در اینجا ارزهای دیجیتال پایدار زیادی وجود دارد ، اما فقط یکی می تواند ادعا کند که به طور گسترده مورد استفاده ، غیرمتمرکز و بی اعتماد است. در این مقاله ، ما می فهمیم که چرا DAI از بقیه بسته های استیبل کوین متفاوت است.

رمزنگاری با ارزش ثابت جدید یا نادر نیست. (Tether) (USDT) سالهاست که وجود دارد و تا کنون بزرگترین استیبل کوین موجود است. ما همچنین کوین های ثابتی مانند USDC ، PAX ، Gemini Coin و Libra در آینده را داریم که همه به عنوان یک ارز رمزنگاری پایدار انتخاب می شوند ، اما همه آنها به کسی اعتماد می کنند تا صادقانه دلار را در بانک نگه دارد. DAI این شرایط را تغییر می دهد.

DAI چیست؟

DAI یک رمز ERC20 در بلاکچین Ethereum است که ارزش ثابت آن یک دلار آمریکا است. این همچنین کلید سیستم وام MakerDAO است. وقتی وام از MakerDAO گرفته می شود ، DAI ایجاد می شود واین ارزی است که کاربران قرض می گیرند و بازپرداخت می کنند.

هنگامی که این توکن ایجاد شد ، به سادگی به عنوان یک رمز اتریوم پایدار عمل می کند. می تواند برای پرداخت هزینه مورد استفاده قرار گیرد و به راحتی بین کیف پول های Ethereum منتقل می شود.

چه کسی آن را اختراع کرد؟

DAI محصولی از MakerDAO است که توسط Rune Christensen مدیر عامل فعلی تاسیس شد.

DAI چیست؟هر آنچه که باید بدانید.

آیا می دانید؟

نسخه فعلی DAI از نظر فنی نسخه به روز شده استیبل کوین به نام DAI چند وثیقه است زیرا به شما اجازه می دهد از چندین دارایی رمزنگاری شده برای ایجاد دای استفاده شود. نسخه قدیمی این توکن اکنون SAI نامیده می شود و به عنوان DAI تک وثیقه شناخته می شود زیرا تنها با استفاده از ETH به عنوان وثیقه ایجاد می شود. اولین دارایی رمزنگاری علاوه بر ETH که در سیستم جدید چند وثیقه دای پذیرفته شده ، توکن توجه عمومی (BAT) است.

چه چیز خاصی در این مورد وجود دارد؟

قیمت DAI از طریق سیستم قراردادهای هوشمندی که خود به خود اجرا می شوند ، کنترل می شود. اگر قیمت این استیبل بیش از یک دلار نوسان کند ، توکن های (Maker) (MKR) سوزانده یا ایجاد می شود تا قیمت این توکن تثبیت شود. الگوریتم های MakerDAO به طور خودکار قیمت دای را مدیریت می کنند. بنابراین برای ثابت نگه داشتن ارز نیازی به اعتماد به شخص دیگری نیست. اگر سیستم مطابق هدف کار کند و یک DAI برابر با یک دلار آمریکا باشد ، دارندگان MKR سود می برند زیرا میزان کل عرضه MKR کاهش می یابد و باعث می شود MKR نادرتر و ارزشمندتر باشد.

تا به امروز ، DAI برای دو سال ثابت مانده است و فقط دارای نوسانات جزئی نسبت به قیمت یک دلار است.

چه چیز دیگری متفاوت است؟

از آنجا که این ارز دیجیتال با ثبات به سادگی یک رمز در Ethereum است ، هر کسی می تواند بدون اجازه از آن استفاده کند یا آن را بسازد. به عنوان یک رمزارز با استاندارد ERC20  به صورت یک بلاک ساختاری فعالیت می کند که می تواند در هر dapp که به دارایی یا سیستم پرداخت پایدار نیاز دارد ، گنجانده شود.

توسعه دهندگان همچنین می توانند DAI را در قراردادهای هوشمند مختلف بسته بندی کرده و آن را برای استفاده های مختلف اصلاح کنند. به عنوان مثال ، xDAI DAI را می گیرد و آن را در یک زنجیره فوق سریع و کم هزینه قرار می دهد تا انتقال و پرداخت را آسان تر و کارآمدتر کند. Chai و rDAI از DAI عادی استفاده می کنند ، آن را در یک استخر تولیدکننده قرار می دهند و به کاربران اجازه می دهند هنگام جمع شدن ، اتفاقات مورد نظر را کنترل کنند.

چگونه DAI تولید می شود؟

هر زمان کسی از MakerDAO وام می گیرد ، DAI ایجاد می شود. با بازپرداخت وام ها ، DAI از بین می رود.

DAI چیست؟هر آنچه که باید بدانید.

چگونه توکن های DAI را در دست می گیرید؟

مستقیم ترین راه دریافت DAI با گرفتن وام در پلتفرم MakerDAO’s Oasis است. همچنین می توانید آن را در همان سیستم عامل معامله کنید یا از یک صرافی متمرکز مانند Coinbase استفاده کنید.

با DAI چه کاری می توانید انجام دهید؟

یکی از اصلی ترین موارد استفاده برای DAI ، پرچین یا وزنه تعادل پایدار در برابر نوسانات دارایی های رمزنگاری شده معروف تری مانند Ethereum یا Bitcoin است. ارزش پایدار این توکن به معنی خوب بودن آن برای سرمایه گذاران یا بازرگانانی است که معتقدند بازار در حال سقوط است.

از آنجا که دای پایدار است ، یکی از ایده آل ترین دارایی های رمزنگاری برای مصرف است. Coinbase Card به کاربران اجازه می دهد تا با تبدیل رمزنگاری به فیات کارت Visa ، DAI و سایر دارایی های رمزنگاری شده را صرف کنند. اگر در انگلیس یا اروپا هستید ، می توانید آن را با استفاده از کارت بدهی Monolith Visa نیز هزینه کنید.

آینده

MakerDAO سخت در تلاش است تا DAI را به عنوان “اولین ارز بی طرف جهان” معرفی کند و این کار را با آرم آغاز می کند ، آنها می خواهند به عنوان نمادی برای دلار ($) ، یورو (€) و پوند (£) در همه جا حاضر و قابل شناسایی باشند. . در تلاش برای تبدیل شدن به اولین ارز اصلی غیر قابل اعتماد ، این توکن باید توسط میلیون ها نفر به تصویب برسد و استفاده شود – وظیفه ای که نه تنها به مارک تجاری بلکه به بازاریابی و آموزش نیز نیاز دارد. گرچه کار ساده ای نیست ، اما هیچ ثبات کوکی دیگری برای تحقق آن موقعیت بهتری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *