Dash یک پروتکل منبع باز است که به عنوان یک هارد فورک از بلاکچین بیت کوین نشات گرفته است. این سکه به دلیل رویکرد منحصر به فرد خود در بازار شهرت پیدا کرد. تمرکز اصلی Dash بر روی حریم خصوصی و سرعت معاملات است. در نتیجه ، معاملات Dash تقریباً فوری انجام می شود و  ردیابی تقریباً غیرممکن است.

Dash به دلیل مجموعه ای شگفت انگیز از ویژگی هایش محبوب شد. اکثر این ویژگی ها با معرفی Dash در بازار جدید بودند. به این ترتیب ، Dash همچنان یک نیروی پیشگام در بخش کوین های حریم خصوصی است. در اینجا ویژگی هایی آورده شده است که Dash را به یک کوین برای جلب توجه شما تبدیل می کند.

InstaSend

Dash با استفاده از پروتکل InstaSend قادر به انجام معاملات نزدیک به آنی است. InstaSend ماینرها را دور می زند و از یک توافق رایج برای تایید اعتبار یک تراکنش استفاده می کند. این فرآیند زمان انتظار مرتبط با تأییدهای شبکه بلاکچین را از بین می برد. برای انجام این کار ، Masternodes حد نصاب رأی گیری را تشکیل می دهد.

وقتی کاربران درخواست InstaSend می کنند ، Masternode ویژه درخواست را می پذیرد و ورودی های معامله را قفل می کند. سپس داده های تراکنش از طریق شبکه به سایر Masternodes پخش می شود. این استراتژی تضمین می کند که معامله در بلاک بعدی معاملات قرار دارد.

Privatesend

 یکی از پیشرفته ترین ویژگی هایی که Dash از آن استفاده می کند پروتکل ارسال خصوصی آن است. این پروتکل کاربران Dash را قادر می سازد تا پرداخت های غیر قابل ردیابی را در بلاکچین انجام دهند و دریافت کنند. روش کار فرایند ساده است. در ابتدا ، یک کاربر درخواست تراکنش PrivateSend را دارد. سپس این سیستم عامل معاملات آنها را انجام داده و قبل از اجرای معامله ، Dash مصرف نشده کاربران را مخلوط می کند.

در مرحله بعدی ، پروتکل ورودی معاملات شما را خراب می کند تا اینکه فرقه استاندارد باشد. از آنجا کیف پول کاربر درخواستی را برای Masternodes ارسال می کند. این درخواست زمانی پر می شود که دو نفر دیگر درخواست های مشابه ارسال کنند.در مرحله بعد ، یک masternode تمام ورودی ها را با هم مخلوط می کند و به کیف پول هر سه کاربر دستور می دهد ورودی که اکنون تبدیل شده است را پس دهند. کیف پول شما این فرقه را به خود بازپرداخت می کند.

جالب است که کیف پول از آنچه به عنوان آدرس تغییر معروف است استفاده می کند. نکته اساسی ، کیف پول این روند را چندین بار تکرار می کند. از همه بهتر ، این اتفاق در چند ثانیه و بدون نیاز به کاربران برای انجام مراحل اضافی رخ می دهد.

Chainlock

ویژگی قدرتمند دیگری که Dash در آن به کار رفته است Chainlock است. این پروتکل در صورت استفاده موازی با InstaSend از حملات ۵۱٪  محافظت می کند. هنگامی که بیش از نیمی از گره Blockchain داده های نادرست را معرفی کند ، حمله ۵۱٪ رخ می دهد.

Sporks

پس از تجربه برخی از مشکلات مربوط به بروزرسانی ۲۰۱۴ با عنوان RC3 ، انجمن Dash تصمیم گرفت که بهترین راه حل برای ارتقا نرمال است. این میل منجر به ایجاد Sporks شد Sporks .امکان ارتقا major عمده مانند نرم و فورک سخت اما بدون نیاز به تغییر فوری را فراهم می کند. به روزرسانی های Spork با رویکرد چند مرحله ای وارد بلاکچین می شوند. این استراتژی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا داده های مربوط به زمان واقعی بروزرسانی را رصد کنند. علاوه بر این ، به شبکه اجازه می دهد تا به تدریج بدون یکپارچگی آن ، به روزرسانی کند.

Dash چگونه کار می کند؟

در قالب ارز رمزنگاری شده واقعی ، جامعه Dash توسط یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) اداره می شود. DAO ها به سادگی بسترهایی هستند که برای تعیین عملکرد خود به قراردادهای هوشمند رأی داده شده توسط جامعه بستگی دارند. DAO در بخش رمزنگاری حیاتی است زیرا دو نگرانی اصلی که همه پروژه ها با آن روبرو هستند را حل می کند – حاکمیت و بودجه.

انجمن Dash

جامعه Dash از اعضای مختلفی تشکیل شده است که همه نقش خود را برای امنیت شبکه و به روز نگه داشتن پروژه ایفا می کنند. گره های استانداردی وجود دارد که وظیفه اقدامات مختلفی مانند پخش مجدد پیام ها و تأیید اعتبار معاملات در شبکه را بر عهده دارند.مولفه ی بعدی شبکه ماینرها است. این گره های شبکه هستند که بلاک تراکنش ها را تأیید می کنند و آنها را به بلاکچین اضافه می کنند.

قابل توجه است که ۱۰٪ از کل بودجه دریافت شده از تلاش های استخراج مجدداً به اکوسیستم Dash سرمایه گذاری می شود. به طور خاص ، این بودجه در جهت توسعه پروژه های جدید جامعه است. در نتیجه ، Dash یکی از پر جنب و جوش ترین جوامع را در این بخش دارد. تا به امروز ، DAO چندین گروه پشتیبانی از جمله (Dash Core Group)  (DCG) ایجاد کرده است. این توسعه دهندگان توسعه مستمر ، یکپارچه سازی و سایر پیشرفت ها را در اکوسیستم ایجاد می کنند.

Masternodes

شبکه Dash از Masternodes نیز استفاده می کند. Masternodes قادر به انجام خدمات گره منظم هستند ، با این حال ، آنها همچنین دارای برخی از قابلیت های منحصر به فرد هستند. از طرف دیگر ، آنها به عنوان سهامدار عمل می کنند. Masternodes قادر است مستقیماً به پیشنهادهای بهبود اکوسیستم Dash رأی دهد. قابل توجه است که هر masternode یک رای دارد.

چگونه می توانم به یک Masternode تبدیل شوم؟

برای تبدیل شدن به Dash Masternode باید چند شرط را داشته باشید. در درجه اول ، شما باید حداقل ۱۰۰۰ Dash در کیف پول شبکه داشته باشید. شما همچنین به یک آدرس IP ثابت نیاز دارید. نیازهای نهایی از جمله نوع CPU ، RAM ، فضای دیسک و پهنای باند شبکه موجود در مکان شما فنی هستند. 

Dash چیست؟معرفی پروتکل Dash و هرآنچه که باید بدانید.

استخراج Dash

کسانی که می خواهند Dash را استخراج کنند ، با شنیدن اینکه هنوز با استفاده از ماینرهای رایانه های شخصی و GPU هنوز امکان پذیر است ، خوشحال خواهند شد. با این حال ، طی چند سال گذشته ، سکوهای معدنی ASIC وارد بازار شده اند. نکته مهم ، این شبکه از الگوریتم هش کردن X11 استفاده می کند. این پروتکل منحصر به فرد به طور خاص برای سیستم عامل توسط توسعه دهنده اصلی Dash’s Evan Duffield ساخته شده است. در مصاحبه ها ، دافیلد اظهار داشت که X11 تا حدی از روش زنجیر کردن کوارک الهام گرفته است. الگوریتم X11 از الگوریتم هشدار زنجیر شده استفاده می کند. کاملاً ، X11 عنوان خود را به خاطر یازده الگوریتم هش علمی که برای تکمیل اثبات کار به آن بستگی دارد ، به خود اختصاص داده است.

در مقایسه ، بیت کوین از یک عملکرد هش کردن به نام SHA-256 استفاده می کند. پیچیدگی و پیچیدگی روزافزون Dash که به بازار می آورد ، امنیت مشابه با بیت کوین اما بلاکچین کوچکتر را در اختیار کاربران قرار می دهد. این توانایی برای تأمین حداکثر امنیت از تعداد کمتری از گره ها یکی از دلایلی است که Dash به عنوان رقیب اصلی در بازار باقی مانده است. در الگوریتم هش X11 ، یک بلاک جدید تقریباً هر ۲٫۶ دقیقه یکبار استخراج می شود. این بلاک ها حاوی ۲ مگابایت داده هستند. این معادل تقریباً ۵۶ تراکنش در ثانیه است. همچنین ، مشابه بیت کوین ، جوایز بلاک سالانه کاهش می یابد. در اکوسیستم Dash ، این کاهش با نرخ ۷٫۱۴ درصد در سال انجام می شود.

موج جاذبه تاریک

پروتکل Dark Gravity Wave دشواری شبکه را مدیریت می کند. این پروتکل منحصر به پلت فرم است اما ویژگی های آن را با کیموتو جاذبه چاه به اشتراک می گذارد. ویژگی اصلی این پروتکل این است که به طور فعال سطح دشواری هر بلاک را تنظیم می کند.

تاریخچه ی Dash

تاریخچه Dash از سال ۲۰۱۴ با نام Xcoin آغاز می شود. Xcoin یک ضربه فوری بود زیرا به کاربران ابزارهای محرمانه واقعی را می داد که در آن زمان در دسترس نبودند. اندکی پس از راه اندازی ،Evan Duffield خالق Dash تصمیم گرفت که هوشمندانه باشد که این پروژه قابلیت های حفظ حریم خصوصی خود را حتی بیشتر ارتقا دهد. این تمایل منجر به تغییر نام تجاری کوین به دارک کوین شد. با این حال ، تغییر نام تجاری منجر به تبدیل شدن Dash به یکی از کالاهای اصلی در بازارهای Darknet شد. دافیلد با دیدن محدودیت های این روش ، دوباره کوین را با مارک تجاری جدید معرفی کرد. این بار با نام Dash تغییر نام داد. کلمه Dash از ترکیب کلمات “دیجیتال” و “پول نقد” گرفته شده است. قابل ذکر است ، تا سال ۲۰۱۶ ، Dash دیگر به طور گسترده در Dark Net استفاده نمی شد.

چگونه بخریم؟

خرید Dash آسان است. شهرت و طول عمر این رمز در اکثر صرافی های بزرگ آن را در دسترس قرار می دهند. Binance انواع مختلفی از جفت معاملات Dash را فراهم می کند. برای شروع ، باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. ثبت نام سریع و سریع انجام می شود.

چگونه از Dash نگه داری کنیم؟

به سه روش می توانید Dash خود را ذخیره کنید. برای اینکه بفهمید کدام روش ذخیره سازی با استراتژی سرمایه گذاری شما مناسب تر است ، باید مقدار Dash را که در نظر دارید نگه دارید و چند بار معامله کنید. اگر قصد دارید برای تجارت روزانه مقدار کمی Dash داشته باشید ، می توانید به کیف پول شبکه PC بچسبانید. همچنین امروز یک تن کیف پول قابل اعتماد موبایل در بازار موجود است. استفاده از کیف پول موبایل بسیار آسان است و در چند ثانیه قابل تنظیم است. از همه بهتر ، آنها رایگان و نسبتاً ایمن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *