CRYPTOKITTIES یک بازی است که در آن گربه‌های مجازی را با پول واقعی جمع‌آوری، پرورش و حتی می‌فروشید. تک تک گربه ها در بازی کاملاً منحصر به فرد هستند و همچنین تکرار آن غیرممکن است.

یک نفر صاحب آنهاست تا کسی نتواند آنها را از او بگیرد و نابود کردن بچه گربه های مجازی غیرممکن است.

CRYPTOKITTIES چیست؟

همه بچه گربه های بازی در پلتفرم قابل معامله هستند و برخی از آنها حتی با پول واقعی به فروش می رسند. این بازی به اصطلاح dApp است که مخفف عبارت Decentralized Application و بخشی ضروری از حوزه DeFi است.

CRYPTOKITTIES اولین برنامه غیرمتمرکز است که برای برنامه های بازی یا موارد استفاده «زمان آزاد» ساخته شده است.

تیمی از ونکوور CryptoKitties را ایجاد کردند و نام شرکت Axiom Zen است. این بازی بر روی بلاکچین اتریوم که یک ارز دیجیتال شناخته شده است اجرا می شود.

این بازی اخیراً منفجر شده است و حتی گزارش هایی مبنی بر کسب درآمدهای کلان از فروش این گربه های مجازی وجود دارد. فروش این گربه ها بسیار افزایش یافته است و گزارش ها حاکی از آن است که بالغ بر ۱۲ میلیون دلار برای خرید گربه های مجازی هزینه شده است.

نحوه بازی

شما بدون داشتن هیچ گربه ای بازی را شروع می کنید و اولین کاری که باید انجام دهید این است که یکی از آن ها را از فروشگاه بخرید.

برای شروع پرورش گربه ها، به حداقل دو گربه منحصر به فرد نیاز دارید (از آنجایی که همه آنها منحصر به فرد هستند، کار چندان سختی نخواهد بود). امکان شروع با یک گربه مجرد وجود دارد، اما پس از آن باید با شخص دیگری برای شروع پرورش همکاری کنید.

اگر دو گربه دارید، می توانید بلافاصله پرورش آنها را شروع کنید. این یک فرآیند آسان است که در آن شما فقط گربه هایی را که می خواهید پرورش دهید انتخاب کنید و فقط یک دکمه را فشار دهید.

هنگامی که گربه های مجازی پرورش یافتند، یک تخم در موجودی شما تخم ریزی می شود. هنگامی که روی تخم مرغ کلیک می کنید، از تخم خارج می شود و یک بچه گربه اضافی در انبار خود خواهید داشت.

گربه هایی که می توانید بخرید می توانند از نسل های مختلف باشند. نسلی که یک گربه از آن است، دقیقاً زیر تعداد گربه است.

فرض کنید ما دو گربه داریم، هر دوی آنها بخشی از نسل دوم هستند. اگر این دو گربه بعداً تولید مثل کنند، نسل آن ها بخشی از نسل سوم گربه ها خواهند بود.

هر گربه همچنین “جنسیت” متفاوتی دارد، بنابراین یکی از آنها چیزی است که CRYPTOKITTIES آن را “Dame” می نامد و دیگری “Sire” است.

به صراحت توضیح داده نشده است که «دام» مؤنث است و «سر» مذکر است، اما «دام» است که باردار می‌شود، بنابراین فکر می‌کنم می‌توانیم جنسیت مربوط به آن‌ها را فرض کنیم.

هنگامی که دو تا از گربه های مجازی را پرورش دادید، آنها یک “دوره استراحت” را آغاز می کنند که در آن استراحتی وجود دارد تا زمانی که بتوانید دوباره همان گربه ها را پرورش دهید.

CRYPTOKITTIES چگونه کار می کند؟

بلاکچین فناوری زیربنای خود بازی است و آنها بر روی الگوریتمی به نام “الگوریتم ژنتیک” یا GA اجرا می شوند. این الگوریتمی است که سعی می کند الگوریتم ژنتیک واقعی را تقلید کند.

این بدان معنی است که اطلاعاتی که در یک بچه گربه ذخیره می شود مانند DNA موجودات زنده است. اطلاعات، به نوبه خود، کدی را در مورد چگونگی ظاهر همه موجودات زنده نگه می دارد.

علاوه بر این، در زندگی واقعی، دو حیوان از طریق فرآیند جفت گیری تولید مثل می کنند. این بدان معنی است که DNA یکی از والدین با DNA والد دیگر مخلوط می شود و این منجر به یک فرزند منحصر به فرد می شود.

اصول الگوریتم ژنتیک دقیقاً یکسان عمل می کند. کد منحصر به فرد یک بچه گربه کریپتو با کد دیگری ترکیب می شود و به این ترتیب یک بچه گربه جدید ایجاد می شود.

الگوریتم ژنتیک و اتریوم چگونه به هم متصل می شوند؟

فرآیند تفریحی در GA همان چیزی است که آنها متقاطع می نامند، و این مربوط به زمانی است که دو گربه مجازی تولید مثل می کنند.

همانطور که GA گربه‌های مجازی را ایجاد می‌کند و همه آنها را منحصربه‌فرد نگه می‌دارد، بلاکچین و ارز دیجیتال چه چیزی را به معادله ارائه می‌کنند؟

یکی از اصطلاحات مهمی که باید توضیح دهیم تا همه آن معنا پیدا کند، قراردادهای هوشمند است. اتریوم از این نوع قراردادها برای ذخیره اطلاعات و استفاده از داده ها برای انجام محاسبات استفاده می کند.

بنابراین قراردادهای هوشمند چیست؟

هنگام انجام تراکنش با یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین، از یک حساب به اصطلاح خارجی استفاده می شود. و در این ارز، تنها این نوع حسابی است که وجود دارد.

از سوی دیگر، در اتریوم، دو نوع حساب وجود دارد. حساب های خارجی و همچنین حساب های قراردادی.

حساب های قراردادی از این نظر خاص هستند که متعلق به یک شخص واحد نیستند. درست مانند یک حساب خارجی، آنها آدرسی دارند که هنگام انجام تراکنش ضروری است.

حساب های قرارداد همچنین حاوی یک قطعه کد است که هر بار که تراکنش انجام می شود اجرا می شود. این کد توسط یک ماینر اجرا می شود تا تأیید کند که یک تراکنش در واقع انجام شده است.

حساب‌های قرارداد همان قراردادهای هوشمند هستند و با تأیید تراکنش‌ها دائماً در حال محاسبه هستند.

CRYPTOKITTIES چیست؟

قراردادهای هوشمند چگونه به CRYPTOKITTIES متصل می شوند؟

KITTYBASE:

بلاکچین عمومی است، و این بدان معنی است که تمام کدهای متصل به DAPP در دسترس عموم است. این همچنین به این معنی است که همه می توانند کدهای بچه گربه ها را ببینند و آنها در این قراردادهای هوشمند ذخیره می شوند.

KITTYOWNERSHIP:

از آنجایی که همه بچه گربه ها منحصر به فرد هستند، به این معنی است که آنها غیر قابل تعویض هستند. این بدان معنی است که یک گربه مجازی را نمی توان با دیگری تغییر داد مگر اینکه بخواهید مقدار موجودی خود را تغییر دهید.

KITTYBREEDING:

یکی دیگر از قراردادهای هوشمند KittyBreeding است و این همان چیزی است که کراس اوور را ممکن می کند. کد داخل قرارداد ترکیب ژن‌های دو گربه مختلف را در یک گربه جدید ممکن می‌سازد.

KITTYAUCTION:

یکی دیگر از قراردادهای هوشمند است و این قرارداد به شما امکان می دهد بچه گربه های خود را به بازیکنان دیگر بفروشید.

KITTYMINTING:

این تابعی است که مشابه ICO ها کار می کند و این نحوه راه اندازی انجمن است. این گونه است که نسل اول گربه‌ها را که به آن‌ها می‌گویند gen 0 می‌سازند.

چگونه در کسب درآمد کنیم

مفهوم ارزش های گربه ها بر این واقعیت استوار است که برخی از آنها کمیاب تر از دیگران هستند. این کمبود یک گربه است که ارزش را افزایش می دهد، و این اصل در اکثر بازی های مبتنی بر مجموعه است.

به گفته یکی از توسعه دهندگان، در واقع این کاربران هستند که تصمیم می گیرند چه چیزی کمیاب باشد و چه چیزی نباشد. اگر همه بازیکنان تصمیم بگیرند گربه هایی با چشمان سبز پرورش دهند، گربه های بیشتری با چشمان سبز ظاهر می شوند و کمتر ترسناک می شوند.

از آنجایی که تعداد آنها افزایش می یابد، کمیاب تر می شوند و این امر ارزش بچه گربه ها را پایین می آورد. این همچنین بخشی از دیدگاه کاربر و نحوه مشاهده آنها از ویژگی های متفاوتی است که یک بچه گربه می تواند داشته باشد.

*متاتاسیون ها

یکی دیگر از عواملی که به گربه‌ها ارزش می‌دهد، چیزی است که آن‌ها آن را Mewtations می‌نامند. برخی از ژن ها در نسل ۰ وجود ندارند و بنابراین تنها زمانی می توانند ظاهر شوند که یک جهش یا آنچه که آنها Mewtation می نامند رخ دهد.

*گربه های موسس

دیگر انواع با ارزش بچه گربه ها گربه های موسس هستند و آنها اولین ۱۰۰ گربه ای هستند که تا به حال روی سکو وجود دارند. مقدار از شماره شناسه آنها می آید و هرچه شماره شناسه کمتر باشد بهتر است.

*گربه های انحصاری

این گربه‌ها توسط/برای تیمی که روی CryptoKittens کار می‌کردند معرفی شدند.

گربه‌های :

  • Mewtated
  • Founder
  • و Exclusive تنها چند نمونه از گربه‌های مختلف هستند که در بازی وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *