وجود ندارد.

بنابراین ، مشتریان اطمینان ندارند که تنها کسانی هستند که داده ها را در اختیار دارند. در محرمانه بودن عدم اطمینان وجود دارد. مشتریان به درستی می ترسند که ماینرها بتوانند داده ها را رمزگشایی کنند. هیچ مکانیزمی وجود ندارد که اطمینان حاصل کند داده ها همیشه در حالت رمزگذاری شده در کل دوره ذخیره سازی هستند.

مکانیسم های ارائه مشوق های مناسب و مناسب مشخص نیست. مشتری و ماینر هر دو می توانند از راه های مخربی عمل کنند. یکی از راه های از بین بردن سو نیت داشتن یک برنامه تشویقی عالی است. و ، همانطور که پیشرفت Filecoin در اینجا پیشرفت می کند ، برخی از مواردی است که باید به آنها پرداخته شود.

بزرگترین چالش Filecoin در حالی به مصاف رقابتی می رود که از غول ها تشکیل شده است. بازارهای ذخیره سازی مانند گوگل و آمازون یک رقابت قابل توجه است. این غول ها از این لحاظ شروع می کنند که حداکثر ۵-۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات به صورت رایگان ارائه می دهند. این Filecoin را در موقعیت نامناسبی قرار می دهد زیرا در Filecoin هر مقدار داده دارای برچسب قیمت است.با این وجود ، مشکلاتی که با تمرکز و ادامه شیوع تمرکززدایی به وجود می آیند برای Filecoin کارساز است.

نتیجه

(Filecoin) (FIL) بزرگترین ICO تاکنون است. جمع آوری رکورد ۲۵۷ میلیون دلار در ۶۰ دقیقه. مبلغ ICO عمدتا از سرمایه گذاران است که توسط مقررات ایالات متحده تعریف شده است. این فقط نشان دهنده میزان اعتقاد سرمایه گذاران به پتانسیل فناوری بلاکچین است. Filecoin در حال انجام است. و پس از انتشار بلاک پیدایش ، توکن در دسترس خواهد بود.

سپس انجمن می تواند از بازارهای ذخیره سازی و بازیابی که توسط بلاکچین ارائه می شود بهره برداری کند. چالش ها و سازوکارهای زیادی برای کشف وجود دارد. اما تیم پشت بلاکچین Filecoin چندین موفقیت کسب کرده است. از این رو ، اعتماد به مشتری و معدنچی را به وجود می آورد که همه چیز مشخص خواهد شد. از طریق همه اینها ، برخی از حقایق خاص وجود دارد. فناوری Blockchain Filecoin یک ایده انقلابی است. بازارهای ذخیره و بازیابی اطلاعات برای یک بلاکچینی بزرگ پتانسیل بسیار خوبی دارد. جزئیات بیشتر را در وب سایت آنها پیدا کنید و توییتر آنها را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *