Coincheck یک شرکت مبادله ارز رمزنگاری شده و کیف پول دیجیتال است که در ژاپن مستقر است. Coincheck یکی از بزرگترین صرافی های آسیایی در سال ۲۰۱۷ بود.

توضیحات

Coincheck یک صرافی ارز رمزنگاری شده و کیف پول دیجیتالی مستقر در توکیو است که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد. در سال ۲۰۱۷ ، حجم آن بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در آسیا بود.

در حالی که مدت هاست بیت کوین بیشترین معامله ارز رمزنگاری شده در بورس را دارد ، مشتریان همچنین می توانند Ethereum و سایر توکن ها را خریداری ، فروش و تجارت کنند. نسخه حرفه ای سیستم عامل مبادله آن ، Coincheck Tradeview ، شباهت هایی با سیستم عامل های مورد استفاده برای تجارت ارزهای فیات مانند دلار دارد.

ژاپن در مورد استفاده و توسعه ارزهای رمزپایه بسیار بازتر از بسیاری از کشورهای دیگر بوده است ، تا آنجا که اجازه داده است بیت کوین به عنوان پول قانونی استفاده شود. رویکرد نرم آن در تنظیم مقررات باعث شده است که برخی از شرکتهای دارایی دیجیتال فعالیت خود را از سایر کشورهای آسیایی مانند چین و کره جنوبی تغییر دهند که موضع سختگیرانه تری را اتخاذ کرده اند.

محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده در ژاپن همچنین ممکن است به عدم گزینه های سرمایه گذاری با بازده بالا مرتبط باشد ، زیرا رشد ناچیز و تورم پایین از دهه ۱۹۹۰ اقتصاد را آزار داده است.

ویژگی ها

صرافی Coincheck با پیشنهادات و انتقادات مشتریان مطابقت دارد ، قیمت تسویه شده نشان دهنده پایین ترین قیمتی است که فروشنده مایل به پذیرش آن است و بالاترین قیمتی که خریدار مایل به پرداخت آن است. مشتریان می توانند برای انجام معاملات ارز فیات واریز کنند.

Coincheck چیست؟آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

Coincheck هزینه معامله را دریافت نمی کند ، اما برای سپرده ها و برداشت ها کارمزد می گیرد. مبلغ کارمزد به ارزی که انتقال ، برداشت و پرداخت در آن انجام می شود بستگی دارد. همچنین از سفارشات مبادله ای که انجام می شود ، هزینه نیز دریافت می شود. هزینه های انتقال ارزهای رمزپایه با توزیع کارمزد بیت کوین در توکنی که در حال انتقال است ، تعیین می شود.

Coincheck علاوه بر ارائه خدمات مبادله ، پرداخت Coincheck را نیز انجام می دهد. این سرویس به مشاغل اجازه می دهد تا پرداخت ها را با بیت کوین بپذیرند. برای وب سایت های تجارت الکترونیکی ، Coincheck Payment از API برای رسیدگی به معاملات استفاده می کند. خرده فروشان همچنین می توانند با بارگیری یک برنامه از Coincheck Payment استفاده کنند. مشاغل باید حساب کاربری ایجاد کنند ، احراز هویت پیامکی را کامل کنند ، اسناد شناسایی را ارائه دهند و برنامه را بارگیری کنند.

هک Coincheck

Coincheck در ژانویه ۲۰۱۸ خبرساز شد ، زمانی که هکرها توانستند ۵۰۰ میلیون دلار NEM ، ارز رمزنگاری شده را از کیف پول دیجیتال خود منتقل کنند. این کیف پول ها “کیف پول داغ” بودند ، به این معنی که به اینترنت متصل بودند تا “کیف پول سرد” ، که امکان ذخیره آفلاین ارز رمزنگاری شده را فراهم می کند.

وقتی مدیران Coincheck اعلام کردند که این سرقت رخ داده است ، این خبر قیمت ارزهای رمزنگاری شده را بهم ریخت. این شرکت اظهار داشت که ضرر و زیان مشتریان خود را جبران می کند.

این سرقت بزرگترین سرقت از زمان Gox بوده است. Gox در سال ۲۰۱۴ ، زمانی که هکرها حدود ۴۸۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت بردند ، و منجر به آغاز تحقیقات در آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) شد. در زمان سرقت ، Coincheck مجوز FSA را نداشت. تنظیم کننده ثبت ۱۶ صرافی ارز رمزنگاری شده را تا ژانویه ۲۰۱۷ تأیید کرده است.

خبر سرقت ، همراه با دیگر هک های برجسته سایر صرافی ها ، باعث شد تا چندین دولت در مورد ارزهای رمزپایه سنگینی کنند. کره جنوبی اعلام کرد که در حال بررسی منع مبادلات رمزنگاری است ، در حالی که چین اعلام کرده است که مبادلات را به طور کامل ممنوع می کند. در ایالات متحده ، وزارت خزانه داری اعلام کرد که ارزهای رمزپایه را تهدید می داند ، حتی در حالی که برخی از تنظیم کنندگان ایالات متحده به دنبال رسمی کردن قوانین پیشنهادات اولیه کوین (ICO) و معاملات آتی ارزهای رمزپایه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *