Decred ، که در فوریه ۲۰۱۶ راه اندازی شد ، هدف آن یک ارز رمزنگاری شده آزاد و مترقی است که مبتنی بر حاکمیت جامعه است. یکی از جالب ترین جنبه های ارز رمزنگاری شده DCR این است که چگونه سعی دارد مفهوم پول دیجیتال مانند بیت کوین را با نوعی حاکمیت غیرمتمرکز ترکیب کند. این کار با استفاده از پروتکل های مختلف استخراج انجام می شود.

گنجاندن نوعی حاکمیت در پروتکل هایی که شرکت کنندگان می توانند رأی دهند چیزی است که اخیراً توسط تعدادی ارز رمزپایه پذیرفته شده است. این موارد بعنوان برخی از موثرترین روشها برای جلوگیری از اختلافاتی که اخیراً در مورد خرابکاری فورک سخت SegWit2X داشته ایم مشاهده می شود. همچنین طی چند ماه گذشته تحولات جالب دیگری نیز با کوین (Decred) (DCR) رخ داده است.

 Decred چیست؟

DCR شبکه اصلی را در فوریه ۲۰۱۶ با هدف ایجاد توکنی که واقعاً اکوسیستم غیرمتمرکزی را که قرار بود بیت کوین باشد ،راه اندازی کرد. این وقتی کوین ادعا می کند که آنها هدف واقعی بیت کوین را نشان می دهند ، این اغلب کمی کلیشه به نظر می رسد. با این حال ، آنها در مورد مرکزیت استخراج بیت کوین نکته ای دارند. در حال حاضر ، بیت کوین از طریق الگوریتم های اثبات کار استخراج می شود.

این اساساً بدان معناست که ماینرها الگوریتم های ریاضی پیچیده ای به نام توابع هش را با استفاده از محاسبات brute force محاکمه می کنند. برخی از استخراج کنندگان توانسته اند ماشین های خاصی به نام (Application Specific Integrated Circuits) (ASIC) را تولید کنند. این ASIC ها با بهره گیری از الگوریتم هش SHA256 می توانند بیت کوین را بسیار کارآمدتر استخراج کنند.

این بدان معناست که آن دسته از ماینرهایی که این ماشین ها را دارند قادر به رقابت با سایر ماینرهای کوچکتر هستند. این امر منجر به استخرهای استخراج بزرگ و متمرکز می شود. DCR می تواند از طریق یک سیستم استخراج ترکیبی که در زیر به آن خواهیم پرداخت ، مقابله کند. چند تفاوت منحصر به فرد دیگر نیز بین Decred و Bitcoin وجود دارد که شامل نحوه انتشار و عملکرد هش است.

ویژگی جالب دیگری که DCR دارد ، امکان انقضا transactions معاملات پس از گذشت مدت زمانی خاص است. کاربر می تواند زمان انقضا را که قبل از امضای معامله می خواهد وارد کند. اگر معامله بعد از تعداد مشخصی بلاک وارد نشده باشد ، به طور خودکار پس از ارتفاع بلاک رد می شود. این بسیار عالی است زیرا در صورت تاخیر قابل توجه در شبکه ، امکان لغو تراکنش ها وجود دارد.

DCR چیست؟ هر آنچه باید بدانید.

Hyrbid PoS و PoW Mining

ارز رمزنگاری شده DCR از ترکیبی از الگوریتم استخراج (Proof-of-Work) (PoW) و (Proof-of-Stake) (PoS) استفاده می کند. بر خلاف استخراج PoW ، برای استخراج تحت PoS هیچ محاسبه یا “کاری” لازم نیست. Decred برای بررسی معاملات از استخراج PoW همچنان استفاده می کند. با این حال ، برای محدود کردن استخراج توسط ASIC ها ، الگوریتم هش کردن مورد استفاده توسط Decred الگوریتم “blake” است.

این به محدود کردن تمرکز قدرت هش کمک می کند. تمام آنچه در یک مدل PoS مورد نیاز است این است که شرکت کنندگان در شبکه مقدار مشخصی کوین را سهام کنند تا به عنوان گره های تأیید الگوریتم اجماع عمل کنند. این گره ها تراکنش ها را بدون محاسبه مبالغ تأیید می کنند. از نظر تقسیم جوایز ، ۶۰٪ از توکن های تولید شده در Decred به استخراج کنندگان PoW اختصاص می یابد ، ۳۰٪ به کسانی که توکن را ضمیمه کرده اند می رود در حالی که ۱۰٪ باقیمانده به یارانه توسعه اختصاص می یابد.

با بیت کوین ، تمام جوایز حاصل از استخراج توکن ها به ماینر تعلق می گیرد و بودجه ای برای توسعه پروتکل بیت کوین در آینده باقی نمی ماند. ما اخیراً این موضوع را دیده ایم زیرا کارهایی که برای رفع نگرانی های مقیاس گذاری بیت کوین انجام شده اند محدود شده است. با Decred ، توسعه دهندگان برای کار خود در مورد پیشنهادهایی که در جامعه ارائه شده است ، پرداخت می شوند.

این مورد نیز باید قبل از آزاد شدن بودجه توسط انجمن تأیید شود. از نظر کل ذخایر توکن ، بیت کوین و Decred مقدار محدودی توکن دارند که ۲۱ میلیون تعیین شده است. این بدان معناست که دشواری استخراج به روشی مشابه بیت کوین تنظیم خواهد شد به طوری که بیش از ۲۱ میلیون توکن قابل استخراج نیست.

رأی دادن با DCR

DCR از طریق Steemit مدل PoS نیز فراتر از معاملات اعتبارسنجی ، وام خود را می دهد. آن دسته از کاربرانی که توکن های خود را ذخیره کرده اند ، از مزایای شرکت در تصمیمات مبتنی بر جامعه پیرامون توسعه نیز برخوردار هستند. یک نمونه از تغییراتی که اخیراً برای رأی گیری پیشنهاد شد ، اجرای پروتکل های متعدد توکن های حریم خصوصی بود.

تیم مورد نظر Decred شامل برخی از ویژگی های ناشناس بودن کوین هایی مانند Monero بود. به عبارت دیگر ، به این کاربران حق رای درمورد مهمترین تصمیمات توسعه که فناوری رو به پیشرفت را شکل می دهند ، داده می شود. رأی گیری با کاربرانی انجام می شود که “بلیط” می خرند. هزینه این بلیط ها مقدار مشخصی DCR خواهد بود.

اگرچه برای این بلیط ها “پرداخت” خواهید کرد ، هزینه DCR به دارنده قابل استرداد است. این بدان معناست که اگر قیمت DCR افزایش یابد ، باز هم سود خواهید برد. این کوین های شما را به رای گیری می اندازد که طی ۲۸ روز انجام می شود. پیشنهادات مربوط به تحولات آینده ارائه خواهد شد و دارندگان بلیط این فرصت را دارند که به این پیشنهادات رای دهند. پس از اتمام رای خود ، DCR خود را پس از گذراندن ۲۵۶ بلاک به شما بازگردانید. سپس قیمت بلیط و همچنین پاداش PoS را پس می گیرید.

DCR چیست؟ هر آنچه باید بدانید.

مزایای حکمرانی DCR

عدم تمرکز تصویب شد فایده این روش برای رای گیری این است که کسانی که در قیمت کوین سهیم هستند ، کسانی هستند که به آینده آن رای می دهند. از این رو ، انگیزه ها مطابقت دارند زیرا این کاربران تصمیم گیری را انجام می دهند که احتمالاً قیمت DCR را افزایش می دهد. ممکن است بسیاری از خود بپرسند که تفاوت این مدل با مدل حاکمیت Dash که از مدل های مختلف استفاده می کند متفاوت است.

اگرچه هر دو سیستم رای گیری هستند ، برای تبدیل شدن به یک Masternode در Dash ، شما باید ۱۰۰۰ DASH را سهام کنید. با قیمت فعلی DASH ، این نیاز به کاربر دارد که بیش از ۵۰۰،۰۰۰ دلار برای رای دادن سهام داشته باشد. این به طور خودکار تعداد زیادی از افراد را برای شرکت در روند محدود می کند. این می تواند تصمیم گیری را فقط به چند نهنگ بزرگ متمرکز کند.

علاوه بر این ، روشی که پروتکل DCR کدگذاری می شود ، تغییراتی که در نهایت درباره آنها تصمیم گیری می شود به طور خودکار اجرا می شوند. این برخلاف سایر اکوسیستم های رأی دهنده است که آرا gather را جمع می کنند و سپس تغییرات را جداگانه اجرا می کنند.

مدل پیمانکار اعلام شده با توجه به نحوه توزیع توکن های جدید در سراسر جامعه ، همیشه ۱۰٪ وجود دارد که برای هزینه های توسعه اختصاص می یابد. این هزینه برای پرداخت هزینه “پیمانکارانی” که روی پروتکل کار می کنند استفاده خواهد شد. این باعث می شود که بیت کوین متکی به کار توسعه دهندگان به صورت رایگان باشد. توسعه دهندگان سهم مستقیمی در ارز رمزنگاری شده ای که روی آن کار می کنند به دست می آورند و همچنین انگیزه ها را هم تراز می کند.

همچنین اجازه می دهد تا اکوسیستم توسط هوشمندترین توسعه دهندگان جهان پشتیبانی شود. در حال حاضر ۱۴ توسعه دهنده فعال در DCR وجود دارد و بسیاری از آنها توسعه دهندگان بیت کوین هستند که در BTCsuite کار کرده اند. آنها مورد ستایش بسیاری از تعدادی از صداهای تأثیرگذار در جامعه از جمله چارلی لی ، ریکاردو اسپاگنی و جیمی سونگ قرار گرفته اند.

شبکه رعد و برق و مبادلات اتمی

DCR از نظر پیاده سازی برخی از آخرین فن آوری ها در فضای ارزهای رمزپایه جلوتر است. به عنوان مثال ، با توجه به اینکه آنها از نزدیک با توسعه دهندگان LN همکاری می کنند ، پشتیبانی از Lightning Network قبلاً لحاظ شده است. این امکان را برای کانال های پرداخت خارج از زنجیره بین دو کاربر مختلف DCR ایجاد می کند و به آنها امکان می دهد تا با کارایی بسیار بیشتری معامله کنند.

بسیاری نیز شبکه صاعقه را به عنوان موثرترین راه حل مقیاس گذاری بیت کوین می دانند. DCR یکی از اولین ارزهای رمزپایه ای بود که مبادله اتمی روی زنجیره را انجام داد. مبادله اتمسفر Decred / Litecoin در سپتامبر سال گذشته تکمیل شد و مورد استقبال بسیاری از افراد جامعه از جمله چارلی لی قرار گرفت.

مبادله اتمی اساساً به دو کاربر دارای ارزهای رمزپایه متفاوت اجازه می دهد تا این کوین ها را به صورت غیرمتمرکز و بدون نسخه (OTC) مبادله کنند. این امر نیاز به مبادلات متمرکز بزرگ را که غالباً هزینه های بالایی را از آنها می گیرند ، کاهش می دهد. آینده DCR اخیراً تبلیغات زیادی به Decred انجام نشده است اما این احتمال زیاد وجود دارد زیرا آنها توسعه را نسبت به روابط عمومی اولویت داده اند. تعداد زیادی از Altcoins وجود دارد که به جای کارهای مهم دیگر مبالغ زیادی را صرف خرید بازاریابی می کنند.

سیستم رأی گیری PoS همچنین بر تصمیمات مهم تأثیرگذار خواهد بود زیرا تصمیمات مهم به صورت غیرمتمرکز و دموکراتیک گرفته می شوند. کاربران اکثراً به آن بهبودهایی که ارزش DCR را افزایش می دهند رأی می دهند. اینکه آیا DCR واقعاً می تواند جایگزینی قوی برای بیت کوین باشد قطعی نیست.

از آنجا که مقیاس خارج از زنجیره در زنجیره بیت کوین بسیار بهبود یافته است ، امید بیشتری وجود دارد که معاملات عقب مانده معاملات پاک شده و هزینه ها کاهش یابد. با این حال ، مزیت اضافی Hodling Decred این است که اگر توکن های خود را برای رأی دادن سهام کنید ، می توانید از آن بازده بگیرید. تنها امید بازگشت بیت کوین از طریق افزایش قیمت خالص است. ما کاملاً به آخرین اخباری که از تیم Decred می آید نگاه خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *