شبکه Chainlink ورودی ها و خروجی های قابل اعتماد ضد دستکاری را برای قراردادهای هوشمند پیچیده در هر بلاکچین فراهم می کند.

هر کسی که نمودارهای رمزنگاری را از اواخر تماشا کرده است ، می تواند در مورد محبوبیت (Chainlink) صحبت کند. این محبوبیت از منابع مختلف از جمله مدل تجاری منحصر به فرد شرکت ناشی می شود. برخلاف بسیاری از پروژه های موجود در این زمان ، Chainlink به دنبال رقابت با سایر ارزهای رمزپایه نیست. در عوض ، این پلت فرم می خواهد از طریق پروتکل های منحصر به فرد خود ، کل بخش را پیش ببرد.

Chainlink چه مشکلاتی را حل می کند؟

Chainlink تلاش می کند تا یکی از بزرگترین مشکلاتی که بخش بلاکچین با آن روبرو است یعنی نحوه برقراری ارتباط اطلاعات از بلاکچین را اصلاح کند. به طور سنتی ، این وظیفه توسط حسگرهایی انجام می شود که به آنها Oracles  گفته می شود. Oracles را می تواند تقریباً بر روی هر چیزی نظارت کند. سخنرانی هایی وجود دارد , وضعیت آب و هوا ، امتیازات ورزشی ، مانده حساب و ارزش سهام را کنترل می کند ، فقط به چند مورد اشاره می شود.

Oracles قابلیت استفاده از بلاکچین ها را گسترش می دهد زیرا آنها روشی قابل اعتماد برای شروع قراردادهای هوشمند را در صورت رعایت پارامترهای خارج فراهم می کنند. با این حال ، اوراکل ها متمرکز هستند. این تمرکز آنها را به ضعیف ترین نقطه در بلاکچین تبدیل می کند. اگر یک اوراکل خراب شود یا به خطر بیفتد ، کل شبکه را در معرض خطر قرار می دهد.

جلوه های ماندگار

ورود اطلاعات یکی از مهمترین مراحل ایجاد بلاکچین است. به یاد داشته باشید ، بلاکچین ها تغییرناپذیر و مقاوم در برابر سانسور هستند. اگر اطلاعاتی که دریافت می کنند نادرست است ، پاک کردن و اصلاح این داده ها بسیار دشوار است. در برخی از بلاکچین ها غیرممکن است. این مسئله در جامعه توسعه به عنوان “مشکل اوراکل” شناخته می شود. Chainlink تلاش می کند تا از طریق ادغام پروتکل های مختلف نسل بعدی به این مسائل رسیدگی کند.

Chainlink چیست؟ هرآنچه که باید بدانید.

Chainlink چگونه کار می کند؟

Chainlink به دنبال ایجاد اولین شبکه اوراکل بلاکچین است. یک شبکه بلاکچین اوراکل می تواند از همان فناوری هایی که در بلاکچین های سنتی وجود دارد استفاده کند تا از عملکرد درست گره ها و دقیق بودن داده ها اطمینان حاصل کند.

در اکوسیستم Chainlink ، این فرآیند از زمانی شروع می شود که کاربر درخواستی را برای درخواست قرارداد برای اطلاعات ارائه می دهد. این اعلان به عنوان یک رویداد بلاکچین در شبکه لیست می شود. این لیست سپس یک قرارداد توافق نامه سطح خدمات (SLA) ایجاد می کند. این قرارداد همچنین سه قرارداد دیگر را در سیستم راه اندازی می کند.

قرارداد معروف Chainlink

قرارداد اول صحت اوراکل را تأیید می کند. این کدگذاری تاریخچه هر سخنرانی را مرور می کند. این سیستم به مشارکتهای گذشته این اوراکل و میزان دقت آنها پرداخته است. در پایان ارزیابی ، اوراکل رتبه ای را دریافت می کند. این رتبه به سیستم کمک می کند تا به راحتی از بهترین اوراکل ها استفاده کند.

قرارداد تطبیق سفارش Chainlink

قرارداد دوم قرارداد درخواست را به گره های Chainlink می رساند. وقتی گره ها این درخواست را دریافت می کنند ، شروع به پیشنهاد دادن می کنند. سیستم به طور خودکار تعداد گره ها و نوع گره مورد نیاز برای تکمیل درخواست را با استفاده از پیش نیازهای از پیش برنامه ریزی شده پیکربندی می کند.

قرارداد تجمع Chainlink

آخرین قرارداد داده های نادرست را مطابقت می دهد. این سیستم تمام داده هایی را که بررسی ها و تعادل های قبلی را به اتمام رسانده اند ، بررسی می کند. هر داده ای که مطابق با ورودی های دیگر شبکه نباشد ، نادیده گرفته می شود. پس از اتمام این مرحله ، داده ها تأیید شده و در دسترس بلاکچین قرار می گیرند.

مزایای Chainlink

Chainlink مزایای عمده ای برای شبکه دارد. اوراکل ها برای گسترش شبکه مهم هستند. آنها در هسته برخی از هیجان انگیزترین تحولات در بخش قرار دارند. به عنوان مثال ، DEX ها (صرافی های غیرمتمرکز) با استفاده از سخنرانی ها قیمت ارزهای رمزپایه را بدون ارائه کتاب سفارش تعیین می کنند.

Chainlink به شرکت ها امکان می دهد تا از این فناوری قدرتمند به روشی با اعتماد استفاده کنند. کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که داده های دریافتی فاسد ، نادرست و به موقع نیستند. در صورت خرابی یک گره ، سیستم به طور خودکار جایگزین آن با رتبه بالاتر می شود.

تاریخچه Chainlink

Chainlink سالها پروژه ای بوده است که باید آن را تماشا کنید. این برنامه برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ با نام SmartContract.com وارد بازار شد. اندکی پس از راه اندازی ، نام آن به Chainlink تغییر یافت تا بازار اصلی پلت فرم را بهتر نشان دهد. امروز ، Chainlink به روش های جدید و مهیج کمک می کند تا شکاف فزاینده بین منابع داده خارجی و بلاک چین های عمومی را پر کند.

Chainlink چیست؟ هرآنچه که باید بدانید.

در سال ۲۰۱۷ ، Chainlink میزبان ICO بود که در آن زمان ، یکی از بزرگترین رویدادهایی بود که برگزار می شد. این شبکه از آن زمان در کانون توجه قرار گرفته است. در مجموع ، رویداد سرمایه گذاری جمعی با اعتبار ۳۲ میلیون دلار به این سیستم عامل خاتمه داد. این بودجه به Chainlink کمک کرده است تا مرزهای اطمینان و امنیت اخبار را به ارتفاعات جدید برساند.

در سال ۲۰۱۹ ، Chainlink یکی از مهمترین مشارکتهای خود را تاکنون انجام داده است. این شرکت با موفقیت یک مشارکت استراتژیک با Google را به دست آورد. این توافق نامه پروتکل Chainlink را در استراتژی قرارداد هوشمند Google تأمین کرد. این حرکت توسط سرمایه گذاران به عنوان یک پیروزی بزرگ شناخته شده است زیرا به کاربران امکان می دهد تا به دو سرویس محبوب Cloud و Google  BigQuery از طریق API متصل شوند.

نحوه خرید LINK

Chainlink در اکثر صرافی های بزرگ موجود است. یکی از بهترین راه های دریافت LINK استفاده از Binance است. Binance بزرگترین مبادله در جهان از نظر محدودیت بازار است. شما می توانید طیف گسترده ای از سکه ها را در بورس پیدا کنید و هزینه های آن بسیار رقابتی است.

شما باید برای یک حساب Binance ثبت نام کنید. پس از تنظیم این فرآیند ، دریافت LINK فقط چند دقیقه طول می کشد.

نحوه ذخیره LINK

اگر قصد دارید مرتباً LINK خود را معامله کنید یا اگر فقط قصد دارید مقدار کمی LINK را نگه دارید ، می توانید آن را روی کیف پول بروکر بگذارید.همچنین می توانید از Dapp موبایل قابل اعتماد مانند JAXX استفاده کنید تا LINK خود را ایمن نگه دارد و از چشم گرسنه هکرهای تبادل نظر دور باشد.

اگر می خواهید یک سرمایه گذاری عمده در LINK انجام دهید یا اگر می خواهید HODLing این رمزنگار را برای مدت طولانی انجام دهید ، کیف پول سخت افزار بهترین گزینه است. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در “سردخانه” ذخیره می کنند. این استراتژی دسترسی تهدیدات آنلاین را به دارایی های شما غیرممکن می کند.

Chainlink – پروژه ای شایسته تبلیغات

هیچ کس نمی تواند استدلال کند که فضای رمزنگاری دارای بسیاری از پروژه ها است که پر از کلاه برداری و اهداف پوچ است. Chainlink یکی از آنها نیست. این سیستم عامل منبع لازم را به بازار ارائه می دهد. Chainlink قابلیت blockchains جهان را گسترش می دهد و سطح انعطاف پذیری جدیدی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد. به همین دلایل و موارد دیگر ، Chainlink همچنان یکی از داغترین کوین های بازار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *