DigiByte ادعا می کند که یک راه حل اثبات شده و آزمایش شده دارد که سریعتر و ایمن تر از بلاک چین مانند بیت کوین و اتریوم است. DigiByte استدلال می کند که زنجیره های بلاکی مانند بیت کوین و اتریوم به اندازه کافی ایمن و مقیاس پذیر نیستند. این یک شبکه بلاکچین کامل است که مبتنی بر سه لایه مختلف است:

  • قراردادهای هوشمند و dapps
  • دفتر عمومی برای کوین بومی DGB
  • زیرساخت های اصلی سیستم

بر خلاف سایر ارزهای رمزپایه Proof-of-Work (POW)  DigiByte از پنج الگوریتم استخراج مختلف پشتیبانی می کند. طبق گفته های دیجی بایت، بلاکچین هایی مانند بیت کوین و اتریوم به اندازه کافی ایمن و مقیاس پذیر نیستند. دیجی بایت ادعا می کند یک راه حل اثبات شده و آزمایش شده دارد که سریعتر و ایمن تر از رقابت است.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

DigiByte چیست؟

DigiByte یک شبکه بلاکچین کامل است که بر اساس سه لایه مختلف ساخته شده است.

لایه بالایی مربوط به قراردادهای هوشمند، برنامه های غیرمتمرکز و توکن های قابل تنظیم است.

رویه میانی دفتر عمومی است که در آن کوین بومی DigiByte می تواند در سراسر شبکه حرکت کند و به عنوان دارایی پایه آن عمل کند.

لایه زیرین زیرساخت اصلی سیستم است. شامل گره های غیرمتمرکز، نرم افزار سرویس گیرنده و ارتباطات بین هر یک است.

چه کسی DigiByte را اختراع کرد؟

جارد تیت بنیانگذار و خالق DigiByte است و از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۲۰ روی این پروژه کار کرده است.

DigiByte و Bitcoin هر دو از (Unspent Transaction Output) (UTXO) استفاده می کنند که یک روش فنی برای پیگیری معاملات بلاکچین بین حساب ها است. دیجی بایت بیش از ۹ میلیون بلاک تا ژوئیه ۲۰۱۹ در مقایسه با Bitcoin کمتر از ۶۰۰،۰۰۰ بلاک دارد. DGB همچنین ۴۰ برابر سریعتر از بیت کوین است که سریعترین و طولانی ترین بلاک چین UTXO در جهان است.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

تاریخچه مختصری از دیجی بایت

  • ژانویه ۲۰۱۴ – DigiByte رسماً راه اندازی شد
  • آوریل ۲۰۱۷ – Segwit در DigiByte فعال می شود و به اولین altcoin بزرگ تبدیل می شود
  • مه ۲۰۱۹ – DigiAssets راه اندازی شد
  • فوریه ۲۰۲۰ – بنیاد DigiByte راه اندازی شد

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

نحوه خرید DigiByte

ویژگی های DigiByte

DigiByte به مدت ۶ سال در طبیعت امن و آزمایش شده ثابت کرده است که امنیت آن به عنوان یک بلاکچین واقعی است. شبکه بلاکچین از پنج الگوریتم استخراج استفاده می کند که اکثر آنها فقط از یک الگوریتم استخراج استفاده می کنند. این پنج الگوریتم مختلف استخراج برای جلوگیری از تمرکز استخراج و ایجاد امنیت و عدم تمرکز در شبکه است.

علاوه بر داشتن پنج الگوریتم استخراج ، DigiByte همچنین ادعا می کند که “پیشرفته ترین ثبات دشواری” از بین بلاک چین های فعلی را دارد. تنظیمات پیشرفته دشواری به منظور محافظت از بلاکچین DGB در برابر حملات مخرب و بهبود بیشتر امنیت است.

DigiByte از آوریل ۲۰۱۷ بیش از ۲۷۵،۰۰۰ گره کامل بارگیری کرده و ۱۵،۰۰۰ گره در سطح جهان فعال است.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

نوآوری DigiByte DigiAssets

جدیدترین نوآوری DigiByte DigiAssets است که لایه بالایی بلاکچین DigiByte است که امکان عقد قراردادهای هوشمند، برنامه های غیرمتمرکز و رمزهای قابل برنامه ریزی را فراهم می کند. به دلیل افزایش امنیت و مقیاس پذیری DGB، تیم معتقد است که پروتکل پایه ایده آل را برای یک پلتفرم مانند DigiAssets ارائه می دهد.

دو DigiAssets اول توسط بنیانگذار DigiByte، جارد تیت، در آوریل ۲۰۱۹ ایجاد شده است. قرار است DigiTorch و DigiFlame هر دو از طریق ساخت پروژه های جدید در DigiAssets، از اعضای مختلف جامعه DGB منتقل شوند.

دیجی بایت چگونه تولید می شود؟

DigiByte یک برنامه ثابت و توزیع دارد. در مجموع ۲۱ میلیارد دیجی بایت ظرف ۲۱ سال ایجاد می شود. از آنجا که هیچ رویداد ICO یا Token Generation وجود نداشت، دیجی بایت جدید از طریق استخراج ایجاد شده و می شود. اولین DGB در سال ۲۰۱۴ استخراج شد و آخرین مورد از ۲۱ میلیارد سکه در سال ۲۰۳۵ استخراج خواهد شد.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

چگونه دیجی بایت را بخریم؟

DigiByte را می توان در صرافی های بزرگ مانند Bittrex خریداری و معامله کرد. برای استفاده از دیجی بایت در صرافی، باید کیف پول دیجی بایت را بارگیری کنید. شما همچنین می توانید DigiBytes را از طریق استخراج کسب کنید.

نوآوری DigiByte DigiAssets

نحوه استخراج DigiByte

بر خلاف بسیاری دیگر از ارزهای رمزپایه اثبات کار (POW)، (DigiByte) از پنج الگوریتم استخراج مختلف پشتیبانی می کند: Sha256  Scrypt  Skein  Qubit و Odocrypt. پاداش استخراج معادن در هر معامله به طور مساوی با ۲۰٪ پاداش توزیع می شود.

به همین دلیل، استخراج دیجی بایت تقریباً بر روی هر نوع سخت افزار رایانه توسط استخراج پردازنده یا پردازنده گرافیکی امکان پذیر است. یا می توان آن را بر روی سخت افزار تخصصی ASIC مانند بیت کوین استخراج کرد. پس از انتخاب الگوریتم مورد استفاده برای استخراج، مسئله انتخاب استخر استخراج دیجی بایت و بارگیری نرم افزار استخراج مناسب است. CCMiner برای کارت های Nvidia  Claymore miner برای AMD GPU و AwesomeMiner برای CPU mining.

پس از نصب، باید استخر خود را پیکربندی کرده و آدرس دیجی بایت خود را تنظیم کنید. پس از آن می توانید استخراج را شروع کنید.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

نحوه خرید DigiByte

دیجی بایت قابل استخراج است. اما انجام این کار روندی زمانبر است و به سخت افزار گران قیمت نیاز دارد تا ارزش آن را برای شما بگذارد. این بدان معناست که احتمالاً با خرید کامل آن بهتر به شما خدمات داده می شود.

نحوه انجام این کار به روش پرداخت شما و میزان DGB شما برای خرید بستگی دارد. اما به طور کلی، خرید با استفاده از ارز رمزنگاری شده دیگر ارزانترین راه با کمترین موانع است.

طبق CoinGecko ، DigiByte در حال حاضر در ده ها بروکر مبادله ارز رمزنگاری شده از جمله بروکر مشهور مانند Binance  Kucoin  Bittrex و OKEx لیست شده است. از طریق یکی از این بروکر ها می توان با ارزهای رمزنگاری شده دیگری مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و تتر (USDt) معامله کرد.

بنیاد دیجی بایت همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق همکاری با Change Angel  DGB را با استفاده از کارت های اعتباری یا نقدی خریداری کنند.

با DigiByte چه کاری می توان انجام داد؟

مانند بیت کوین، از DigiByte می توان برای پرداخت یا انتقال ارزش استفاده کرد. با این حال، از DigiByte به عنوان سوخت برای اجرای شبکه قرارداد هوشمند DigiAsset نیز استفاده می شود. در این زمینه، دیجی بایت مانند گاز در Ethereum برای پرداخت هزینه معاملات یا به عنوان حامل سایر دارایی ها و کد ارسال و دریافت عمل می کند.

آینده دیجی بایت

علاوه بر توسعه مداوم به روزرسانی های فنی و بهبود پروتکل اصلی، DigiByte DigiStats را در پاییز ۲۰۱۹ راه اندازی کرد تا آمار بلاکچین تعاملی و تاریخی را فراهم کند. گزینه های پردازش تلفن همراه و پرداخت را افزایش دهد و جفت های ثبات کوین Bitcoin و فیات USDT را در صرافی های مختلف ایجاد کند.

در اوایل سال ۲۰۲۰، با شش ساله شدن شبکه، این شرکت بنیاد دیجی بایت را راه اندازی کرد که برای کمک به جمع آوری کمک های مالی در داخل جامعه طراحی شده بود.

این بنیاد در حال حاضر در زمینه تأمین مشارکت برای این پروژه و همچنین ارتقا سطح آگاهی و پذیرش دیجی بایت کار می کند. در ژوئیه سال ۲۰۲۰، پلت فرم اهدا DigiBee را راه اندازی کرد. که به شما کمک می کند تا هزینه های مربوط به نگهداری و توسعه بیشتر اکوسیستم DigiByte را پرداخت کنند.

بزرگترین و مهمترین برنامه پیش رو برای دیجی بایت رشد DigiAssets خواهد بود. اگر همه طبق برنامه پیش برود، یک کل اکوسیستم از dapps و ICO بخشی جدایی ناپذیر از شبکه خواهد بود.

DigiByte در سه ماهه دوم و سوم سال ۲۰۲۰ در چندین بروکر مبادله کوچک قرار گرفت. از جمله OceanEx  LBank و Bilaxy و بنیانگذار دیجی بایت Jared Tate در ماه مه ۲۰۲۰ از سمت خود استعفا داد.

تیم پشتیبان دیجی بایت در حال حاضر بر روی توسعه تکرار بعدی پروژه و ساخت ابزار توکن کار می کنند.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *