Ethereum Classic) ETC) یک هارد فورک از (Ethereum) (ETH) است که در ژوئیه ۲۰۱۶ راه اندازی شد. عملکرد اصلی آن به عنوان یک شبکه قرارداد هوشمند است. با قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps). رمز اصلی آن ETC است.

از زمان راه اندازی، Ethereum Classic تلاش کرده است تا خود را از Ethereum متمایز کند. با اینکه نقشه راه فنی این دو شبکه با گذشت زمان بیشتر و بیشتر از یکدیگر متفاوت می شود. Ethereum Classic پس از یک واقعه هک مهم منجر به سرقت ۳٫۶ میلیون ETH، ابتدا برای حفظ یکپارچگی بلاکچین موجود Ethereum تلاش کرد.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

چه کسانی بنیانگذار Ethereum Classic هستند؟

Ethereum Classic در واقع زنجیره میراث Ethereum است. بنابراین سازندگان واقعی آن، توسعه دهندگان اصلی Ethereum ویتالیک بوترین و گاوین وود هستند.

یک هارد فورک مورد بحث در Ethereum در ژوئیه ۲۰۱۶ رخ داد. زمانی که شرکت کنندگان در مورد اینکه آیا بلاکچین را برگردانند تا اثرات یک هک بزرگ را لغو کنند، اختلاف نظر داشتند. این DAO، یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) را تحت تأثیر قرار داد که چند ماه قبل از آن در حدود ۱۵۰ میلیون دلار در یک سکه اولیه (ICO) جمع آوری شده بود.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

هدف Ethereum Classic

هدف اصلی Ethereum Classic حفظ بلاکچین Ethereum همانطور که در ابتدا بود. بدون مقابله مصنوعی با هک DAO. جذابیت آن ابتدا برای کسانی بود که با پاسخ Ethereum مخالف بودند. اما از آن زمان شبکه معتبر طرفداران گسترده تری پیدا کرده است که شامل سرمایه گذاران بزرگی مانند باری سیلبرت، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Grayscale است.

توسعه دهندگان ETC به عنوان یک سازمان داوطلبانه قصد ندارند شبکه را به یک نهاد انتفاعی تبدیل کنند. کاربران هزینه معاملات را مانند Ethereum پرداخت می کنند و استخراج کنندگان براساس کار انجام شده طبق الگوریتم استخراج اثبات کار (PoW) آنها را دریافت می کنند.

برخلاف Ethereum  اتریوم کلاسیک  قصد ندارد به یک الگوریتم استخراج اثبات سهام (PoS) تبدیل شود. در حالی که چندین توسعه دهنده همچنان روی پیشرفت های آینده مانند راه حل های مقیاس سازی کار می کنند.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

هدف Ethereum Classic

 

چند توکن کلاسیک ETC در گردش وجود دارد؟

ETC به استثنای نحوه انجام معاملات هک DAO، در وضعیت فنی کاملاً مشابه ETH آغاز شد. با این حال، از زمان راه اندازی، تغییراتی در توکنومیک رخ داد. شرکت کنندگان در دسامبر ۲۰۱۷ رأی دادند که عرضه ETC را محدود کنند. بنابراین حداکثر میزان عرضه ۲۱۰،۷۰۰،۰۰۰  است. تقریبا ده برابر (Bitcoin) (BTC) ، در حالی که ETH هیچ محدودیتی ندارد.

ETC از الگوریتم استخراج PoW استفاده می کند که مانند Bitcoin کار می کند – ماینرها با اعتبار سنجی بلاکچین در رقابت با یکدیگر ، سکه های جدیدی دریافت می کنند. پاداش بلاک ETC با گذشت زمان کاهش می یابد ، و افت بعدی در بلاک ۱۵،۰۰۰،۰۰۰ ، تقریباً در آوریل ۲۰۲۲ – از ۳٫۲ ETC به ۲٫۵۶ ETC در هر بلاک کاهش می یابد.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

چگونه شبکه ETC  ایمن است؟

شبکه Ethereum Classic با استفاده از اثبات امنیت ایمن است. اما به عنوان یک زنجیره اقلیت، خود مرتباً مورد حملات منظم قرار گرفته است. این حملات شامل چندین حمله ۵۱٪ برای به دست آوردن کنترل هش ریت استخراج و انجام معاملات جعلی و سکه های مضاعف خرج می شود که آخرین مورد در آگوست سال ۲۰۲۰ رخ داده است.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

از کجا می توانید ETC بخرید؟

ETC یک ارز رمزپایه اصلی بازار است و در تعداد زیادی از صرافی های بزرگ آزادانه قابل معامله است. جفت در برابر پول های ثابت، سایر ارزهای رمزپایه و ارزهای فیات موجود است. در حالی که مشتقات و وسایل نقلیه سرمایه گذاری سازمانی نیز وجود دارند. مبادلات تجاری ETC شامل Binance ، OKEx و HuobiGlobal است.

Ethereum Classic یک بستر قرارداد هوشمند مبتنی بر بلاک چین برای تأمین انرژی برنامه های غیرمتمرکز یا DApps است. این بلاکچین و ارز رمزنگاری شده بومی آن، ETC، نتیجه انشعاب در شبکه Ethereum به دنبال هک بدنام DAO در ژوئیه ۲۰۱۶ است که در آن یک مهاجم ۳٫۶ میلیون اتر (ETH) را به خطر انداخت. یکی از بزرگترین هک های تاریخ؛ که ایجاد یک شکاف در جامعه Ethereum بود. پاسخ این بود:

بپذیرید که هک اتفاق افتاده است و کاملاً به اخلاق مقاومت در برابر سانسور و تغییرناپذیری متعهد شوید یا احساسات جامعه را به طور غیررسمی بسنجید.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

حامیان گزینه اول زنجیره میراث و سابقه معامله خود را پس از چنگال حفظ کردند و نتیجه آن Ethereum Classic بود. در حالی که شبکه با برنامه های Ethereum سازگار است، با معماری مشترک و پشتیبانی از زبان برنامه نویسی، این شبکه بعداً یک سیاست پولی و نقشه راه کاملاً جدیدی را از برنامه تولیدی خود اقتباس کرد. در مارس ۲۰۱۷، Ethereum Classic محدودیت عرضه ثابت و نرخ صدور ETC را شبیه تر از Ethereum به بیت کوین تصویب کرد. این شبکه همچنین بر خلاف انتقال برنامه ریزی شده مدت طولانی Ethereum به اثبات سهام، به اجماع اثبات کار متعهد شده است.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *