Cloud mining مکانیسمی برای استخراج ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین با استفاده از قدرت رایانش ابری اجاره ای و بدون نیاز به نصب و اجرای مستقیم سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط است. شرکت های Cloud mining به مردم اجازه می دهند حساب باز کنند و از راه دور در روند استخراج ارز رمزنگاری شده با یک هزینه اساسی شرکت کنند. این امر استخراج را برای تعداد بیشتری از مردم در سراسر جهان قابل دسترسی می کند. از آنجا که این شکل استخراج از طریق ابر انجام می شود ، باعث کاهش مسائلی مانند تعمیر و نگهداری تجهیزات یا هزینه های مستقیم انرژی می شود.

استخراج کنندگان ابر در استخر استخراج شرکت می کنند ، جایی که کاربران مقدار مشخصی “قدرت هش” خریداری می کنند. هر یک از شرکت کنندگان متناسب با میزان قدرت هشینگ اجاره شده ، سهمی نسبتاً سود کسب می کند.

درک ابر استخراج

ابر استخراج از رایانش ابری برای تولید ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاکچین استفاده می کند. رایانش ابری ، به طور کلی ، یکی از سریعترین روندهای رشد فناوری است که در آن سرویس های محاسباتی مانند پردازش ، ظرفیت سرور ، سرویس های پایگاه داده ، نرم افزار و ذخیره سازی فایل از طریق ابر از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. چنین شرکت هایی هزینه استفاده را می پردازند دقیقاً مانند هزینه های استفاده از آب یا برق ما.

از طرف دیگر ، استخراج ستون فقرات مدل ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین است. این فرایندی است که طی آن تراکنش ها تأیید و به دفتر عمومی اضافه می شوند ، که به عنوان بلاکچین شناخته می شود. همچنین وسیله ای است که از طریق آن کوین های جدید آزاد می شود. ترکیبی از این دو دنیای استخراج را به مکانی در افراد دور باز می کند که دانش فنی و زیرساخت های سخت افزاری کمی دارند یا اصلاً ندارند.

مدل های Cloud mining

استخراج میزبان محبوب ترین شکل Cloud mining است. در این مدل ، مشتری تجهیزات سخت افزاری ماین واقع در تأسیسات ماینینگ را خریداری یا اجاره می کند. ماینر وظیفه نگهداری تجهیزات و اطمینان از عملکرد آنها را به عنوان عملکرد بر عهده دارد. از طریق این مدل ، مشتریان کنترل مستقیم ارز رمزنگاری شده خود را دارند.

اقتصاد مقیاس یک فارم استخراج, اطمینان می دهد که هزینه های گران قیمت مرتبط با استخراج ، از جمله برق و ذخیره ، قابل کنترل هستند. اما هزینه پیش پرداخت قابل توجهی در رابطه با این نوع استخراج وجود دارد.

Cloud Mining یا استخراج ابری چیست؟هر آنچه باید بدانید.

lesh hash power مدل دیگری است که در استخراج ابری استفاده می شود. در این مدل ، قدرت هش یا قدرت محاسباتی مرتبط با ارز رمزنگاری شده از یک فارم استخراج, استخراج می شود. مشتریان سهمی از سود کل فارم را از استخراج ارزهای رمزپایه دریافت می کنند.

براساس گزارش ها ، قدرت هش اجاره ای شکل معروف استخراج برای آلت کوین ها (به عنوان مثال ارزهای رمزنگاری شده غیر از بیت کوین) است. این فرایند به شخص نیاز دارد تا از طریق وب سایت خود یک حساب کاربری در یک شرکت Cloud mining باز کند و موارد خاصی مانند دوره قرارداد و قدرت هش را انتخاب کند.

در حالی که مزایایی در استخراج ابری وجود دارد ، مانند سرمایه گذاری کمتر در سخت افزار و هزینه های مکرر این روند معایب زیادی نیز دارد. به عنوان مثال کلاهبرداری های صنعت با محبوبیت ارزهای رمزپایه به سرعت در حال تکثیر هستند. پس از آن احتمال کاهش سود وجود دارد.

Altcoins مخصوصاً در مقابل تقاضا آسیب پذیر هستند و کاهش قدرت هش آنها می تواند سود کمتری برای استخراج کنندگان داشته باشد. همچنین مدل های استخراج ابری باعث تمرکز ارزهای رمزپایه می شوند ، در غیر این صورت یک اکوسیستم غیرمتمرکز است.

استخراج ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند

استخراج برای ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین ، چه از طریق cloud یا به صورت محلی ، در واقع استخراج ندارد. و گرچه این فرآیند توکن های ارز رمزنگاری شده جدیدی را که به ماینرها اعطا می شود ، تولید می کند ، عملیات استخراج یک هدف بسیار مهم تر برای حفظ امنیت یک دفتر توزیع شده مانند بلاکچین است.

استخراج بیت کوین توسط رایانه هایی با قدرت بالا انجام می شود که مسائل پیچیده ریاضی محاسباتی را حل می کنند. این مشکلات آنقدر پیچیده است که با دست قابل حل نیست و به اندازه کافی پیچیده است که حتی از رایانه های فوق العاده قدرتمند نیز مالیات می گیرد.

وقتی استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه بلاک جدیدی از تراکنش ها را به بلاکچین اضافه می کنند ، بخشی از کار آنها بررسی صحت این معاملات است. به طور خاص ، استخراج کنندگان بیت کوین اطمینان حاصل می کنند که بیت کوین تکثیر نمی شود ، این یک منحصر به فرد ارزهای دیجیتال است که “هزینه مضاعف” نامیده می شود.

با ارزهای چاپی ، جعل و تقلب همیشه یک مسئله است. اما به طور کلی ، هنگامی که ۲۰ دلار در فروشگاه هزینه می کنید ، این صورت حساب در دست منشی است. با وجود ارز دیجیتال ، داستان متفاوتی است. استخراج کنندگان از قدرت محاسباتی خود برای حل معماهای رمزنگاری استفاده می کنند که از هزینه های مضاعف به صورت غیرمتمرکز جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *