CRV چیست؟

CRV رمز مدیریت Curve Finance است. این سیستم یک سیستم پیچیده مبتنی بر زمان را برای مبادله CRV به veCRV پیاده سازی کرد ، جایی که veCRV یک رمز داخلی است که برای هدف حاکمیت طراحی شده است و حق مطالبه جریان های نقدی تولید شده توسط پروتکل را دارد.

Curve Finance برای پاداش دادن به کاربران اولیه ، با داشتن یک دوره واگذاری حداکثر ۴ سال ، یکی از بزرگترین اتفاقات توکن رمزگشایی را در ۱۴ آگوست ۲۰۲۰ انجام داد. این شرکت در نظر دارد تا برای همه استخرهای خود با عملکردی که دارندگان veCRV رأی داده اند ، محصول تولید داشته باشیم.

Yield Farming به فعالیت واریز و قفل کردن سرمایه در پروتکل DeFi برای پاداش توکن های بومی پروتکل اشاره دارد. پروتکل های DeFi برای تأمین نقدینگی مبادلات ، وام به وام گیرندگان ، زیرپا گذاشتن ریسک بیمه و غیره به سرمایه گذاری مجدد نیاز دارند. کشاورزان بازده مجبورند دائماً بر قدرت veCRV خود نظارت داشته باشند تا حداکثر بازدهی را از تمرین محصول داشته باشند زیرا veCRV با گذشت زمان خراب می شود. یک ماشین حساب ساخته شده است که این را با جزئیات نشان می دهد.

چگونه CRV بدست آوریم؟

CRV را می توان با خرید آنها از صرافی هایی مانند Sushiswap یا Binance بدست آورد. شما می توانید معاملات CRV را در صرافی های مختلف متمرکز و غیرمتمرکز ارز رمزنگاری پیدا کنید.

Curve Finance چیست؟

Curve Finance مشابه Uniswap ، یک بورس خودکار بازار (AMM) مبتنی بر تبادل غیرمتمرکز (DEX) است. برخلاف Uniswap ، تمرکز اصلی آن فقط جابجایی بین دارایی هایی است که قرار است ارزش آنها یکسان باشد. این در اکوسیستم DeFi مفید است زیرا توکن های بسته بندی شده و توکن های مصنوعی زیادی وجود دارد که هدف آنها تقلید از قیمت دارایی اصلی است.

به عنوان مثال ، یکی از بزرگترین استخرها ۳CRV است که یک استخر با ثبات Bitcoin است که از DAI ، USDT و USDC تشکیل شده است. نسبت آنها در استخر براساس عرضه و تقاضای بازار خواهد بود. واریز یک کوین با نسبت کمتر ، درصد بالاتری از استخر را در اختیار کاربر قرار می دهد. به همین ترتیب وقتی نسبت به شدت به یکی از کوین ها متمایل می شود ، ممکن است یک فرصت خوب برای آربیتراژ باشد.

Curve Finance از توکن های عملکردی نیز پشتیبانی می کند. به عنوان مثال ، این شرکت با یارن فایننس همکاری کرد تا مجموعه های yUSD متشکل از yDAI ، yUSDT ، yUSDC و yTUSD را آزاد کند. کاربرانی که در این مجموعه شرکت کرده اند نه تنها از توکن های اصلی بازده بهره ، بلکه از هزینه های مبادله تولید شده توسط استخر Curve بهره مند می شوند. از جمله جوایز فارمینگ برای عملکرد CRV ، تأمین کنندگان نقدینگی استخر در واقع سه منبع عملکرد دارند.

CRV چیست؟ آشنایی کامل با رمز ارز Curve Finance

متاپول چیست؟

برای ارتقا نقدینگی توکن های مبهم تر ، CRV مفهوم استخرهای پایه و متا را معرفی کرد. Metapools اجازه می دهد تا یک رمز به ظاهر با یک استخر پایه دیگر تجارت کند. این بدان معنی است که می توانیم برای مثال استخر زیر را ایجاد کنیم: [GUSD ، [۳CRV]]. در این مثال کاربران می توانند یکپارچه GUSD را بین سه کوین موجود در ۳CRV (DAI / USDC / USDT) معامله کنند.

این از چند طریق مفید است:

 • از رقیق شدن استخرهای موجود جلوگیری می کند.
 • به Curve اجازه می دهد دارایی های نقدینگی کمتری را فهرست کند.
 • حجم بیشتر و هزینه های تجارت بیشتر برای DAO متاپول مورد نظر دارای نشانه های GUSD و ۳CRV LP است.
 • این بدان معناست که تأمین کنندگان نقدینگی استخر ۳CRV که نقدینگی را در GUSD Metapool تأمین نمی کنند.
 • از خطرات سیستمی Metapool محافظت می شوند.
 • استخر پایه مشابه برای BTC منحنی sBTC است ، متشکل از wBTC ، renBTC و sBTC.

کارخانه استخر چیست؟

با همکاری شرکت Yearn Finance ، CRV یک کارخانه استخر سازی ایجاد کرده است ، راهی برای هر کسی که بتواند Curve Metapool را با استخر ۳CRV یا sBTC مستقر کند. قبل از این ، فقط منحنی DAO می تواند استخر جدیدی را مستقر کند. اکنون ، هرکسی می تواند با چند کلیک یک استخر برای کوین های ثابت یا الگو و همچنین یک بیت کوین رمزگذاری شده ایجاد کند.

استخرهای ایجاد شده از طریق کارخانه استخر دارای چند ویژگی است:

 • تخریب استخرهای منحنی به محض استقرار امکان پذیر نیست.
 • دارایی های ذکر شده توسط Curve DAO تأیید نمی شوند ، بنابراین کاربران هنگام معامله این دارایی ها باید تحقیقات خود را انجام دهند.
 • این شامل تأیید آدرس های رمز است. تنها تغییر مدیریتی که می تواند توسط Curve DAO انجام شود افزایش پارامتر A (تقویت) است.
 • توکن هایی با بیش از ۱۸ اعشاری پشتیبانی نمی شوند.
 • نقدینگی اولیه باید توسط کارفرمایان تخلیه شود.

غیر از USD و BTC ، آیا دارایی های دیگری پشتیبانی می شوند؟

Curve Finance به تازگی استخرهای ETH و EUR را با پشتیبانی از دارایی های بیشتر در خط توسعه قرار داده است. ETH: SETH [ETH ، SETH] و STETH [ETH ، STETH]. EUR: eurs [eurs، seur]

وزن گیج چیست؟

وزن گیج به پاداش CRV روزانه ای است که یک استخر دریافت می کند. نمودار زیر را می توانید در برگه “Gauge weight vote” در زیر Curve DAO پیدا کنید. از نمودار می توان دریافت که استخر stETH فقط ۲٫۴۴٪ از پاداش CRV روزانه را دارد. وزن های نشان داده شده در بالا نتیجه رأی گیری دارندگان veCRV است که هر هفته انجام می شود. چگونه می توان APY را از طریق veCRV قفل کردن رای به حداکثر رساند؟ با استفاده از همان خرک stETH در بالا ، بیایید ببینیم چگونه حداکثر پاداش CRV را از فعالیت های تولید محصول به حداکثر برسانیم. مقدار مشخصی از veCRV برای افزایش جوایز CRV تا حداکثر ۲٫۵ برابر مورد نیاز است. در زیر رابط ماشین حساب آمده است.

از تصویر بالا مشاهده می شود که قفل کردن ۱۰۰۰ CRV به مدت دو سال ۵۰۰ veCRV را به همراه خواهد داشت و انتظار می رود ۱٫۹۹ برابر افزایش ارزش دارایی ۱ ETH در استخر stETH داشته باشد. اگر کاربران از قبل دارایی های خود را دارند ، روی گزینه “استفاده از سپرده موجود” کلیک کنید. برای دستیابی به حداکثر افزایش ۲٫۵ برابر ، کاربران به ۷۶۰٫۸۴ veCRV نیاز دارند. کاربران برای دستیابی به این هدف می توانند ۱،۵۲۱،۶۸ CRV را به مدت دو سال قفل کنند. قدرت رأی دادن برای همه استخرهایی که کاربران دارند اعمال می شود اما ممکن است بر اساس میزان نقدینگی کاربران و میزان نقدینگی کل استخرها افزایش های مختلفی ایجاد کند. veCRV با گذشت زمان کاهش می یابد اما افزایش فقط در برخی از ایست های بازرسی مانند برداشت ، سپرده گذاری در استخر یا مطالبه جوایز CRV به روز می شود. برای حفظ حداکثر افزایش ، نظارت مداوم لازم است. هزینه های استفاده از Curve Finance چقدر است؟ هزینه بیشتر مبادلات Curve 0.04٪ است. ۵۰٪ هزینه ها به دارندگان veCRV و ۵۰٪ هزینه ها به تأمین کنندگان نقدینگی (LP) تعلق می گیرد. استخرهایی که از طریق کارخانه استخر راه اندازی می شوند می توانند تا ۱٪ هزینه را تأمین کنند. برای اطلاعات به روز ، به صفحه واریز استخر انتخاب شده مانند آنچه در بالا نشان داده شده است بروید ، جایی که کل هزینه و هزینه مدیر (هزینه های کسب شده توسط دارندگان veCRV) نشان داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *