Dapps  یا برنامه های غیرمتمرکز یک روش بنیادی جدید برای ساخت برنامه ها است. اما آیا کسی از آنها استفاده خواهد کرد؟

وقت آن است که واسطه را قطع کنیم. چرا وقتی می توانید از برنامه ای استفاده کنید که شما را به سوارکاران متصل می کند و هزینه کمی برای شما ایجاد می کند ، برای ارائه یک سرویس اشتراک سواری هزینه یک شرکت را پرداخت می کنید؟ این قولی است که توسط Dapps یا برنامه های غیرمتمرکز ارائه می شود.

در زیر ما به شما یک نمای کلی از آنچه که هستند ، نحوه کار آنها و برخی از چالش های این نوع برنامه های جدید با شما ارائه می دهیم.

Dapp (برنامه غیرمتمرکز) چیست؟

Dapps برنامه های غیرمتمرکز هستند. آنها مانند برنامه های معمولی هستند و عملکردهای مشابهی را ارائه می دهند ، اما تفاوت اصلی این است که در شبکه های نظیر به نظیر مانند بلاکچین اجرا می شوند.

این بدان معناست که هیچ شخص یا نهادی کنترل شبکه را ندارد. ویژگی های اصلی دیگری نیز وجود دارد مانند

  • باید منبع باز باشد و به تنهایی کار کند بدون اینکه هیچ شخص موجودی آن را کنترل کند.
  • data داده ها و سوابق آن باید عمومی باشد.
  • برای کمک به امنیت شبکه باید از ارز رمزگذاری استفاده کند.

Dapps یا برنامه های غیرمتمرکز چیست؟هرآنچه باید بدانید.

در حالی که این اعتقادات است که بسیاری از جامعه بلاکچین و رمزنگاری فکر می کنند باید مورد حمایت قرار گیرند ، زیرا صنعت به بلوغ رسیده است.

مزایای dapps چیست؟

Dapps چندین جنبه هیجان انگیز دارد

مقاوم در برابر سانسور

بدون وجود یک نقطه خرابی ، کنترل شبکه برای دولت ها یا افراد قدرتمند بسیار دشوار است.

بدون توقف

اعتماد به سیستم همتا به همتا تضمین می کند که Dapps به کار خود ادامه می دهند حتی در صورت خراب شدن رایانه های شخصی یا قسمت های دیگر شبکه.

مبتنی بر بلاکچین

از آنجا که از قراردادهای هوشمند ساخته شده اند ، به راحتی می توانند ارزهای رمزپایه را در ویژگی های اصلی Dapp ادغام کنند.

منبع باز

این امر باعث توسعه گسترده اکوسیستم dapp می شود که توسعه دهندگان را قادر می سازد dapp های بهتری با عملکردهای مفید یا جالب تر بسازند.

تفاوت اصلی Dapps در این است که روی شبکه های نظیر به نظیر مانند بلاکچین اجرا می شوند.

نقاط ضعف dapps چیست؟

در حالی که Dapps قول می دهد بسیاری از مشکلات اساسی که برنامه های عادی با آن روبرو هستند را برطرف سازند ، اما این موارد منفی را نیز دارد

هک

از آنجا که بسیاری از آنها با قراردادهای هوشمند منبع باز اجرا می شوند ، این فرصت نادر را به هکرها برای بررسی شبکه هایی که به دنبال نقاط ضعف هستند ، می دهد. این امر منجر به هک شدن در Dapps محبوب شده است.

قابلیت استفاده

بسیاری از Dapps دارای رابط کاربری ضعیفی هستند که باعث شده کاربران زیادی بیکار شوند ولی به نظر می آید این چیزی است که با گذشت زمان در حال بهبود است.

کاربران

مانند بسیاری از برنامه های موجود در وب ۲٫۰ ، هرچه تعداد کاربران Dapps بیشتر باشد ، شبکه در ارائه آن خدمات موثرتر است. این اغلب به عنوان اثر شبکه نامیده می شود. Dapps با تعداد کاربری پایین دست و پنجه نرم می کند ، که می تواند تعامل کمتری داشته باشد همچنین می تواند امنیت آنها را کمتر کند ، زیرا امنیت Dapp اغلب می تواند به تعداد کاربران خود اعتماد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *