FAN TOKENS شکلی از ارزهای دیجیتال هستند که به دارندگان امکان دسترسی به انواع امتیازات عضویت مرتبط با طرفداران مانند رای دادن در مورد تصمیمات باشگاه، جوایز، طرح‌های کالا و تجربیات منحصر به فرد را می‌دهند.

آنها می توانند توسط باشگاه های ورزشی، باشگاه های طرفداران موسیقی و سایر سازمان ها برای دموکراتیزه کردن و سازماندهی تجربیات، ایجاد رهبری باشگاه و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

برخلاف NFT ها، توکن های فن کاملاً «قابل تعویض» هستند. این بدان معناست که، درست مانند فیات یا پول نقد، توکن ها را می توان با کالاهای باشگاه ورزشی، تجربیات VIP و موارد دیگر مبادله کرد.

علاوه بر این، آنها نقش مهمی در تقویت جامعه باشگاهی با یکی دیگر از طرفداران با نام تجاری تیم ایفا می کنند.

FAN TOKENS ، ارزهای دیجیتالی هستند که لزوماً توسط اصول ارزشی اساسی بیت‌کوین یا اتریوم پشتیبانی نمی‌شوند. آنها ارزش خود را از میزان ارزش هواداران برای شرکت در باشگاه و کسب مزایای منحصر به فرد دریافت می کنند.

توکن CHILIZ اولین و برجسته‌ترین توکن هوادار است که باعث انفجار توکن‌های جدیدی مانند:

 • توکن فن منچستر سیتی
 • توکن هواداران AC Milan
 • توکن فن یوونتوس
 • و بسیاری موارد دیگر شده است.

این ارزها یک مورد استفاده کاملاً جدید برای دیجیتال هستند زیرا نوآوری در فضای بلاکچین به بالاترین حد خود می رسد.

FAN TOKENS چگونه کار می کنند؟

طرفداران می توانند توکن های دیجیتال را خریداری کرده و مانند سایر ارزهای دیجیتال معامله کنند. هنگام معامله، قیمت یک توکن فن معمولاً توسط فروشنده تعیین می شود. همچنین با توجه به حرکت بازار و میزان محبوبیت توکن در آن زمان ممکن است تغییر کند.

هنگامی که کاربران به تعداد معینی از FAN TOKENS دسترسی پیدا کردند، به آنها حق رای دادن در مورد موضوعات مختلف مربوط به باشگاه مورد علاقه خود داده می شود. این موضوعاتی که هواداران می توانند در مورد آنها رای دهند تا حد زیادی به باشگاه بستگی دارد، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • طراحی تجاری یک باشگاه
 • طرح های اتوبوس تور
 • بلیط
 • مکان ها
 • دسته های MVP

این امتیازات به طرفداران این امکان را می‌دهد که احساس مشارکت بیشتری در باشگاهی داشته باشند که از قبل حمایت می‌کنند، و سطح بیشتری از غرور و اعتبار می‌افزایند زیرا با افزایش زمان باشگاه، ارزش توکن های هواداران آنها احتمالاً افزایش می‌یابد.

FAN TOKENS یک جامعه انحصاری از اختصاصی ترین طرفداران ایجاد می کنند. آنها راه جدیدی را به طرفداران می دهند تا در یک سیستم رای گیری و پاداش هیجان انگیز شرکت کنند. هر چه توکن های هوادار بیشتری داشته باشید، تسلط بیشتری بر باشگاه خواهید داشت و وفاداری بیشتری به تیم خود نشان می دهید.

نحوه خرید فان توکن

طرفداران باید CHZ را از طریق یک صرافی دیجیتالی خریداری کنند تا بتوانند توکن های طرفداران موجود در شبکه Chiliz را بدست آورند. با این حال، توکن‌های طرفدارانی وجود دارند که خارج از Chiliz و وب‌سایت Socios.com آن‌ها وجود دارند.
این توکن‌ها مخصوص یک تیم یا باشگاه هستند و دارایی‌های دیجیتال کمیاب هستند که دسترسی به دفتر کل رمزگذاری شده حق رای و حق عضویت را فراهم می‌کنند. توکن های CHZ همچنین می توانند برای خرید و تجارت توکن های مختلف فن در Socios.com استفاده شوند. توکن‌های فن را می‌توان در Chiliz.net معامله کرد.

برخی از توکن‌های فن در صرافی‌های متمرکز رایج در دسترس هستند، اما برخی ممکن است هنوز به اندازه کافی تأیید نشده باشند یا به اندازه کافی بزرگ نباشند که در فهرست قرار بگیرند.

در این مورد، FAN TOKENS فقط می‌توانند برای تجارت یا مبادله در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند PancakeSwap در دسترس باشند. برای خرید و فروش توکن های طرفداران در DEX، باید یک ارز دیجیتال داشته باشید.

در حال حاضر می توانید بزرگترین توکن فن، Chiliz را در پلتفرم هایی مانند:

 • Binance.com
 • Coinbase Pro
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • چیلیز

بیابید.

FAN TOKENS چیست؟

نحوه شناسایی FAN TOKENS

توکن های هواداران به طور کلی به عنوان بخشی از کلوپ های هواداران و باشگاه های ورزشی استفاده می شود. آنها با سایر رمزارزها مانند اتریوم یا Chainlink متفاوت هستند زیرا مشکلات مالی یا فنی مشابهی را حل نمی کنند. به عبارت دیگر، آنها بیشتر یک توکن سرگرم کننده و مبتنی بر پاداش هستند.
در اینجا چند مورد از طرفداران وجود دارد که هم ورزش و هم موسیقی را در بر می گیرد:

 • توکن فن KPOP
 • توکن هواداران لیگ مبارزان حرفه ای
 • توکن هواداران پاری سن ژرمن
 • توکن هواداران اف سی بارسلونا
 • توکن هواداران گالاتاسرای

CHILIZ چیست؟

Chiliz خود را به عنوان “پیروترین ارائه دهنده فین تک بلاکچین در جهان برای ورزش و سرگرمی” توصیف می کند. Chiliz (CHZ) محبوب‌ترین پلتفرم FAN TOKENS تا به امروز است و بلاکچین خاص خود را دارد. Chiliz همچنین پلتفرم Socios.com را برای طرفداران توسعه داد تا با تیم ها و باشگاه های مورد علاقه خود درگیر شوند.
CHZ توکن ابزار بومی ERC20 در شبکه Chiliz است که توسط بلاکچین اتریوم ایمن شده است و به عنوان ارز دیجیتال برای پلتفرم Chiliz و Socios.com عمل می کند.
چیلیز به طور کلی مسئول تولد شکل جدیدی از ارز دیجیتال  -  توکن فن است. هنگامی که طرفداران به پلتفرم Socios.com رسیدند، شرکای باشگاه یک پیشنهاد فان توکن (FTO) را برگزار می کنند – دوره ای که قیمت توکن های طرفداران ثابت می شود و قبل از رسیدن به بازار در دسترس طرفداران قرار می گیرد.

باشگاه‌های فوتبال قصد دارند از Socios.com به‌عنوان بخشی از استراتژی تعامل با طرفداران خود برای ادامه ایجاد پایگاه‌های جهانی هواداران خود، به‌ویژه در آسیا که جامعه هواداران فوتبال در آن رشد باورنکردنی را تجربه می‌کنند، استفاده کنند. Socios.com باشگاه‌ها را به پایگاه‌های هوادارانشان متصل می‌کند و جریان‌های درآمد بیشتری را تضمین می‌کند که دیجیتال، ایمن، شفاف و کاملاً به تجربه واقعی هواداران مرتبط هستند.

توکن CHZ پلتفرم Socios.com را فعال می‌کند – سایتی که طرفداران آن می‌توانند از توکن‌ها برای شرکت در نظرسنجی‌ها و نظرسنجی‌ها استفاده کنند و با مشارکت فعال جوایزی کسب کنند.
کاربران برای شرکت در FTO، فروش اولیه توکن‌های طرفداران و دسترسی به اتاق رختکن Socios – فضایی برای جذب ورودی‌های جدید باشگاه، به توکن‌های CHZ نیاز دارند.
توکن CHZ بسیار نقد است و در برخی از صرافی‌های بزرگ مانند Binance، صرافی ترکیه Paribu، Huobi Global و Mercado Bitcoin در آمریکای لاتین معامله می‌شود.

آیا باید فان توکن خرید؟

خرید ارزهای دیجیتال هنوز از نظر بسیاری به عنوان یک سرمایه گذاری با ریسک بالا تلقی می شود. بازار کریپتو در حال حاضر ناپایدار است و کوین ها مستعد نوسانات شدید قیمت هستند. با این حال، ریسک بزرگ همیشه می‌تواند به معنای پاداش بزرگ باشد، زیرا ممکن است قیمت برخی از فن کوین‌ها افزایش پیدا کند و حتی محبوب‌تر شوند.

با هر سرمایه گذاری، همیشه بهترین کار این است که ارزش و راه حل های ارائه شده توسط محصول را با دقت سنجید. توکن های طرفداران ممکن است کمتر سرمایه گذاری باشد و بیشتر به عنوان خریدی برای مزایای ویژه ای باشد که باشگاه های ورزشی می توانند ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *