یک راهنمای تبادل رمزنگاری باید بررسی همه صرافی های خارج از آن را ارائه دهد تا بتوانید صرافی مناسب خود را پیدا کنید. این بررسی از Currency.com شامل چهار قسمت است: اطلاعات عمومی ، هزینه ها ، روش های سپرده گذاری و امنیت.

اطلاعات عمومی

Currency.com نه تنها صرافی رمزنگاری است ، بلکه همان چیزی است که آنها “بورس اوراق بهادار توکن دار” می نامند. بنابراین بورس اوراق بهادار توکن شده چیست؟ خب ، به زبان ساده ، یک امنیت Token دارایی یک دارایی غیر رمزپایه است که توکن سازی شده است ، یعنی یک رمزنگاری ساخته شده است. به عنوان مثال ، در Currency.com می توانید سهام رمزگذاری شده تسلا ، فیس بوک ، نتفلیکس و اپل (یا حتی شاخص های اشتراک) را بدون نیاز به برداشتن رمزهای رمز و تبدیل آنها به ارز فیات معامله کنید. این می تواند از بسیاری جهات ، به ویژه از منظر مالیات ، برای شما خوب باشد.

در تاریخ آخرین به روزرسانی این بررسی (۱۸ ژانویه ۲۰۲۱) ، این پلتفرم ۱۲۵ جفت ارز توکن ، ۱۵ کالای محبوب ترین توکن ، ۱۴ شاخص توکن و ۱۴۱۰ سهام از ایالات متحده ، انگلستان ، آلمان ، فرانسه ، هنگ کنگ ، ژاپن ، ایتالیا ، اسپانیا ، هلند ، فدراسیون روسیه و کانادا. در مورد رمزنگاری های معمولی ، شما می توانید نه مورد از آنها را در اینجا معامله کنید: BTC ، USDT ، Ethereum ، Litecoin ، Bitcoin Cash ، Compound ، Chainlink ، Uniswap و Ripple.

Currency.com از بلاروس است و در واقع تنها صرافی در لیست تبادل ما از آن کشور است. این سیستم عامل توسط پارک فناوری بالا بلاروس تنظیم می شود ، که یک تنظیم کننده زنجیره بلاک اروپا است. این پلتفرم حضور آنها را از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ با مشتریانی از ۶۹ کشور در سال ۲۰۱۹ ، به ۱۵۲ کشور در سال ۲۰۲۰ گسترش داده است.

این تبادل برای افرادی از ایالات متحده آمریکا امکان پذیر نیست. این کشور برای هیچ یک از کشورهای زیر نیز قابل استفاده نیست: بوتسوانا ، باهاما ، کامبوج ، غنا ، جمهوری خلق دموکراتیک کره (جمهوری دموکراتیک کره) ، اتیوپی ، ایران ، سریلانکا ، سوریه ، ترینیداد و توباگو ، تونس ، یمن ، پاکستان و برمودا اگر شما مقیم یا شهروند هر یک از کشورهای فوق هستید و به دنبال بستر تجاری مناسب خود هستید ، نگران نباشید. از Exchange Finder ما برای یافتن سرمایه پذیرنده صرافی مانند خود صرافی استفاده کنید.

Currency.com چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

نمای تجاری Currency.com

صرافی های مختلف دیدگاه های تجاری متفاوتی دارند. و هیچ “این نمای کلی بهترین است” وجود ندارد. شما باید خود تعیین کنید که کدام نمای تجاری مناسب شماست. آنچه که معمولاً در این دیدگاه ها مشترک است این است که همه آنها کتاب سفارش یا حداقل بخشی از کتاب سفارش ، یک نمودار قیمت رمزنگاری انتخاب شده و تاریخ سفارش را نشان می دهند. آنها معمولاً جعبه های خرید و فروش نیز دارند. قبل از اینکه صرافی را انتخاب کنید ، سعی کنید نگاهی به نمای معاملات بیندازید تا ببینید احساس خوبی نسبت به شما دارد.

معاملات اهرمی

در این بستر معاملاتی می توانید با اهرم نیز تجارت کنید. معامله با اهرم به معنای این است که شما موقعیت هایی را در اختیار می گیرید که در غیر این صورت قادر به گرفتن آنها نیستید. به عنوان مثال ، اگر ۱۰۰۰ دلار داشته باشید و با اهرم ۱۰ برابر معامله کنید ، این بدان معنی است که می توانید ۱۰،۰۰۰ دلار را روی چیزی قرار دهید. در Currency.com می توانید تا سطح اهرم زیر را انجام دهید:

  • سهام موجود در بازار: حداکثر ۲۰ برابر
  • رمزنگاری: تا ۲۰ برابر
  • کالاهای توزیع شده: حداکثر ۲۰۰ برابر
  • شاخص های توزیع شده (ETF): تا ۲۰ برابر
  • ارزهای Tokenisd: حداکثر ۵۰۰ برابر (!)

برای ETH / USD ، BTC / USD ، ETH / EUR و BTC / EUR می توانید اهرم ۱:۵۰ ، ۱: ۱۰۰ را فقط با ضرر و زیان متوقف شده تعبیه کنید.

اگرچه باید توجه داشت که اگرچه معاملات اهرمی می تواند منجر به بازدهی عظیم شود ، اما می تواند منجر به ضررهای گسترده شود. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم که شما ۱۰،۰۰۰ دلار در حساب معاملاتی خود دارید و ۱۰۰ دلار در BTC طولانی مدت شرط می بندید (یعنی افزایش ارزش). این کار را با اهرم ۱۰۰ برابر انجام می دهید. اگر ارزش BTC در این صورت با ۱۰٪ افزایش یابد ، اگر فقط ۱۰۰ دلار شرط می گذاشتید (بدون اهرم فشار) ، ۱۰ دلار درآمد کسب می کردید. همانطور که ۱۰۰ دلار با اهرم ۱۰۰ برابر شرط می بندید ، در عوض ۱۰۰۰ دلار اضافی (۹۹۰ دلار بیشتر از اگر معامله خود را استفاده نکرده اید) سود کسب کرده اید.

از طرف دیگر ، اگر ارزش BTC با ۱۰٪ کاهش یابد ، شما ۱۰۰۰ دلار (۹۹۰ دلار بیشتر از آنچه معامله خود را استفاده نکرده اید) ضرر کرده اید. بنابراین ، همانطور که تصور می کنید ، پتانسیل یک صعود بزرگ اما همچنین یک نزول بزرگ وجود دارد. در این بستر معاملاتی خاص ، خطر دو برابر ضرر و زیان محدود شده است: سفارشات توقف ضرر و “حفاظت از تعادل منفی”. بنابراین این در واقع سطح راحتی بیشتری را برای معامله گران اهرم فراهم می کند ، اما به طور طبیعی هنوز معاملات با اهرم خطراتی را تهدید می کند.

هزینه های ارز

هزینه های معاملاتی Currency.com

بسیاری از صرافی ها آنچه را ما حق الزحمه گیرنده می نامیم ، از گیرندگان و آنچه ما هزینه های سازنده می نامیم از سازندگان دریافت می کنند. متعهدین افرادی هستند که با قبول سفارشات قبلاً نقدینگی را از کتاب سفارشات حذف می کنند و سازندگان آن سفارشاتی هستند. گزینه اصلی برای این کار به سادگی گرفتن هزینه های “مسطح” است. کارمزد تخت به این معنی است که مبادله از کارگر و سازنده هزینه یکسانی دریافت می کند.

Currency.com هزینه های مساوی ارائه می دهد. این پلتفرم ۰٫۲۰٪ از متقاضیان و سازندگان هزینه می گیرد. مدت زمان متوسط ​​صنعت جهانی در حدود ۰٫۲۵٪ بوده است. اکنون بسیاری از صرافی ها شروع به کاهش هزینه های معاملات خود حتی کمتر کرده اند ، اما فکر می کنیم انصاف است که بگوییم هزینه های معاملاتی Currency.com با میانگین صنعت جهانی مطابقت دارد.

با توجه به اهرم معاملات ارزهای رمزنگاری شده ، Currency.com ساختار هزینه دیگری دارد. در این زمینه ، آنها از متصدیان ۰٫۰۷۵٪ هزینه می گیرند ، در حالیکه سازندگان برای تجارت حقوق می گیرند (به این معنی که هزینه معاملات آنها در معاملات اهرمی -۰٫۰۲۵٪ است). این یک ساختار هزینه رقابتی است.

Currency.com چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

هزینه های برداشت

این پلت فرم معاملاتی هنگام برداشت BTC هزینه برداشت را به میزان ۰٫۰۰۰۵ BTC دریافت می کند. این کاملاً کمتر از متوسط ​​صنعت است ، زیرا میانگین صنعت ۰٫۰۰۰۸۱۲ BTC در هر برداشت BTC است. هزینه های برداشت این بورس تقریباً ۴۰٪ کمتر از متوسط ​​صنعت است.

در کل ، هزینه های موجود در Currency.com خوب است.

روشهای سپرده گذاری

Currency.com از طریق انتقال سیم و کارت های اعتباری (VISA) و  همچنین (Mastercard) سپرده می پذیرد. حداقل مبلغ سپرده برای سپرده های کارت اعتباری فقط ۱۰ دلار آمریکا ، ۲۵ BYN ، ۱۰ یورو یا ۷۵۰ روبل است. البته بسیاری از سرمایه گذاران رمزنگاری این موضوع را بسیار مثبت می دانند. با مشاهده اینکه Currency.com سپرده های ارز فیات را می پذیرد  صرافی واجد شرایط به اصطلاح “مبادله سطح ورود” است ، که در آن سرمایه گذاران رمزنگاری جدید می توانند اولین قدم های خود را به دنیای هیجان انگیز رمزنگاری بردارند.

صرف نظر از اینکه می خواهید ارز فیات یا رمزنگاری واریز کنید ، حداقل سپرده ۰٫۰۰۲ BTC (که در تاریخ آخرین به روزرسانی این بررسی ، ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ ، تقریباً ۷۲٫۵۰ دلار آمریکا بود) یا ۰٫۰۳ ETH (که در همان تاریخ تقریباً بود) است. ۳۷ دلار)

امنیت ارزی Currency.com

در مورد امنیت ، Currency.com در وب سایت خود عنوان می کند:

این کارمندان دارای بررسی های بالایی هستند و هر تصمیمی درمورد داده های حتی از راه دور حساس از طریق پروتکل تصویب دقیق عبور می کند.
این داده های کاربر را در سرورهای محافظت شده توسط اقدامات امنیتی فیزیکی درجه نظامی ذخیره می کند.

PGP / GPG برای تأیید ایمیل ، یک سیستم گسسته برای بارگذاری امن سند و بالاترین سطح رمزگذاری جهانی که از دستکاری در هر جنبه از اطلاعات و منابع مشتری استفاده می شود ، استفاده می شود. به بهترین وجهی ترین اطلاعات موجود ، هیچ روش شناخته شده ای وجود ندارد که به یک فرد یا گروه اجازه دهد رمزگذاری PGP را از طریق رمزنگاری یا محاسبات بشکند.
این مورد با سختگیری دقیق تری از پارک فناوری پیشرفته بلاروس انجام می شود. و (شاید مهمتر از همه)
این امر همیشه ذخایر کامل خود را حفظ خواهد کرد ، به این معنی که اجرای هرگز بانک انجام نمی شود وجوه شما در یک حساب بانکی کاملاً جدا از حساب عملیاتی ما ذخیره می شود و برای تأمین هزینه های عملیات در سیستم عامل ما ، حتی برای تجارت حاشیه ای ، نمی توان آن را قرض گرفت یا به او قرض داد.

صرافی ای که در بالا بررسی شد همان چیزی است که ما آن را “مبادله سطح ورود” می نامیم. این بدان معناست که این صرافی این امکان را نیز برای شخصی فراهم می کند تا با ارز فیات وارد بازار ارزهای رمزپایه شود. مبادلات زیادی در سطح ورودی وجود دارد ، مانند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *