CONSENSYS یک استودیوی سرمایه گذاری بلاکچین است که از پروژه های درون اکوسیستم اتریوم پشتیبانی می کند. از جمله می توان به :

*uPort 

*Metamask

*Civil 

*Truffle

*Gnosis اشاره کرد.

آنها همچنین به عنوان یک مشاوره برای شرکت هایی مانند مایکروسافت و شل که به دنبال ورود به بلاکچین هستند، عمل می کنند.

CONSENSYS چیست؟

CONSENSYS توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم، جوزف لوبین تاسیس شد.

این شرکت مجموعه ای جهانی از کارآفرینان و فناوران است که در تلاش برای ایجاد جهانی غیرمتمرکزتر هستند.

با استفاده از اتریوم به عنوان پایه خود، این شرکت از تعدادی رویکرد مختلف برای کمک به دستیابی به آن هدف استفاده می کند:

۱-SOLUTIONS

مشاوره برای شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت، اسمارت دبی و شل که به دنبال ایجاد راه حل های بلاکچین هستند.

۲-آزمایشگاه

یک انکوباتور و استودیوی سرمایه گذاری که برای کمک به رشد شرکت ها در اکوسیستم CONSENSYS طراحی شده است. اینها شامل استارتاپ هایی مانند:

  • MetaMask
  • uPort
  • Truffle Suite
  • و Civil است.

۳-سرمایه

این شرکت بودجه و مشاوره در مورد نحوه ساخت و راه اندازی ICO ارائه می دهد.

۴-آکادمی

یک منبع یادگیری برای کمک به آموزش نسل بعدی توسعه دهندگان برای ساخت اتریوم. شکل گیری ترکیبی این افراد، پروژه ها و اجزای سازنده The Mesh نامیده می شود!

CONSENSYS با چه کسی کار می کند؟

CONSENSYS با تعداد زیادی از شرکت های مختلف کار می کند و چیزهای مختلف زیادی را می سازد.

بخش Solutions آن در حال ساخت komgo SA است، یک پلتفرم تامین مالی کالاهای مبتنی بر بلاکچین که توسط شرکت‌های بزرگی از جمله ING، Shell و Citigroup هدایت می‌شود.

در سال ۲۰۱۵، برای ساخت یک سرویس سازمانی بر روی اتریوم با مایکروسافت همکاری کرد. هدف استفاده از uPort (یکی از شرکت‌های مش) برای بهبود شناسایی افراد فاقد اسناد قانونی و کمک به جلوگیری از نقض حقوق بشر بود.

مایکروسافت از زمان آغاز به کار استاندارد طلایی برای تحویل و پیاده سازی سازمانی بوده است. جوزف لوبین، این یک فرصت فوق‌العاده برای CONSENSYS بود تا یاد بگیرد چگونه در چنین سطحی از مایکروسافت ارائه کند.

آزمایشگاه های CONSENSYS

CONSENSYS LABS جزء استودیوی سرمایه گذاری CONSENSYS است که به طور انحصاری بر روی وب ۳٫۰ متمرکز شده است.

آزمایشگاه ها این شرکت منابع، تامین مالی و استعدادها را برای شرکت های پرتفوی خود که بیشتر به عنوان “Spokes” شناخته می شوند، فراهم می کند.

CONSENSYS LABS استودیوی مخاطره‌آمیز را اداره می‌کند که منابع، ابزارها و استعدادهای جهانی را در اختیار کارآفرینان و توسعه‌دهندگان در سراسر جهان قرار می‌دهد.

آزمایشگاه با یک برنامه درسی دقیق استارت آپی و شبکه بی نظیری از کارشناسان، پشتیبانی حیاتی مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک شرکت موفق را فراهم می کند.

UPORT

UPORT از بلاکچین برای ایجاد هویت های دیجیتالی امن استفاده می کند.

سیستم هویت باز به کاربران این امکان را می‌دهد:

  • تا هویت خود را در اتریوم ثبت کنند
  • اعتبارنامه ارسال و درخواست کنند
  • تراکنش‌ها را امضا کنند
  • و کلیدها و داده‌ها را ایمن مدیریت کنند.

با استفاده از قراردادهای هوشمند مبتنی بر شبکه اتریوم، می‌تواند سابقه دقیقی از هویت شما داشته باشد و از آن هویت برای انجام تراکنش‌ها در شبکه‌های عمومی استفاده کند.

CIVIL

CIVIL می خواهد کنترل را از دست صنعت رسانه خارج کند و به خواننده بدهد. با پاسخگو کردن روزنامه نگاری، می کوشد تا وجود شیوه های بد را کاهش دهد و آن را به درستی و صداقت تشویق کند.

راه اصلی که امیدوار است به آن دست یابد، اجازه دادن به خوانندگان برای تأمین مالی مستقیم روزنامه‌نگاران است و نیاز به علاقه‌مندان و تبلیغ‌کنندگان شخص ثالث را از بین می‌برد. این بدان معناست که مشاغل کوچکتر و روزنامه نگاران فردی قادر به حمایت از خود بدون نیاز به تسلیم شدن در برابر منافع تجاری هستند.

CVL یک ارز دیجیتال با طراحی منحصربه‌فرد است که مدیریت یک پلتفرم تحت کنترل جامعه برای روزنامه‌نگاری اخلاقی را هدایت می‌کند

TRUFFLE

قراردادهای هوشمند چیزهای کوچکی هستند. آنها اغلب به زبان برنامه نویسی نوشته می شوند که برای خیلی ها جدید است و خواندن آن برای افراد غیر عادی دشوار است. اینجاست که ترافل وارد می شود.

TRUFFLE چارچوبی برای توسعه دهندگان اتریوم است که کدنویسی قراردادهای هوشمند را ساده تر می کند. یک محیط توسعه، چارچوب آزمایشی و خط لوله دارایی برای اتریوم است.

GNOSIS

GNOSIS یک بازار پیش‌بینی است که در آن کاربران رویدادهای آینده را تخمین می‌زنند. مطالعات نشان داده‌اند که بازارهای پیش‌بینی در مقایسه با سیستم‌های موجود در پیش‌بینی اپیدمی سریع‌تر هستند.

GNOSIS بر اساس همین مفهوم است. اعتقاد بر این است که با بهره گیری از خرد جمعیت، پیش بینی ها در مورد همه چیز از مراقبت های بهداشتی گرفته تا تدارکات را می توان بهبود بخشید.

آینده

CONSENSYS معتقد است اگر بتواند به دیگران کمک کند تا مزایای وب غیرمتمرکز را ببینند و ابزار، خدمات و آموزش ارائه دهد، زمان لازم برای پذیرش بلاکچین به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

جای تعجب نیست که CONSENSYS تنها شرکتی نیست که این باور را دارد، تعدادی از استودیوهای مخاطره آمیز مانند Intrepid و Fintricity در تلاش برای انجام کاری مشابه هستند. اما هیچ کدام به بزرگی CONSENSYS نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *