DYDX یک توکن حکمرانی است که به جامعه dYdX اجازه می دهد تا پروتکل لایه ۲ این ارز را به طور واقعی اداره کند. با فعال کردن کنترل مشترک پروتکل ، این توکن به معامله گران ، ارائه دهندگان نقدینگی و شرکای اجازه می دهد تا به طور جمعی در جهت ایجاد یک پروتکل پیشرفته تلاش کنند.

DYDX یک اکوسیستم قوی را در زمینه حکمرانی ، پاداش ها و مشارکت ها ایجاد می کند – هر کدام برای رشد آینده و عدم تمرکز dYdX طراحی شده است ، و در نتیجه تجربه بهتری برای کاربران ایجاد می کند.

توکن پروتکل (DYDX) توکن حاکمیت جامعه dYdX است که می تواند برای به دست آوردن پاداش های استخراج و مشارکت در استخرهای سهام و استفاده از تخفیفات تجاری در مبادله خود استفاده شود.

معرفی اعضای تیم

صرافی غیرمتمرکز dYdX در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون شهرت زیادی برای خود کسب کرده است. تیمی از افراد متخصص حوزه بلاکچین و مشاوران در توسعه این پلتفرم با یکدیگر همکاری می‌کنند.

 • آنتونیو جولیانو (Antonio Juliano)

جولیانو بنیان‌گذار پلتفرم dYdX است. او فارغ‌التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه پرینستون است و پیش از راه‌اندازی پروتکل dYdX، به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در کوین بیس (Coinbase) فعالیت کرده بود. او ۷ سال تجربه برنامه‌نویسی در شرکت‌هایی همچون اوبر (UberMongoDB و Weipoint را دارد.

 • دیوید گوگل (David Gogel)

دیوید گوگل سرپرست توسعه و عملیات بنیاد dydx است. او فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه‌های پنسیلوانیا و Tsinghua و مدیریت از مدرسه کسب‌وکار وارتون است.

 • لوکاس وی (Lucas W)

لوکاس وی به عنوان مهندس نرم‌افزار در dydx مشغول است. او فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه واشینگتون است. او ۶ سال تجربه برنامه‌نویسی و توسعه‌ نرم‌افزار در شرکت‌هایی همچون آمازون، Lyft و Rubrik را دارد.

DYDX چیست؟ آشنایی با این توکن حکمرانی

DYDX چگونه کار می کند؟

طبق گفته وب سایت رسمی ، مبادله dYdX قبلاً خود را به عنوان یک پلتفرم بزرگ در دنیای دیجیتال معرفی کرده است زیرا این پلتفرم دارای ۶۴۰۰۰ معامله گر منحصر به فرد ، حجم کل ۱۱ میلیارد دلار در حاشیه ها و ۲۵۰ میلیارد دلار معاملات فوری از حوضه نقدینگی این ارز است.
علاوه بر این ، این پلتفرم با StarkWare که از StarkEx استفاده می کند ، یک موتور مقیاس پذیری لایه ۲ است که هدف آن بهبود تجارت غیر محرمانه در dYdX است.

به عبارت ساده ، تأثیر مشابه ارتقاء Eth 2.0 آینده است ، حداقل اندازه تجارت کاهش می یابد و هزینه های معاملات کمتر می شود.
هدف ارز ارائه خدمات تجاری امن است. برای دستیابی به این هدف ، این پلتفرم اکنون با کمک StarkWare به سمت لایه ۲ حرکت می کند تا ظرفیت تسویه حساب تجاری خود را افزایش دهد.
طبق وب سایت رسمی ، پلتفرم این توکن این حرکت را انجام می دهد زیرا:

اتریوم می تواند حدود ۱۵ تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش کند ، که برای حمایت از رشد بیش از حد DeFi ، NFT و موارد دیگر کافی نیست. در حالی که اتریوم ۲٫۰ از لحاظ تئوری سرعت شبکه را تا ۱۰۰۰۰۰ TPS افزایش می دهد ، مقیاس لایه پایه هنوز چندی دیگر فاصله ندارد. در این میان ، راه حل های مقیاس بندی لایه ۲ – در قالب Rollups – با اجرای بارگیری ، لایه اصلی اتریوم را آزاد می کند ، که منجر به کاهش هزینه ها و افزایش توان بدون افزایش بار شبکه می شود.

ادغام dYdX StarkWare برای اثبات یک پروتکل کاملاً غیرحفظی ، اثبات STARK برای یکپارچگی داده ها و در دسترس بودن داده های زنجیره ای را ترکیب می کند. “

ویژگی های منحصر به فرد DYDX

۱-استخرهای استیکینگ:

دو نوع استخر با استفاده از پلتفرم dYdX ارائه می شود.

* استخر ایمنی

استخر ایمنی دقیقاً همانطور که به نظر می رسد عمل می کند – یک شبکه ایمنی برای کاربرانی ایجاد می کند که توکن های DYDX خود را در اختیار دارند. استخر ایمنی اطمینان می دهد که کاربران DYDX با وجوه واریز شده همچنان بخشی از پاداش ها را متناسب با توکن های خود در استخر دریافت می کنند. با این حال ، کاربران می خواهند ۱۴ روز منتظر بمانند تا بخواهند توکن خود را بردارند و همچنین درخواست خود را قبل از پایان دوره فعلی ارسال کنند.

*حوض نقدینگی

مجموعه نقدینگی به دو هدف عمده ارائه می شود که ارائه اثرات نقدینگی در شبکه و تشویق سازندگان حرفه ای بازار برای سرمایه گذاری در این بستر است. بازار سازان بازارهای جدیدی را بر اساس پروتکل dYdX Layer 2 ایجاد خواهند کرد و سهامداران این ارز را متناسب با توکنهای خود در مخزن نقدینگی دریافت می کنند که می تواند پس از ۱۴ روز و در طول دوره در حال انجام بدون ردیف قرار گیرد. سازندگان بازار پروتکل لایه ۲ این ارز شامل Amber Group ، Sixtant ، Wintermute و DAT Trading هستند.

۲-حکومت

دارندگان توکن های DYDX می توانند بخشی از فرایند حکمرانی بوده و تغییرات پروتکل لایه ۲ را پیشنهاد دهند. برخی از مواردی که دارندگان این ارز می توانند به آن رای دهند عبارتند از:

 • در صورت ضرر و زیان ، تعیین میزان پرداخت ایمنی استخر ؛
 • تنظیم پارامترهای ریسک برای پروتکل لایه ۲ ؛
 • رای دادن به گنجاندن فهرست های جدید در پروتکل لایه ۲ ؛
 • قراردادهای دولتی ؛
 • رای به سازندگان بازار که به مجموعه نقدینگی اضافه می شوند.

DYDX چیست؟ آشنایی با این توکن حکمرانی

TOKEN

در مجموع ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن DYDX وجود دارد که طی یک دوره پنج ساله توزیع می شود. در اینجا تفکیک توکن است:

 • ۵۰ درصد از توکن ها به جامعه dYdX تعلق می گیرد که شامل ارائه دهندگان نقدینگی ، معامله گران ، ذینفعان و کاربرانی است که مراحل تجاری را تکمیل می کنند. بخشی از این سهم نیز به خزانه جامعه تعلق می گیرد.
 • ۲۷٫۷۳ درصد از توکن ها به سرمایه گذاران قبلی تعلق می گیرد.
 • ۱۵٫۲۷٪ از توکن ها به اعضای تیم رسمی dYdX از جمله موسسان ، مشاوران ، کارکنان و دیگران اختصاص داده می شود.
 • ۷ درصد از توکن ها برای مشاوران و کارمندانی که در آینده به این پلتفرم ملحق می شوند ، اختصاص داده می شود.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۶۸۳٫۱۲۶٫۷۰۱ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی شماره ۸۳ است

با ارزش بازار زنده ۱،۲۸۵،۶۷۱،۴۵۰ دلار آمریکا.

دارای حجم گردش ۵۵،۶۷۹،۰۶۰ کوین DYDX

عرضه ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ کوین DYDX.

چگونه کوین DYDX بخریم؟

اگر می خواهید بدانید از کجا dYdX بخرید ، صرافی های برتر برای معاملات در حال حاضر Binance ، Huobi Global ، Mandala Exchange ، OKEx و FTX هستند.

چشم انداز آینده

پلتفرم معاملاتی dYdX تصمیم گرفت تا توکن خود را در چیزی که بسیاری آن را نزولی برای بازار ارزهای دیجیتالی می نامند ، راه اندازی کند ، زیرا بیتکوین در اوایل این هفته دچار تحریک شد ، زیرا السالوادور آن را به عنوان قیمت جدید قانونی خود اعلام کرد. همانطور که همیشه اتفاق می افتد ، با کاهش قیمت بیتکوین ، کل بازار ارزهای دیجیتال آسیب دید.

با این حال ،این توکن همچنان ثابت ماند و قیمت آن بین ۱۰-۱۲ دلار ثابت ماند ، که نشانه خوبی برای دارندگان DYDX است زیرا در زمان بهبود بازار ، این توکن ممکن است به ماه افزایش یابد. حتی در حال حاضر ، توکن DYDX توکن های صعودی را نشان می دهد.
مکانیزم سهم ارائه شده توسط صرافی dYdX می تواند دلیل مهمی برای سرمایه گذاران کوچک و بزرگ باشد که همیشه در جستجوی سود هستند. از آنجا که توکن DYDX در این بازار نزولی علائم نسبتاً پایداری از خود نشان داده است ، سرمایه گذاران عمده ممکن است توکن های خود را خریداری کرده و برای کسب پاداش قفل کنند. اگر این اتفاق بیفتد ، استفاده از آن در ماه های آینده بسیار مفید خواهد بود.
این توکن در حال حاضر خوب به نظر می رسد ، با این حال ، بازار ارزهای دیجیتال مثل همیشه بی ثبات است ، و توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری در این توکن ، شاخص های بازار را زیر نظر داشته باشید و نظرات کارشناسان ارزهای دیجیتالی را دریافت کنید.

نتیجه

dYdX آینده درخشانی در سال ۲۰۲۱ در پیش دارد. با پیشرفتهای مداوم در داخل اکوسیستم DYDX و همچنین در بازار کلی دیجیتالی ، ممکن است شاهد پیشرفت DYDX به ارتفاعات جدید باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *