CoinDCX یک صرافی ارز های رمزنگاری شده است که در سنگاپور ثبت شده است. از آوریل ۲۰۱۸ فعال است.
USP اصلی CoinDCX  (نقطه فروش منحصر به فرد) این است که در آن بسیاری از رمزنگاری های مختلف (بیش از ۲۰۰ مورد مختلف) در حال تجارت است. نه تنها بیت کوین و اتریوم ، بلکه بسیاری از Altcoin های عجیب و غریب نیز در اینجا پشتیبانی می شوند.
در اینجا البته “دو روی یک سکه” وجود دارد. نکته مثبت ، تعداد زیادی رمزنگاری پشتیبانی شده به این معنی است که حتی عجیب ترین معامله گر Altcoin می تواند در این سیستم عامل بماند و مجبور نیست برای تأمین نیازهای تجاری خاص خود به جای دیگری مراجعه کند. از طرف دیگر ، این ممکن است به این معنی باشد که در اینجا کوین های کلاهبرداری بیشتری برای تجارت وجود دارد.
مبادلات با تعداد کمتری از رمزنگاری های پشتیبانی شده عموماً فقط از پروژه های رمزنگاری بزرگتر پشتیبانی می کنند ، پروژه هایی که مورد آزمایش های فراوانی قرار گرفته اند و در اکثر موارد به درستی بررسی می شوند. یک Altcoin که به تازگی راه اندازی شده است تحت همان بررسی قرار نگرفته است.

پشتیبانی موبایل CoinDCX

بیشتر معامله گران رمزنگاری احساس می کنند که دسک تاپ بهترین شرایط را برای تجارت خود فراهم می کند. صفحه نمایش کامپیوتر بزرگتر است و در صفحات بزرگتر ، اطلاعات مهمی که اکثر معامله گران تصمیمات تجاری خود را بر اساس آن قرار می دهند به طور همزمان قابل مشاهده است. نمودار معاملات نیز برای نمایش آسان تر خواهد بود.

با این حال ، همه سرمایه گذاران رمزنگاری برای تجارت خود به دسک تاپ نیاز ندارند. برخی ترجیح می دهند تجارت رمزنگاری خود را از طریق تلفن همراه خود انجام دهند. اگر شما هم یکی از آن معامله گران هستید ، خوشحال خواهید شد که بدانید که بستر معاملاتی CoinDCX با تلفن همراه نیز سازگار است. همین حالا می توانید آن را برای تلفن های Android خود از google play store بارگیری کنید.

معاملات اهرمی (Leveraged)

CoinDCX همچنین معاملات اهرمی را به کاربران خود ارائه می دهد. حداکثر سطح اهرم ۲۰ برابر است (یعنی بیست برابر مقدار مربوطه). مبادلات بسیاری در آنجا وجود دارد که می توانید ۱۰۰ برابر یا حتی بیشتر از آنها به عنوان سطح اهرم خود داشته باشید.
احتیاط ممکن است برای کسی مفید باشد که قصد تجارت اهرمی را دارد. معاملات اهرمی می تواند به بازدهی عظیم منجر شود – اما برعکس – به ضررهای گسترده نیز منجر شود.به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم که شما ۱۰،۰۰۰ دلار در حساب معاملاتی خود دارید و ۱۰۰ دلار در BTC طولانی مدت شرط می بندید (یعنی افزایش ارزش).
این کار را با اهرم ۱۰۰ برابر انجام می دهید. اگر ارزش BTC در این صورت ۱۰٪ افزایش یابد ، اگر فقط ۱۰۰ دلار شرط بندی می کردید ، اگر فقط Bitcoin را نگه دارید ۱۰ دلار به دست می آوردید. اکنون ، وقتی ۱۰۰ دلار با ۱۰۰ برابر اهرم شرط می بندید ، در عوض ۱۰۰۰ دلار اضافی (۹۹۰ دلار بیشتر از معامله خود را استفاده نکرده اید) درآمد کسب کرده اید.
از طرف دیگر ، اگر ارزش BTC با ۱۰٪ کاهش یابد ، شما ۱۰۰۰ دلار (۹۹۰ دلار بیشتر از آنچه معامله خود را استفاده نکرده اید) ضرر کرده اید. بنابراین ، همانطور که تصور می کنید ، پتانسیل یک صعود بزرگ وجود دارد اما همچنین یک نزول بزرگ نیز وجود دارد …
CoinDCX چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

نمای تجاری CoinDCX

هر سکوی تجاری دارای یک نمای تجاری است. نمای تجاری بخشی از وب سایت صرافی است که می توانید نمودار قیمت یک ارز رمزنگاری شده خاص و قیمت فعلی آن را ببینید.
به طور معمول جعبه های خرید و فروش نیز وجود دارد که می توانید با توجه به رمزنگاری مربوطه سفارش دهید و در اکثر سیستم عامل ها ، همچنین می توانید تاریخچه سفارش (به عنوان مثال معاملات قبلی مربوط به رمزنگاری مربوطه) را مشاهده کنید.
همه موارد در نمای مشابه روی دسک تاپ شماست. البته آنچه در حال حاضر توصیف کردیم نیز تغییراتی دارد.سرانجام ، معمولاً روشهای مختلفی وجود دارد که در آنها می توانید تنظیمات را متناسب با نمای معاملات پس از تنظیمات خود تغییر دهید.

سرمایه گذاران ایالات متحده

چرا بسیاری از صرافی ها به شهروندان ایالات متحده اجازه نمی دهد با آنها حساب باز کنند؟

پاسخ فقط سه حرف دارد. S ، E و C (کمیسیون تبادل اوراق بهادار). دلیل ترسناک بودن SEC این است که ایالات متحده به شرکت های خارجی اجازه درخواست سرمایه گذاران آمریکایی را نمی دهد ، مگر اینکه این شرکت های خارجی نیز در ایالات متحده ثبت شده باشند (نزد SEC).
اگر به هر حال شرکت های خارجی از سرمایه گذاران آمریکایی درخواست کنند ، SEC می تواند از آنها شکایت کند.
مثالهای زیادی وجود دارد که SEC از بورسهای رمزنگاری شکایت کرده است ، یکی از این موارد هنگامی است که آنها از EtherDelta بخاطر راه اندازی صرافی ثبت نشده شکایت کرده اند. مثال دیگر این بود که آنها از Bitfinex شکایت کردند و ادعا کردند که (Bitcoin (USDT سرمایه گذاران را گمراه می کند. به احتمال زیاد موارد بیشتری در این زمینه دنبال خواهد شد.
مشخص نیست که آیا CoinDCX به سرمایه گذاران آمریکایی اجازه می دهد یا خیر. ما شرایط و ضوابط آنها را خوانده ایم و منع صریح سرمایه گذاران آمریکایی را پیدا نکرده ایم. ما از هر یک از سرمایه گذاران آمریکایی می خواهیم که نظر خود را درباره مجاز بودن تجارت خود در CoinDCX اعلام کنند.

هزینه های معاملاتی CoinDCX

هر زمان که سفارش می دهید ، صرافی از شما هزینه تجارت می گیرد. هزینه معاملات به طور معمول درصدی از ارزش سفارش تجاری است. بسیاری از صرافی ها این درآمد ها را بین گیرندگان و سازندگان تقسیم می کنند. گیرنده کسی است که سفارش موجود را از صفحه ی سفارش می گیرد.

CoinDCX همان چیزی را می پردازد که ما آن را هزینه های مسطح می نامیم ، به این معنی که هم گیرندگان و هم سازندگان هزینه مشابهی را پرداخت می کنند: ۰٫۱۰٪ این هزینه های گیرنده کاملاً با متوسط ​​صنعت مبادلات متمرکز مطابقت دارد. میانگین صنعت با کمترین میزان در حدود ۰٫۲۰-۰٫۲۵٪ بوده است اما اکنون شاهد هستیم که میانگین صنایع جدید در حدود ۰٫۱۰٪ -۰٫۱۵٪ است.

هزینه های برداشت CoinDCX

CoinDCX برای هر بار برداشت از BTC ، مبلغ ۰٫۰۰۰۵ BTC را برداشت می کند. این هزینه با متوسط ​​صنعت یا حتی کمی پایین تر همخوانی دارد. میانگین صنعت جهانی فعلی کمی بالاتر از ۰٫۰۰۰۶ BTC در هر بار برداشت BTC است ، بنابراین یک پیشنهاد رقابتی توسط CoinDCX نیز در اینجا وجود دارد.
CoinDCX چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

روشهای سپرده گذاری

علاوه بر واریز ارز رمزنگاری شده به سیستم عامل ، CoinDCX به شما امکان می دهد ارز فیات را نیز واریز کنید. با این حال ، فقط از طریق انتقال سیم (و نه کارت اعتباری یا بدهی). با توجه به اینکه سپرده های ارزی فیات در این بستر معاملاتی امکان پذیر است ، CoinDCX به عنوان “صرافی در سطح ورودی” واجد شرایط است ، و آن را به صرافی تبدیل می کند که سرمایه گذاران جدید رمزنگاری می توانند سفر خود را به دنیای هیجان انگیز رمزنگاری آغاز کنند.

امنیت CoinDCX

همه وب سایت های صرافی را در آزمون رصدخانه Mozilla اجرا می کنیم. امتیاز در چنین آزمایشی یکی از بسیاری از شاخص های امنیت صرافی است. CoinDCX در این آزمون B دریافت کرده است. B نمره بسیار چشمگیری است که تمرکز سیستم عامل بر امنیت را نشان می دهد. به ویژه با توجه به اینکه اکثر صرافی ها در لیست صرافی های ما فقط F را در آزمون رصدخانه موزیلا دریافت می کنند.
صرافی ای که در بالا بررسی شد تعداد زیادی رمزنگاری دارد که می توانید معامله کنید. اگر تعداد زیادی رمزنگاری عامل مهمی برای انتخاب صرافی شما باشد ، می توانید صرافی های زیر را نیز بررسی کنید:

Binance

KuCoin

Bittrex

BitMAX

Bitfinex

OKEX

WazirX

Changelly

Gate.io

Exrates

2 پاسخ به “CoinDCX چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال”

 1. saeid گفت:

  دوستان سلام
  نمیدونم چطور شد که حسابشو باز کردم
  قبلا با ایرانیا مشکلی نداشت
  چند روزیه تو ایران از دسترس خارج شده هیچ جوره هم نمیشه برم که حسابو خالی کنم
  تیکتم میزارم اصلا جواب نمیدن
  هیچی دیگه تنتون سلامت فعلا قیدشو زدم تا بعدا ببینم به جایی میرسم یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *