ETF بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین ETF صندوق‌هایی هستند که در بورس معامله می‌شوند و ارزش بیت‌کوین را دنبال می‌کنند و به جای صرافی‌های ارزهای دیجیتال، در مبادلات سنتی بازار معامله می‌کنند. آن‌ها به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند، بدون اینکه نیازی به استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال داشته باشند و در عین حال اهرمی برای قیمت آن ایجاد کنند.

چگونه کار می کند؟

یک صندوق سرمایه گذاری است که قیمت یک دارایی یا شاخص پایه را دنبال می کند. امروزه، ETF ها برای چندین دارایی و صنعت، از کالاها گرفته تا ارزها، در دسترس هستند.

یک ETF بیت کوین نیز به همین صورت عمل می کند – قیمت یک سهم از صندوق قابل معامله در بورس با قیمت بیت کوین در نوسان است. اگر ارزش بیت کوین افزایش یابد، ETF نیز افزایش می یابد و بالعکس. اما به جای معامله در صرافی ارزهای دیجیتال، در صرافی‌هایی مانند NYSE یا TSX معامله می‌کند.

مزایا

۱٫ راحتی

سرمایه‌گذاری در ETF بیت‌کوین بدون نیاز به یادگیری نحوه عملکرد بیت‌کوین، ثبت‌نام در یک صرافی ارز دیجیتال، و ریسک داشتن مستقیم بیت‌کوین، اهرمی را برای قیمت بیت‌کوین فراهم می‌کند. به عنوان مثال، بیت کوین ها در یک کیف پول نگهداری می شوند و اگر سرمایه گذار رمز عبور کیف پول را گم کند، بیت کوین او برای همیشه از دست می رود. ETF بیت کوین فرآیند سرمایه گذاری در بیت کوین را ساده می کند.

۲٫ تنوع بخشی

می تواند بیش از یک دارایی را در خود جای دهد. به عنوان مثال، یک ETF بیت کوین می تواند شامل بیت کوین، سهام اپل، سهام فیس بوک و موارد دیگر باشد که به سرمایه گذاران فرصت کاهش ریسک و تنوع بخشیدن به سبد خود را می دهد. به طور مشابه، با معامله در یک بورس بازار تنظیم شده، یک ETF بیت کوین فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا سبد سهام موجود خود را متنوع کنند.

۳٫ کارایی مالیاتی

با توجه به اینکه بیت کوین تنظیم نشده و غیرمتمرکز است، اکثر بهشت ​​های مالیاتی و صندوق های بازنشستگی جهان اجازه خرید بیت کوین را نمی دهند. از سوی دیگر، تجارت بیت کوین ETF در صرافی های سنتی احتمالاً توسط SEC تنظیم می شود و برای بهره وری مالیاتی واجد شرایط است.

معایب

۱٫ هزینه های مدیریت

معمولا هزینه های مدیریتی را برای راحتی که ارائه می دهند دریافت می کنند. بنابراین، داشتن مقدار قابل توجهی از سهام در یک ETF بیت کوین می تواند در طول زمان منجر به هزینه های مدیریتی بالایی شود.

۲٫ عدم دقت ETF

در حالی که قیمت یک دارایی اساسی را ردیابی می کنند، همچنین می توانند دارایی های متعددی برای تنوع بخشیدن به پرتفوی داشته باشند. با این حال، این نشان می دهد که افزایش ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین ممکن است به دلیل سایر دارایی های آن به طور دقیق در ارزش صندوق قابل معامله در بورس منعکس نشود. بنابراین، در حالی که یک ETF اهرمی برای قیمت بیت کوین فراهم می کند، ممکن است ردیاب دقیق قیمت بیت کوین باشد یا نباشد.

۳٫ محدودیت برای تجارت ارزهای دیجیتال

بیت کوین را می توان با ارزهای دیجیتال دیگر مانند اتریوم، لایت کوین، XRP و غیره معامله کرد. یک ETF بیت کوین واجد شرایط معامله با سایر ارزهای دیجیتال نیست، زیرا یک ارز دیجیتال نیست، بلکه صرفاً یک صندوق سرمایه گذاری است که قیمت بیت کوین را ردیابی می کند.

۴٫ عدم مالکیت بیت کوین

بیت کوین به عنوان پوششی در برابر بانک های مرکزی، ارزهای فیات و سهام عمل می کند. با مستقل بودن از بانک های مرکزی، بیت کوین راهی برای کاهش ریسک های مرتبط با سیستم مالی فراهم می کند. بیت کوین همچنین با ارائه حریم خصوصی از طریق بلاکچین بیت کوین از کاربران و سرمایه گذاران محافظت می کند. ETF بیت کوین توسط دولت تنظیم می شود و این مزایا را حذف می کند.

ETF بیت کوین چیست؟

آیا ETF بیت کوین وجود دارد؟

بله، ETF های بیت کوین با محبوبیت فضای ارزهای دیجیتال رایج تر می شوند. یکی از نمونه های ETF بیت کوین، ETF استراتژی بیت کوین ProShares است که در NYSEArca معامله می شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) چندین پیشنهاد دیگر برای ETF بیت کوین را به این دلیل که بازار تنظیم نشده است، مسدود کرده است.

بیشتر ETF های بیت کوین از معاملات آتی برای تقلید از عملکرد ارز دیجیتال استفاده می کنند. راه دیگر برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین بدون خرید واقعی آن، سرمایه گذاری در شرکت های ارزهای دیجیتال و بلاکچین است که اهرمی را برای بازار ارز دیجیتال فراهم می کنند.

تاریخچه ETF های بیت کوین

ETF استراتژی بیت کوین ProShares اولین ETF ارز دیجیتال در صرافی ایالات متحده بود که در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ در NYSE ARCA شروع به معامله کرد. اگرچه BITO اولین ETF بیت کوین است که در بورس اوراق بهادار ایالات متحده فهرست شده است، ETF های کریپتو قبلاً در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شده بودند.

تاریخچه ETF های کریپتو حداقل به سال ۲۰۱۶ باز می گردد، زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) شروع به بررسی پیشنهادات مدیران صندوق برای تایید ETF بیت کوین کرد. تا سال ۲۰۱۷، SEC اولین تصمیم خود را در رابطه با تغییر قانون پیشنهادی منتشر کرد که امکان فهرست بندی اولین ETF بیت کوین را فراهم می کرد.

تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد تغییر قانون این بود که یک ETF بیت کوین دارای پتانسیلی برای مخالفت با دستور SEC برای محافظت از سرمایه گذاران و منافع عمومی در برابر «اقدامات و شیوه های متقلبانه و دستکاری» است. در زمانی که BITO در اکتبر ۲۰۲۱ در NYSE ARCA شروع به معامله کرد، چندین مدیر صندوق دیگر از جمله:

  • VanEck
  • Grayscale
  • Valkyrie
  • و Invesco

قصد داشتند ETFهای مشابهی را راه اندازی کنند.

چگونه در بیت کوین ETF سرمایه گذاری کنیم؟

۵ مرحله برای سرمایه گذاری عبارتند از:

۱٫ یک موسسه مالی را انتخاب کنید

سرمایه گذاران باید تصمیم بگیرند که می خواهند با چه موسسه مالی معامله کنند . برای برخی از ETF ها، ممکن است سرمایه گذاران به طور مستقیم با یک شرکت سرمایه گذاری یا شرکت سرمایه گذاری که سرمایه گذاری را ارائه می دهد، معامله کنند.

۲٫ یک حساب تجاری باز کنید

سرمایه گذاران می توانند یک حساب کارگزاری استاندارد یا یک حساب بازنشستگی مانند IRA باز کنند. این حساب ها را می توان با یک شرکت کارگزاری تخفیف یا یک کارگزار خدمات کامل باز کرد.

۳٫ حساب را با پول نقد تامین کنید

قبل از خرید یک ETF بیت کوین، یا هر نوع صندوق دیگری، سرمایه گذار باید پولی را به آنچه که حساب اصلی یا حساب تسویه نامیده می شود اضافه کند. این معمولاً یک حساب بازار پول است و می تواند به راحتی به صورت آنلاین از طریق پرداخت ACH یا انتقال الکترونیکی وجوه تأمین شود.

۴٫ ETFها و جایگزین های بیت کوین را تحقیق کنید

سرمایه‌گذاران ممکن است گزینه‌های جایگزین برای ETF‌های بیت‌کوین، مانند سرمایه‌گذاری مستقیم در بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال، یا سرمایه‌گذاری در یک تراست بیت‌کوین یا سایر شرکت‌های معامله‌شده که بیت‌کوین را در اختیار دارند، انتخاب کنند.

۵٫ تجارت را قرار دهید

سرمایه گذاران می توانند سهام یک ETF بیت کوین را به همان روش خرید سهام خریداری کنند. از آنجایی که ETF ها در روز مانند سهام معامله می کنند، سرمایه گذاران در مورد نوع معامله ای که می توانند انجام دهند، انتخاب هایی دارند. اکثر سرمایه گذاران خرد سفارشات بازار را می دهند و بهترین قیمت معامله موجود را در زمان یا سفارش دریافت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *